Test4Theory i linux

Zaczęty przez ksysju, 08 Październik 2011, 07:18

ksysju

Witam

Ktoś ze szczęśliwców liczy to pod Linuxem ?
Bo coś nie daję rady i nie wiem czy warto próbować.


ksysju

andy101fah

#1
Miałem zaszczyt pomęczyć się z tym projektem na ubuntu 11.04 64 bit.
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=team&proj=lhct&team=18
http://lhcathome2.cern.ch/test4theory/show_user.php?userid=111

Od razu ostrzegam że projekt jest mocno wymagający i pamięciożerny. Zobacz na wynik naszego specjalisty od wszelakich projektów czyli Trolla, na pewno opisze swoją drogę przez mękę z tym projektem. Moim zdaniem potrzeba co najmniej 2 rdzenie z 3 GHz i 2Gb ram na sam projekt. W przeciwnym wypadku będziesz zmuszony mieć włączonego kompa 24/7 z powodu częstych błędów w zapisie checkpointów. Ważne jest aby nie liczyć jednocześnie innych projektów ponieważ przełączanie pomiędzy projektami powinno odbywać się z zachowaniem w pamięci poprzednio liczonego. W preferencjach lokalnych klienta należy zaznaczyć aby pozostawiał aplikacje w pamięci operacyjnej, co wiąże się z dodatkowym zapotrzebowaniem na RAM. Konieczne jest zainstalowanie wirtualnej maszyny najlepiej virtualbox-4.1 .Oracle VM VirtualBox . W ubuntu wystarczy aptitude install virtualbox-4.1 . Co ciekawe aptitude w dokładniejszy sposób dobiera zależności pomiędzy pakietami niż apt-get. Powodzenia.

ksysju

Hi

Doczytałem, że dla dla linuxa 64bit należy zainstalować boinca 32bit. 
Jutro się z tym pobawię. Na razie liczę na 2 kompach z Win.
ksysju

RAD-Poland

#3
Cytat
Doczytałem, że dla dla linuxa 64bit należy zainstalować boinca 32bit.  

że co proszę  ;)

nie znam,źródła tych informacji, ale liczyłem kilka próbek pod Linux'em 64bit z boinc'em 64bit
pewnie autorowi chodziło że trzeba doinstalować kilka bibliotek w wersji 32bitowej

jeśli się już połączyłeś z projektem to projekt do swojego katalogu pobrał plik "cernvm_6.05_i686-pc-linux-gnu" lub podobny
wykonaj z konsoli polecenie ldd cernvm_6.05_i686-pc-linux-gnu aby uzyskać informacje czy faktycznie czegoś brakuje
bash-4.2$ ldd cernvm_6.03_i686-pc-linux-gnu
       linux-gate.so.1 =>  (0xffffe000)
       libz.so.1 => /lib/libz.so.1 (0xf773e000)
       libm.so.6 => /lib/libm.so.6 (0xf7714000)
       libgcc_s.so.1 => /usr/lib/libgcc_s.so.1 (0xf76f7000)
       libpthread.so.0 => /lib/libpthread.so.0 (0xf76dd000)
       libc.so.6 => /lib/libc.so.6 (0xf755f000)
       /lib/ld-linux.so.2 (0xf7770000)

przykład co prawda dla wersji o dwa oczka starszej, ale widać jakich bibliotek potrzebuje i faktycznie korzysta/wymaga  32 bitowych wersji w innym przypadku korzystałby z bibliotek z katalogu /lib64/

a czy na pewno masz zalecaną wersję VM ?
w moim przypadku musiałem ręcznie pobrać/zainstalować przez nich dedykowaną, gdyż nie było odpowiedniej w repozytorium dystrybucji, taki wniosek nasuwa się po przeglądnięciu odesłanych przez hosta wpisów w <stderr_txt> które odnoszą się głównie do VM ale z tymi wpisami może być różnie

kolejna uwaga to należy mieć w miarę nową wersję boinc (tzn która podaje w wynikach czasy "RUN time" i "CPU time")
w przeciwnym wypadku otrzymasz po 24h pracy punkty za kilkadziesiąt sekund, gdyż punktacja opiera się na benchmarku hosta
Status Run time(sec) CPU time(sec)
Completed and validated 86,404.67 51.18

poprawny wpis
w starych wersjach boinc  RUN time == CPU time (a czas pracy VM nie dolicza się do CPU time)
w końcu to jest pierwszy tego typu projekt

PS niestety w prowadzenie osobnego naliczania RUN time i CPU time spowodowało w kilku nowych projektach niepoprawny sposób naliczania  punktów

EDIT: dodatkowa informacja dla osób często korzystających z VM
zanim uruchomisz VM-CERN, najpierw uruchom inne VM z których korzystasz w przeciwnym razie wszystkie uruchomione po VM-CERN będą pracowały z najniższym priorytetem wsadowym 19 co może powodować niezbyt komfortową pracę na tych VM (nie zgłębiałem tego problemu gdyż na razie krótko/mało liczyłem ten projekt, przy uruchomionych 1-2 innych VM i nie za dużej ilości pamięci hosta chwilowo dyskwalifikuje ten projekt, który do pamięciooszczędnych nie należy)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

ksysju

#4
Hi

leciałem wg tego:

http://boinc01.cern.ch/64-bit-gnu-linux&usg=ALkJrhg1di2OYMnEDLHsowaJP3tssU8oaw

ale dzięki za info, że się da :-)

--
Oki ruszyło, przynajmniej z roota
Mam gdzieś problem z uprawnieniami.


ksysju