Dyskusja PNT B@P(Dawniej:Fuzja - wskrzeszenie)

Zaczęty przez krzyszp, 15 Listopad 2011, 20:57

krzyszp

Przed chwilą odwiedziłem kanał PNT próbując podjąć dyskusję o ostatnich kłótniach. Jednym z głównych zarzutów jest fakt zamknięcia wątku o fuzji z tym zespołem. Dlatego zdecydowałem się o zamieszczenie tego wątku.
Uwaga, wątek nie będzie zamknięty, nie będzie również moderowany (z wyjątkiem słów powszechnie uznawanych za obraźliwe).

Kto pierwszy podejmie dyskusję?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tobas

Patrząc na chłopski rozum to w zasadzie nie rozumiem w czym jest problem?
Przecież jak przejdą do B@P to dalej będą mogli się ścigać, rywalizować, tłuc punkty niemiłosiernie,
dodatkowo otrzymają wsparcie "naszych" liczydłowych i przez to lepszy RAC, lepsze statsy.

A co tak naprawdę chodzi?

mimeq

Ja jestem otwarty ;] Kiedys nawet chcialem starowac w wyscigach PrimeGrida PNT mialo jakos wspolny team do tego ale akurat jak chcialem tam startowac to wszystko umarlo  :dunno:


[PNT] Obix007

wszystkie teamy z MPTA startują teraz pod nazwą "Polish National Team" w wyścigach - w kwestii wyjaśnienia


Troll81

Ja już swoją opinię wypowiedziałem. Zapraszają do fuzji wynikiem której będzie drużyna składająca się w 90% z członków B@P w efekcie PNT stanie się B@P bis. i jedyne co się zmieni to nazwa. W efekcie zostanie zaprzepaszczony dotychczasowy dorobek B@P. A znając życie to po kilku miesiącach kilku ludzi z aktualnego składu PNT stwierdzi ze atmosfera ich drużyny jest nieodpowiednia i w efekcie znów rzuca zabawki i uciekną z piaskownicy. Fuzja na tych zasadach nie ma sensu. A innych PNT nie chce znać. Bo oznaczałoby to przyłączenie się do B@P a B@P to ZUO choć nie wiadomo dlaczego. Koledzy nie podali tez że skoro nie chcą B@P z całym jego dobrobytem (bo to ZUO) to którzy użytkownicy wg nich powinni przejść a którzy nie. Bo wszak jak przejda wszyscy to PNT stanie się po prostu B@P bis. Tylko z inną nazwą i na dalszym miejscu w statsach, iz gorszym dorobkiem punktowym.

Peciak

CytatA co tak naprawdę chodzi?
Wydaje mi się że chodzi raczej o posiadanie wroga i to takiego co to "na własnej krwi jest wyhodowany"   %)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

krzyszp

Myślałem, że posty będą raczej rzeczowe...

Spróbujcie się skoncentrować może na warunkach, celach, itp sprawach nie powodujących flejma...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

3Rni

wg mnie Troll ty widzisz tylko czarno-biało i cały czas dorobkiem sie nakrywasz

przecież każdy wie ze fuzja dziś i teraz jest niemożliwa

ale chętnie wrócił bym do dyskusji o tym czy jest coś co możemy zrobić razem, bo jakoś nie wierze ze wszytko nas dzieli...

ps. moze tytul watku nie fuzja bo czuje jak kazdy wpadnie i bedzie krzyk NIEEE po moim trupie

Troll81

to p co otwierac wątek skoro wiemyże nie jest możliwa? Otwórzmy wątek kiedy będzie to miało sens.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 15 Listopad 2011, 21:27
to p co otwierac wątek skoro wiemyże nie jest możliwa? Otwórzmy wątek kiedy będzie to miało sens.
Napisał swoje zdanie, ktoś może mieć odmienne.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

3Rni

to moze napisz z tymi panami nie dyskutuje i nie wchodz tu...
bo twoja wypowiedz ostatnia wlasnie jest zaczatkiem kłodeczki / tak bywalo w przeszlosci/

Tomasz R. Gwiazda

panowie o fuzji to bym zapomnial. inne zespoly moga co najwyzej sie przylaczyc do nas, zawsze mniejszy sie przylacza do wiekszego  (jak ktos chce wyciagnac argument z RAC to niech lepiej nic nie mowi)
koniec kropka i nie ma co odgrzewac ciagle tego starego kotleta.
jak ktos ma niewiadomo jakie chore ambicje to juz jego sprawa, dlatego utworzyli swoj wspanialy zespol aby nie byc w naszym zlym (dodac inne epitety)

krzyszp

Cytat: 3Rni w 15 Listopad 2011, 21:30
to moze napisz z tymi panami nie dyskutuje i nie wchodz tu...
bo twoja wypowiedz ostatnia wlasnie jest zaczatkiem kłodeczki / tak bywalo w przeszlosci/
Troll też ma prawo się wypowiedzieć ;)
Natomiast powodem kłódeczki był po prostu flejm...
Ten wątek celowo zostawię otwarty "do końca świata", ale i tak proszę o powstrzymanie się od wycieczek osobistych. Chciałbym, aby nawet w wypadku skutków (fuzji) dyskusja została otwarta.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

mimeq

Ja moge pomyslec nad wyscigami, choc najlepiej od stycznia bo narazie prowadze w klasyfikacji wyscigow i chialbym to utrzymac :P

http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/wyscigi-boincpoland-klasyfikacja-uczestnikow-w-sezonie-2011/msg133184/#msg133184


[PNT] Obix007

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 15 Listopad 2011, 21:33
panowie o fuzji to bym zapomnial. inne zespoly moga co najwyzej sie przylaczyc do nas, zawsze mniejszy sie przylacza do wiekszego  (jak ktos chce wyciagnac argument z RAC to niech lepiej nic nie mowi)
koniec kropka i nie ma co odgrzewac ciagle tego starego kotleta.
jak ktos ma niewiadomo jakie chore ambicje to juz jego sprawa, dlatego utworzyli swoj wspanialy zespol aby nie byc w naszym zlym (dodac inne epitety)

chyba raczej ten kto ma niższa pozycję przyłącza się do tego kto ma wyższą np. YoYo w tej chwili to jesteśmy przed wami - więc wy do nas. Rosetta my do was. itd itp.


mimeq

[PNT] Obix007 przy tylu projektach ? hehe no to byloby ciekawe podliczanie  %)


3Rni

jednak obix mysle ze na tym etapie stosunkow BOP-PNT nie ma co dyskutowac o fuzji a juz wcale o szczegółach

moze zacznijmy od poprawy stosunków - czyli zadaje pytanie czy mozemy zrobic cos razem?

Tomasz R. Gwiazda

niektorym nie trzeba tlumaczyc ze mialem na mysli statystyki ogolne w ktorych my jestesmy na 11 miejscu a wy na 17

czy wszystko chcesz na czynniki pierwsze rozbierac ?
moze wogole najlepiej wszystko zaorac? i od zera zaczynac , no prosze, badzmy powazni



[PNT] Obix007

Cytat: mimeq w 15 Listopad 2011, 21:40
[PNT] Obix007 przy tylu projektach ? hehe no to byloby ciekawe podliczanie  %)
wystarczy spojrzeć w statystyki - tu nie ma żadnej magi ani filozofii


mimeq

Cytat: 3Rni w 15 Listopad 2011, 21:41
moze zacznijmy od poprawy stosunków - czyli zadaje pytanie czy mozemy zrobic cos razem?

Jestem za, tylko trzeba przezwyciezyc stereotypy i niechec i pomyslec co to moze byc  :P


Svistak

Cytat: 3Rni w 15 Listopad 2011, 21:26
ale chętnie wrócił bym do dyskusji o tym czy jest coś co możemy zrobić razem, bo jakoś nie wierze ze wszytko nas dzieli...
No to Panowie - ruszyć swoje cztery litery i do współpracy choćby w projekcie Ra@H - skoro chcecie coś razem na początek robić - bo zauważyłem, że w tym wątku najbardziej chyba "produkowaliście" nam minusów, zwłaszcza Trollowi - to teraz pokażcie klasę i dołóżcie jakąś twórczą myśl do naszych zmagań - to chyba ma sens, bo działamy wtedy dla dobra wspólnego Polski...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

krzyszp

Spokojnie. Co możemy zrobić razem? Pewnie wyścigi, ale tu znowu ale...

1. Utworzenie osobnej drużyny na wyścigi mija się z celem (nie poprawi dorobku żadnej z naszych drużyn).
2. Przyłączenie się na zmianę do konkretnej drużyny - tu problemem jest koordynacja i ustalenie kto i gdzie.
3. Wspólne akcje popularyzowania BOINC - tu mamy pełne pole manewru!

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

a jeszcze cos na temat motywow ktore wami kieruja...
to ze dopiero teraz sie "obudziliscie" czy jak to wolicie nazwac tak aby was nie urazilo i macie "prawie" tyle samo punktow w ogolnych statystykach
pokazuje tylko przepasc ktora nas dzieli.
Trzeba bylo chyba myslec wczesniej o "fuzji" jak nie bylo tego calego bagazu pkt i zlych emocji



krzyszp: tylko pkt 3 jest na tyle sensowny ze cokolwiek mozna robic

pawg

Cytat: 3Rni w 15 Listopad 2011, 21:41
moze zacznijmy od poprawy stosunków - czyli zadaje pytanie czy mozemy zrobic cos razem?

Wspólna akcja promocji BOINC. Bez odwołań do zespołów.



krzyszp

Cytat: Svistak w 15 Listopad 2011, 21:44
No to Panowie - ruszyć swoje cztery litery i do współpracy choćby w projekcie Ra@H - skoro chcecie coś razem na początek robić - bo zauważyłem, że w tym wątku najbardziej chyba "produkowaliście" nam minusów, zwłaszcza Trollowi - to teraz pokażcie klasę i dołóżcie jakąś twórczą myśl do naszych zmagań - to chyba ma sens, bo działamy wtedy dla dobra wspólnego Polski...
Svistak, to chyba akurat nie przejdzie, w statusie projektu jest napisane, że to projekt B@P...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawg

zawsze można spróbować go zmienić



3Rni

właśnie oto mi chodzi co piszecie wyżej

odłóżmy fuzje na górna półkę...

w tej chwili nie odpowiem na wasze pomysly bo nie chodzi aby na goraco sie deklarowac ale burza mózgow pomaga, wiec im wiecj bedzie inicjatyw to moze znajdziemy na poczatek nic porozumienia


Troll81

Mi się wydaje że najpierw trzeba przezwyciężyć niechęć. Mi istnienie PNT wisi i powiewa. Nie chodzę do nich, nie czytam ich forum i mi z tym dobrze. Zauważyłem ze sporo osób tka u nas ma. Jak chłopaki z PNT się nie pojawiają to i temat ich drużyny jakoś tak cichnie. Ale raz na jakiś czas PNT o sobie przypomina i to akurat w takich akcjach jak masowe minusowanie. Poco to komu było? Tylko oliwy do ognia dolało. Nie mogliście se dać na wstrzymanie? No najwyraźniej nie. A dlaczego? Aż tak musicie zwrócić na siebie uwagę? Kompleks jakiś macie czy jak?

Dlatego uważam że co najmniej roczna pełna separacja jest potrzebna. Umówmy się że wy do nas niet my do was niet. Żyj i pozwól żyć innym. Może jak emocje opadną to da się ponownie usiąść do stołu.

Troll81

3rni jak widać tez się zgadza. To co rok karencji? Dwa lata?

Svistak

Ale skoro rozmawiamy zgodnie z wątkiem o fuzji - to tak widzę pierwszy krok do fuzji - wspólna myśl techniczna w jednym z polskich projektów - bo fuzja wg mnie przynajmniej ma sens, kiedy doprowadzi do konsolidacji dużych teamów do jednego - extra polskiego - ale ja już chyba mam zlasowany mózg nauczycielski na takiej dyskusje...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Tomasz R. Gwiazda

ja nikogo z B@P nie wyrzucalem wiec chyba sumienie mam czyste
zadzialala ambicja ale najwidoczniej zle ukierunkowana, bo ze szkoda dla obu stron

mnie osobiscie wcale nie przeszkadza to ze jestem 5 w pkt w polsce, i 11 w teamach na swiecie
to dla mnie nie ma wiekszego znaczenia.
Znaczenie ma to ze od poczatku (mojego liczenia na powaznie) bylem w B@P i to dla mnie jest marka, tradycja, ze jestem czlonkiem wiekszej spolecznosci gdzie sa swietni ludzie ktorzy robia wiele rzeczy a nie tylko trzepia durnowato pkt tak jak ja :)
Jestem do zespolu przywiazany i tego nie zmienie. dla mnie B@P to reprezentacja polski

Peciak

To jest tak
paru gości się zebrało i stwierdziło że jak się będzie trzymać razem
jak jeden drugiemu będzie pomagał
jak jeden drugiemu będzie odpowiadał na "zew"
to świat zadziwią a zwłaszcza taką jedną drużynę co to ma parę tysięcy luda ,tylko żadna akcja nigdy nie może być tam przeprowadzona bo jest zaraz kilowana. (Bo po co, bo nie białkowa, bo są inne priorytety, nie bo nie)
I powoli kroczek za kroczkiem goni się tą drużynę.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

3Rni

Cytat: Troll81 w 15 Listopad 2011, 21:58
3rni jak widać tez się zgadza. To co rok karencji? Dwa lata?

dla ciebie - tak, bo jesteś największym pesymista - a ja powtarzam Nty raz nie chce o fuzji  XD

Cytat: Svistak w 15 Listopad 2011, 21:59
Ale skoro rozmawiamy zgodnie z wątkiem o fuzji - to tak widzę pierwszy krok do fuzji - wspólna myśl techniczna w jednym z polskich projektów - bo fuzja wg mnie przynajmniej ma sens, kiedy doprowadzi do konsolidacji dużych teamów do jednego - extra polskiego - ale ja już chyba mam zlasowany mózg nauczycielski na takiej dyskusje...

Svistak spiesz sie powoli - o fuzji to można po karencji - najpierw to zróbmy choć jedna rzecz wspólnie - ofcoz o ile będzie wola obu stron bo ja pisze tylko i wyl. za siebie

ps. pozdr. kolegę po fachu

pawg

1.Wspólne akcje skrócą czas karencji
2.Obie strony muszą być gotowe na ustępstwa
3.Podział na zespoły mamy tylko w statystykach. Wszystkim chodzi o to samo, nie traktujmy kolegów z PNT jak wrogów - to nasi sojusznicy!!



krzyszp

Panowie z PNT dyskusji chcieli, więc jest. Od nas też są osoby, które chcą dyskutować - mi to całkowicie wystarczy.
Natomiast Piotrze, piszesz nieprawdę, że "...tylko żadna akcja nigdy nie może być tam przeprowadzona bo jest zaraz kilowana." - świadczą o tym akcje, które się toczą, a sam wiesz, że tego jest sporo.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

Piotrze: ja w B@P widze jedna regule... ktora moze sie komus podobac lub nie...
chcesz liczyc jakis projekt to go licz, nie chcesz to nikt do tego Cie nie zmusi.
Chcesz pisac newsa, chcesz zmienic strone glowna? TO ZROB TO SAM. ewentualnie znajdz takich z ktorymi mozesz sie podzielic praca.

to sa ograniczenia czy swobody ? dla tych ktorzy chca orac inaczej niz tylko przez CPU i GPU ?

tak jak w jednym kraju sa rozne partie polityczne i poglady, tak w jednym zespole moga byc rozne frakcje o roznych pogladach, ktore niekoniecznie musza sie zwalczac (akurat przyklad o partiach politycznych moze byc strzalem w stope :P ) a byc nakierunkowane na inne cele.

Peciak

Cytat: krzyszp w 15 Listopad 2011, 22:10
Natomiast Piotrze, piszesz nieprawdę, że "...tylko żadna akcja nigdy nie może być tam przeprowadzona bo jest zaraz kilowana." - świadczą o tym akcje, które się toczą, a sam wiesz, że tego jest sporo.
Zwróć uwagę kiedy powstała PNT.
Jak by tu się nic od tego czasu nie zmieniło to i rozmowy by nie było.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Peciak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 15 Listopad 2011, 22:13
TO ZROB TO SAM
W naszej drużynie zawsze jest ZRÓBMY TO RAZEM
I tym się różnimy.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

krzyszp

Przecież nasz team od kilku już lat prowadzi różne akcje - jedne są przyjmowane, inne nie... Nie doszukiwał bym się tutaj "uwalania" wszystkiego, także dawniej...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 15 Listopad 2011, 22:15
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 15 Listopad 2011, 22:13
TO ZROB TO SAM
W naszej drużynie zawsze jest ZRÓBMY TO RAZEM
Dotyczyło to uwagi na temat zamieszczenia opisu na wiki, o ile pamiętam...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka