Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

laptop: problem z baterią ale czy aby tylko?

Zaczęty przez sknd, 08 Luty 2012, 12:57

sknd

opiszę pokrótce co sie dzieje/działo i proszę kamratów o rady;)

parę dni temu komputer (laptop lenovo 3000 n100) nagle mi sie wyłączył. włączony ponownie po 2-3 minutach znowu. i tak z pięć razy próbowałem, potem postanowiłem mu dać spokój. kumple i google mówili że albo sie grzeje albo problem z zasilaczem. co do grzania to obserwowalem temperaturę przy jednym wyłączeniu i nie przekraczała 60 stopni, więc chyba nie to. postanowiłem jednak w razie czego zmienić pastę na procku a że był weekend to dałem kompowi czas wolny nim nie kupię pasty. potem dopiero mając juz pastę wpadłem na pomysł żeby sprawdzić jak komp będzie chodził na samej baterii, żeby przekonać się czy to nie problem z zasilaczem. okazało się, że wogle nie startuje na samej baterii, a z zasilaczem owszem ale wyłącza się natychmiast po wyciągnieciu kabelka zasilajacego. Bateria badana miernikiem wyglada na martwą, za to z systemu (mam linuxa) pokazuje ciągle 99% naładowania. Problem z wyłączaniem sie po kilku minutach minął sam z siebie. moje pytanie - czy to mozliwe że ten problem powodowała umierająca bateria? czy jednak coś jeszcze jest nie tak z kompem?

z góry dzięki za pomoc

P.S. Aha, procka nie smarowałem bo zjechala sie jedna srubka go broniąca i nie mogę sie do niego dostać :dunno:, tak że to nie tak że smarowanie "naprawiło" kompa

Troll81

tak. to symptomy padajacej baterii. Masz walnięta jedna lub więcej celi w baterii. Regeneruj lub kup nową...

GRID

Uszkodzona bateria powoduje również czasem zawieszanie się komputera, nie uruchamianie się komputera i wiele różnych wariacji.

MarcinB

Jak problemów nie ma na kablu z wyjętą baterią to rozwiązanie proste.

sknd

dzięki. no to pewnie kupię nową. a ta regeneracja to warte zachodu?

Troll81

jeśli orginał jest drogi a walnięta jest tylko jedna cela to tak.

ryszard.korczyk

n100 miał też genetycznie problem z blokiem zasilań, objawia się to co raz częstszym wyłączaniem lub restartowaniem. Niezależnie od temperatury, obciążenia. Opis tego wyłączania u Ciebie pasuje mi do objawów które spotkałem w n100. Może jak poruszałeś nim trochę i mu przeszło na jakiś czas.