Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

tito

Dobra robota, ale ja czekam na coś o BOINC/liczenie :)
Odnośnie laptopów - zaraz powinny się poajawić laptopy na mobilnych APU ryzena. Naprawdę jestem zainteresowany.

kva.pl

Dzis po 4 w nocy obudzil mnie histeryczny jazgot psa. Okazalo sie, ze pies drze ryja bo UPSy w drugim pokoju piszcza, ok, nie ma pradu. Wylaczylem UPSy, poszedlem spac dalej. Rano jednak okazalo sie, ze pradu nie ma nadal, ale tylko u mnie w mieszkaniu, ok, korek wyskoczyl. Wcisnalem, pradu dalej nie ma, ale korek nie wyskakuje. Ok, poszedlem na klatke, na klatce tez wyskoczyl. To wcisnalem. Korek w mieszkaniu wywalilo z hukiem jakby cos wybuchlo. Odlaczylem wszystko co sie dalo, korki nie skacza, swiatlo sie swieci. Podlaczam kompa z Xeonem i dwoma GPU, booom... Aha... Szybka obserwacja - wywalilo bezpiecznik w UPSie, listwie, mieszkaniu i na klatce.

Zasilacz (OCZ Modxstream) wywala korki jak tylko jest podlaczany do gniazdka, Ale uwaga uwaga, komp przetrwal. Lata teraz na rezerwowym zasilaczu poki nie bede mial kasy na cos nowego. Strachu sie jednak najadlem...

tito

Czytając Twój post z wrażenia popuściłem  ;D
Mogło się TRAGICZNIE skończyć.

kva.pl

No jakby mi tak ubilo czternastordzeniowego Xeona albo plyte pod niego to tylko usiasc i plakac. Trzech stow na zasilacz tez mi zal, ale to jednak nie to samo co pare tysiecy  :fright:

tito


sirzooro

#8245
Przed zakupem kolejnego zasilacza lepiej sprawdź jaki ma on tier. Ten który miałeś wg tej strony miał ledwie tier 5 (na 7 możliwych), więc kiepsko :whip:
https://linustechtips.com/main/topic/631048-psu-tier-list-updated/

Na tej stronie go nie ma, ale za to są tutaj opisy poszczególnych tier'ów. Wg tej klasyfikacji ten zasilacz by pewnie dostał tier 4 na 5 możliwych. Do BOINC w praktyce powinno się kupować tylko zasilacze tier 1, ew. 2 - lepiej zapłacić więcej niż potem płakać. No i po tych zasilaczach można się też spodziewać wyższej sprawności, więc zaoszczędzisz trochę na rachunkach za prąd  :ahoy:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2547993/psu-tier-list.html

Edit: pooglądaj sobie też jak wyglądają charakterystyki efektywności dla zasilaczy, np. Corsair - maksimum jest nieco poniżej 50% mocy. Z tego wniosek że zasilacz powinien być ok. 2x mocniejszy niż potrzebujesz.
http://www.corsair.com/en-us/hxi-series-hx750i-high-performance-atx-power-supply-750-watt-80-plus-platinum-certified-psu

kva.pl

Wiem :)
Jak go kupowałem to był naprawdę dobry sprzęt, ale cóż, bydle miało już swoje lata.

tito


sirzooro

Przypadkiem to znalazłem, ktoś ma fajny grzejnik :)
http://rake.boincfast.ru/rakesearch/show_host_detail.php?hostid=1709

tito


Martin Fox

Cytat: tito w 06 Grudzień 2017, 13:06
22 GPU? Jak to podłączył?
Pewnie znudziło mu się kopanie kryptowalit i wykorzystał koparkę :P

sirzooro

Cytat: tito w 06 Grudzień 2017, 13:06
22 GPU? Jak to podłączył?
Z ciekawości wrzuciłem w Google hasło "pcie splitter" i okazało się że da się podzielić 1 slot pcie na 4. Czyli wystarczy mieć 6 takich cudeniek i płytę z 6-cioma slotami pcie, ew. 8 takich co dzielą na 3 i płytę z 8-mioma slotami. Do kopania pewnie wystarcza bo tam i pcie 1x daje radę, do boinca może być już gorzej - tutaj projekty wymagają większego pasma do transferu danych.

kva.pl

Sprawdzalem to w moim artykule na pclabie, w BOINCu sie to nie sprawdza.

sirzooro

Cytat: kva.pl w 06 Grudzień 2017, 21:56
Sprawdzalem to w moim artykule na pclabie, w BOINCu sie to nie sprawdza.
Czy miałeś tam może taki splitter albo coś podobnego? Producent twierdzi że po drugiej stronie też jest x16. W praktyce pasmo pewnie by się rozłożyło w miarę równo + jakieś straty, czyli coś koło x5 na kartę. No ale aplikacje też nie ślą danych w sposób ciągły tylko paczkami co jakiś czas, więc w praktyce przy dobrych wiatrach może to wychodzić porównywalnie z x8.
http://amfeltec.com/products/flexible-x1-pci-express-3-way-splitter-gpu-oriented/

AXm77

Spliter to jedno, a Windows to drugie. O ile dobrze się orientuję to Win7 ma problem z siedmioma GPU nie mówiąć o 22 !?!?

Puma

Hej--Oto nowe cacko do biura--temat--alternatywne nożyczki   https://zapodaj.net/4dd49766283db.jpg.html

tito

Super podróż. Pierwszy samolot opóźniony na chwilę obecną o 5 godzin. O ile w ogóle będzie.

sirzooro

Cytat: kva.pl w 01 Październik 2017, 17:58
No to jest absurd :/ Odkryłem jakiś czas temu że mój Xeon 14c/28t działający z dwiema kośćmi 8 GB w dual channel jest jednak ograniczony w dwóch projektach. Rosetta obciąża 90% CPU więc tu trzecia kości i triple channel załatwi sprawę. Ale w tngrid już cztery WU na raz zapychają przepustowość pamięci! Także jak liczę 14 wu na raz to czas się czterokrotnie wydluza i cały wzrost z ilości rdzeni się marnuje. No to pomyślałem że dokupie jednak dwie kostki takie jak mam. A tu cena z 220 zł skoczyła na 350 za sztukę %) Także sorry tngrid, WCG skaluje się idealnie.
Odgrzebuję staroć :) Czym mierzysz aktualnie używaną przepustowość pamięci?

kva.pl

Nie mierze. I jak poinformowal mnie support intela "nie da sie"  :-\

Ze wine ponosi za mala przepustowosc pamieci wywnioskowalem w wyniku dwoch eksperymentow - po pierwsze jak obnizylem zegar procesora to obciazenie rdzeni wzroslo do 100%. Po drugie jak obnizylem taktowanie pamieci to obciazenie rdzeni spadlo do 85%. Ostatecznym potwierdzeniem bylo dolozenie trzeciej kosci przy zachowaniu pierwotnych ustawien - obciazenie rdzeni wzroslo z 90% do 100% i trzymalo sie na tylu stabilnie jak skala.

tito

1szy październik.
Sirzoozo, nie masz co robić i czytasz posty po kolei?

Puma

#8260
Cześć-- Co myślicie żeby opony zimowe były robione z domieszką opiłków metalu . Chodzi mi czy by przeszło żebyśmy mogli używać na naszych drogach?

tito


Puma


tito


kva.pl


Martin Fox

Cytat: Puma w 14 Grudzień 2017, 15:28
Cześć-- Co myślicie żeby opony zimowe były robione z domieszką opiłków metalu . Chodzi mi czy by przeszło żebyśmy mogli używać na naszych drogach?
Kup opony z kolcami, idealne na Wrocławską zimę :P  XD  :whip:  :parrrty:

Grzegorz R. Granowski


sirzooro

Cytat: tito w 14 Grudzień 2017, 09:01
1szy październik.
Sirzoozo, nie masz co robić i czytasz posty po kolei?
No niestety aż tak dobrze to nie mam %) . Na forum TN-Grid była dyskusja odnośnie wydajności i podkręcania CPU i pamięci. Przypomniała mi ona o tym poście, więc postanowiłem dopytać o szczegóły.

kva.pl

TN-Grid jest potwornie wymagajacy wzgledem przepustowosci pamieci.

tito

I3 7300u zastąpił C2D 1,66 na 14to godzinnych wachtach liczenia.

Grzegorz R. Granowski

a co sądzicie o eksploracji Wszechświata???

czy kiedyś dożyjemy kontaktu z Obcą Cywilizacją???

kva.pl

My jako my czy my jako ludzkosc? Co do pierwszego - nie ma szans, co do drugiego - sa minimalne.

Grzegorz R. Granowski


sirzooro

Cytat: kva.pl w 16 Grudzień 2017, 01:28
TN-Grid jest potwornie wymagajacy wzgledem przepustowosci pamieci.
Tak z ciekawości, testowałeś ostatnią zoptymalizowaną wersję (z kwietnia) która niedawno stała się oficjalną, czy też tą wcześniejszą? Ostatnia wersja powinna się lepiej zachowywać.

Grzegorz R. Granowski

tak to prawda, ale robię to zawsze w imieniu Wspólnej Idei

tito



tito

Ja również!
Ponad 11.000 członków a w przeciągu ostatniego miesiąca jedynie ledwo ponad 1.000 dostało punkty. Wstyd.

sknd


Grzegorz R. Granowski

#8279
Cytat: tito w 19 Grudzień 2017, 08:58
Ja również!
Ponad 11.000 członków a w przeciągu ostatniego miesiąca jedynie ledwo ponad 1.000 dostało punkty. Wstyd.

to pomyślmy o promocji...

chętnie pomogę finansowo, kiedyś wisiał plakat 12 na 6 metrów we Wrocławiu

pozdrawiam

GRG