Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49


Troll81


pawg

Głośniki nie drogie. Spalony też można reanimować o ile membrana i magnes są nie uszkodzone...  ::)



Hani



emik



AL


Cyfron

Cytat: Troll81 w 22 Luty 2012, 15:14
przypadkiem czy celowo??

niestety przypadkowo.
Głośnik to Beyma 8MI100 koszt to ok. 250PLN

a w jaki sposób chcesz reanimować głośnik, w którym jest upalona cewka?

lolek


Hani



pawg

Jest tam magnes i uzwojenie z ferromagnetykiem. należy wyciąć stare uzwojenie i nawinąć nowe. Oczywiście ta sama liczba zwoi i podobny drut by nie zmienić parametrów głośnika... Da się to zrobić jedynie w przypadku sprawności pozostałych elementów.  ;)



Cyfron

przewijałeś kiedyś takie cewki?
i jak rozmontować resztę, jeśli to jest wszystko klejone?


AL


Troll81


AL


Hani



pawg

Kiedyś się w to bawiłem ale tam nie było żadnego kleju... Odkręcasz z tyłu metalową osłonkę, pod spodem jest magnes przykręcony do nieruchomej części głośnika. Po jego wymontowaniu dobieramy się ferromagnetycznego rdzenia z uzwojeniem. Niestety nie da się go wymontować na okres przewinięcia. Występują też głośniki o głęboko posuniętych modyfikacjach np. brak magnesu.
::)



AL


pawg




Cyfron

Cytat: pawg w 23 Luty 2012, 19:38
Kiedyś się w to bawiłem ale tam nie było żadnego kleju... Odkręcasz z tyłu metalową osłonkę, pod spodem jest magnes przykręcony do nieruchomej części głośnika. Po jego wymontowaniu dobieramy się ferromagnetycznego rdzenia z uzwojeniem. Niestety nie da się go wymontować na okres przewinięcia. Występują też głośniki o głęboko posuniętych modyfikacjach np. brak magnesu.
::)

Mi się wydaje, że w większości przypadków (a przynajmniej w tych co ja widziałem) to magnes jest niedemontowalny...

pawg

w tamtym był przykręcony na 5 śrub a kolega przyniósł kiedyś głośnikowy magnes z 6 śrubami więc takie istnieją. Chyba te najtańsze...



Hani



AL


pawg




Troll81


AL


Troll81


AL

Cytat: Troll81 w 26 Luty 2012, 02:14
:parrrty:
:parrrty:

BTW. Dzięki za info. Mnie na tą walutę zarobki nie puszczają  ;)

Hani



Troll81

AL ja brałem kredyt w Grudniu. Byłem jednym z ostatnich którzy dostali po normalnych warunkach. właściwie to byliśmy bo kredyt jest wspólny na żone i mnie. Teraz w ogóle kredyty walutowe ucięto  :wth:

Cyfron

a ja sobie pociąłem prawie 1000 rurek po napojach - w ramach przygotowań do FameLab  :arrr:

pawg




Hani



pawg




Troll81


AL


EDU Enthusiast

Chyba w twoim przeznaczeniu jest przegrac ze mna.  :whistle:

Hani



Troll81


emik