Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

Troll81

Obawiam się ze masz ładny przycisk do papieru. Na gwarancji jest?

tito

Padł parę dni po zakończeniu gwarancji. XD

kva.pl

Nie bylo mnie od wczoraj w domu, wszedlem, dziwnie cicho - wszystkie piec kompow wylaczone, pradu nie bylo, nawet laptopowi sie bateria skonczyc zdazyla. FFS  :wth:

Troll81


Cyfron

ale można przecież w biosach ustawić, aby komp wstawał automatycznie po odzyskaniu prądu (chyba w lapkach tak się nie da zrobić)

kva.pl

Piec UPSow to troche drogi interes, poza tym skoro bateria w lapku sie wyczerpala (a trzyma spokojnie 2-3h) to i kazdy UPS by sie wyczerpal. Co do samoistnego wlaczania to nie lubie tego rozwiazania z prostego powodu - czasem jest tak, ze prad siada na chwile, potem chwile jest, znow znika i tak dalej. To moze zmasakrowac sprzet jesli za kazdym razem by sie wlaczal sam.

necavi

Tak więc autor sam sobie rozwiązał problem  XD

Troll81

Po pierwsze wystarczy jeden UPS. Po drugie UPS po zaniku zasilania grzecznie wyłączy ci kompy (musi być "zarządzalny" )

kva.pl

Jeden? Na piec kompow w trzech pomieszczeniach? ;)

AL

Siła razy moc i da radę, nawet straty na kablach pokona.

Troll81

Jeden UPS nieraz trzyma kilka szaf rackowych :D

AL


kva.pl


Troll81

A czy ja pisałem ze będzie mały?? :D

5 kompów powinien utrzymać UPS o mocy 5KVA a taki jest wielkości średniego PC w obudowie tower.

kva.pl

Jakby mnie bylo stac na takiego UPSa wielkosci kompa i mial miejsce na UPSa wielkosci kompa to bym po prostu postawil w domu szostego kompa  %)

AL

Hrhr u mnie dwa i myślę nad zlikwidowaniem jednego...

tito

Cytat: kva.pl w 19 Maj 2015, 23:49
Jakby mnie bylo stac na takiego UPSa wielkosci kompa i mial miejsce na UPSa wielkosci kompa to bym po prostu postawil w domu szostego kompa  %)
Taka logika mi się podoba  :parrrty:

kva.pl

Powiem Wam, ze Celeron 220 vs Celeron Tualatin 1200 (czyli zegar w zegar) dal niezlego kopa, w niektorych realnych zastosowaniach spokojnie ponad 50%  :ph34r:

Troll81

To już wiekowe proce. Nie szkoda prądu dla nich??

kva.pl


AL

Nie każdego stać na xenony, zresztą Ty Aleksandrze chyba też jeszcze na q6600 lecisz czy podobnym prądożernym staruszku?

Troll81

i5 zalega w budzie.

Ale tualatin to chyba już z 15 lat ma...... skoro co półtora roku moc proców się podwaja to łatwo policzyć że współczesne proce o tym samym poborze prądu będą liczyć znaaaacznie szybciej. Każdy

za niecałą 100 można mieć znacznie szybszy sprzęt na alledrogo

http://allegro.pl/komputer-fujitsu-dual-core-cpu-e2220-2-4-ghz-1gb-i5377207497.html

kva.pl

No zaraz, spokojnie, a kto powiedzial ze liczylem na nim BOINCa?  :D W ogole nie skumalem ze w tym kontekscie piszesz :D

Natomiast benchmark zrobilem. W asteroids@home I3 4130@3,4Ghz vs Celeron 1200 Tualatin - 168 sekund (z AVX), kolo 400 bez AVX. Tualatin 3279 sekund. Biorac pod uwage ze dostaje tylko AVX na I3 to przy jednym rdzeniu mamy 19,5x szybciej  :attack:

AL

Ja jak pożegnałem za namową RK amd x6 na rzecz xenona - to temp w pokoju mi spadała o 2 stopnie.

kva.pl

Ano oplaca sie modernizowac sprzet, zwlaszcza jesli przy okazji uda sie zejsc z rozmiarem tranzystora. Zwyczajnie zwraca sie na pradzie.

tito

Ivy bridge na chwilę obecną jest absolutnie wystarczający. Póki właśnie jakiegoś mniejszego procesu na skalę masową nie będzie, to na pewno nie wymieniam.

AL

Jeszcze jedno amd mi zostało x2 4800 - tylko kasy brak na jakieś i3.

pawg




kva.pl

Cytat: tito w 22 Maj 2015, 17:35
Ivy bridge na chwilę obecną jest absolutnie wystarczający. Póki właśnie jakiegoś mniejszego procesu na skalę masową nie będzie, to na pewno nie wymieniam.

No Ivy to 22nm wiec wlasciwie nie ma na co zmienic, Haswell daje pare % na wat wiec bez sensu. Mysle ze i skylake nie zmieni az tyle zeby ivy bylo warto zmieniac  :(

Cytat: AL w 23 Maj 2015, 01:34
Jeszcze jedno amd mi zostało x2 4800 - tylko kasy brak na jakieś i3.

A tu to inna bajka zupelnie, to x2 to przeciez jeszcze 65nm, prehistoria wlasciwie. Ja bym to sprzedal i albo tanio kupil G3258 (na boksie mi sie taki kreci na 4,2Ghz i ma super wydajnosc) - bez sprzedania starych czesci w 350 zl sie zmiescisz, a bedzie wydajniej niz I3 ktore samo kosztuje pod 500. Wydajnosc wzgledem X2 jakies 2 razy wyzsza przy sporo nizszym poborze pradu.

Albo kupil bym Athlona 5350 i z plyta zmiescisz sie w 300 zl. 4 watki (calkiem wydajne wbrew pozorom, to nie jest Atom, mysle ze wydajnosc wzgledem tego X2 tez ze 2 razy wyzsza w BOINC) i do tego grafika ktora tez sporo potrafi. A calosc bierze u mnie full load 34W.

Kupowanie I3 pod boinc 24/7 IMO zupelnie sie nie kalkuluje. Mam wszystkie trzy u siebie, jakby ktos chcial moge szczegolowe testy zrobic.

AL

24/7 to u mnie tylko xenon chodzi. X2 chodzi tylko po kilka h na dobę jako odtwarzacz bajek z yt.

LQG


AL


kva.pl


AL



tito

tito: wiadomość nr 1600; news na głównej - 40.
:arrr:

kva.pl


tito



AL

Cytat: tito w 01 Czerwiec 2015, 19:32
tito: wiadomość nr 1600; news na głównej - 40.
:arrr:

Zacnie. Na starej stronie tej sprzed epoki wiki - to chyba ponad 150 newsów miałem albo i więcej - ale to były inne czasy...