Zbiórka na modernizajcę SKB@P Edycja 5

Zaczęty przez GRID, 25 Styczeń 2012, 00:04

PoznanskaPyra

Miałbym chrapkę na taki sprzęcik, płyta pod quada(naprawiam właśnie) od Ryśka i dwie 560Ti :whistle:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

to szczegoly/detale niech Rysiek albo Ty ze mna ustala, a oficjalne ustalenia wrzucimy na forum

Cyfron

No to teraz ustalamy jakiego kompa (płyta + proc + ram + zasilacz) kupujemy - czy będzie to na AMD czy Intel. Chociaż nie wiem, czy nie mamy jednego wolnego zasilacza 750W.

ryszard.korczyk

Cytat: PoznanskaPyra w 15 Kwiecień 2012, 12:29
Ja mam phenoma, mogę stanąć do walki  :attack: z jakimś i5. Jakie jest twoje zdanie Ryszard, co do płyt? Tutaj mamy kolejną oszczędność. Jedyne 300zł i następny upgrade ograniczy się tylko do procesora, jak mówiłem z intelem będzie trzeba płytę wymienić.
Upgrade intela to to samo co u AMD, nie wiem, w czym widzisz problem, bo jeszcze długo będą procki pod 1155, nawet ivy podejdą jak się rozsądnie płytę kupi. A z doświadczenia wiem, że przeważnie zpraowane płyta i CPU  zostają już na zawsze razem. Zgodzie z zasadą działanie ruszaj. Płyty pod intela w podobnej cenie jak AMD.

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

Pyra: nie widze problemu, tylko SKB@P ma pierwszeństwo :)

PoznanskaPyra

Cytat: ryszard.korczyk w 15 Kwiecień 2012, 12:59
Cytat: PoznanskaPyra w 15 Kwiecień 2012, 12:29
Ja mam phenoma, mogę stanąć do walki  :attack: z jakimś i5. Jakie jest twoje zdanie Ryszard, co do płyt? Tutaj mamy kolejną oszczędność. Jedyne 300zł i następny upgrade ograniczy się tylko do procesora, jak mówiłem z intelem będzie trzeba płytę wymienić.
Upgrade intela to to samo co u AMD, nie wiem, w czym widzisz problem, bo jeszcze długo będą procki pod 1155, nawet ivy podejdą jak się rozsądnie płytę kupi. A z doświadczenia wiem, że przeważnie zpraowane płyta i CPU  zostają już na zawsze razem. Zgodzie z zasadą działanie ruszaj. Płyty pod intela w podobnej cenie jak AMD.
Ja też byłem intelowcem, wnerwiłem się na intela po tym jak powymyślali kilka socketów, przeszedłem na AMD właśnie dla tego, że trzymają się jednego socketu i nie kombinują za bardzo.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 15 Kwiecień 2012, 13:00
Pyra: nie widze problemu, tylko SKB@P ma pierwszeństwo :)
Dlatego napisałem, że tą płytę mogę przecież wam dać naprawioną. I uruchomi się ją jako SKB@P.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

Płyta: ASUS P5Q PRO
CPU: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz
Cooler: Box
RAM: 4GB RAM

najlepiej jako calosc

zasilka oddzielnie:
Corsair (750W)

no i gpu:
oddzielnie





Troll81

któreś z tych GPU od ciebie toja bym chętnie łyknął.... jak w końcu się wygrzebie finansowo.....

Cyfron podsumuj co by się nadało do wymiany u nas. Jak mamy celka 1600 to może podesłać go svistakowi?? niech tam dokona żywota... svistak mu nawet ostatnie namaszczenie pastą termoprzewodzącą strzeli  %)

W jego miejsce wstawić maszynkę która coś zdziała?

Przypominam że Projekt Miesiąca powstał o to by wyznaczać cel dla naszych SKB@P :D

PoznanskaPyra

Trolu podzielimy się na pół radkami ? Ja bym go załadował zamiast tego grzejnika 4850. I jak chcesz to będę miał do wydania płytkę na socket 775 z dwoma miejscami na grafikę.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Cyfron w 15 Kwiecień 2012, 12:40
ja nie widzę przeciwwskazań - a zamiast teraz kupować grafiki kupilibyśmy tego jednego kompa, a grafiki łyknęli od Ciebie  :D

popieram Cyfrona i zgadzam sie z Trollem, tego celerona wartoby wymienić na i5 chociażby, a nad ta grafa to naprawdę się zastanówmy - jej cena powala, zamiast tego mozna kupic dwie 560ti i jeszcze by coś zostało.

GRG

ryszard.korczyk

Na stanie mamy też 2 4850 które z czasem trzeba zastąpić czymś lepszym, co z nimi robimy?

PoznanskaPyra

Jak mówiłem płytę pod dwie grafy mam. Kolejny komputer nie zaszkodzi.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Moze ogrzewać plebanię svistakowi?? jest płyta, są dwie stare grafy resztę się jakoś dokopuje.... i do szczecina z nim...

Cyfron

ja jestem za tym, aby kompy oddawać tym co je chcą, bo Svistakowi zawsze można jakieś kompy podesłać (w innym wątku piszę o 2ch kompach pokroju 500MHz - na razie Svistak się nic nie wypowiada). Chyba lepiej posłać kompa komuś, kto na tych kompach będzie też pracował :)

Ja osobiście bym widział aby wymienić najsłabszy komp u nas na coś na prawdę dobrego - typu właśnie i5/i7 (bo mamy na to kasę :) ), więc podziękowałbym za tą płytę z prockiem od Tomka. Grafiki prędzej byśmy łyknęli.

PoznanskaPyra

Jak ja bym chciał łyknąć jednego z tych radeon-ów...
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Może uda mi się wyrwać i7-2600 bez K w dobrej cenie, narazie działa u mnie, ale właścicielem jest firma dla której pracuje, miał być podstawą do projektu centrali, ale aktualnie składam centrale na xeonach E3. Zapytam, czy nie chcę go sprzedać.
Płytę z 1x PCIe to bym do tego znalazł.

PoznanskaPyra

Co do płyty, to jakieś ma Cyfron, tylko nie działają. Pogmeram w nich i może obejdzie się bez kupowania nowej.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Tak się składa, że eksploatuje Phenoma II X6 1055T. Przewaga 2 rdzeni nie zmienia faktu, że dostanie łomot od wspominanego i5. Dodatkowo zasmuca mnie ilością pobieranej mocy i co za tym idzie generowanego ciepła. Nie wiem gdzie sprzęt miałby stać ale jego niewątpliwa taniość przy zakupie nie powinna nam przesłaniać jego wad. Gdybym to ja miał go doglądać i utrzymywać to bym się nie zgodził.

SK B@P ma być stabilny i trzepać punkty. Jeśli ma być kupiony phenom i jeszcze kręcony do tego to chętnie się dołożę finansowo.... aby tak nie było. Nie wiem kto tam dogląda tych komputerów ale wg mnie należy szanować jego czas. Gmeranie w sprzęcie ma swój urok ale nie warto na to tracić zbyt wiele czasu. Trzymam zatem mocno kciuki za powodzenie koncepcji zapodanej przez Ryszarda.

A i jeszcze jedno GRG proponował aby SK B@P liczyć PPS LLR w PrimeGrid. Nikt się nie odniósł do tego pomysłu a ja uważam, że jest słuszny i warty wdrożenia.

Troll81

pomysł fajny, ale przypominam że SKB@P miały iczyć PM. po to PM powstał w ogóle. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by PM został primegrid :D

Tomasz R. Gwiazda

mysle ze trzeba ewoluowac w swoich pomyslach.
w PM SKB@P swiata nie zawojuje.
Ma liczyc na GPU + to calkiem dobry pomysl zeny liczylo PG i szukalo liczb pierwszych. Jesli jakies znajdzie to tym lepiej dla zespolu. Reklama ect

PoznanskaPyra

Ale stracimy wyniki naszej pracy w innych projektach.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 15 Kwiecień 2012, 01:33
http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

passmark to program przypominający obliczenia primegrid

AMD Phenom II X6 1100T   6,204 pkt
Intel Core i5-2500 @ 3.30GHz    6,591 pkt
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+A8-3870+APU <= jak mój proc :P
Ciekawe jak szybko się aktualizują wyniki, żebym swojego znalazł :P

mimeq

Jestem za tym aby SKB@P liczyl w aktualnie wybranym PM a nie tylko jeden wybrany projekt (PG). Niewazne czy dla pkt czy dla liczb pierwszych, badzmy konsekwentni w tym co robimy i nie zamykajmy sie dla reszty projektow. To jest kwestia ustawienia raz w miesiacu ...


PoznanskaPyra

Zgadzam się. Szkoda tracić dotychczasową pracę.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

nadal nie widzę nic na przeszkodzie by PG zostało projektem miesiąca.... kwestia odpowiedniej agitacji.

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

lolek

Za jedną 7970 kupimy 2 x 560Ti...tylko że te 560tki nie dadzą nam 1,4kk punktów...więc nad czym tu dyskutować ?
Co do procka to pomimo że sam używam AMD to do SKB@P wziął bym jakiegoś i5...chłodny, stabilny, oszczędny a wydajność podobna do Phenoma x6. Zo do buldożerów to odradzam.

Troll81


PoznanskaPyra

Intele się słabo się zgrywają z AMD, może GT 680?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Jak się mają 3 core i5 do 5 coreów Phenoma?
Bo zakładam, że jeden rdzeń będzie zostawiony żeby nadążył karmić GPU...

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

lolek

Cytat: PoznanskaPyra w 15 Kwiecień 2012, 19:57
Intele się słabo się zgrywają z AMD, może GT 680?

ale duuużo lepiej punktuje

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

pytanie ile i jakich graf mamy teraz?

Tomasz R. Gwiazda

Intele się słabo się zgrywają z AMD, może GT 680?
co to wogole niby znaczy??

Ja mam same intele i wiekszosc kart AMD i jakos nie widzialem zeby sie cos nie zgrywalo :)

lolek

I tak o ile znam życie będzie liczyła jeden projekt więc co za różnica.

PoznanskaPyra

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 15 Kwiecień 2012, 20:05
Intele się słabo się zgrywają z AMD, może GT 680?
co to wogole niby znaczy??

Ja mam same intele i wiekszosc kart AMD i jakos nie widzialem zeby sie cos nie zgrywalo :)

Współpraca jest lepsza. Wszystkie podzespoły jednej firmy zawsze lepiej współdziałają.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81