Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Limitowanie ilości jednocześnie przetwarzanych zadań.

Zaczęty przez zoom_mctwist, 27 Październik 2011, 20:07

zoom_mctwist

Hej.
Niedawno powróciłem do BOINC po kilkuletniej przerwie.
Potrzebuję pomocy z konfiguracją klienta. Mianowicie chodzi o ograniczenie liczby przetwarzanych zadań w danym projekcie.
Normalnie po instalacji i wybraniu einsteina program ściągnął zadania i zaczął liczyć 3 na raz. Ja natomiast chcę, żeby liczył max. 2 w danym czasie, gdyż przy 3 sumaryczna wydajność jest niska + GPU nie wie za co ma się wziąć.

Czy jest zatem możliwość ograniczenia ilości zadań (nie chodzi mi o ograniczanie CPU)?

Tomasz R. Gwiazda

opcje --> preferencje lokalne

zakladka uzycie procesora
na samym dole w opcji: " w systemach wieloprocesorowych uzywaj nie wiecej niz"

i tam ustawiasz sobie, jesli masz quada to 100% to 4 rdzenie licza, jak 75% 3, 50% 2

mimeq

nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem, ilosc jednoczesnie liczonych WU na GPU w projekcie Einstein ? Jeli tak to niedawno byl watek o tym:

http://www.boincatpoland.org/smf/einsteinhome/wiele-wu-na-raz-na-gpu/


Tomasz R. Gwiazda

tez niezbyt zrozumialem dlatego dalem to o CPU wiedzac ze o GPU jest na forum :)

zoom_mctwist

Może źle się wyraziłem.
Otóż chcę korzystać z pełnej mocy procesora dwurdzeniowego i GPU ale chcę ją przeznaczyć na obliczanie na raz tylko jednego WU (a nie trzech równocześnie). Czy jest taka możliwość?

Troll81

nie ma projektu który jednocześnie wykorzystałby kilka rdzeni CPU i GPU. Przynajmniej na razie.

aborek

Wydaje mi się, że chodzi o to, że teraz liczy 2 WU na CPU (wszak 2-rdzeniowy) i 1WU na GPU.
Jeśli chcesz 2 WU jednocześnie, to albo wg powyżej wskazanego wątku, ale liczysz tylko na GPU, albo zostawiacz GPU tak jak jest, a ograniczasz do 50% rdzenie CPU.

AL

A nie lepiej wejść na stronie projektu w ogólne preferencje BOINC i przy opcji "On multiprocessors, use at most x processors" zaznaczyć odpowiednią ilość procesorów? Przy dwurdzeniowym procesorze i grafice optymalnym wyborem wg. mnie było by liczenie 1 wu na GPU i 1 wu na cpu (wtedy w miejsce x wstawiamy 1). Taka konfiguracja nie powinna sprawiać kłopotów z wydajnością w codziennym użytkowaniu.