Livebox na 2 kompy

Zaczęty przez jamin, 28 Lipiec 2006, 09:26

jamin

No dobra - po walce przez cala ostatnia noc sie poddalem ;(

Mam 2 kompy
1. XP@Home - podlaczone do Livebox'a WiFi
2. Vista Beta - podlaczone do Livebox'a kablem sieciowym

2. dzialal swietnie dopoki nie podlaczylem WiFi na 1. Teraz na 2. mam caly czas resetowane polaczenie - tzn. przez pare minut internet jest a pozniej go nie ma ;)

Ktos ma jakis pomysl? :>

AL

---------- 15:20 28.07.2006 ----------

Sam dzisiaj instaluje neo 512. Na liveboxa przyjdzie czas za 3 m-ce (i to chyba w takiej samej konfiguracji jak Twoja). Oczywiście są kłopoty i to duże. Zgłosiłem reklamację i czekam na odpowiedź. Tylko raz udało mi się neo zainstalować bez kłopotów (z rok temu w pracy). Zawsze jakieś jaja z tą tepsą. Ot taki nasz polski monopolistyczny shit.

---------- 15:22 ----------

Póki co niech żyje radiówka, przynajmniej jeszcze przez pare dni...

jamin

tia - kochana francusko-polska kolaboracja :)

Dobra - pomysl glupi/nieglupi - zamienie po prostu dojscia WiFi wloze na Viste a Ethernet do Home :) zobaczymy :D

bartsob5

@Al

jakby co to ja moge powiedziec ze jestem dosc zaawansowanym uzytkownikiem neo, to moge cie jakos poprowadzic przez proces instalacji;)

AL

Dzięki za oferte. Wyświetlił mi się kod błędu 680. Modem kazali mi na info lini zostawić cały czas włączony, i po jakiejś godzinie od złożenia reklamacji ni stąd ni z owąd pojawił się taki komunikat:
Other applicactions currently occupy the
USB bandwidth. Please close all other
applications, then remove other USB
devices. Click OK to continue.

Dodam tylko, że podczas instalacji wyłączyłem wszystkie zbędne progamy, wyłączyłem drukarkę(jest podłączona przez USB) odłączyłem fizycznie pendriva(też USB) pozostała mi tylko myszka (USB). Ją też odłącze (tylko mi się 2 próbki z Riesela przeliczą - bo boję się ich przerywać). Czyli odłącze fizycznie wszystkie kabelki usb, powyłączam wszystkie programy łącznie z BOINCiem :(  i spróbuje jeszcze raz.

bartsob5

masz modem thomsona????? ja nigdy sie z takim bledem nie spotkalem:|

AL

---------- 17:15 28.07.2006 ----------

Sagem

---------- 17:42 ----------

A jak odłączam modem od USB to kod błędu to 633

---------- 17:48 ----------

Oto co znaczą te błędy:
633 Modem jest już używany lub nie jest skonfigurowany dla wybierania zewnętrznych numerów telefonów.
680 Brak sygnału wybierania.
Słowem nie wygląda to dobrze.
Dane za tą stronką.

jamin

masz go podlaczonego przez hub czy bezposrednio? - tez mialem Sagema (tzn dalej mam tylko innego :/) i nigdy nie spotkalem sie z takim problemem :(

P.S. Udalo sie WiFi na Viscie - ide probowac Ethernet na Home :>

AL


jamin

---------- 06:47 29.07.2006 ----------

no to fatalnie ;) nie mam bladego pojecia co to moze byc...

probowales moze tu zasiegnac rady albo sciagnac nowe sterowniki?

---------- 22:42 30.07.2006 ----------

Udało się :)

Tyle, że w konfiguracji 2xWin@Home :/ Nie miałem serca do Visty więc ją odinstalowałem i problem znikł jak ręką odjął :) 1 komp na WiFi, drugi na USB :)

m2marek

A którego MS Viśta posiadasz? ja pracuje na 5384 - do XP ze stabilnościa daleko (to się poprawi), a XP daleko z funkcjonalnością do Viśty (tu się raczej niewiele zmieni-nie na korzyść XP)

jamin

Tez 5384 - i z jednym komputerem (wlasnie tym na Viscie) Livebox chodzil bez problemow (na kablu sieciowym i WiFi - na USB czepial sie braku sterownikow). Funkcjonalnosc moze i wieksza ale chyba trudno mi sie przekonac do nowinek - poza tym same serwisy i procesy Visty zajmowaly od 600 do 800MB po zaladowaniu - co przy 1Gb pamieci oznaczalo sporo grzebania po swap'ie na dysku twardym ;( Obstawiam, ze w "produkcyjnej" wersji to sie troche zmieni - ale chyba poczekam, az bedzie wiecej sterownikow i oprogramowania, ktore wykorzystuje 64bit - poza tym walki z Livebox'em mnie troche zniechecily ;)

AL

Cytat: "jamin"masz go podlaczonego przez hub czy bezposrednio? - tez mialem Sagema (tzn dalej mam tylko innego :/) i nigdy nie spotkalem sie z takim problemem :(

Okazało się, że TEPSA zapomniała sobie skrosować linię w skrzynce położonej najblizej mojego domu (ot takie drobne przeoczenie). Wcześniej kategorycznie twierdzili, że z ich strony wszystko jest ok i, że to niby ja coś poknociłem. Po tygodniu oczekiwania na rozpaczenie reklamacji dorwałem wreszcie w pobliżu mojej ulicy jednego montera i niemalże zmusiłem go do działania (pewno gdyby nie to-to dalej bym nie miał neta- za to z całą pewnością za niedługo dostałbym pierwszy rachunek...). Szkoda słów... Najważniejsze, że w końcu działa.

Tomislaw

Też miałem kiedyś modem Sagema na NEO - rwał strasznie połączenia, łączył tak jak mu się podobało - generalnie totalna porażka ( na pożyczonym Thompsonie było wszystko OK)

Ponieważ wydzwanianie na tzw błękitną linię nie wchodziło już w rachubę bo już nie miałem do tego zdrowia  ](*,)  (pół roku rezygnowałem z drugiego numeru stacjonarnego a oni mi ciągle słali faktury i straszyli komornikiem twierdząc że żaden mój polecony list do nich nie dotarł) - nabyłem sobie drogą kupna :-)  spaśny routerek z WiFi (wychodzi taniej niż dzierżawa Liveboxa) i mam z połączeniem święty spokój,  a i z tepsą nie muszę się wiązać na długo. Byle przepękać z nimi do przyszłego roku i pa pa.
\:D/