Forum phpbb od zera

Zaczęty przez Juras23, 21 Wrzesień 2006, 22:32

Juras23

Chcę założyć forum podobne do naszego w sieci LAN.
Wiem, że jest duużo artykułów i stron poświęconych temu co i jak z forum, ale chciałbym abyście mi tylko powiedzieli czego potrzeba po kolei do postawienia takiego forum.

1. Mam mocnego kompka z dostępem tylko do www na porcie 80 przez autoryzowane proxy  liczę na nim 24/7 CPDN ( jako na beznetowcu - bo porty BOINC są zablokowane). Ale net zewnętrzny mi raczej tylko do aktualizacji wersji będzie potrzebny.

2. Mam przestrzeń dyskową - myślę, że odpowiednią.

3. Mam instalki Apache'a -Krasnal- jeśli są lepsze wersje to dajcie znać.

4. Mam instalki najnowszego forum_phpbb

5. Mam pomysły i zapał.

6. Nie mam pojęcia czego nie mam.

I których "innych" wersji użyć, czy te wymienione są wystarczające.

Macie jakieś sugestie? Sam ze swej strony poćwiczę ale może coś można łatwiej zrobić niż szukać i szukać.

DZIĘKI

p.s. Właśnie przekroczyłem 200 Kilo !!!!

Mchl

Zamiast krasnala proponuję WampServer. Ma tą zaletę, że nadal jest aktualizowany :)
Sam zobaczysz, że uruchomienie forum to małe piwo. Dopiero przystosowanie go do swoich potrzeb to zabawa na długie wieczory. :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

No widzę, że ciekawy wątek się rozwija. Na razie poobserwuję, ale z czasem pewnie wskazówki tutaj się przydadzą, jak będę próbował założyć forum dla wspólnoty mieszkaniowej (kupiliśmy z żoną niedawno dziurę w ziemi ;) )

Juras23

Dobra jestem w tym temacie lajkonikiem, ale:

1. Zainstalowałem WampServer

2. Zgrałem forum do mojego katalogu

3. Uruchomiłem z tamtąd instalację

4. Po przejściu strony instalacji z hasłami wywala mi że nie może się połączyć z Bazą Danych SQL - czyli pewnie nie wie do jakiej Bazy się odwołać. - jak to zdefiniować? czy najpierw przy pomocy sqladmina założyć jakąś testową bazę i dopiero podłączyć pod to forum czy jak?  :-k

jest może jakaś godna uwagi literatura w temacie staiania i administracji forami? czy to tak oczywiste, że nikt się nie pokusił o napisanie takiego cuda? :)

Mchl

Szmago phpBB nie stawiałem, ale gdzieś tam powinna siedzieć instrukcja. Możliwości są dwie. Albo jest tam gdzieś skrypt o nazwie install.php czy coś w tym styl, który trzeba uruchomić, a on zrobi to co trzeba. Albo gdzieś jest plik z rozszzerzeniem sql, który trzeba phpadminem zaimportować do bazy danych + trzeba będzie zmodyfikować jakiś plik konfiguracyjny (wpisać nazwę bazy danych, użytkownika, hasło itd - to co robiłby ten plik instalacyjny).
phpBB jest dość popularne, więc rozmaitych forów mu poświęconych też jest sporo. Warto tam szukać podpowiedzi. Na pewno gdzieś tam znajdzie się też instrukcja krok po kroku.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org