Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Ziemia 2.0

Zaczęty przez mimeq, 06 Grudzień 2011, 12:21

mimeq

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/nasa-potwierdza-odkrycie-ziemi-20-to-wielki-krok-n,1,4958000,wiadomosc.html


Tomasz R. Gwiazda

nie widzialem nigdzie informacji jak daleko ona jest oddalona od nas?

Krzysiak

http://www.tvn24.pl/-1,1726881,0,1,ziemia-20-lezy-600-lat-swietlnych-od-ziemi,wiadomosc.html

Coś koło 600 lat świetlnych

W takich chwilach zawsze przypomina mi się stara prawda życiowa  XD

"Jeżeli zostanie podana taka wiadomość to każdy wieży na słowo
ale
Jeżeli ktoś napisze "Świeżo malowane" - to każdy musi dotknąć "  :whistle:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

no to nie wiem co nam po tym newsie :P
nawet jakbysmy mieli napedy zdolne do predkosci podswietlnych i nadswietlnych a nie mamy ich, to i tak zdecydowanie za wolne by byly

mimeq

Stargate SG1  wyslemy %)


GRID

No ale na poważnie panowie.  :o Jak mamy zamiar tam dotrzeć  :) Jakieś pomysły ?

Troll81

a my się tam wybieramy?

Martin Fox

MY to raczej nie mamy zamiaru się tam dostać - co najwyżej nasi potomkowie :D

GRID

#8
No tak Trollu. Jak nie my to kto ?

Krzysiak

Problem w tym że widzimy to co było 600 lat temu
Czy ona jeszcze tam jest ?  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

Jeśli Kurzweil ma rację to nasze pokolenie kiedyś tam poleci...w końcu mamy być nieśmiertelni  ;)

krzyszp

Ja jestem przekonany, że w dalszej lub bliższej przyszłości ludzkość się tam wybierze. Pytaniem jest kiedy to nastąpi, ale przyśpieszenie nauki i techniki w ostatnich 150 latach sugeruje raczej niezbyt (pojęcie względne) odległą perspektywę czasową...
Zresztą, już snuje się teorie, jak osiągnąć prędkość nadświetlną lub postuluje się istnienie np. tunelu Morrisa-Thornea...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

ryszard.korczyk

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 06 Grudzień 2011, 13:17
Problem w tym że widzimy to co było 600 lat temu
Czy ona jeszcze tam jest ?  XD
600lat w skali wszechświata to jak pierdnięcie ;).

Troll81

iiii tam. Konsolę z grami dac na pokład i można tam wysyłac japończyków....

HaNocri

To może lepiej Chińczyków bo Japończycy są coś nieskorzy do rozmanżania i dolecą same szkielety. Chociaż po namyśle to Chińczycy też nie, bo przemalują planetę na czerwono i będzie Mars 2.0. Myślę, że najlepsi byli by astronauci-zombie.
A tak trochę bardziej serio to 600 lat świetlnych jak na odległości kosmiczne to nie tak wiele, może za 1000 lat jak kryzys minie i nasza cywilizacja przetrwa wyślemy tam chociaż jakąś sondę XD

phobos

Złe wieści panowie. Planeta ma promień 2,4 raza większy od ziemskiego. Więc, jeżeli jest skalista, to i ma gęstość zbliżoną do Ziemi, to jej przyspieszenie grawitacyjne jest ok 2,4 raza większe od naszego :( Jeżeli ma mniejsza gęstość, jak np. mars, to i tak jest to 1,5g - to może by nas nie zabiło na dłuższą metę ale i tak byłoby dosć niekomfortowe.

krzyszp

Cytat: phobos w 08 Grudzień 2011, 17:49
...ale i tak byłoby dosć niekomfortowe.
No dobra, przekonałeś mnie.
Kto chce kupić bilet, tanio oddam?
XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

phobos

Ja biorę, może są księzyce na których jest fajniej  :P