Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

PoznanskaPyra

Tak jak śmiałem się z podręcznika od chemii "dawka śmiertelna alkoholu to 4 promile". Przecież u nas w takim stanie to i za kółko potrafią wsiąść  XD
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Hani



PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

Cytat: Troll81 w 21 Sierpień 2012, 22:30
a potem umierał jak u trolla na niebieskiej kanapie  XD

Wypraszam sobie - nie bylo na kanapie, tylko pod stolem  %)
Pisze z telefonu z jakiegos kiepskego neta, pijac sobie piwko Troy przy basenie hotelowym. Planuje dzis sprobowac Rakijii (nie wiem co to i nie wiem,czy tak sie pisze  :boing: )

PoznanskaPyra

 :ahoy: Tylko nie "popłyń" za daleko, bo jak rano przyjdzie sztorm... to  :deadman:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

Rano to muzulmanie maja pierwsza modlitwe z meczetow cos kolo 6tej (?) Rano i co jakis czas je slychac. Mamy hotel niedaleko meczetu,wiec to dosc slychac ("spiewaja" przez jakies naglosnienie.

PS-juz wiem co to Raki (ta moja Rakija wczesniej) - smakuje to jak uozo greckie - taka wodka anyzowa chyba.

Czy jakis waznt watek mam obadac? Bo z telefonu to na pewno nie przeczytam wszystkich nieprzeczytanych watkow :dunno:

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

rakija

Rakija (bułgarska: ракия / rakija, bośniacka rakija, chorwacka rakija, grecka ρακί, macedońska ракија / rakija, serbska pакија / rakija, węgierska pálinka, albańska raki, rumuńska rachiu (pot. răchie), słoweńska žganje, słowacka pálenka, turecka rakı) - ciężki napój alkoholowy zbliżony do brandy lub bimbru, otrzymywany przez destylację przefermentowanych owoców. Popularna w rejonie Bałkanów. Zawartość alkoholu wynosi 40% do 50%, ale domowej produkcji zwykle jest mocniejsza, przeciętnie 50 do 60%. Prepečenica to podwójnie destylowana rakija, z zawartością alkoholu czasami przekraczającą 60%.

Rakija jest uważana za narodowy napój wśród południowosłowiańskich krajów, takich jak: Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Serbia, Czarnogóra i Macedonia. Jej najbardziej popularna forma, śliwowica, jest wytwarzana ze śliwek. Inne często wykorzystywane owoce to winogrona (najpopularniejsze w Serbii, Czarnogórze i Macedonii), brzoskwinie, morele, jabłka, figi oraz pigwy. Śliwkowa i winogronowa rakija jest czasami mieszana po destylacji z innymi składnikami jak zioła, miód, wiśnie i orzechy.

piłem rakiję ze sliwek w choracji :D

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

łoj - coś się Kamraci zapuścili w tym wątku - to mnie nie ma trochę, to wątek umiera ?  :whip:
Co do Rakiji tej z Turcji - pija się to tak 50/50 z wodą, wtedy robi się to białe i zwie się przez Muzułmanów Lwim Mlekiem, które, pomimo zakazu picia alkoholu przez wiarę, może być pite (Allah tego nie widzi) :D

PS - tak tak - wróciłem. Nadrobienie jednak zaległości z forum pewnie mi zejdzie - może nawet kilka dni :)

PS2 - co Wy na to, aby zrobić gdzieś wątek, w którym będziemy się dzielić wrażeniami z naszych wczasów - gdzie się było, za ile i jak się wspomina?

Szopler


Troll81


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL

Cytat: pawg w 20 Sierpień 2012, 11:24
Pozdrowienia z Bielsko-Białej  ;)
Tak bez ostrzeżenia? Trza było dać wcześniej jakiś cynk - to by my się może na jakimś małym z pianką spotkali i pogadali.
BTW. I jak wrażenia z wizyty w B.B.?


AL

W Cz.-Dz. podobna kiszka - a miałem urlop dziś brać - dobrze, że mi nie dali - bo teraz bym się wkurzał.


Szopler



gaballus

Cytat: Szopler w 06 Wrzesień 2012, 12:41
Test AERO2 via Huawei E3131-2 ;)

Mogę od siebie powiedzieć że działa bez problemu, jest tylko jedno ale dotyczące tego modemu. jeśli ktoś się nastawia na korzystanie z zewnętrznej anteny to pewnym jest że uwali złącze. zastosowane tam złącze CRC9 absolutnie nie jest przystosowane do intensywnego albo nawet średnio intensywnego korzystania, jedyna opcja to podpiąć i wrzucić za szafę aby nie było dostępu i możliwości ruszenia, potrącenia itp, ale chyba nie o taki sposób użytkowania chodzi. jest tez opcja inna zrobić sobie jakiś pigtail np. CRC9-SMA czy RP-SMA i wrzucić modem w jakąś większą obudowę wyprowadzając tylko SMA (ale koniecznie przykręcić je do obudowy). na PCB są pady pod CRC9 i pod U-FL jesli uszkodzi się jednak CRC9 można go wylutować i zalutować U-FLa (trzeba tylko przestawić jeden rezystor o 90 st aby "dostarczyć" sygnał z padów U-FLa a nie CRC9, ewentualnie zrobić zworę cieniutkim kynarem. U-FL moim zdaniem jest o niebo trwalszy od CRC9. Oczywiście nie ma tych wszystkich problemów przy silnym sygnale i wykorzystaniu wewnętrznej anteny. Co ciekawe wewnętrzna antena jest usytuowana przy złączu USB a nie z tyłu modemu.

Szopler

Cenne info. Jak zewnętrzna antena to tylko via pigtail.
Co do wydajności do to IRC, Skype (txt) i forum toto się nadaje i raczej do niczego więcej. Szczególnie jak ktoś się odzwyczaił od buforowania filmików na YT nawet w 360p ;)
Na niektórych stronkach przeładowanych flashem typu TVN Warszawa widać jak się zdjęcia ładują dosłownie...

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL


sknd


KrzychuP

Po pierwsze gratulacje Cyfron!!  :parrrty:

Ja niedługo 8 rocznicę będę obchodził. ( |-? ale zleciało)

Po drugie teraz u mnie zaczynają się przygotowania i pierwsze przymiarki do przemeblowania mieszkania.

Po trzecie Wygrywam! (p.s. słabo chłopaki, 3 strony w miesiąc, kiedy ostatnio tu zaglądałem)

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

d_worms



AL

Krzyśku sezon ogórkowy był - to dla tego tak mało stron.
Ja z moją panią już grubo ponad 10 lat się znamy - ale dopiero 3 po ślubie. Swoją drogą gdyby nie maleństwo w drodze - to kto wie jak to by się dalej skończyło, moje nerwy jak i siły już od dawna na wyczerpaniu są....

Troll81

o to ja jakieś szczęście mam. Z moja połowica znamy się już 11 lat. 2 lata o ślubie :D i jak na razie wszystko gra :D


AL

A ja już mam na dzisiaj dość. Otwieram browara i zaczynam długi weekend tzn. do jutra do 5 rano go mam.

Cyfron

te - świetny pomysł - też sobie strzele browca  :parrrty:

AL

Ciężki tydzień się zapowiada, trza odpocząć.

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970


AL

Ja tam pierwsze płytki do nowego domu po pracy dziś kupiłem. Jutro muszę jakieś drzwi wejściowe wykminić- bo już kończą ocieplać domek i lada moment będą tynkować.

KrzychuP

Cytat: AL w 08 Wrzesień 2012, 02:00
Ja z moją panią już grubo ponad 10 lat się znamy - ale dopiero 3 po ślubie.
U mnie odwrotne proporcje: Też znamy się ponad 10 lat, ale niedługo 8 lat po ślubie. :)

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970