Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Czytnik czy tablet?

Zaczęty przez krzyszp, 28 Wrzesień 2011, 21:18

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 28 Wrzesień 2011, 17:48
Amazon Fire
http://antyweb.pl/amazon-fire-za-199-i-kto-teraz-kupi-ipada/

+
Nowe Amazon Kindle
http://antyweb.pl/amazon-wyciagnal-asy-z-rekawa-e-czytniki-juz-od-79/


Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 28 Wrzesień 2011, 21:14
tyle ze do czytania to e-ink sie nadaje a nie matryce tabletowe
Masz rację, ale diabeł tkwi w szczegółach ;), tablety mają jednak dużo więcej przydatnych dla mnie funkcji, więc zgadzam się na niższy komfort czytania w zamian za te funkcje. W przeciwnym razie miałbym w pokoju: stacjonarkę (+2 monitory), laptopa, smartfona, tablet, czytnik... To jest po prostu kompromis.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Martin Fox

Ja tam się napalam na kindla za 79$ - e-ink, idealny rozmiar do czytania, dzieki e-inkowi bateryjki trzymają długo, do tego wbudowane wifi i cała masa programów do konwersji różnych formatów pod kindla :)

Tomasz R. Gwiazda

ja poki co pozostane przy tradycyjnych ksiazkach :)
ale tableta 10.1 bede mial :D moze sobie czasopisma na tym bede prenumerowal + inne rzeczy

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 29 Wrzesień 2011, 09:56
ja poki co pozostane przy tradycyjnych ksiazkach :)
Ze względu na koszty przesyłek nie wchodzi to u mnie w grę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

no u Ciebie to Amazon chyba gratisowo?
a jesli mowa o ebookach w pL to cenowo wcale nie jest rewelacja

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 29 Wrzesień 2011, 11:07
no u Ciebie to Amazon chyba gratisowo?
Tak, ale po polsku za wiele tam nie ma ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

za malo przeniosles :P
daj od momentu jak wkleilem info o newsie + linki

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 29 Wrzesień 2011, 11:26
za malo przeniosles :P
daj od momentu jak wkleilem info o newsie + linki

Będzie dobrze - wyedytuję Twój post i wkleję linka :)

W dodatku do złego działu przeniosłem :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

Przez krótki okres jestem w posiadaniu IPAD'a 64G 3G i powiem że znudziło mi się to po 15 min użytkowania.

Martin Fox

Ja tablet to na pewno nie, raczej jeśli już to tylko e-reader (musi byc na e-inku) inaczej nie ma opcji, tablet mi nie potrzebny, no chyba, że będzie taki który miesiąc na baterii wytrzyma :D

Tomasz R. Gwiazda

mialem iPada caly dzien w pracy, 10min sie pobawilem i odlozylem :)
a net na 3g to zenada :)

czekam w sumie na moduly LTE (nowy Samsung Galaxy - tel. ma miec to : )

A na Galaxy Tab 10.1 to kilka razy go dorwalem w centrach handlowych na wyspach Samsunga i sie bawilem dlugo i jakos nie mialem dosc :)
Zreszta docelowo mam zamiar kozystac tylko z Wifi (praca i dom) tak samo jak w komorce.


wg. portali fachowych. to tablet z Amazonu wcale nie jest konkurencja dla Apple.
Tylko glownie dla malych producentow tabletow z Androidem oraz w konkurencje na rynku wydawniczo/ksiegarskim


Ja pewnie bym nawet bral tego tableta z amazonu... ale zachodnie firmy zupelnie zlewaja klientow w PL. wiec wyborem nr 1 dla mnie jest nadal Samsung :)

Tomasz R. Gwiazda

http://antyweb.pl/amazon-na-cenowej-sciezce-wojennej-kto-jest-na-celowniku-i-dlaczego-nie-apple/

Martin Fox

Szczerze to ja nie wiem kto wpadł na pomysł, że kindle fire ma być konkurencją dla ipada, bo target jest zupełnie inny.
A porównywanie tabletów i czytników... to już zupełnie inny sprzęt, o innych zastosowaniach, więc porównywanie ich ze sobą jest troszkę... bez sensu?
Ale wiadomo, poziom dziennikarstwa mamy taki a nie inny, często biorą się za coć ludzie nie majacy pojęcia o tym, o czym piszą i takie są tego efekty.

Troll81

A ja i tak wolę papier

Pilman

A co powiedzielibyście o czytniku pocketbook pro. Któraś z wersji na pewno była by odpowiednia.

xelexin

Podniosę znowu temat,

Dalej na tablety nie ma opcji e-ink, by się czytało jak zwykłą książke?
 


Martin Fox

Nie ma, bo to zupełnie inna filozofia działania.
e-ink ma się czytać jak książkę i ma nie używać baterii do wyświetlania
tablet ma umożliwiać wyświetlanie filmów czy animacji, więc e-ink odpada z założenia

Jeśli jednak chcesz mieć tablet na e-inku - nook simple touch
e-ink, oparty na andku, można zrootować i mieć dostęp do całego andka, wieć można zrobić sobie z tego tablet z dostępem do www, maila itp.

d_worms

A ja m posiadam Samsunga Galaxy Tab 10.1 fajna sprawa poczytać coś lub poprzeglądać internet zwłaszcza jak jestem z małą w parku.
Niestety jest to jedyne miejsce gdzie mogę z niego korzystać moja córka przejęła go na stale w domu XD.
Super rzecz dla dzieci mnóstwo świetnych aplikacji do nauki rozrywki. i niezastąpiona rzecz w aucie podczas dłuższej podroży.

Tomasz R. Gwiazda

d_worms: a w jakim wieku dziecko ?

i mozesz podac linki do Google Play do konkretnych polecanych aplikacji do nauki ect?

Tobas

Może offtop się robi, ale chętnie bym również załadował jakieś fajne edukacyjne gry dla dzieciaków 3 i 5 lat.
Zapodajcie co polecacie

armar

Polecam Piano Master :)

d_worms

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 18 Wrzesień 2012, 09:47
d_worms: a w jakim wieku dziecko ?

i mozesz podac linki do Google Play do konkretnych polecanych aplikacji do nauki ect?
Hej corka  ma juz 7 lat 8 w lutym wszystko co uzywa i uzywala (Kids Preschool Puzzle, Kids ABC Phonics, Kids ABC Letters, Kids Connect the Dots, Color & Draw) https://play.google.com/store/apps/details?id=zok.android.numbers&hl=en
ABC  Reading Eggs do sduzy i drogi program dla dzieci na pc (dziala w przegladarce po wykupieniu) bardzmo pomogl mojej corce w nauce angielskiego  naprawde polecam jest tez wersja na android
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.thirdsense.eggyWords100HD&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImFpci5jb20udGhpcmRzZW5zZS5lZ2d5V29yZHMxMDBIRCJd

krzyszp

http://www.tablety.pl/android/txtr-beagle-najprostszy-i-najtanszy-czytnik-e-book-na-rynku/


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

po co mi slot na karty SD. Zamiast karty kupie kolejny czytnik. W tej cenie? już niedługo na półce będą leżeć czytniki zamiast książek.... Serio Za 10 zeta nie widzę sensu drukowania książki. Od razu wydać ja na ebooku.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 11 Październik 2012, 16:16
Za 10 zeta nie widzę sensu drukowania książki. Od razu wydać ja na ebooku.
10 Euro...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

zobaczymy kiedy wejdzie i jak będzie z jego dostępnością.
Dla mnie to jest minus, że nie ma slotu na karty SD - ja e-booka kupuje po to, aby mieć przy sobie całą bibliotekę moch papierów/dokumentów a nie nosić 10 e-booków.

Martin Fox

szkoda że póki co to zapowiedź, ale sam bym kupił za taką cenę :P

MarcinB

Jeśli chodzi o czytniki e-ink to jedyny minus to brak podświetlenia. Trzeba dokupić dodatkową lampkę. Ale niedługo wyjdzie kindle paperwhite z nowatorskim doświetleniem ekranu wiec i tę ostatnią niedogodność się usunie. Co do wyższości książek nad czytnikiem to miałem też takie zdanie puki nie kupiłem czytnika. Czyta się tak samo a jest dużo wygodniejszy od książki, co nie zmienia faktu że prawdziwe książki też kupuje ( ale czytam na kindlu :) )

Martin Fox

Cytat: MarcinB w 21 Listopad 2012, 15:19
Jeśli chodzi o czytniki e-ink to jedyny minus to brak podświetlenia. Trzeba dokupić dodatkową lampkę. Ale niedługo wyjdzie kindle paperwhite z nowatorskim doświetleniem ekranu wiec i tę ostatnią niedogodność się usunie.
Nook z podświetleniem jest od dawna, kindle tylko kopiuje od nich tą funkcjonalność, więc żadna nowość.

MarcinB

Tak ale ponoć kiepskie te podświetlenie a nooki trochę droższe od kundli ;) http://swiatczytnikow.pl/swiecacy-nook-ma-swoje-wady-delikatny-ekran-i-gorszy-kontrast/

Tomasz R. Gwiazda

kazda myszka swoj ogonek chwali....


ja sie wypowiem po 24.12 - bo kupilem lubej Kindle :D

Cyfron

ja kupiłem prs-t2 i jestem zadowolony. Brak podświetlenia to jest tylko plus jak dla mnie...

Martin Fox

Ja się zbieram do zakupu nooka, bo ma andka i można na nim wszystko przeglądać... Ale póki co lipa, ciągle inne wydatki, jednak zakup mieszkania + zakup mebli + remont to duuuże wydatki