Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Generator searla

Zaczęty przez andy101fah, 05 Listopad 2011, 15:46

Czy możliwe jest wyprodukowanie w pełni działający generator Searla ?

Tak
6 (35.3%)
Nie
11 (64.7%)

Głosów w sumie: 17

TOM SYDNEY

Ile potrzeba uranu by zrobić atomówkę ile potrzeba mocy by go rozczepić a efekt każdy zna tak też jest z magnesami dajemy im energie a one oddają w trójnasób nie będę roztrząsał tematu ale takie urządzenia są w naszych realiach do zrobienia pomyśleć kilogramem uranu rozwalić miasto dało się trochę wiary pomyślcie.Telewizor dziś ma 0,5 cm można programy oglądać w 3D a dawniej każdy pamięta.Technologia idzie w przód nie zostawać w tyle a w internecie jest jej od groma wystarczy poszukać i zweryfikować.W wiadomościach nie wszystko jest prawdą
>:(   

Szopler

Ile energii trzeba zużyć aby uran wzbogacić żeby się nadawał do bomby i co się z nią dzieje podczas wybuchu?

Ufol

Dawnymi czasy, zaczytywałem się w opisach ciekawych urządzeń takich jak transformator Tesli, czy generator Searla. Sądzę, że to ustrojstwo może zadziałać. Zależy to od tego, czy tarcie jest zjawiskiem wyjątkowym, tzn. nie posiada swej odwrotności. Energię elektryczną można zamienić w chemiczną a tą znów w elektryczną, tak działa akumulator. Jedynym wyjątkiem, od reguł przemian energii, wydaje się być tarcie. Zamienia ono ruch w ciepło. O telekinezie napisano już wiele, ale nie słyszałem o udokumentowanym pokazie wykorzystującego ją urządzenia.
Telekineza, tak się ponoć nazywa zjawisko zamiany ciepła w ruch, umożliwiałaby budowę urządzeń pozyskujących ciepło z otoczenia. Wyobraźmy sobie lodówkę produkującą prąd, dobre by to było.
Logicznie teoria jest prawidłowa, dlaczego bowiem tarcie, jako jedyne, miało by być wyjątkiem od reguły. Tylko wówczas generator Searla może zadziałać. Jeżeli telekineza nie istnieje, to cały pomysł pozostanie na papierze, jako kolejna błędna hipoteza. Swoją drogą, nawet gdyby tak się stało, to też jest z niej pożytek, skłania bowiem do rozwoju nauki, po przez zmuszanie do myślenia o specyfice przemian energii. Mam wrażenie, iż coraz mniej ludzi rozumie słynny wzór E =m*C^2 Pozwolę sobie zatem powtórzyć banalną prawdę. Energia, tak, jak masa, jest formą istnienia, z niczego powstać nie może. Nieco znamy już mechanizm zamiany masy w energię. Niestety nie wiemy praktycznie nic, o kreacji, przeciwieństwie anihilacji. Energia może zamienić się w masę, ale jak to się odbywa? Oto pytanie , kto udzieli na nie odpowiedzi, będzie miał Nobla w kieszeni.

Troll81

eeee oprócz tarcia zjawiskiem jednostronnym jest opór (chociażby powietrza)

Szopler

Chyba że mamy na myśli opór elektryczny heh...

Ufol

Opór jest jedną z postaci tarcia, zarówno powietrza, jak i elektryczny. Ten ostatni ma miejsce w mikroskali, jednak zachodzi zamiana ruchu w ciepło, więc spełnia on to kryterium. Być może świat nie ma zawsze charakteru symetrycznego. Istnieją przecież pola mono polarne, np. grawitacja. W takim razie może ciepło jest takim wyjątkiem energetycznym i nie podlega przemianie w ruch?
Przywołałem lodówkę, ponieważ jako dzieciak kilkakrotnie oto pytałem mądrych dorosłych. To urządzenie nie produkuje energii, jak np. kuchenka, więc dlaczego pobiera prąd? Zazwyczaj słyszałem, że muszę się uczyć, bo mało jeszcze wiem i dlatego zadaję głupie pytania. Obecnie, chociaż przeczytałem tyle mądrych i głupich książek, wciąż nie uważam, że uczeni już wiedzą wszystko. Teoretycznie telekineza może istnieć, nie przeczy zasadzie zachowania energii. Jednak wiadomo, że teoria z praktyką często się nie zgadza.

Troll81

lodówka produkuje energię :D dotknij jej z tyłu :D

energia powstaje wszedzie tam gdzie istnieje różnica potencjałów. niskie/wysokie ciśnienie róznica poziomów wody itp.

a tak na serio cipło mozna odebrać i przetworzyc na energie. służy do tego chociażby silnik stirlinga lub odwrócone ogniwo peltiera (efekt seabecka bodajże)

Ufol

Teoretycy telekinezy, tacy jak Searl czy Pająk, opowiadają o czymś nieco odmiennym, od wspomnianego przez ciebie silnika. Twierdzą, iż można zbudować urządzenie pozyskujące energię cieplną z otoczenia. Wyobraźmy sobie akumulator, który ładuje się sam a skutkiem tego procesu jest ochłodzenie powietrza w pobliżu tej, nietypowej baterii. Według Searla, generator ochładzał się do skrajnie niskich temperatur, kilka stopni powyżej zera bezwzględnego.

Troll81

ale nie przedstawił działającego egzemplarza.... a jak niby to ciepło miało być przekazywane?? bo żeby pobrać ciepło to trzeba je jakoś przemieścić... a żeby przemieścić ciepło trzeba wykonać pracę....

migawron

lodówka działa przecież na zasadzie wytworzenia różnicy temperatur - zimno w środku, cieplej na zewnątrz, z tym że energia potrzebna do stworzenia tej różnicy (kompresor, obieg chłodziwa) powoduje że w efekcie wewnątrz ochładza się trochę mniej niż na zewnątrz ociepla. Teoretycznie gdyby obok siebie istniały już gotowe stabilne środowiska o różnych temperaturach, do których nie musielibyśmy dokładać energii - wtedy jak najbardziej na tejże różnicy można by uzyskać energię, ale tylko do czasu wyrównania się temperatur... Nie jestem fizykiem ale wystarczy logiczne myślenie aby sprowadzić wszystko do zasady zachowania energii (kwestia tego jak duży będzie nasz izolowany układ)



Ufol

Telekinetolodzy nie są zgodni, co do natury, postulowanego przez nich zjawiska. Jak masz dużo czasu i od groma cierpliwości, to odsyłam do ich przemyśleń a potrafią się rozwodzić bardzo, więc bez tych dwóch rzeczy nie da się tego ogarnąć. Interesowało mnie to kiedyś, gdy sądziłem, że ogół wiedzy można opanować. Obecnie, jako siwiejący chłopski filozof, mam świadomość ogromu i mnogości wszelakich gałęzi nauki. Pozwolę sobie zatem na ogólną refleksję. Teoretycznie mają rację, Jan Pająk powołuje się na baterie słoneczne. Światło zamieniamy w prąd a prąd w światło, zachodzi przemiana energii. Każde zjawisko znajduje swoje przeciwieństwo etc. W tym uczonym wykładzie brak mi przykładu działającego urządzenia. Nie twierdzę, że nie da się tego zrobić, ale jeszcze tego nie dokonano, takie są fakty. Od listów Keplera o kosmicznych podróżach, do początku ich realizacji, minęło około czterysta lat. Historia nauki uczy nas jednego, pokory.

Troll81

no więc masz układ w którym występuje różnica temperatur. i z niego wytwarzasz prąd elektryczny (zjawisko seabecka) lub od razu ruch (silnik stirlinga) ale oczywiście sprawność przetwarzania ciepła na energie jest maaaaała (zasada silnika cieplnego...) i więcej energii włożysz w to by stworzyć różnice temperatur niż uzyskasz z tejże różnicy...

czyli masz to co chciałeś bez żadnych bzdur o telekinezie....

Ufol

Znam ten pomysł, ale nie ma on nic wspólnego z przemyśleniami telekinetologów. Co ciekawe nie zgadzają się nawet między sobą, są zgodni tylko co do jednego. Uważają, że odkryli zjawisko całkowicie dotychczas nieznane i każdy z nich tłumaczy je na swój sposób. Nie wiem, czy którykolwiek ma rację, ale pomimo tego nie żałuję tych godzin przeznaczonych na czytanie ich rozwlekłych przemyśleń. Była to ciekawa przygoda intelektualna.

sesef

Cytat: andy101fah w 17 Listopad 2011, 18:38
W skrócie: mały wiatrak lub siła wody + wykorzystanie generatora magnetycznego ( już nie będę wymieniał "zakazanego" nazwiska)

http://whiteenergy.eu/kontakt/

Zakład Napędu Elektrycznego
ul. Koszykowa 75
00-662 Warszawa
+ 48 22 234 5120 w. 3
+ 48 503 093 228
Gmach Elektryczny GE 017
whiteenergy.eu@gmail.com

Widziałem te maszyny, co więcej widziałem silniki tarczowe rozwijane w tym zakładzie (silnik 40 kW o wadze 63 kg). Ciekawe konstrukcje, silniki może wejdą kiedyś do masowej produkcji bo mają potencjał, jednak przed generatorami jeszcze daleka droga bo jedyne co się w tym zmieniło to uzwojenie wzbudzenia które normalnie jest zasilane z sieci prądem stałym (zazwyczaj prostuje się prostownikami mostkowymi to co wygeneruje generator i część jego mocy idzie na potrzeby własne) w tym wypadku zastąpiono magnesami trwałymi, Taki sam zabieg stosuje się w silnikach DC gdzie uzwojenia wzbudzenia zastępuje się magnesami trwałymi (chociażby małe silniczki w wentylatorkach od komputerów).

Przedstawione tutaj generatory maja się nijak do "generatora searla", po prostu coś co wcześniej trzeba było zasilić z sieci zastąpiono magnesem trwałym, ale generator nadal trzeba napędzić mechanicznie jedynie jego sprawność wzrosła o kilka %.

Szopler

#54
Hahaha... gość się chwali że zbudował prądnicę typu "amerykanka" która jest znana od nastu lat i masowo robiona przez amatorów darmowej energii z wiatru.
Tyle że on nazwał to generator tarczowy i jeszcze kombinuje nad patentem! Nie wiem czy się śmiać czy płakać :whistle: bo cała teoria do tego jest dostępna za darmo w internecie.
Wie ktoś jak można oprotestować patent? ;)

Troll81


Ufol

Telekineza nie ma nic wspólnego z efektem seebecka i jego odwrotnością, czyli efektem Peltiera. Ma to być przeciwieństwo tarcia, zatem agregat powinien ochładzać powietrze podczas pracy. Było by to zgodne z zasadą symetryczności sformułowaną przez Louisa De Brogliea. Czy mógłby ktoś napisać, w kilku zdaniach, jak wygląda to ustrojstwo? O generatorze Searla sporo w sieci zostało napisane, ale nie mogłem znaleźć rzetelnego opisu. Popatrz na ilustrację, tak zazwyczaj przybliża się czytelnikowi jego budowę.

krzyszp

Telekineza czyli Psychokineza, za wikipedią:
CytatPsychokineza (anomalna perturbacja, PK, TK, AP, dawniej: telekineza, ale wśród fachowych pojęć parapsychologicznych jest już archaizmem) - określenie używane w parapsychologii do opisu rzekomego ruchu na odległość wywołanego za pomocą mocy psychicznych.
Cytat...telekineza - zdolność przesuwania przedmiotów siłą umysłu;
Nie mieszajcie jej tutaj ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

To wyraz wieloznaczny a używam go w tym kontekście, ponieważ tak samo czynią autorzy teorii opisujących zjawisko mające być przeciwieństwem tarcia. Można mieć pretensje do autorów z Janem Pająkiem na czele, iż nie utworzyli nowego słowa, lecz pożyczyli sobie termin już istniejący. O wszelakich psychologiach nie mam i nie zamierzam mieć żadnej wiedzy. Mam autentyczną awersję do tej dziedziny nauki oraz pokrewnych jej nauk i paranauk. Jeśli używamy terminu w sposób dezorientujący czytelników, należy wyraźnie zdefiniować pojęcia. Piszę o telekinezie technicznej, czy jak kto woli, fizycznej. Nie ma to nic wspólnego z dziwactwami w rodzaju, siły psychiczne. Ta techniczna telekineza, ma być odwrotnością tarcia a drogą do jej uzyskania jest rzekomo magnetyzm, tzn. specyficzne zmiany pola. Nie będę szerzej opisywał tej hipotezy, ponieważ we łbie mi się ona nie mieści. Poza tym została zawarta w kilku grubych tomach, pewnie za głupi jestem i dlatego nie potrafię jej streścić w kilku zdaniach. Nie mam pojęcia czy takie zjawisko faktycznie istnieje. Może to być przecież błędne rozumowanie, mam zbyt mały zasób wiedzy o magnetyzmie, aby wyrokować o naukowej wartości tej teorii. Mam nadzieję, iż wypowiedziałem się precyzyjnie. Ponawiam apel o kilka słów opisu tego dziwadła.

armar

Cytat: Ufol w 01 Lipiec 2012, 13:11Nie mam pojęcia czy takie zjawisko faktycznie istnieje.
Zaistnieje dopiero gdy je ktoś odkryje i dopiero wówczas będzie sens o nim mówić.

Natomiast myślę, że możesz mówić o kwantowym magnetyzmie:

Quantum Levitation

Ufol

Gdy przedstawiamy jakąś teorię naukową, lub sprawiającą takie wrażenie, należy podać odnośnik do publikacji jej autora, co niniejszym czynię:
http://www.4shared.com/file/74188823/34c47d74/Traktat_62.html

Troll81

Polecam oczytac o generatorze searla na serwisie elektroda :D tam sie na jego temat wypowiadaja ludziska obeznane w temacie. jeden chyba nawet próbował zbudowac.....

Ufol

Przeczytałem materiały zamieszczone na forum elektroda.pl, niestety nic z tego nie wyszło.
Znalazłem jeszcze coś o tym urządzeniu:
http://www.latarnia.cba.pl/Thomas%20John%20-%20Antygrawitacja%20I%20Generator%20Efektu%20Searl%27a.pdf
Jest to ponoć rozmowa z samym wynalazcą.

andy101fah

Coś zaczyna się dziać w temacie free-energy. Chyba to będzie powodem ataku Izraela na Iran. Lobby energetyczne i finansowe zostało zagrożone.

http://kochanezdrowie.blogspot.com/2012/09/keshe-fundacja-transfer-technologi.html
http://www.monitor-polski.pl/iranczyk-keshe-poczatek-nowej-ery-ludzkosci/
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2012/09/22/fundacja-keshe-zapowiada-uwolnienie-technologii-kosmicznych-i-wolnej-energii/
http://innemedium.pl/wideo/fundacja-keshe-zapowiedziala-ujawnienie-technologii-darmowej-energii
http://nowaziemia.cba.pl/viewtopic.php?p=935#935&sid=9f8d6b45048b51494693d40d472e9698

Troll81

CytatPodstawa naukowa działania reaktorów plazmy jest pozornie prosta. Bierzemy materie, antymaterię ciemną materię i powstaje odpowiednia reakcja

Technologia ma być zdolna do tworzenia antygrawitacji, z której wykorzystaniem podróż z Teheranu do Nowego Jorku potrwałaby 10 minut.

LOL

wczoraj odkurzałem to pewnie wessało mi do odkurzacza trochę ciemnej materii (zazwyczaj bywa szara ale to penie poprzez zmieszanie tej ciemnej z ta jasną). Teraz tylko poszukam w kuchni antymaterii i do boju. Buduję reaktor jak Johny Stark Akcelerator cząstek w garażu......

Wszak jemu wystarczyła rura i trochę magnesów......

Mchl

21 września już był. Jak się udała prezentacja?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

wszystkie materiały są dostępne na stronie fundacji Keshe :D

niniejszym czekam na uwolnienie patentu bo jakiś w grudniu to ma być. biorąc pod uwagę słowa pana Keshe 21 grudnia dokładnie :D Kojarzy się komuś ta data?? :D

andy101fah

Zapytaj Trollu osób które obecnie mają 80 lat lub więcej co myślały, jak w dzieciństwie ktoś im powiedział że ludzie będący po dwóch stronach oceanu będą się widzieć. Też wyśmiewały szarlatanów głoszących takie herezje. Jeżeli ktoś by ci powiedział 20 lat temu, że na biurku będziesz miał superkomputer o mocy najszybszego na świecie też byś go wyśmiał. A 10 lat temu gdy ktoś wspominał że w komórkach będą elastyczne wyświetlacze i wielordzeniowe procesory to zabiłbyś go śmiechem  XD XD

Troll81

po prostu wiem że na dziś nie jest to możliwe i tyle. Za dużo energii trzeba włożyć w wytworzenie antymaterii a istoty ciemnej nie do końca jeszcze poznaliśmy. Gdyby było to osiągalne to już dawno CERN napędzałby całą Europę.

Fobos

Cytat: Troll81 w 08 Listopad 2012, 18:20
Teraz tylko poszukam w kuchni antymaterii i do boju.

I dokładnie tam ją znajdziesz, banany zawierają promieniotwórczy izotop potasu który przy rozpadzie emituje pozytony :)

Troll81

i nie tylko banany. Zapewniam cię że twoje ciała zawiera promieniotwórczy izotop sodu i to w całkiem sporych ilościach. Zresztą potasu i połowy tablicy mendelejewa. problem polega na tym że to wciąż za mało.

Fobos

#71
Banan daje średnio jeden pozyton na 75min wiec jeśliby zebrać odpowiednio dużo bananów... :D ludzie odpadają bo byłoby zbyt ciężko utrzymać ich w jednym miejscu :P

Troll81

poza tym ludzi nie dają w kiściach :D