Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Zakup słuchawek

Zaczęty przez Krzysiak, 06 Październik 2011, 23:10

Krzysiak

Zastanawiam się nad zakupem słuchawek w granicach 250zł z małym rozrzutem  ;D

Potrzeby
- mikrofon niepotrzebny
- mogą być bezprzewodowe ale niekoniecznie
- douszne itp odpadają
- mają działać z komputerem karta muzyczna to REATIVE SOUND BLASTER X-Fi SURROUND 5.1 USB
- wszelkie wirtualne efekty 3d  itp  nie bawią mnie - wystarczy dobre stereo
- lubię bassy ale bez przesady

Jakieś propozycje lub sprawdzone modele ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

nabializm

mam słuchawki KOSS UR40, już rok mi działają i nie narzekam. Szukałem czegoś do 200zł, przypasowały choć jedyna wada to krótki przewód 1.25m.

Szopler

Myślę słuchawki, mówię Sennheiser!

Taka reklama darmowa :P

greatadrian

Ostatnimi czasy do naszego studia kupili kilkanaście zenków z serii 400, bodajże 438. Ogólnie nie były złe i przyjemnie leżały na uchu. Zakres cenowy chyba zgodny z Twoimi oczekiwaniami :) Jednak ja sam osobiście jestem miłośnikiem Beyerdynamiców. DTX 910 - te byłyby moim wyborem :)  :arrr:

Troll81


Aegis Maelstrom

Na początek: wbrew temu co piszą koledzy nie kieruj się samą marką.

Po pierwsze, prawie każdy producent ma modele udane i nieudane (a już na pewno Sennheiser...   :whistle: ). Po drugie, dobór słuchawek to jest rzecz bardzo indywidualna: ludzie mają różne potrzeby, przyzwyczajenia oraz poziom wrażliwości na dźwięk - zresztą słuch się wyrabia wraz ze słuchaniem muzyki oraz osłuchaniem z dobrym sprzętem, z czasem zauważasz więcej.

Mógłbym coś doradzić, ale pytanie czego szukasz i ile chcesz wydać.

Na wstępie ustalmy:

1) Do czego zamierzasz używać słuchawek oraz gdzie będziesz to robić? Czy ważna jest przenośność? Czy musisz odizolować się od otoczenia (np. hałas, rozmawiający ludzie) czy słuchasz w cichym pomieszczeniu? Czy ktoś tam siedzi z Tobą i może mu przeszkadzać dźwięk uciekający ze słuchawek? Jak długo zamierzasz ich używać (godzinami, krótko?).
W ten sposób możemy ustalić, czy słuchawki nauszne czy douszne, otwarte czy zamknięte, jaka impendancja i rozmiar dopuszczalne itd.

2) Czy znasz swoje preferencje co do dźwięku? Wolisz dźwięk przestrzenny czy bliski? Znasz różnicę między słuchawkami zamkniętymi a otwartymi i czy któreś wolisz? Czy wolisz dźwięk "chłodny" - czyli analityczny, jak w nagraniu - czy pocieplony, podbity aby był "fajny"? Jakieś preferencje co do równowagi tonalnej (basy, soprany, średnica itd.?) Co jest dla Ciebie najważniejsze, a co mało ważne? (z takich rzeczy jak przestrzeń czyli tzw. scena : jej rozmiar i poukładnanie np. instrumentów, głębokość basu, punktualność i precyzja, zwłaszcza basu, faktura basu, naturalność średnicy, naturalność sopranów, naturalność perkusji (np. półtomów), prędkość rozpoczęcia i przerwania dźwięku itd.

3) Ile chcesz / możesz wydać. :)

Podejrzewam, że jeszcze więcej w temacie może napisać Cyfron albo koledzy z for poświęconych słuchawkom (te wszystkie mp3forum czy audiostereo), możesz tam też coś sobie doczytać.

Natomiast te konkrety by się przydały. :)

Troll81

kolega chce wydać 250 z małym rożrzutem. Tu raczej nie ma pola do popisu. Oczywiście neleży sie rozczytać które modele np Sennheisera spełnia twoje oczekiwania.

Aegis Maelstrom

A, ślepy jestem.  :D

Z tym budżetem poszaleć trudno. Niemniej coś można dobrać. W tej cenie można np. dostać słuchawki z np. małej przenośnej serii AKG, w tym K 450. Sam miałem starsze wówczas najlepsze K 416 i z dźwięku na tych pajączkach byłem bardzo zadowolony - zaskakująco dobry dźwięk, zwłaszcza bas (głębia, precyzja, punktualność, faktura) i nawet oddanie efektów 3D. Wiadomo, że jeszcze nie audiofilia, ale za tę cenę bardzo dobry produkt. Do tego wysoka przenośność i ładne szycie - jedynym dużym mankamentem był zrywający się kabel przy słuchawce - rzecz zmieniona właśnie w K 450.
Tych ostatnich nie odsłuchiwałem, ale podobno są podobne.

Jeszcze tańsze są np. popularne na mieście Kossy np. Porta Pro. Mnie tam one nie przekonują, bo mają przesłodzony dźwięk rodem z czasów Walkmana, ale niektórym się to podoba.

Z rzeczy większych, np. kilka miesiecy temu widziałem w sieci np. bardzo tanie Sennki HD 380 Pro (sam mam też takie, przyzwoity model choć nie bez wad) w cenie coś ponad 300 PLN. Teraz widzę, że wróciły do poziomu 400 PLN. Co nieciekawe, ze sprzedaży chyba zeszły już Senny 515 (zdaje się modowalne do poziomu wyżej 595). Mnie tam one nigdy nie zachwycały, ale najgorsze nie były, miały zwolenników i w dobrych czasach mozna je było złapać w tym pułapie. Można poszukać odpowiedników.

Natomiast gdyby kolega chciał wydać więcej, polecam rozejrzeć się wśród AKG, Audio-Technik czy Beyerdynamików. Oraz popatrzeć co to Grado: one mają grupkę fanów i takich samych antyfanów. :D