Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

AL

Dziś od Ryśka z Kęt wracałem wschodnią obwodnicą Bielska - efekt licznikowe 170km/h przy 5800rpm - co by nie było z górki. Jak na prawie pełnoletnią furę, której notabene vmax wg. instrukcji to 155km/h - to chyba całkiem nieźle. Ba i to nawet na gazie było, na benzynce to i może pod 180 by poszła.

PoznanskaPyra

Zachodnią poznańską w części otworzyli, ale nie miałem szansy się jeszcze nią przejechać. Po za tym zabraknie części tej obwodnicy, bo rząd obciął "zapewnioną" dotacje.  >:(
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL

Za to u nas ciągną dalej tą ekspresówkę aż do Żywca.

PoznanskaPyra

To dobrze, browary szybciej dojadą  ;)  XD  W pozaniu brakuje porządnej północnej obwodnicy miasta. Zachodnią skończą prędzej czy później, wschodnia jest już na finiszu, południowa to A2, a na północ nic, tylko lechicka w większości jedno pasmowa.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL

Dokładnie do Żywca ta ekspresówka dwupasmowa będzie, a od Żywca do Zwardonia tylko jednopasmowa (niby z opcją dobudowy w przyszłości drugiego pasa - ale ja w to nie wierzę, bo za dużo na tym odcinku mostów i tuneli).

PoznanskaPyra

I tak problem największy, to rondo kaponiera rozryte, a to główny węzeł kom. miasta.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL

No ale na ojro chyba zrobią - a to już nie długo...

PoznanskaPyra

To rondo i drogi są na starych podstawach budowanych w PRL-u, czyli zrobione na odpier***. Trzeba to wszystko tak naprawdę wybudować od nowa. Podzielili to na 3 etapy, to co zrobią do euro to dopiero 1 etap.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

KrzychuP

#2048
Cytat: AL w 09 Maj 2012, 12:43
(niby z opcją dobudowy w przyszłości drugiego pasa - ale ja w to nie wierzę, bo za dużo na tym odcinku mostów i tuneli).

Jako że pracuję w branży, to się wypowiem. Normalną praktyką jest budowa "docelowych" obiektów inżynieryjnych, jeśli przewidywana jest rozbudowa.
Wszystko zależy od tego, czy istnieje ona w oficjalnych papierach dot. tego projektu, czy tylko się tak urzędasy tłumaczyły.
Jeśli jest zapisana w dokumentacji, a nie zrobiono obiektów pod docelowy układ trasy, to odpowiedzialny powinien za to beknąć.
Nasyp, drogę to nie problem dokleić, a z mostami, wiaduktami, tunelami, etc. to już wyższa szkoła jazdy.

A propos tematu.
Wrocek ma już zachód i północ spiętą Obwodnicą Autostradową, fragmentem A4 po części od południa. Wschód i reszta południa czeka na wschodnią obwodnicę. Na razie 1 etap na ukończeniu, 1 w budowie, dla 1 rozpatrują odwołania i 2 do zaprojektowania.
Jak do 2020 skończą (w tym tempie), to będzie cud.  XD

PoznanskaPyra

Wrocek ma na obwodnice, a nam Wawa kasę zabrała.  :wth:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL

U nas jedną obwodnicę robiło miasto - drugą robi góra.

PoznanskaPyra

Tylko, że ta obwodnica jest niezależna od miasta ponieważ idzie po za jego granicami, a gminy nie mają takich pieniędzy.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

emik

Cytat: AL w 09 Maj 2012, 21:04
U nas jedną obwodnicę robiło miasto - drugą robi góra.

znaczy się Niebo ??   %)


PoznanskaPyra

Cytat: emik w 09 Maj 2012, 21:16
Cytat: AL w 09 Maj 2012, 21:04
U nas jedną obwodnicę robiło miasto - drugą robi góra.

znaczy się Niebo ??   %)
Ja  tam nie lubie jak robi "góra" przykładem może być A2 ze strykowa do wawy. Kulczyk prywatnie zdążył wybudować całą autostradę jeszcze betonową czyli następny remont za jakieś 30lat. Na cholerę oni ten asfalt kładą ta ja nie wiem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL

Prywaciarze zawsze szybko robią - taka prawda, choć jak się popatrzy na stal export - to widać, że i tu są wyjątki.

PoznanskaPyra

Jak robią szybko i porządnie, to czemu nie dali zrobić do końca Kulczykowi tej A2? Chciał to budować, powiedzieli nie, bo mieli to chińczyki zrobić i nie zrobili...
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

lolek

Bo mieli to zrobić za mniejszą kasę...tylko nie wyszło  :whistle:

PoznanskaPyra

Tak to jest jak się robi byle taniej  :wth:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd

dostałem od brata gigacza pamięci ddr, wsadziłem w złoma i nie chciał ruszyć, potasowałem trochę pamięci i teraz chodzi, tylko że jak sprawdzałem memtestem, to jakieś dwa błędy znalazł... ale nic to, sprawdzam jak będzie się komp spisywał

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd

jeśli nie potrzebujesz, to dawaj, wp racy mamy kilka kompków gdzie są powkładane ddry jakieś dużo mniejsze niż 256 to bym coś podrasował :boing:

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

sknd - nic nie uważasz na to co piszemy w innych wątkach - DDRy różnego rodzaju są także do oddania...

PoznanskaPyra

No właśnie, bo jak pojadą do mnie, to skończą na 99% w szkolnych PC. SDRAM-y też ktoś pytał.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd

sledzę wszystkie wątki, może olałem te ddry bo były ja wiem? 64 mega czy coś... niewiem, nie pamietam. napewno coś koło 256 by mnie już zainteresiło. a o sdroamy to chyba ja gdzieś ostatnio pytałem właśnie ;D

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

biednych nie stac na oszczędzanie. A wschodnia obwodnicę chcę budowac koledze pod oknem i sie wkurzył

AL

To nic przyjemnego jest - to dziwisz mu się?

Troll81

nieeee ja się dziwie dlaczego zamiast poprowadzić drogę polami usiłuje się ja wybudować pomiędzy dwoma osiedlami. i jeszcze mówi się że trasa ta nie będzie ani autostradą ani Ską bo pozwoli to zaoszczędzić na budowie ekranów dźwiękochłonnych...

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 10 Maj 2012, 07:18
bo pozwoli to zaoszczędzić na budowie ekranów dźwiękochłonnych...
Sam sobie odpowiedziałeś. Czego się spodziewałeś w Polsce? Rozsądku ze strony urzędników?
Mamy taki model państwa - jak najwięcej urzędów, jak najwięcej urzędników, zero odpowiedzialności z ich strony i zero zadań dla nich. Niech siedzą, nic nie robią, w końcu płaci się im z budżetowych pieniędzy, jak braknie podniesie się podatki i zatrudni kolejne 100.000 urzędników.

Popatrz na urzędy pracy - ich jedynym zadaniem jest dać pracę urzędnikom w nich zatrudnionym.

AL

A potem i tak je zbudują. Dwa może już 3 lata temu otwarli po kilku latach budowy (i przebudowy istniejących już wcześniej fragmentów) drogę ekspresową z Cieszyna do Bielska (ok.40km). Funkel nówka nie śmigana, ekrany, szmery bajery. W styczniu tego roku patrzę - a tu zwężenia montują - myśle sobie ki huj - nowa droga, dziur brak a Ci se chyba jaja robią. No i się okazało, że te ekrany co pobudowali za nie małą kasę są nie wystarczające (miejscami za niskie, miejscami okazało się, że muszą dobudować). I tak oto za państwowe pieniądze drugi raz zbudowali te ekrany (burząc wcześniej te pierwsze będące w stanie idealnym) - tylko, że troszkę wyższe i dłuższe miejscami. Ot tak ekstra 60 milionów na to poszło i pół roku korków i zwężeń.

Martin Fox

Miś się kłania -
CytatJanek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?
Trzeba więcej tłumaczyć?

PoznanskaPyra

Cytat: AL w 10 Maj 2012, 07:28
A potem i tak je zbudują. Dwa może już 3 lata temu otwarli po kilku latach budowy (i przebudowy istniejących już wcześniej fragmentów) drogę ekspresową z Cieszyna do Bielska (ok.40km). Funkel nówka nie śmigana, ekrany, szmery bajery. W styczniu tego roku patrzę - a tu zwężenia montują - myśle sobie ki huj - nowa droga, dziur brak a Ci se chyba jaja robią. No i się okazało, że te ekrany co pobudowali za nie małą kasę są nie wystarczające (miejscami za niskie, miejscami okazało się, że muszą dobudować). I tak oto za państwowe pieniądze drugi raz zbudowali te ekrany (burząc wcześniej te pierwsze będące w stanie idealnym) - tylko, że troszkę wyższe i dłuższe miejscami. Ot tak ekstra 60 milionów na to poszło i pół roku korków i zwężeń.
:wacko:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL

Miś - to jest film legenda XD Za to Ryś to porażka wg. mnie.

legis

Cytat: AL w 11 Maj 2012, 07:50
Miś - to jest film legenda XD Za to Ryś to porażka wg. mnie.
kupiłem aparat zorka 5 i zrobiłem kilka zdjęć  XD

Troll81


AL


lolek


legis

czy balony z logo intel pasują na przyjęcie urodzinowe córki  :shame:
balony to balony chyba się nie obrazi

AL

Freebie? Jak tak to nie ma się co zastanawiać - będzie się czym bawić, a i tak pewnie większość zginie śmiercią tragiczną hehe

BTW. Na celowniku krzychuP!