Nowy sprzęt

Zaczęty przez krzyszp, 27 Październik 2011, 17:30

krzyszp

Witam

Na początek, do czego sprzęt ma służyć i odstawowe wymagania:
1. Sprzęt oparty na AMD
2. Budżet - ok 4500pln (1000 funtów), nie obejmuje monitorów.
3. Zastosowanie - Visual Studio (czyli kompilacja), jednocześnie otwartych 30-50 zakładek w przeglądarce (dużo i szybki RAM).
4. Szybkie HDD - czyli pewnie SSD, może w RAID
5. 3 monitory (może z czasem 4) z tego co najmniej 2 FULL HD
5. BOINC

Wielkość HDD do przechowywania danych właściwie nie ma znaczenia (wala się u mnie kilka dysków).

I najważniejsze - STABILNOŚĆ - system ma chodzić tygodniami bez restartów.

Piszcie swoje propozycje...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

od jakiegoś czasu wydaje mi się że intele są bardziej stabilne do spraw tekst, kompilacja, kod itp

krzyszp

Cytat: GRID w 27 Październik 2011, 17:35
od jakiegoś czasu wydaje mi się że intele są bardziej stabilne do spraw tekst, kompilacja, kod itp
Niedawno składałem sprzęt dla znajomego na Phenomie X6, stoi jak skała od 4 tygodni... Ale on ma tylko 2 monitory i wydał więcej, niż ja jestem w stanie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

phobos

#3
O stabilność sie raczej nie musisz martwić. Ja siedze na amd od paru lat i powiem ze restarty zdarza mi sie robic czasem rzadziej niz raz na 2 tygodnie a po drodze poza boinc jest troche gier, rendering, czasem visual, edycja kilkuset stronicowych pdfów i po 20 kart w przegladarce i ze stabilnoscia nie mialem jeszcze problemu. Też nie działam na jednym monitorze i nie miałem z tego powodu żadnych cyrków.
Za ta kase to pewnie jakas plyta na chipsecie 990fx albo 990x, do tego buldozer fx 8xxx albo phenom x6 1100t, z 8-16gb ramu. Predkosc zalezy od tego ktory procek wybierzesz, bo phenom nie łyka ramow szybszych niż 1333 a buldożer idzie chyba do 1866. 3 monitory mozna podpiac do jednej karty AMD ale trzeba display port. Jak nie chcesz kupować monitorów z dp to powinny sie sprawdzic karty sapphire flex, 3 monitory na dvi bez aktywnej przejsciówki do DP. Niedawno nawet wypuscili 6970 flex, jak bedziesz liczyć BOINC to pewnie sie sprawdzi. Planujesz późniejsze dorzucanie grafik? Jak tak to moze warto kupic mocna zasilke, jak nie to z 600w starczy. O ile dobrze licze w pamieci to powinno wychodzić ok 3500, zostaje 1000zl na dyski. SSD 120 gb na sata 3, np ocz agility 3 za niecale 700, albo vertex 3 za nieco ponad 800. Z hdd moim zdaniem warto poczekać bo zalalo plantacje hdd w tajlandii i wszystkie dyski im zgnily... w zwiazku z czym drogo teraz jak nie wiem.

mobo: GIGABYTE GA-990FXA-UD3 550zl
CPU: fx 8150 1050zł lub phenom II x6  1100t 800zł
cooler cpu ~150zł
gpu radeon hd 6970 ~1500zł
zasilacz ~300-400zł
ram ~400zł za 16gb 1600mhz 4x4gb
SSD OCZ Agility 3 ~700zł

Wychodzi w tym momencie niemal dokładnie 4500 z tańszym prockiem, brakuje obudowy (ok 250 zł) i dvd, które pewnie znajdziesz gdzieś w szafie ? :P Możesz w sumie oszczędzić na gpu i kupić np 6950 albo coś z niższych serii jak 6870, wtedy starczy na buldożera który obsłuży szybszy ram, obudowę i jakieś peryferia jak potrzebujesz. Jak wolisz nvidie to potrzebujesz 2 grafik żeby obsłużyć tyle monitorów, może 2x gtx 560, cenowo wyjdzie podobnie co radek 6970.

Tomasz R. Gwiazda

tak serio to ja nie widze zaleznosc amd/intel a restarty kompa....

jak ktos nie ma pojecia o stawianiu systemu , odpowiednim zabezpieczaniu go i maitenance to wszystko mu sie zawiesi, zrestartuje, popsuje niewazne jaki procek bedzie mial i nie wazne jaki OS bedzie mial



Troll81

System Up Time:            10 Days, 3 Hours, 40 Minutes, 16 Seconds

a wyłączałem jak byłem poza domem dłuższy czas :D

krzyszp

Ok, jak pisałem, stawiam na AMD, a więc:
1. Raczej FX, bo nie chcę za rok zmieniać płytki.
2. Budę mam, więc obudowa odpada, zasiłka 500W, ale mogę wymienić...
4. SSD jak najbardziej, ale raczej bez RAID.

Monitory są (na HDMIx2, jeden na VGA).
Klawiatura, myszka, CD-ROM - to olewamy, jest już kupione (znaczy stare, ale i tak nie potrzebuję).

Lecimy dlalej, jakie macie propozycje odnośnie płyty głównej, procka, pamięci, dysków SSD...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec

@phobos:

Zamiesciles bardzo interesujaca propozycje dla krzyszp. Chwala Ci, lepszej opcji bym nie wymyslil (wiec piwo Ci leci).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Cytatmobo: GIGABYTE GA-990FXA-UD3 550zl
CPU: fx 8150 1050zł lub phenom II x6  1100t 800zł
cooler cpu ~150zł
gpu radeon hd 6970 ~1500zł
zasilacz ~300-400zł
ram ~400zł za 16gb 1600mhz 4x4gb
SSD OCZ Agility 3 ~700zł
No, to sprawdzam dostępność u mnie :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kotfryc

Ja mam phenom II x6 i do tego:

Wiatrak+ radiator -  po prostu bajka :)
http://www.amazon.de/gp/product/B002N2JVEE
Zasiłka - królewskie zasilanie nie tylko w mojej opinii:
http://www.amazon.de/gp/product/B002JWLN5S
Dysk z systemem:
http://www.amazon.de/gp/product/B003N8DID2

Płyta +GPU to nic specjalnego + 8G RAM.
Całość chodzi niemalże bezgłośnie i odkąd uporałem się z paroma problemami system chodzi bez zająknięcia się. Oprócz boinc chodzi jednocześnie serwer Minecraft, można pracować na nim normalnie...


aborek

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 28 Październik 2011, 12:48
ramu wiecej dac
Ciężko będzie. Max to 4 sloty, a moduły 8GB nie na naszą kieszeń. Więc zostaje 4x4GB.

Tomasz R. Gwiazda

no 16Gb to jest konkret
a nie 8Gb :)

lukaszja

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 28 Październik 2011, 12:48
ramu wiecej dac
Święte słowa! 4 x 4GB przyda się jak nie dzisiaj, to jutro... :p_arr:

krzyszp

Obecnie przy trzech rdzeniach udaje mi się zapchać 6GB, więc przy 6-ciu min. 12 musi być... :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

minimum 2GB na jajko :D