Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Zbiórka na modernizajcę SKB@P Edycja 5

Zaczęty przez GRID, 25 Styczeń 2012, 00:04

PoznanskaPyra

Napiszcie mi potem co z tymi grafikami(4850), bo jeżeli pójdą do mnie to muszę jakieś zasilacze skombinować jeszcze.  :whistle:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Może poczekajmy aż wyjdzie 7990 od AMD (ma niby na dniach) i nowa NVIDIA... (w maju) jak ceny spadną to dopiero wtedy brać ;)

PoznanskaPyra

Też tak wcześniej napisałem, to pisali, że ceny nie spadną i to nie ma sensu.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Może spadną, a może nie... jak wyjdzie 7990 to i tak mamy przynajmniej pół roku spokoju zanim wyjdzie coś z serii 8650 ;)

lolek

Bo z takim czekaniem to nie ma zbytnio sensu. Ciągle wychodzi coś lepszego, nowszego. Zanim ceny w PL spadną to będzie już czerwiec, lipiec a z tego co czytałem już w oddali kołaczą radki 8XXX z wydajnością większą o 20-25%. Więc czekać można w kółko...

MarcinB

Jak dla mnie to dobrą propozycją jest ten sprzęt od Ryszarda co chce go sprzedać nam tanio w maju .Będzie można z nim co nieco wymienić A wcześniej można kupić ten 7970. Dodatkowe 1.2kk punktów się zawsze przyda...

ryszard.korczyk

Cytat: MarcinB w 16 Kwiecień 2012, 16:49
Jak dla mnie to dobrą propozycją jest ten sprzęt od Ryszarda co chce go sprzedać nam tanio w maju .Będzie można z nim co nieco wymienić A wcześniej można kupić ten 7970. Dodatkowe 1.2kk punktów się zawsze przyda...
W maju? Ja coś takiego pisałem? :) Pisałem, że i7-2600 mogę mieć w cenie i5-2500. Czekam tylko na decyzję właściciela.
Tak jak wcześniej pisałem możnaby próbować upłynnić GTS295 i za nie kupić coś mocniejszego, efektywność energetyczna się mocno poprawi :).
7970 jedno możnaby kupić, jeśli przesumiemy to w czasie o miesiąc to jesteśmy w plecy 40kk pkt. :)

Tomasz R. Gwiazda

pewnie o mnie chodzilo :P nie wiem czemu ludzie uzywaja mojego drugiego imienia i mysla ze to pierwsze :D


PoznanskaPyra

Ale możemy być ze 3 stówki do przodu.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81


PoznanskaPyra

Pytanie ile, te układy podwójne będą kosztować. Wtedy w tydzień może być na 80mln  :p_arr:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

MarcinB

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 16 Kwiecień 2012, 18:39
pewnie o mnie chodzilo :P nie wiem czemu ludzie uzywaja mojego drugiego imienia i mysla ze to pierwsze :D
Dokładnie tak . Tyle tu  postów się narobiło że trochę mi się pomieszało  ;D

Chodziło mi o
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 15 Kwiecień 2012, 12:37
jakby kogos interesowalo (pod kontem SKB@P)
to prawopodobnie na poczatku maja sie bede pozbywal 2x560Ti (kupowane u Ryska - pol roku nie maja)
i 2x5870
dodatkowo moze pojdzie Quad z plyta glowna i RAM
i 2 zasilacze
W maju pewnie jeszcze trochę też zbierzemy więc  spokojnie można to przemyśleć

A jeśli chodzi o te I 7 to dobra okazja  :p_arr: Taki procek na pewno się przyda

Cyfron

Przyszedł przelew od Grzegorza G - mamy na koncie 5800 PLN :fright:

Szopler


Troll81


legis


Grzegorz R. Granowski

no właśnie, a gdzie ta ankieta?

GRG

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

za  ta kase mysle ze spokojnie kupimy
1 zestaw i5 + 7970

a jeszcze bedzie kasa na inne gpu i czesci

Cyfron

no ja właśnie myślę tak jak Tomek

Jak już kupimy ten zestaw, to możemy pomyśleć o odsprzedawaniu starych grafik i kupowaniu nowych :)

PoznanskaPyra

Piszcie o tych grafikach również na forum, jak znajdziecie coś niedziałającego to tym bardziej, muszę swoją farmę rozwijać  %)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk


PoznanskaPyra

A jak będzie remis, to decyduje GRG :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Cytat: PoznanskaPyra w 16 Kwiecień 2012, 23:26
Piszcie o tych grafikach również na forum, jak znajdziecie coś niedziałającego to tym bardziej, muszę swoją farmę rozwijać  %)

http://allegro.pl/uszkodzone-karty-graficzne-m-in-gtx295-i2280219521.html  ;)

ryszard.korczyk

Mam już potwierdzone, możemy mieć i7-2600 w cenie nowego i5-2500. Pytanie, jaką płytę do niego bierzemy? Za 180zł kupimy coś mATX na H61 co spokojnie da radę i obsłuży 1 kartę, a mało miejsca zajmie ;). Druga opcja to płyta np na Z68 z 2z PCIe i możliwością delikatnego pokręcenia tego i7 z 3,4GHz na 3.8GHz, ale to już wydatek 360zł. Pamięci nie musimy kupować, gdyż mamy z darowizn 2x2GB.
Jak wyklaruje się parę opcji to wystawię ankietę.

Cyfron

Ankietę bym zrobił o kartach grafiki.
Co do płyty do tego proca, to ja preferuje płytę z jednym PCIe i możliwością ew. OC. 2 karty to bardzo często jest problem...

ryszard.korczyk


Cyfron

niee... nie zrobię, bo czasu nie mam za bardzo  :wacko: tylko mówię, jak ja bym proponował  %)

ryszard.korczyk

Czyli ankieta tylko o GPU:
Jakie GPU należy kupić do SKB@P
1. jestem za 1x 7970
2. jestem za 2x 7970
3. jestem za 1x 560Ti
4. jestem za 2x 560Ti
5. Jestem za NV ale mocniejszą od 560Ti
6. Jestem za inną opcją i napiszę o tym poniżej :)

Cyfron

2 x 7970 bym wywalił - to przesada - kupmy jedną i jak będzie działać dobrze to kiedyś dokupimy następną.

ryszard.korczyk


lukaszja

Nie ma takiej opcji w ankiecie więc jestem za:
1. 7970,
2. i7-2600 (w cenie i5 2500) + MoBo z dwoma slotami na grafy (chipset Z68),
Reszta kasy - zobaczymy ile zostanie, zdecydujemy!

Tomasz R. Gwiazda

tak jak lukaszja

1. 7970,
2. i7-2600 (w cenie i5 2500) + MoBo z dwoma slotami na grafy (chipset Z68),
Reszta kasy - zobaczymy ile zostanie, zdecydujemy!



ryszard.korczyk

Ankieta zgodnie z sugestiami jest tylko na temat GPU. To i7-2600 w wątku omówimy, jeśli będzie pozytywne zainteresowanie to nie ma sensu ankiety wystawiać. Więcej rozbieżności było przy GPU.

Szopler

Na GPU zagłosowałem w ankiecie, a co do CPU i MoBo to się zgadzam z przedmówcami :)

Cyfron

no bo CPU i MoBo to jest ustalone, że bierzemy te od RK, dlatego ankieta jest tylko o GPU :)

lolek

jak łatwo było przewidzieć głos za 7970  :)

ryszard.korczyk

Jest już u mnie ta i7 i dostałem już za nią FV, więc oficjalnie SKBP ma już i7-2600 :). Jeszcze trzeba MB kupić i kompletować.

stiven

 :respect: To jak tu się darowizny składa?

ryszard.korczyk

Cytat: stiven w 17 Kwiecień 2012, 20:03
:respect: To jak tu się darowizny składa?
Patrz pierwszy post. Można też sprzęt przekazać, jeśli masz coś ciekawego do oddania.