Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Chłodzenie do obudowy SilentiumPC Pure Black BT-310

Zaczęty przez ZernatPL, 01 Październik 2011, 21:26

ZernatPL

Witam. Na jednym z informatycznych for zadałem pytanie o chłodzenie do obudowy BT-310.

Tutaj link do tego tematu: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=225415&st=0

Miałem drobne problemy z dogadaniem się, dlatego chciałbym was prosić o weryfikację tego co mi powiedzieli.

Jestem wielkim materialistą a muszę wydać pieniądze na te wentylatorki więc chcę dokonać dobrego zakupu :)

Z góry wam dziękuję i Pozdrawiam !

Edit: I czy wy również uważacie że ta płyta jest zła do OC: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-870-c45-am3-amd870-4ddr3-8ch-glan-atx-box-331313/ ??
Liczę od około 24 września 2011r.|~25 Września 2011r. - Pierwsze 37 pkt|~28 Września 2011r. - 10k pkt|1 Października 2011r. - 25k pkt|5 Października 2011r. - 50k pkt|11 Października 2011r. - 100k pkt|24 Października 2011r. - 256k pkt|6 Listopad 2011r. - 500k pkt|13 Grudzień 2011r. - 1kk pkt|

Szopler

Tak, płyta jest słaba do OC ponieważ nie ma żadnych elementów chłodzenia na sekcji zasilania procesora.
Sam mam jedną z najtańszych płyt i na niej X6 1055T podkręconego na 3.5GHz. Po pół roku pracy zauważyłem, że płyta przy mosfetach się odbarwiła od temperatury - musiałem dokupić radiatorki przeznaczone teoretycznie do jakiejś karty graficznej i specjany klej żeby je przykelić bo płyta nie była w ogóle przystosowana do mocowania tam radiatora - zero otworów na kołki itp.

pawg

Z tego co przeczytałem to dobrze ci napisali.
Jeśli naprawdę nie chcesz nic wydać to poprostu odkręć bok obudowy (od strony radiatora procesora), oczywiście jeśli to nie spowoduje problemów (patrz. małe dzieci). %)
Jeśli chodzi o zakup wiatraka to się zbytnio nie znam... :shame:



ZernatPL

Cytat: Szopler w 01 Październik 2011, 23:03
Tak, płyta jest słaba do OC ponieważ nie ma żadnych elementów chłodzenia na sekcji zasilania procesora.
Sam mam jedną z najtańszych płyt i na niej X6 1055T podkręconego na 3.5GHz. Po pół roku pracy zauważyłem, że płyta przy mosfetach się odbarwiła od temperatury - musiałem dokupić radiatorki przeznaczone teoretycznie do jakiejś karty graficznej i specjany klej żeby je przykelić bo płyta nie była w ogóle przystosowana do mocowania tam radiatora - zero otworów na kołki itp.

A gdybym chciał podkręcić słabiej czyli na przykład na 3.0 GHz albo 3.2 GHz ? I czy może w tej kwestii przegrzewania się pomogą 4 wiatraczki które mam zamiar zamontować ?

Cytat: pawg w 01 Październik 2011, 23:06
Z tego co przeczytałem to dobrze ci napisali.
Jeśli naprawdę nie chcesz nic wydać to poprostu odkręć bok obudowy (od strony radiatora procesora), oczywiście jeśli to nie spowoduje problemów (patrz. małe dzieci). %)
Jeśli chodzi o zakup wiatraka to się zbytnio nie znam... :shame:

Czy odkręcenie boku sprawdziło by się lepiej niż wiatraczki ? Dzieci małych nie ma, komputer stoi pod blatem, trochę boje się że dużo kurzu naleci, albo kiedyś przez przypadek kopne komputer i przechyli się na drugą stroną i jeszcze coś się stanie :(
Liczę od około 24 września 2011r.|~25 Września 2011r. - Pierwsze 37 pkt|~28 Września 2011r. - 10k pkt|1 Października 2011r. - 25k pkt|5 Października 2011r. - 50k pkt|11 Października 2011r. - 100k pkt|24 Października 2011r. - 256k pkt|6 Listopad 2011r. - 500k pkt|13 Grudzień 2011r. - 1kk pkt|

pawg

Rozkręcenie obudowy jest najskuteczniejsze, ale też najbardziej ryzykowne. Jeśli chodzi o kurz to nie zauważam szczególnego jego przyrostu. U kolegi tak chodzi od kilku lat bez czyszczenia. Ewentualnie jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne to jeśli się przewróci na nie osłoniętą strone to nic nie powinno się stać. Żaden element przecież nie wystaje.
Ale każdy jest kowalem własnego losu ;D