Zakaz lotów nad księżycem :)

Zaczęty przez Martin Fox, 30 Wrzesień 2011, 15:26

Martin Fox

http://strefatajemnic.onet.pl/ufo/nasa-zakazuje-lotow-w-poblizu-ksiezyca,1,4866278,artykul.html
Czyli NASA planuje wkrótce wprowadzić no-fly zones nad niektórymi obszarami naszego satelity. Jako powód NASA podaje potrzebę chronienia historycznych obszarów, gdzie lądowały pierwsze lądowniki z programu Apollo. Sugerowanych jest około 36 podobnych stref.

<teoria spiskowa mode on>
Czyżby się bali, że ktoś może odkryć fakt, że nigdy na nim nie wylądowali? :)
<teoria spiskowa mode off>
:)

krzyszp

A niby jakim prawem NASA uzurpuje sobie prawo do blokowania innych???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

phobos

Nawet jeśli to powodzenia im życzę w egzekwowaniu tego prawa. Co mi zrobią jak tam przelecę ? X-wingi na mnie wyślą ??
A co do teorii spiskowej to niestety muszę Cię zmartwić... Na księzycu poczas lądowań Apollo pozostawiono pewne obiekty które umożliwiają posiadaczom sporych teleskopów i mocnych laserów odbicie promienia lasera od powierzchni. Samo to tam nie wylądowało...

mikus

A miałem tam lecieć na weekend :/

Martin Fox

A widział szeroki uśmiech po teorii spiskowej? :)
Równie dobrze mogłoby być "nie chcą żeby ktoś spotkał transformersy?"
XD

Tomasz R. Gwiazda

nazisci sa po ciemnej stronie ksiezyca a nasa z nimi wspolpracuje :D

sknd

albo stany chcą tam umiescić jakieś swoje śmiertelne zabawki  ;)

G

No nie zupełnie to jest tak. Ale widzę , że przynajmniej Tomasz trochę sie orientuje w temacie. Tak naprawdę , to chodzi o zaginione U-Boot'y typ XXI, których wiele rozpłynęłło się bez śladu pod koniec II-wojny. Ponieważ były niewykrywalne dla radarów i alianckich sonarów, więc bez przeszkód wynurzyły się na jednym z księżycowych mórz- oczywizda - po ciemnej stronie nocy... Amerykanie chcą teraz ukryć fakt, że dali im zielone karty, ale U-Boot'y zabrali i zamiast latać- pływają na księżyc.

Troll81

CytatZ drugiej jednak strony niektórzy blogerzy, tacy jak Steve Beckow wskazują, że w tych strefach może być coś więcej, między innymi tajemnicze budowle nieznanego pochodzenia. W momencie lądowania chińskiej, indyjskiej, japońskiej, europejskiej bądź prywatnej ekspedycji oczom astronautów mogłyby się ukazać rzeczy, które, według oficjalnej wersji historii podboju kosmosu, nie mają prawa istnieć. Warto tu przytoczyć niezwykłą historię Apollo13, które nie doleciało na Srebrny Glob, uszkodzone przez kosmiczny statek nieznanego pochodzenia. Relacja podekscytowanych astronautów do bazy na Ziemi została podsłuchana przez postronne osoby.

Co takiego kryje się więc na Księżycu?

hm.... apollo 13 zostało uszkodzone przez inny statek??

http://pl.wikipedia.org/wiki/Apollo_13