Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

sknd

już nie sennie, poranna dawka zielonej herby zaaplikowana wlewem doustnym ;)

kva.pl


sknd


kva.pl

Kupilem sobie dwie zabawki:




W sam raz do artykulu o historii procesorow VIA  :closedeyes:

tito

Fajny sprzęt - aż się wspomnienia włączają.
Ale3.5V  ;D Dać takie na obecne procesory i...patrzeć jak eksplodują.

Puma


Grzegorz R. Granowski


Puma


Troll81


tito

Ponieważ nie można mieć cały czas węża w kieszeni zamówiłem ASUS 1080Ti  + odpowiedni zasilacz. Całość oczywiście w głębokiej konspiracji przed Żoneczką  ;D
Karty nie zobaczę na oczy...ale liczyć będzie.
A ponieważ to zrobiłem, to można spodziewać się w przeciągu 2 miesięcy VOLTY (lub spadku cen obecnych kart graficznych)- bo już taką mam głowę do interesów.  :wacko:

kva.pl

A ja sie ciesze z dwoch procow za 20 zl  ;D

Trollu a Ty sie juz chwaliles ze masz, bys udostepnil do testow a nie tylko denerwowal czlowieka  %)

Troll81



Puma

Co myślicie o takim urządzonku coś jak kiedyś był  Pejdźer (chyba tak się nazywał czy jakoś tak)  żeby było takie małe  do czytania w autobusie i żeby się pojawiało pojawiająco jak w telewizji na dole i żeby było ustawianie tempa i żeby miało pamięć dla muzyki i radio

sknd

Cytat: Puma w 13 Wrzesień 2017, 12:50
Co myślicie o takim urządzonku coś jak kiedyś był  Pejdźer (chyba tak się nazywał czy jakoś tak)  żeby było takie małe  do czytania w autobusie i żeby się pojawiało pojawiająco jak w telewizji na dole i żeby było ustawianie tempa i żeby miało pamięć dla muzyki i radio

czy zwykły (ew. mały) smartfon nie byłby lepszy? ta można odpowiednią apką takie coś zrobić... tylko na cholere, czytanie skrolującego się tekstu (czy pojawiającej się co jakiś czas jego kolejnej porcji, nie wiem jak to jest w tv, nie posiadam) jest cholernie niewygodne i męczace...

kva.pl

Cytat: Troll81 w 12 Wrzesień 2017, 22:41
Kiedy będziesz we wro??

No idea, nie bylem od jakichs pieciu lat i nic mnie w tamta strone nie ciagnie raczej...

Puma

Chodzi mi zwykły mały. Myślę że czytanie książki tak z pojawiającego tekstu jakby książka była w jednej linijce nieźle by ćwiczyło umysł.

sknd

nieźle by męczyło oczy. ale powodzenia, a nuż się mylę, a ty zostaniesz miliarderem jak takie coś wyprodukujesz i sprzedasz milionom hipsterów  ;)

tito


necavi

Właśnie wypiłem drinka, tak bez okazji (tylko alkoholicy szukają okazji by wypić!) i dodatkowo WYGRYWAM!

tito


Puma

Cześć - Taka koncepcja--wymyśliłem to już jakiś czas temu--By było coś na podobieństwo  Akademi Pana Kleksa    :)  Siedzą dzieciaki w klasie a nauczyciel ma google 3D ( na oczach )i dzieciaki--lekcja Geografii --by była zaprojektowana  kula ziemska jak "google earth" tylko bez nazw i dopatrzenia się jakichś napisów  na ścianach w danych miastach. Cała klasa by była prowadzona przez nauczyciela po ziemi i dany uczeń miałby np. 3 min na docieknięcie jakie to miasto ,  kraj  i tym podobne . Oczywiście Nauczyciel miałby z opisami. Do chemii : oczywiście kierując googlami 3D  pokazywało by się regułę zabierając czy usuwając protony czy neutrony co to są za pierwiastki . Biologia na przykład : w googlach ustawiać tak molekuły by  były białka i mówić  co to jest-- jaka cząsteczka

kva.pl


tito


KrzychuP


Telefax

Ale jak to  :fright:  fiflaka będziesz mu ciął ??

tito

Mówiłem mu od 10 dni, więc chyba wie...
Kastracja -> ucięcie jajek. I tak nie używał, a po 5 roku życia wzrasta ryzyko problemów z prostatą.

necavi

@kva
CytatO co chodzi z tymi "koncepcjami"?
Nasz kolega to przyszły Edison - pomysłów mnóstwo - tylko albo ktoś już to wymyślił, albo nikt jeszcze tego nie chce :fright:

tito

1080Ti zamontowane i działa. W stosunku do 7950 wzrost w Einstein 1,80x w PG PPS 4,5x
Karty nie widziałem na oczy...
Mam nadzieję, że w najbliższym czasie Genek zacznie wykorzystywać 7950.

kva.pl

Coś mało w Einsteinie, proc za słaby czy więcej wu na raz potrzeba?

tito

To 7950 jest rzeźnicka w Einsteinie dając 440-450k dziennie.
1080Ti Przy 2 WU daje 820, przy 3 WU 850-870k. Więcej nie próbowałem.
Odnośnie CPU: czy 6, czy 3 wątki wolne nie ma znaczenia (XEON V2).

Troll81


tito


SzaMoT🍀

Czujecie jeszcze zamiłowanie do obliczeń? Tak jak z początku przygody? Proszę o odpowiedź. Zaprzestałem na kilka miesięcy obecnie coś tam liczę PM ale brakuję zapału. Jest jakaś rada na tą przypadłość?

Troll81

Owszem, Wyznaczyc sobie jasny cel. Np 10mln w WCG i ciąć do niego niczym szczała :D

kva.pl


tito


SzaMoT🍀

Cytat: Troll81 w 18 Wrzesień 2017, 21:49
Owszem, Wyznaczyc sobie jasny cel. Np 10mln w WCG i ciąć do niego niczym szczała :D
Jak można czuć przetwarzanie z zerowym RAC?
Tą strzałę trza by skierować prosto w serce CPU?

sknd

albo robić checkpointy w tych nowych projektach, co chwile coś wyskakuje

tito

Cytat: sknd w 19 Wrzesień 2017, 08:18
albo robić checkpointy w tych nowych projektach, co chwile coś wyskakuje
Posłużę się moim przykładem: http://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=bcf649d4c913cb11c8a7f8f5ec508345
250k 1szy w Polsce 19ty na świecie.
100m 1szy w Polsce 16ty na świecie.