Dyskusja PNT B@P(Dawniej:Fuzja - wskrzeszenie)

Zaczęty przez krzyszp, 15 Listopad 2011, 20:57

Troll81

widzę spore róznice które bardzo utrudnią fuzję...

Po co zbiorowy founder?
My sobie jednak cenimy samowolę :D czytaj wolność.

Z tego co pamiętam to wypowiedzi roberta zostały usunięte ze względu na złamanie regulaminu forum. Na który wyraził zgode podczas rejestracji. Sorry ale u nas naprawde rzadko sięga się po takie środki. Na wielu forach juz za co drugą swa wypoeiedź Robert by dostał bana.

Wchłonięcie to rzecz jedna. A dołączenie to druga. osobiście uważam że możecie dołączyć do B@P jako zorganizowana podgrupa.

Szopler

;) Jakby kiedykolwiek miało dojść do konfederacji to moja nowa propozycja nazwy ;)

XD BOINC Polish National Force vel Polish National Force @ BOINC XD

:whistle:

krzyszp

Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 14:31
Cześć Ufol
Prosiłeś o mój komentarz do Twojego Postu. Oto on.

Cytat: Ufol w 11 Styczeń 2012, 19:49
Wszystko zakończyło się niepowodzeniem, ponieważ stawiano wobec nas bezczelne żądania.

Jestem innego zdania.
Bardzo blisko mi do wypowiedzi Waszego członka
"...Jak dla mnie wizja całkiem przyjemna:
- przestajemy wbijać sobie szpilki na arenie krajowej,
- reszta świata patrzy na Polskę i dziwi się skąd taki postkomunistyczny kraj ma taki potencjał
- nie tracimy tożsamości i nadal możemy promować markę Boinc@Poland
- działanie po jednej stronie barykady otwiera potencjał do współpracy i nowych pomysłów - nie tracimy energii i czasu na spory.
- chłopacy z GPU Force i PNT nie są wcale tacy źli i mają tak samo pozytywną wkrętę w liczenie jak my, tylko robią to inaczej i mają trochę inne priorytety, w odmienności nic złego nie widzę, to prawo natury :) Niejednokrotnie padło porównanie do "ognia i wody". W niektórych kwestiach się różnimy, ale tak właściwie to główny cel mamy ten sam - jest nim BOINC.
..."

Nie czytasz ze zrozumieniem wątku lub go nie ogarniasz. Jednym z bezczelnych żądań jest np. zakładanie równości głosów, gdzie bezwględną przewagę ma koalicja PNT i GPUF, przy liczebności tych dwóch na poziomie 10% liczydłowych...

Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 14:31
Cytat: Ufol w 11 Styczeń 2012, 19:49
...Trwa dyskusja o potrzebie powołania rady...

W naszej propozycji founder miał być zbiorowy i nazwaliśmy go radą, ale może się nazywać inaczej.
Nam zależało na zbiorowym founderze.
Pisaliśmy już o zaletach i wadach tego rozwiązania i dalej uważamy, że trzech, czy pięciu byłoby ok. I to miałabyć ta rada. Tyle.

Nie odnosisz się do konkretnego problemu zablokowania możliwości zmian przez brak kogoś z fragmentem hasła...

Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 14:31
Cytat: Ufol w 11 Styczeń 2012, 19:49
Jak ktoś chce zachęcić Kamratów do liczenia w danym wyścigu to nic prostszego. Zakłada po prostu wątek w dziale wyścigi teamów.
Mamy odmienne zdanie.
A dokładnie o to chodzi, że lubimy określić sobie na jakich wyścigach nam zależy i pilnować zgłoszeń, rozstrzygać ewentualne kolizje i takie tam. W tej kwestii nie przepadamy za samowolą, lub dowolnąścią typu "...niech każdy sobie sam ..."

I to jest właśnie brak demokracji! My właśnie tak postępujemy, że proponujemy akcje, a nie ich wymagamy...

Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 14:31
Cytat: Ufol w 11 Styczeń 2012, 19:49
...dlatego proponujemy konsolidację polskiego Boinca na jej fundamencie.
Dla nas B@P nie jest fundamentem.
Zamiłowanie do BOINC już tak. Sądząc , że w drugą stronę jest podobnie zaproponowaliśmy formę Konfederacji, jako sposób na odseparowanie zachowań skrajnych, a ci co się lubią, lub polubią odnajdą się sami.
Semantyka, dla wszystkich liczących fundamentem jest zamiłowanie do BOINC, ale naszym "domem" jest BOINC@Poland - Wy skaczecie między drużynami dość swobodnie, nie mając tradycji, historii, itd...

Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 14:31
Cytat: Ufol w 11 Styczeń 2012, 19:49
2. Nazwa i adres Boinc@Poland zostają, bo to marka i tracenie jej nie ma sensu. Chcemy zachować naszą witrynę z przyczyn praktycznych a nie sentymentalnych. Łatwiej rozbudować wiki, niż tworzyć wszystko od nowa.
My też tak uważamy o sobie.

Na jakiej podstawie tak uważacie?
Historycznie biorąc, to istniejecie od b. niedawna, nie posiadacie zbioru wiedzy jaką jest nasza wiki, a Wasze forum ma mierną ilość odwiedzin (zresztą pewnie w większości wygenerowaną przez naszych liczydłowych na fali czytania o fuzji/konfederacji)...
Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 14:31
Cytat: Ufol w 11 Styczeń 2012, 19:49
3. Na forum panuje wolność słowa, jedynym jej ograniczeniem są ogólnie przyjęte zasady dobrego wychowania. Z tego powodu nie możemy ograniczać wypowiedzi liczydłowych w temacie wartości liczonych przez nich projektów. Mają oni prawo przekonywać do uczestnictwa w nich. Muszą oczywiście podawać jedynie zweryfikowane wiadomości. Jeżeli ktoś napisze, że przykładowo Wcg znalazło lekarstwo na raka i trzeba je liczyć, bo na dystrofię mięśniową też niedługo znajdzie, to jest to kłamstwo. Takie wypowiedzi będą natychmiast usuwane. Natomiast jeśli ktoś twierdzi, że warto liczyć w Wcg, bo jego zdaniem białkowce mają większą wartość niż projekty matematyczne, to ma do tego prawo. Nikomu nie narzucamy własnego zdania.
Mamy całkowicie inną opinię o Was w tym względzie.
Jak zaproponowałem cos od siebie , to w odpowiedzi przeczytałem, że nie bo zamało postów napisałem.
I dalej. Robertowi we wrześniu skasowaliście jego wypowiedzi, potem się nie przyznawaliście, a jak to udowodnił to głupa cieliście.
Dla mnie te zachowania sa całkiem inne, niż to co piszesz w swoim pkt 3.
Już Ci ktoś na to odpisał.
Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 14:31
Cytat: Ufol w 11 Styczeń 2012, 19:49
4. Kontami administruje Mchl i nie ma powodu, aby zmieniać ten stan rzeczy. Dotychczas nie wydarzyło się nic, co usprawiedliwiałoby odbieranie części kompetencji naszemu Kapitanowi. Dlatego proponujemy, aby nie dzielić przywództwa. Pod Grunwaldem, Polacy Litwini i Rusini walczyli pod rozkazami jednego króla.
U nas kontami administruje Tomasz (i Robert w jednym projekcie). Robią to świetnie. Proponuję wszystkie konta przekazać Tomaszowi.
Tak, Robert już u nas pokazał, co potrafi - zdecydowanie spudłowałeś...
Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 14:31
Cytat: Ufol w 11 Styczeń 2012, 19:49
5. Mile widziane są wszelakie inicjatywy, ale nie możemy zagwarantować tego, że wszyscy z entuzjazmem je poprą, to cena wolności słowa, która dla nas jest wartością bezwzględną i na cenzurę zgodzić się nie możemy. Jeżeli ktoś uruchamia projekt, to chwała mu, ale nie możemy usunąć ewentualnych sceptycznych opinii o takim przedsięwzięciu.
Nie namawiamy do cenzury bo jej nie lubimy.
W ramach PNT lubimy zgrane działania, ale nikomu włos z głowy nie spadł jak ktoś nie włączył się do obliczeń. Np w grudniu Tomasz olał wyścig z wWami w YoYo i ... nic.
Właśnie, u nas w takim wypadku "nic" się nie dzieje zawsze...
Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 14:31
Cytat: Ufol w 11 Styczeń 2012, 19:49
6. Przyjęła się u nas demokracja i chcemy zachować ten ustrój pomimo jego wad.
No to lubimy to samo.
My proponowaliśmy demokrację dwustopniową, która z definicji szanuje mniejszości. My się uważamy za mniejszość liczebną.
Nie, wy oferowaliście ustrój, który wyraźnie preferuje mniejszości na zasadzie parytetu!
Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 14:31
Cytat: Ufol w 11 Styczeń 2012, 19:49
10. Nie powracamy w dyskusji do dawnych urazów, gdyż jak napisałem w punkcie pierwszym, spory uznaliśmy za zamknięte. Zatem i wątki
To za mało.
U nas za swoje złe zachowanie np słowa przepraszamy.
No, to ja poproszę o przeprosiny u Was w wątkach, gdzie Robert manipuluje w celach obraźliwych wypowiedziami z naszego forum?
Pogrążasz swoją drużynę teraz...
Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 14:31
Cytat: Ufol w 11 Styczeń 2012, 19:49
Informacje merytoryczne z waszej strony trafiają do naszej Wiki, wszyscy na tym zyskują, gdyż rośnie zasób wiedzy fachowej dostępnej na jednej stronie. Usuwacie z forum wątki obrażające Boinc@Poland i wszystko co jest związane z tą drużyną. Od teraz liczymy wszyscy pod sztandarem Boinc@Poland, więc spory należy zakończyć definitywnie. Zatem i strona boinc.pl, traci rację bytu. Przenosicie się zatem na
WWW.boincatpoland.org
I razem tworzymy portal. Nie marnujemy dzięki temu wysiłku liczydłowych. Lepiej tym samym nakładem pracy przetłumaczyć dwa artykuły niż dwukrotnie ten sam.
Wątki niezwiązane z B@P trafiają na nasze forum, więc zachowujecie swój dorobek intelektualny. Fachowcy są w jednym zespole, korzystają na tym wszyscy, bo łatwiej uzyskać poradę i Wiki szybciej się rozwija.

Na koniec dwie sprawy.
Po pierwsze - od jakiegoś czasu omawiamy konkretną propozycję.
Do niej nie było innych waszych propozycji.
Prosiłem aby w czasie "procedowania" , a jeszcze to trwa, nie próbować zmieniać całkowicie koncepcji, bo PNT się na to nie zgadza.
Nie odniosłeś się w ogóle do słów Ufola...
Jak możesz żądać "niezmieniania" koncepcji, w końcu mieliśmy podać swoje propozycje, prawda?
Zresztą, ja też podałem - i na to nie odpowiedziałeś...

Po drugie - wg mnie twój wpis pokazuje dobitnie, że odrzucasz ideę Konfederacji, a dopuszczasz wyłącznie wchłonięcie PNT i GPUF przez B@P.
Lecz my mamy swoją tożsamość i nie godzimy się na wchłonięcie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kotfryc

Jejku co za siara się zrobiła...  XD
Jak to mi jedna osoba (z PNT chyba?) napisała na PW:
Cytatwg B@P liczą ludzie, a wg PNT/GF liczą procesory

Problem nie leży w tym jaka będzie rada, kto w jej skład będzie wchodził... Ani nazwa itd... problem się rozbija o pogodzenie tych dwóch podejść do BOINC... ot co... Potrzeba by było wzajemnej wyrozumiałości oraz marchewki dla każdej ze stron i tyle... A dopóki nie pojawi się plan godzący te dwa podejścia (o ile kiedykolwiek się pojawi) to możecie z próby na próbę coraz mocniej się nienawidzić i obrzucać gównem (ja też se porzucam, a co tam  ;) )   :parrrty:
Ach jak widzę takie konflikty i w nich pośrednio uczestniczę to normalnie czuję polską krew w żyłach mych  %)

Waldi

>krzyszp
Wiele z kwestii Ufol'a jest do domówienia.
Lecz jedna dla nas ważna.
Z uwagi na to , że jesteśmy drużyną, chcemy rozmawiać z drużyną i działać jak drużyna z drużyną.
Nawet w proporcji 1:1:1
Naszej małej grupy nie interesuje proste wchłonięcie przez B@P.
Zaproponowaliśmy kompromis, a wy zdaje się go odrzucacie.

Oceniasz Roberta,
ale przeczytaj wasze wpisy na IRC i na forum. nie jesteście lepsi, wręcz przeciwnie.
Na waszą niekorzyść ja osobiście zaliczam to, że wy robicie coś nieciekawego i denerwujecie się, że obca osoba ma na to odmienne zdanie (np Wspomniany przez Was Robert).

Inne
Ciągle pojawiają się głosy, że nie odpowiedziałem na jakieś pytanie.
Moją rolą nie było czytanie naszej propozycji na głos z komentarzem.
Lecz współpraca z Wami do Piątku w razie chęci doprecyzowania, lub zmiany zapisu z naszej propozycji jednakże z poszanowaniem warunków brzegowych.
Więc nie wgłębiałem się w dyskusję poza warunkami brzegowymi.
Z uwagę na naszą specyfikę i Waszą nie godzimy się na wchłonięcie, w to miejsce proponujemy Konfederację oraz to aby founder był zbiorowy, zasadniczo z tych samych powodów (Ironizując Wy wierzycie Mchl, a my TP i Robertowi).

krzyszp

Nie chce mi się już więcej polemizować, ale na jedno odpowiem:

Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 21:46
Oceniasz Roberta,
ale przeczytaj wasze wpisy na IRC i na forum. nie jesteście lepsi, wręcz przeciwnie.
Na waszą niekorzyść ja osobiście zaliczam to, że wy robicie coś nieciekawego i denerwujecie się, że obca osoba ma na to odmienne zdanie (np Wspomniany przez Was Robert).
Właśnie uważam, że zarówno w kulturze wypowiedzi jak i w umiejętności przyznania się do błędów jesteśmy lepsi.
Natomiast, co według Ciebie robimy "nieciekawego"? Bo chyba nie chodzi Ci o nasze wszystkie projekty???

Jeszcze jedno - złożyliście propozycję, my z nią polemizowaliśmy, a Ty piszesz, że nie jesteś od tego, aby dyskutować o wariantach przedstawianych przez nas. Dla mnie teraz to wygląda na złożenie żądania skoro nie zakładasz możliwości kompromisu/ustępstw...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

CytatZaproponowaliśmy kompromis, a wy zdaje się go odrzucacie.

Złożyliście propozycję. Do kompromisu jeszcze daleko. Wymaga to ustępstw obu stron.

CytatMoją rolą nie było czytanie naszej propozycji na głos z komentarzem.
Lecz współpraca z Wami do Piątku w razie chęci doprecyzowania, lub zmiany zapisu z naszej propozycji jednakże z poszanowaniem warunków brzegowych.
Więc nie wgłębiałem się w dyskusję poza warunkami brzegowymi.

właściwie to w ogóle nie zagłębiałeś się. Mnóstwo chcieliśmy doprecyzować (np kompetencje rady) i całkiem sporo zmienić. No ale piątek już jutro... na razie stan głosowania 60:6

lolek

Tylko że te warunki brzegowe okazały się dla większości z nas nie do zaakceptowania

Aegis Maelstrom

#528
Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 21:46
Oceniasz Roberta,
ale przeczytaj wasze wpisy na IRC i na forum. nie jesteście lepsi, wręcz przeciwnie.

Waldi, litości, pisałeś poważnie i dobrze Ci szło. Rozumiem, że Robert to Twój kolega z zespołu, ale to jest ściema. Nie wciskaj jej komuś, kto pamięta wpisy Roberta na tym forum, okay?

Robert, nim sam stąd odszedł, kilkukrotnie "błysnął" stawiając niepoparte dowodami ciężkie zarzuty i wykazując się niezrozumieniem co to jest metoda Monte Carlo, modelowanie matematyczne albo rachunek prawdopodobieństwa. Może nie znasz, więc przykład.

Taka postawa ("nie znam się, ale skrytykuję i ogłoszę teoryjkę spiskową") jest dla mnie niedopuszczalna - choćby z powodu psucia atmosfery i siania dezinformacji. Koledzy z BOINC@Poland, są bardzo, bardzo mili i mają bardzo, bardzo dobre chęci względem Roberta, Ciebie czy kolegów z PNT więc nie nazwę tej sprawy po imieniu, ale... poważne to nie było.

Wyskoki typu niedawne porównywanie mnie przez Roberta do Goebbelsa też przemilczę.

Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 21:46
Na waszą niekorzyść ja osobiście zaliczam to, że wy robicie coś nieciekawego i denerwujecie się, że obca osoba ma na to odmienne zdanie (np Wspomniany przez Was Robert).

Może na forum PNT niektórzy lubią kreślić historię z jakiejś alternatywnej rzeczywistości, nie mogąc poradzić sobie z prawdą.
Fakty są jednak takie, że to Robert się zagotował, "zrobił Reytana" i strzelił sobie ankietkę, a potem się obraził i odszedł.

My robimy bardzo wiele ciekawych rzeczy: liczną drużynę, forum, wiki, kilka serwisów, SKB@P, RAD@home, Fundację, ad hocowe akcje... rąk do pracy nam nie starcza, tyle mamy pomysłów i szukamy kolejnych - dlatego serdecznie zapraszamy i myślimy o fuzji.

I piszę do Waldi personalnie także do Ciebie - na pewno mógłbyś udzielić wiele porad co do graf  :respect:, przydałyby się w całym polskim BOINC.

Moim zdaniem drużyna to coś więcej niż zapis w bazie danych. Każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie, co chce wnieść do nowej drużyny poza RAC. Inaczej to nie będzie żadna drużyna narodowa, tylko luźna zbieranina i równie dobrze możemy patrzeć na sumaryczne statystyki Polski.

Cytat: Waldi w 12 Styczeń 2012, 14:31
Mamy całkowicie inną opinię o Was w tym względzie.
Jak zaproponowałem cos od siebie , to w odpowiedzi przeczytałem, że nie bo zamało postów napisałem.
I dalej. Robertowi we wrześniu skasowaliście jego wypowiedzi, potem się nie przyznawaliście, a jak to udowodnił to głupa cieliście.
Dla mnie te zachowania sa całkiem inne, niż to co piszesz w swoim pkt 3.

Ja bardzo chętnie przeczytam co Robertowi skasowano - nie wiem tylko co na to sam Robert...

Cytat
Zaproponowaliśmy kompromis, a wy zdaje się go odrzucacie.

Złożyliście propozycję. Kompromis to będzie, kiedy wszyscy się na niego zgodzą - sądząc jednak po wynikach, większość uważa, że takie warunki są nie do przyjęcia.

Sam również się na nie nie mogę zgodzić i jeśli mam zagłosować nad tym, co jest - to będę musiał wcisnąć guzik PRZECIW.

GRID

A Wy cały czas stoicie przy pierwszej wersji waszego planu. Po uzyskaniu waszego planu, my dodaliśmy coś od siebie zostawiając wiele waszych punktów, abyście mogli poczuć się że chcemy z wami współpracować i uważamy że wiele waszych pomysłów jest ok.
Z naszego planu nie chciało się nawet jednego punktu dodać. Stoicie przy tym jakby wasza koncepcja była najlepsza. Od tego momentu Ciągle jedynie mącicie, jakby z chęcią pokazania innym B@P w złym świetle jedynie dla zrobienia halo. Zamiast sprawdzić u siebie czy panowie z PNT pójdą na takie warunki, stawiając ankietę. W naszym planie w Radzie zasiadają dwie osoby, dla bezpieczeństwa. Każdy kto porozmawia trochę więcej z Robertem  :respect: wie że On po prostu nienawidzi lub przynajmniej nienawidził B@P i wielokrotnie to udowodnił. Po połączeniu interakcje międzyludzkie były by jeszcze bardziej zacieśnione co mogło by stworzyć problemy. Pewnie po połączeniu każdy zauważyłby osoby które coś robią w celu rozwoju polskiego BOINC i powiedziałby o nie taki diabeł straszny, nawet fajnie się z nim współpracuje i wszystko szło by ku dobremu. Ale na razie po rozmowach nad planem konsolidacji uważam że po połączeniu nie będzie współpracy. Za mało jest w tym pasji BOINC a za dużo stania przy swoim.

Waldi

Cytat: GRID w 13 Styczeń 2012, 10:41
A Wy cały czas stoicie przy pierwszej wersji waszego planu. Po uzyskaniu waszego planu, my dodaliśmy coś od siebie zostawiając wiele waszych punktów, abyście mogli poczuć się że chcemy z wami współpracować i uważamy że wiele waszych pomysłów jest ok.
Już pisałem, ten niespójny i nielogiczny tekst , który nam przekazałeś, był nieznany nawet Waszej reprezentacji. Więc nie było o czym rozmawiać.

Cytat: GRID w 13 Styczeń 2012, 10:41
Z naszego planu nie chciało się nawet jednego punktu dodać.
Piszesz nieprawdę. A nawet uważam, że manipulujesz. Uważam tak po lekturze Twojej korespondencji (PW) z PNT. Mało tego - jak zalogowałeś się na IRCu, to Robert przy ludziach obnażył Twoją nieuczciwość. Zasadniczo nic nie miałeś na swoją obronę - ponad 20 osób świadkiem.
A merytorycznie to Przeczytaj tekst Gigi2000 napisany przez niego po spotkaniu w Poznaniu. Jest tam zgoła cos innego.

Cytat: GRID w 13 Styczeń 2012, 10:41
Po połączeniu interakcje międzyludzkie były by jeszcze bardziej zacieśnione co mogło by stworzyć problemy. Pewnie po połączeniu każdy zauważyłby osoby które coś robią w celu rozwoju polskiego BOINC i powiedziałby o nie taki diabeł straszny, nawet fajnie się z nim współpracuje i wszystko szło by ku dobremu. Ale na razie po rozmowach nad planem konsolidacji uważam że po połączeniu nie będzie współpracy. Za mało jest w tym pasji BOINC a za dużo stania przy swoim.
Ależ Wy nie chcecie połączenia - wy chcecie abyśmy się zapisali do waszego zespołu.
To jest wasza propozycja.
Została ona od razu odrzucona. Tak jest napisane w naszej propozycji - tak z niej wprost wynika.

Wychodzi na to, że tylko Wasz zespół Negocjacyjny zna naszą propozycję.

Mącicie koledzy.
Wątek ten miał być miejscem na dyskusję, a nie na wściekłe wasze ataki na tych co są za Konfederacją.
Przyczepiliście się Roberta.
Zapewne będę kolejnym czarnym charakterem.

Troll81

Waldi z całym szacunkiem, zapoznaliśmy się z relacja naszego zespołu negocjacyjnego.

Ty mylisz negocjacje z głosowaniem nad przyjęciem planu. My jesteśmy na etapie definiowania kompromisu a wy chcecie głosowania nad waszym lanem. Z oczywistcyh względów bez osiągnięcie kompromisu wasz plan zostanie odrzucony. Choćby dlatego że niektóre punkty nam nie odpowiadają.

krzyszp

Cytat: Waldi w 13 Styczeń 2012, 13:29
Wychodzi na to, że tylko Wasz zespół Negocjacyjny zna naszą propozycję.
Mącicie koledzy.
Wątek ten miał być miejscem na dyskusję, a nie na wściekłe wasze ataki na tych co są za Konfederacją.
Przyczepiliście się Roberta.
Zapewne będę kolejnym czarnym charakterem.
Słowo klucz - dyskusję.
Właśnie dyskusję nazywasz "wściekłymi atakami". To właśnie nazywam "syndromem Roberta" - pomówienia, zarzuty bez pokrycia, nie odpowiadanie na tematy, manipulacja wypowiedziami.
99% ludzi nie było na ircu, kiedy to podobno "Robert przy ludziach obnażył Twoją nieuczciwość" (do GRID'a) - to jest właśnie manipulacja, bo nie przedstawiłeś cytatów umieszczonych w pełnym kontekście.
Tak właśnie wypowiadają się ludzie chcący zrobić czarny PR, a nie dyskutować z argumentami.
Zdaj sobie sprawę, że właśnie za uwłaczanie ludziom, manipulowanie wypowiedzi i tym podobne "kwiatki" Robert nie należy do ulubionych ludzi na tym forum, z którego, w wyniku własnej, przez siebie zmanipulowanej ankiety wyszedł...
Dowody? Proszę bardzo:
Temat ankiety:
CytatAnkieta: Czy oceniasz pozytywnie aktywność użytkownika 7NBI_Zarecki Robert?
Ankieta założona przez Roberta!

Jego post, po zakończeniu:
CytatTutejszy lud zabrał głos i wyrokiem 12:13 skazał mnie na banicję. Zatem opuszczam szeregi teamu B@P i minimalizuję aktywność na tym forum. Tym samym pozbyliście się jedynego Polaka umieszczonego na ostatniej światowej liście 100 osób dostarczających najwięcej mocy na potrzeby obliczeń rozproszonych (65 miejsce)...
Oraz odpowiedź Mchl:
CytatNie możesz mówić, że ktokolwiek skazał Cię na banicję. Ankietę założyłeś sam, a zadane w niej pytanie:
Cytat
    Czy oceniasz pozytywnie aktywność użytkownika 7NBI_Zarecki Robert?
to nie to samo co: 'Czy chcesz żeby 7NBI_Zarecki Robert sie stąd wyniósł?'.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Aegis Maelstrom

Cytat
Robert przy ludziach obnażył Twoją nieuczciwość.

Robert już ze znanym nam skutkiem "obnażał przy ludziach nieuczciwość" np. World Community Grid, więc kolega GRID(!) jest w świetnym towarzystwie. :D
Wówczas jakoś mnie Robert nie przekonał :whistle: i obawiam się, że teraz też miałbym inne zdanie.  8)

Dlatego Waldi, pisać o własnych odczuciach łatwo, ja prosiłbym o jakiś konkretny materiał dowodowy z wiarygodnego źródła.

Czyny Roberta, które wspominaliśmy (szermowanie oskarżeniami, bezprecedensowa ankieta na temat własnej osoby i obrażenie się na wynik), są widoczne dla każdego w historii tego forum. Całości poczynań zakulisowych na IRC i prywatnych wiadomościach mogę się tylko domyślać, więc starałem się do nich nie odnosić.

Dlatego proszę, rozmawiajmy o faktach.

_Aleksander_

Tak sobie to czytam i zastanawiam się, co takiego musielibyśmy zobaczyć na stole, żeby zgodzić się współpracę z takimi ludźmi?
Przecież ostatnio co wpis to niedopowiedzenie, insynuacja, albo autowaloryzacja włączona na maxa.
Rozumiem i pochwalam ideę jaka nam przyświeca, ale są chyba jakieś granice?

GRID

#535
Cytat: Waldi w 13 Styczeń 2012, 13:29
Cytat: GRID w 13 Styczeń 2012, 10:41
A Wy cały czas stoicie przy pierwszej wersji waszego planu. Po uzyskaniu waszego planu, my dodaliśmy coś od siebie zostawiając wiele waszych punktów, abyście mogli poczuć się że chcemy z wami współpracować i uważamy że wiele waszych pomysłów jest ok.
Już pisałem, ten niespójny i nielogiczny tekst , który nam przekazałeś, był nieznany nawet Waszej reprezentacji. Więc nie było o czym rozmawiać.
Dla nas jest bardziej logiczny, niż wasz plan. Ale wy nie potraficie tego zaakceptować.


Cytat: Waldi w 13 Styczeń 2012, 13:29
Cytat: GRID w 13 Styczeń 2012, 10:41
Z naszego planu nie chciało się nawet jednego punktu dodać.
Piszesz nieprawdę. A nawet uważam, że manipulujesz. Uważam tak po lekturze Twojej korespondencji (PW) z PNT. Mało tego - jak zalogowałeś się na IRCu, to Robert przy ludziach obnażył Twoją nieuczciwość. Zasadniczo nic nie miałeś na swoją obronę - ponad 20 osób świadkiem.
A merytorycznie to Przeczytaj tekst Gigi2000 napisany przez niego po spotkaniu w Poznaniu. Jest tam zgoła cos innego.
Po tym jak Robert napisał mi że manipuluje, postanowiłem nic nie pisać. Uważałem że to co napisał za śmieszne, że nic nie muszę pisać. Zrozumiałem o co chodziło osobom które mówił mi jakie mają zdanie o Robercie. Dla mnie manipulatorem jest Robert. Znam zdanie 2 osób z zjazdu, wiem że ich podejścia jak i moje po spotkaniu w Poznaniu były bardzo pozytywne. Teraz te osoby i ja uważamy inaczej. Dla mnie człowiek który podczas rozmów o konsolidacji, gdy proszony jest o dojście do konsensu wyskakuje z tekstem manipulacji nie jest gotowy do takich rozmów.

Dodam jeszcze że człowiek który jest innowatorem podziałów polskiej sceny BOINC, powinien się bardziej starać aby naprawić swoje błędy. Gdyby nie konfliktowy charakter, Polski team byłby teraz w pierwszej piątce, a bez kłótni ekipa miała by spójną obsadę ludzi którzy zajmowali by się RAC'em, polskimi projektami BOINC, promocją itp.To jest błąd na skalę krajową i uważam że to ogromny ciężar.  Ja gdybym doprowadził do czegoś takiego nie mógłbym spać. Chciałem pomóc ale jestem tym zmęczony.

Waldi



Koledzy i koleżanki
Życzę Wam spełnienia marzeń.


Troll81

#537
Dziękujemy i wzajemnie.Może kiedyś będziemy mieli wspólne marzenia.

AL

Cytat: Troll81 w 13 Styczeń 2012, 17:53
Dziękujemy i wzajemnie.Może kiedyś będziemy mieli wspólne marzenia.
Amen!

X X X

Nawet jakbym był aniołem miłości wobec B@P, to po przeczytaniu postów napisanych tu po spotkaniu w Poznaniu, zostałbym z tej miłości skutecznie uleczony.
XD XD XD

Dziękuję Gigi, Pigu i Tobasowi za spotkanie w Poznaniu i wysiłek włożony w próbę porozumienia.

Wcześniej składałem życzenia świąteczne, więc teraz... powodzenia w 2012r.
:ahoy:

krzyszp

Cytat: X X X w 14 Styczeń 2012, 00:49
Nawet jakbym był aniołem miłości wobec B@P, to po przeczytaniu postów napisanych tu po spotkaniu w Poznaniu, zostałbym z tej miłości skutecznie uleczony.
Ehhh, Robercie, Ty naprawdę nigdy się nie nauczysz...
Czy naprawdę nie potrafisz zrozumieć, że swoim postępowaniem powodujesz powstawanie konfliktów? Tak ciężko zapanować nad reakcjami?
Mimo wszystko, cieszę się, że motywujesz mnie do wzmożonego zaangażowania w BOINC -  :parrrty:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Sergeant

No i nie wyszło połączenie.

Mocno teraz przycisnęli w liczeniu. Chcą jak najszybciej przebić nas w ogólnej punktacji. Wtedy na pewno nie będzie już mowy o jakimkolwiek połączeniu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Martin Fox

akurat dla mnie punkty nie sa wyznacznikiem - kwestai tego co sie liczy, na projektach na cpu (jak wcg) nie da sie nabic pierdyliarda punktow w tydzien po prostu

Sir_Behemoth

#543

I przegonią w jakiś punktach Nas, a potem złożą "wspaniałomyślną" propozycję fuzji wobec Nas (czyt. inkorporacji)? XD

Tomasz R. Gwiazda

proszę już najlepiej nie pisać w tym wątku
bo to nikomu nie służy ani nic dobrego nie przynosi.

Spożytkujmy wszyscy inaczej nasze zasoby

Troll81

jak dla mnie wątek do zamknięcia. głosowanie sie odbyło wynik znamy. W ostatnim poście wskazac ankiete a wątek z ankietą równiez zamknąć...

lolek

#546
Jako że wątek tyczył ostatniego planu fuzji który delikatnie mówiąc nie wypalił ZAMYKAM GO.
(Tak na wszelki wypadek jeśli ktoś będzie chciał coś napisać w tym wątku to proszę o PM do mnie lub do któregoś z modów lub adminów).

Krzyszp przypomniał mi że w pierwszym poście pisał że ten wątek nie będzie zamknięty - w takim razie by słów nie rzucać na wiatr otwieram go...