Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

tito


pszyklejony


Troll81

obiecuje się poprawić z tym RACem, komp padł przed wakacjami. Ale intensywne wydarzenia życiowe skutecznie mnie odciągają. Potrzebuję kilku godzin by postawić komp. A może ze dwa dni a wcześniej zakup nowego sprzętu do liczenia?? kto tam wie :D

necavi

Trollu zrób sobie prezent już teraz i kup coś dobrego - liczącego XD

Idę spać

PS Wygrywam :boing:

kva.pl

Kup sobie Ryzena  :attack:

Skonczylem wszystkie testy, zrobilem wszystkie wykresy, koncze pisac. Jestem naprawde zaskoczony tym co AMD osiagnelo.

tito


pawg

Ja bym brał te jedną lub dwie generacje do tyłu. Różnica w cenie spora a wydajność niemal identyczna



tito

Nie? Bo obecne mają mieć zwiększoną ilość rdzeni w podobnej cenie.

Grzegorz R. Granowski

#8008
Cytat: tito w 01 Październik 2017, 08:39
Zaraz w sklepach nowe procki Intela.

a kiedy?

i ilu rdzeniowe?

już znalazłem...  :p_arr: :p_arr: :p_arr:

tito

Na chwilę obecną wiadomo, że Ryzeny do BOINC są super (bez projektów wykorzystujących - AVX2). Ale coś mi się widzi, że taki 8700K będzie lepszy.

kva.pl

A ja nie sadze. Ryzen R1700 bedzie tanszy, bedzie mial pewnie z polowe tansza plyte,  bedzie zarl mniej pradu i poza AVX2 dalej bedzie wydajniejszy. Po pierwsze nadal ma o 1/3 wiecej rdzeni, po drugie HT Intela daja w porywach 25%, a Ryzenowy drugi watek potrafi i 50%. W tym miesiacu dokladnie o tym zagadnieniu artykul zrobie :)

tito

Ale i tak warto poczekać - większy wybór, lepiej dla nas. Oprócz kości pamięci, ceny tychże idą cały czas w górę.

kva.pl

No to jest absurd :/ Odkryłem jakiś czas temu że mój Xeon 14c/28t działający z dwiema kośćmi 8 GB w dual channel jest jednak ograniczony w dwóch projektach. Rosetta obciąża 90% CPU więc tu trzecia kości i triple channel załatwi sprawę. Ale w tngrid już cztery WU na raz zapychają przepustowość pamięci! Także jak liczę 14 wu na raz to czas się czterokrotnie wydluza i cały wzrost z ilości rdzeni się marnuje. No to pomyślałem że dokupie jednak dwie kostki takie jak mam. A tu cena z 220 zł skoczyła na 350 za sztukę %) Także sorry tngrid, WCG skaluje się idealnie.

Krzysiak

Kiedyś już o tym pisałem tylko że  tyczyło się to PrimeGrid

Jakoś za bardzo nie chce mi się wierzyć że przepustowość ram`u nie daje rady przy większej ilościrdzeni


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pszyklejony


kva.pl

Tzn w co Ci się nie chce wierzyć bo nie kumam? :)

pszyklejony



pawg

Fakt, gdyby nie Troll to forum już by się rozpadło



tito


kva.pl


tito


kva.pl

Much better  :D

Moj artykul o Ryzenie w ciagu godziny miedzy 6, a 7 rano przeczytalo 50 osob, podejrzewam ze 49 z nich nigdy w zyciu nie slyszaly o BOINC. To juz slyszaly :) Mysle ze to bardziej 'chodliwy' temat niz retro proce wiec licze ze zbuduje to troche spolecznej swiadomosci ;)


tito

Między  6-7mą 50 osób? To ta jedna osoba zainteresowana BOINC to byłem ja :)

kva.pl

Wiem, widziałem w statystykach że jest jeden czytelnik z naszego forum i 49 z PCLaba  XD

tito

Przez 3 ostatnie dni moje główne liczydełko nie działało - to było straszne!

kva.pl


Cyfron

https://www.youtube.com/watch?v=tGyQxy9pZXU
jakby ktoś chciał posłuchać odpakowywania i dzielenia muffiny zarejestrowanej w komorze bezechowej przy użyciu super czułego mikrofonu :)

tito

Spadki napięcia i się powiesił, zaś opiekun mógł zresetować sprzęt dopiero dziś.

@Cyfron
Wsłuchiwanie się w rozpakowywaną muffinkę...śmiechłem.

necavi

Sprzętu szkoda, że nie liczył. Za to nie szkoda muffinki! Nie lubię ich :bad: Ale to dobrze, jednej mniej XD

Cyfron

mogłem to nagrać lepiej, ale dopiero obrabiając nagranie usłyszałem, że na początku mikrofon nagrał dźwięk bicia mojego serca, a był w odległości ok. 0,5m ode mnie. To tak, jakbyśmy słyszeli bicie serca osoby siedzącej obok!

tito


necavi

@tito Się nie krzyw! Nowe przygody, wyspy, dziewczyny a ten marudzi  :whistle:

tito

Norwegia, te same porty, zaledwie kilka godzin w porcie.
O wesołym pływaniu można już zapomnieć.

kva.pl

A chociaż z Norweżek fajne dziewczyny? :P

Necavi a Ty byś uaktualnił wizytówkę, rok mija od ostatniego wpisu  :whip:

sknd

panocki, ktoś z was w miarę niedawno wrzucił tu gdzieś link do jakiejś świetnej stronki nt. anonimowości w sieci, tor-ów, szyfrowania połączeń i dysków itp. itd. Niestety za cholerę nie mogę tego odnaleźć... pomożecie?

necavi

CytatO wesołym pływaniu można już zapomnieć.
Coś podobnego, ze smutkiem powiedział mi znajomy maszynista wiele lat temu, gdy im rozpiski co do prędkości jazdy komputerowo wyliczyli :(

Cytata Ty byś uaktualnił wizytówkę
Posłusznie melduję, że przez rok zmiany nie zaszły, stwierdzam to z przykrością :dunno:
Ze względu na sporą ilość danych i problemy z ich bezpiecznym przechowywaniem przeszedłem w raid sprzętowy i mikro komp do obsługi tego. Pracuje to w sieci wewnętrznej bez kontaktu z internetem.

kva.pl

A wiesz, ze 1366 ma teraz tak absurdalnie wysokie ceny ze jakbys to sprzedal to powinno starczyc na luzie cos mocniejszego w BOINC i zracego mniej pradu? ;)

tito

Podobno na PurePC pojawił się wpis testera, że nowe Intele są super.