Od dziś każdy polski internauta może wziąć udział w poszukiwaniu Drugiej Ziemi

Zaczęty przez Tomek_TB, 25 Listopad 2011, 10:49


Troll81

brałem udział :D przednia zabawa. Ale nie trafiłem niczego ciekawego :(


MarcinB


_Aleksander_

Przejrzałem kilka wykresów i wcale nie odniosłem wrażenia, że jest to proste zadanie.
Filmik szkoleniowy koncentruje się jedynie na technicznych aspektach portalu, a ty docelowo masz łowić w gąszczu kropek jakieś wzorce.
Pewność przechodzi już po pierwszych kilku wykresach, a właściwie to ja już niczego nie byłem pewien jak spojrzałem w dział z dyskusjami nad przykładami.

Powiem tak, nie dziwię się, że nie idzie tego obrobić numerycznie i potrzeba ludzkiego oka.

Troll81

a czy ktoś mówił że to łatwe? astronomia pozostaje jedna z niewielu dziedzin w której amatorzy mogą jeszcze dokonywać odkryć.

Kret_polny

Cytat: Troll81 w 26 Listopad 2011, 13:26
a czy ktoś mówił że to łatwe?
Tak bezprośrednio, że to łatwe zadanie to może nie, ale w tekście z DI pojawiło się takie coś:
Cytat- Na ekranie komputera internauty wyświetlane są krzywe zmian jasności gwiazd obserwowanych przez satelitę Kepler. Zadanie polega na zaznaczeniu wszystkich widocznych tranzytów, czyli zjawisk, podczas których planety przechodząc przed tarczą swoich macierzystych gwiazd, wywołując zmiany ich jasności - tłumaczy Sowicka. Wyłapanie tranzytów nie jest jednak trudne. Poradzą sobie z tym nawet gimnazjaliści czy licealiści - zapewnia miłośniczka astronomii

Troll81

bo wyłapanie tranzytów nie jest trudne. jak już się nauczysz jak :D