OT: Można też pójść do realnego sklepu i wybrać razem ze sprzedawcą najlepszy model

Zaczęty przez pawg, 11 Listopad 2011, 09:53

pawg

Można też pójść do realnego sklepu i wybrać razem ze sprzedawcą najlepszy model.


[moderacja: Ten wątek został wydzielony z tego wątku]



Martin Fox

Cytat: pawg w 11 Listopad 2011, 09:53
Można też pójść do realnego sklepu i wybrać razem ze sprzedawcą najlepszy model.
Nocoty?
W 21 wieku iść do sklepu? Wstydziłbyś się proponować takie herezje. I może jeszcze rozmawiać z żywym?? człowiekiem?

PS Jakby ktoś nie zauważył mam dziś złośliwy humorek :)

Tomasz R. Gwiazda

powiedzmy sobie szczerze ze w sklepach zwykle nie ma specjalistow od komputerow, za to sa specjalisci od sprzedazy komputerow...
zaleznie od wytycznych z gory taki sprzet a nie inny jest promowany i doradzany (bo wiekszy zysk sklepu, prowizja, ect)

pawg

Ale dzięki temu widzę co kupuję i jak mi źle doradzi to zawsze jest możliwość zwrotu.
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 11 Listopad 2011, 19:36
powiedzmy sobie szczerze ze w sklepach zwykle nie ma specjalistow od komputerow, za to sa specjalisci od sprzedazy komputerow...
zaleznie od wytycznych z gory taki sprzet a nie inny jest promowany i doradzany (bo wiekszy zysk sklepu, prowizja, ect)

Chyba że sam też masz o tym pojęcie i pochamujesz jego zapędy zarobkowe ;)



Troll81

niestety Tomek ma rację. Dlatego warto wiedzieć który sklep jest dobry. Np jeśli chodzi o modowanie obudowy zasilacze to ja chodzę do angela.pl. Oni tam po prostu nie maja taniego szmelcu. Cokolwiek kupisz będzie warte swojej ceny i tyle. I znają się na sprzęcie którym handlują i jak zapytasz to ci strzelą wykład na pół godziny. Podobnie mam w arest.pl

krzyszp

Jeszcze nie widziałem tradycyjnego sklepu, w którym mógłbym zobaczyć naprawdę szeroką gamę laptopów i cenami nie odstającymi (w górę) o 20% lub lepiej od cen w internecie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawg

Jak potrzebuję kupić coś do komputera to idę do WGE (Warszawska Giełda Elektroniczna) i mam tam już wybrane pewne sklepy. Widać, że tamtejsi sprzedawcy znają się na rzeczy, ceny nie są wysokie i słuchają uwag(!).
Najmniej polecam MediaMarkt. Płaci się tam 7tys. za komputer wart 3tys. !!



Martin Fox

Cytat: pawg w 13 Listopad 2011, 17:21
Najmniej polecam MediaMarkt. Płaci się tam 7tys. za komputer wart 3tys. !!
No w końcu to sklep "dla idiotów" :)

Tomasz R. Gwiazda

to podobnie w Vobis :)
Swietny konfig widzialem... ktos kupil bo tam doradzili, procek spox quadzik, karta graficzna topowa, a dali 1gb RAM :D

pawg

Jeśli zaoszczędzili tylko na RAM'ie to nie ma większego problemu, gorzej jaśli byłaby to płyta główna...




krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Listopad 2011, 23:32
no ale to przyklad tylko idiotyzmu :)
No tak, ale sprzedawców też się dobiera do klienteli "większościowej" :)
Za czasów, gdy miałem swój sklepik, przyszła klientka na złożenie komputera z dwoma wymaganiami - miał być czarny i kosztować min. 3k złotych...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Fajna klientka :D podeślij mi ją :D może dzieki niej sklep otworzę. Komp będzie czarniutki jak noc na Antarktydzie a i kosztować będzie gruuuuuuuboponad 3k :D