Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Windows 8 w pazdzierniku

Zaczęty przez mimeq, 13 Styczeń 2012, 19:15

mimeq

http://technowinki.onet.pl/specjalne/ces-nowosci/rzucamy-okiem-na-windows-8-znamy-date-jego-premier,1,4996975,special-art.html


simonic

Coś mi się wydaje, że wiele osób pominie tą wersje tak jak było z Vistą. Jak dla mnie windows 7 jest teraz w pełni wystarczający a spokojnie jeszcze kilka lat świetności mu pozostało. Wygląd METRO - jak dla mnie tragedia, powinien byc przeznaczony tylko do tabletowych wersji w komputerach bez dotykowego ekranu raczej sie nie sprawdzi...


krzyszp

Cytat: simonic w 13 Styczeń 2012, 20:30
Coś mi się wydaje, że wiele osób pominie tą wersje tak jak było z Vistą.
A wcześniej Milenium.
MS zwykle wypuszcza co drugą wersję systemu nie udaną...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

a ktos z was wogole instalowal sobie Win8 ?

bo ja tak....
Metro bedzie z defaulta na maszynach tabletowych czy tez kompach z ekranem dotykowym
poza metro bedzie takze rownolegle ten wyglad z win7

wszystko dziala plynnie i dobrze od razu po zainstalowaniu.
a wyglad Metro to ewolucja w przyszlosc interfacow na komputerach, microsoft tu akurat bedzie liderem a nie jak zawsze outsiderem i dzieki temu znowu wygra

dzieki temu zunifikuje interface roznych urzadzen telefonu, tabletu i komputera

a i bedzie opcja (nie dzieki M$) zeby na Win dzialaly aplikacje z Androida

Szopler

A jakoś instalkę betki da się ten tego... ?

AL

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Styczeń 2012, 20:39
a ktos z was wogole instalowal sobie Win8 ?

bo ja tak....
Metro bedzie z defaulta na maszynach tabletowych czy tez kompach z ekranem dotykowym
poza metro bedzie takze rownolegle ten wyglad z win7

wszystko dziala plynnie i dobrze od razu po zainstalowaniu.

Tak zainstalowałem na virtualce i faktycznie działa płynnie tylko, że mi jedynie udało się to zainstalować jako metro, a że nie mam dotykowego ekranu - to jeśli chodzi o obsługę to wg. mnie jest kiepska. Tomku a jak zmienić wygląd na taki z 7?
Ja zainstalowałem jakąś beta wersję dla deweloperów (całkowicie za free i legalna) o której dowiedziałem się z jakiejś gazety komputerowej i chyba nawet jakiś temat potem z linkiem na forum do tego źródła był, albo mi się tylko zdawało...

Tomasz R. Gwiazda

nie pamietam i nie mam juz tego lapka...
w sensie cos sie tam klikalo ala przejdz na pulpit i juz byl normalny Windows (no menu start troszke inne) ale pulpit i ikonki pulpitu byly
potem alt+tab sie chyba wracalo

Troll81

a ja się tyle namęczyłem zeby menu start wyglądało w 7 tak jak w XP....

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 13 Styczeń 2012, 20:33
A wcześniej Milenium.
MS zwykle wypuszcza co drugą wersję systemu nie udaną...
Ja sobie wypraszam, na amd-k6-2 win98 sie sypal jak glupi, a winme dziala stabilnie

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 13 Styczeń 2012, 22:55
Cytat: krzyszp w 13 Styczeń 2012, 20:33
A wcześniej Milenium.
MS zwykle wypuszcza co drugą wersję systemu nie udaną...
Ja sobie wypraszam, na amd-k6-2 win98 sie sypal jak glupi, a winme dziala stabilnie
He, he - ja miałem dokładnie odwrotnie, na (dokładnie pamiętam) K6-2, 300MHz i płytach Asusa :)
Oprócz tego w swoim życiorysie miałem maaaase reinstalek Milenium z powodu padu "sam z siebie"...
Po kilku podobnych wpadkach z Vistą nauczyłem się mówić "Vista? To proszę znaleźć kogoś innego..."  XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pszyklejony

Do XP, szczególnie SP2, to był horror  :deadman:

Martin Fox

Do dziś używam xp na lapie którego dostałem :P Bo był z naklejką licencyjną :D Ale dziś odbiór zamówionego pudełeczka, na nim jako system hosta pójdzie win7 :)

Troll81

z niecierpliwością czekam na testy...

krzyszp

Cytat: Troll81 w 14 Styczeń 2012, 12:55
z niecierpliwością czekam na testy...
A ja nie, to już będzie dla mnie konieczność wspierania w sofcie trzeciego systemu MS...  :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

win7?? jeszcze nie wspieramy??

krzyszp

Wspieram XP i 7-ke, Visty nie wspieramy :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka