Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

legis


lolek


KrzychuP


PoznanskaPyra

Chyba, że zrobią Windows9 który będzie bez tych udziwnień i będzie miał normalny menedżer zadań, a nie taki gdzie wszystkim zarządza windows. Gdzie będzie można ustawić to co się chce a windows będzie tego słuchał jak wierna su**.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

CytatGdzie będzie można ustawić to co się chce a windows będzie tego słuchał jak wierna su**.

takie rzeczy tyko w linuxach i uniksach....

KrzychuP

a czy jest jakaś dystrybucja linuxa, która:

  • zajmuje mało miejsca na dysku
  • można ją zainstalować jako równoległy system do XP
  • całą instalację/konfigurację da się przeprowadzić w maks 1,5h
  • będzie wyglądać podobnie do Wizdozy, żeby pozostali domownicy nie mieli problemu z obsługą[\li]
??

lolek

A co rozumiesz przez obsługę? Przeglądanie neta i oglądanie filmów, czy też odpalanie Crysisa i instalowanie programów. Linuks to nie windows, a windows to nie linuks  :dunno:

PoznanskaPyra

Cytat: KrzychuP w 13 Marzec 2012, 14:26
a czy jest jakaś dystrybucja linuxa, która:

  • zajmuje mało miejsca na dysku
  • można ją zainstalować jako równoległy system do XP
  • całą instalację/konfigurację da się przeprowadzić w maks 1,5h
  • będzie wyglądać podobnie do Wizdozy, żeby pozostali domownicy nie mieli problemu z obsługą[\li]
??
Ubuntu?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Co dla ciebie znaczy mało miejsca? bo dla mnie 10GB to mało miejsca :D

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Martin Fox


KrzychuP

Cytat: lolek w 13 Marzec 2012, 14:37
Przeglądanie neta i oglądanie filmów
SI!
Cytat: Troll81 w 13 Marzec 2012, 17:12
Co dla ciebie znaczy mało miejsca? bo dla mnie 10GB to mało miejsca :D
góra 1-1,5GB

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Crunchbang :D distro opartena debianie. Zajmuje mało miejsca.

Martin Fox

arch - można skonfigurować dowolnie, więc rozmiar jest względny, co do wyglądu można użyć dowolnego managera okien, szybka, zwinna, fajna :)

PoznanskaPyra

Linuxy są fajne do momentu gdy człowiek chce w coś zagrać
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Martin Fox

Dlaczego? :) Poza tym do grania to służy konsola :D

aborek

Cytat: Martin Fox w 14 Marzec 2012, 14:09
Dlaczego? :) Poza tym do grania to służy konsola :D
A jest Football Manager na konsole?
Albo Cywilizacja?

Martin Fox


aborek

Alo o konsole pytam w kontekście stwierdzenia
Cytat: Martin Fox w 14 Marzec 2012, 14:09
Dlaczego? :) Poza tym do grania to służy konsola :D

Martin Fox

http://www.amazon.com/Sid-Meiers-Civilization-Revolution-Xbox-360/dp/B000WMEEAI
z FM może być problem :P

PoznanskaPyra

Nienawidzę konsol, wole PC gdzie mam kontrole nad tym co mam w środku i nie muszę wydawać co kilka lat 3000zł tylko kilkaset złoty żeby dolozyć pamięci, czy wymienić grafikę.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Martin Fox

Na jaką konsolę chcesz wydać 3000zł?  :fright:
Poniżej tysiaka masz konsolę, to raz, dwa że jak kupisz to nic nie dokładasz tylko gry :)

Troll81


Martin Fox


PoznanskaPyra

Cytat: Martin Fox w 14 Marzec 2012, 15:33
Na jaką konsolę chcesz wydać 3000zł?  :fright:
Poniżej tysiaka masz konsolę, to raz, dwa że jak kupisz to nic nie dokładasz tylko gry :)
Dokładasz gry do czasu i nową konsole trzeba kupić.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Martin Fox

A przy PC tak nie jest? cykl życia konsoli to 5-8 lat, ile włożysz w PC żeby móc grać w nowe gry w tym czasie?

PoznanskaPyra

Cytat: Martin Fox w 14 Marzec 2012, 16:17
A przy PC tak nie jest? cykl życia konsoli to 5-8 lat, ile włożysz w PC żeby móc grać w nowe gry w tym czasie?
Przy obecnym tempie rozwoju, elektroniki, nowych układów, czas życia konsoli znacząco się skróci, a do komputera dokupuje się pojedyncze części, dzięki temu można sobie rozłożyć wydatki. Procesor Core2Duo jaki miałem 2.66Ghz kupiłem go z 5lat temu, albo lepiej i do teraz żadna gra nie wysysała z niego 100% mocy, nawet BF3. Wymieniłem go tylko dlatego, że pamięć DDR2 jest cholernie droga i nie ma sensu w nią inwestować.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

a to tempo nie jest stałe aby? podwajanie mocy co 1,5 roku?

PoznanskaPyra

Coś mi się nie wydaje. Ciekawy jestem tylko, co zrobią, jak proces technologiczny dojdzie do wielkości elektronu.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL


lolek

Cytat: PoznanskaPyra w 14 Marzec 2012, 23:32
Coś mi się nie wydaje. Ciekawy jestem tylko, co zrobią, jak proces technologiczny dojdzie do wielkości elektronu.

grafen, memrystory, układy optyczne, komputery kwantowe

PoznanskaPyra

Tak mi się przypomniało, o wynalazku dwóch rusków. Zrobili oni płytę z atomów węgla o wysokości jednego atomu i szerkości n atomów. Ponoć na tym da się tworzyć super-szybkie procesory.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

zobaczę w praktyce to uwierzę...

D-wave labs zbudowało komputer kwantowy.... i co?

PoznanskaPyra

Cytat: Troll81 w 15 Marzec 2012, 10:49
zobaczę w praktyce to uwierzę...

D-wave labs zbudowało komputer kwantowy.... i co?
Płytkę z atomów węgla łatwiej zrobić niż komputer kwantowy i bardzo możliwe, że procesory będą się na niej przez jakiś czas opierać.

CytatSpecjaliści twierdzą, że dalszy rozwój elektroniki, takiej, jaką znamy dzisiaj, a więc opartej na krzemie, jest już w zasadzie niemożliwy. Są zdania, że w ciągu następnych kilku, no, może dziesięciu lat, jeśli nie wymyślimy czegoś zupełnie nowego, dalszy rozwój komputerów, telefonów... całej elektroniki zatrzyma się. Tym czymś nowym jest właśnie elektronika oparta na węglu. Ale bez umiejętności produkowania grafenowych płytek żadnej rewolucji nie będzie. Polacy są – jak na razie – jedynymi, którzy się tego nauczyli.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

    -Bardzo dobry przewodnik ciepła – zmierzona przewodność cieplna wynosi od 4840±440 do 5300±480 W/mK (dla porównania srebro – 429 W/mK)
    -Posiada niewielką rezystancję
    -Bardzo wysoka ruchliwość elektronów w temperaturze pokojowej przy założeniu jedynie rozpraszania na fononach μ = 200 000 cm²/Vs (dla porównania krzem – 1500 cm²/Vs, arsenek galu – 8500 cm²/Vs)
    -Prędkość przepływu elektronów, wynosząca 1/300 prędkości światła, umożliwia badanie efektów relatywistycznych dla elektronu poruszającego się w przewodniku
    -Jest niemal całkowicie przezroczysty (pochłania tylko 2,3% światła)
    -Jest ponad 100 razy mocniejszy niż stal (o tej samej grubości), a zarazem tak elastyczny, że można go bez szkody rozciągnąć o 20%.
   - Membrana z utlenionego grafenu nie przepuszcza gazów, nawet atomów helu, a równocześnie jest całkowicie przenikalna przez wodę (H2O). -Daje to możliwość zastosowania do filtracji w temperaturze pokojowej, np. w celu zwiększenia stężenia alkoholu bez użycia klasycznej destylacji czy wymrażania.

Ostatni punkt ważny dla polaków  XD

CytatNaukowcy amerykańskiego Massachusetts Institute of Technology (MIT) zbudowali eksperymentalny grafenowy układ, jako mnożnik częstotliwości, co oznacza, że jest w stanie odebrać przychodzący sygnał elektryczny pewnej częstotliwości i wyprodukować sygnał wychodzący, będący wielokrotnością tej częstotliwości. W tym przypadku, układ stworzony przez MIT podwoił częstotliwość elektromagnetycznego sygnału. Testy przeprowadzone przez IBM wykazały, że tranzystor wytworzony w procesie technologicznym 240 nm jest w stanie osiągnąć częstotliwość do 100 GHz[6].
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970


Szopler