Taki sobie zestawik

Zaczęty przez legis, 16 Luty 2012, 06:54

legis

Co myślicie o zestawiku:

1. GEIL DDR3 16 GB 1333MHZ DUAL EVO CORSA CL9 (czy warto zainwestować w 1600 MHz) 2x8 musi być bo z czasem dorzucę drugi taki zestaw
2. Asus Sabertooth 990FX  (czy płytka warta ceny czy zainwestować w coś tańszego)
3. AMD X8 FX-8150 3.6GHz BOX   (tu raczej nic szybszego nie ma a zawsze chciałem mieć topowy procek ( intela jakoś nie lubię))
4. i co myślicie o sklepie http://esklep.spidernet.pl/index.php ktoś tam kupował ?
resztę mam

Tomasz R. Gwiazda

a masz zamiar krecic ? bo chyba tylko w tedy miec wyzej taktowane RAMy, jak nie, to nie zrobi to roznicy w niczym, oprocz cenie :)

Sebastian M. Bobrecki

Z tego co widzę to ma być pod koniec kwartału 8170 więc może poczekaj chwilkę:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_FX_microprocessors#.22Zambezi.22_.2832_nm_SOI.29
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

aborek

Zestaw spoko, też mam FX-8150+16GB, tyle że mobo Gigabyte. Co do płyty gł., to jest sens dopłacać tylko jeśli:
- chcesz ostro podkręcać,
- potrzebujesz ekstra wyposażenia, którego standardowo nie mają tańsze (dla mnie np. 6 SATA to za mało)
- masz znaczny nadmiar gotówki XD
Przy normalnym użytkowaniu nie odczujesz różnicy między pł. gł za 1000 i 300-400.
Jeśli chodzi o pamięć, to jakoś specjalnie nie widzę różnicy między 1333 a 1600, więc raczej idę w ilość, a nie częstotliwość.

legis

co do kręcenia to EDU Enthusiast ma mi wysłać coolerek Thermaltake Frio OCK CPU  :)  będzie się można pobawić
8170 pewnie ZABIJE CENĄ
nie wiem czy GEIL ma wieczystą gwarancje ?
a jakieś opinie dot. sklepu ? gdzie taniej ?


Preszus

Można lubić Intela lub nie lubić ale jeżeli z tego tylko powodu chcesz płacić 2x więcej za prąd, to nie zbyt to chyba przemyślany zakup.

http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


aborek

Cytat: Preszus w 16 Luty 2012, 12:18
Można lubić Intela lub nie lubić ale jeżeli z tego tylko powodu chcesz płacić 2x więcej za prąd, to nie zbyt to chyba przemyślany zakup.
Z tym 2x więcej to przesada, wszak komputer to nie tylko procesor.

legis

Cytat: Preszus w 16 Luty 2012, 12:18
Można lubić Intela lub nie lubić ale jeżeli z tego tylko powodu chcesz płacić 2x więcej za prąd, to nie zbyt to chyba przemyślany zakup.
Jeśli wszyscy by tak myśleli to analogicznie myśląc nie ma sensu kupować aut z silnikiem większym niż 1.0 L bo wszystkie inne palą więcej XD
poza tym warto wesprzeć dobrą firmę w potrzebie zresztą nie po raz pierwszy
dzięki miłośnikom AMD nadal istnieje, jeśli AMD upadnie intel zostanie monopolistą co nie będzie dobre dla nikogo zarówno dla intela który zostanie podzielony jak i dla potencjalnych klientów
ale to tylko moje skromne zdanie

Tomasz R. Gwiazda

rozumiem twoje podejscie ale moim zdaniem jest w nim blad logiczny
jakby amd bylo "dobra firma" to by miala wiekszy udzial rynku i bylo realna konkurencja dla Intela
moim zdaniem za duzo wpadek ta dobra firma zalicza

legis

było kilka wpadek ale i rodzynki się zdarzały
tak czy inaczej gdyby ich nie było, było by gorzej

Tomasz R. Gwiazda

ostatni rodzynek to Athlon XP ktorego mialem :)

Troll81

I athlon X64 :D i pierwsze dwurdzeniowce które na głowe biły architekture netburst intela. Intel też zaliczał wpadki (wspomniany powyżej netburst np) ale jest po rpostu większy więc ma większy margines dziąłnia.

Preszus

Cytat: legis w 16 Luty 2012, 12:46
Cytat: Preszus w 16 Luty 2012, 12:18
Można lubić Intela lub nie lubić ale jeżeli z tego tylko powodu chcesz płacić 2x więcej za prąd, to nie zbyt to chyba przemyślany zakup.
Jeśli wszyscy by tak myśleli to analogicznie myśląc nie ma sensu kupować aut z silnikiem większym niż 1.0 L bo wszystkie inne palą więcej XD
poza tym warto wesprzeć dobrą firmę w potrzebie zresztą nie po raz pierwszy
dzięki miłośnikom AMD nadal istnieje, jeśli AMD upadnie intel zostanie monopolistą co nie będzie dobre dla nikogo zarówno dla intela który zostanie podzielony jak i dla potencjalnych klientów
ale to tylko moje skromne zdanie

Też tak kiedyś myślałem i kupowałem tylko AMD od czasu Intela Pentium 166 MMX, lecz dotarło nie tak dawno do mnie, dlaczego to właśnie ja mam być wciąż ich sponsorem? Potrzebowałem dobrego procesora do konwersji materiałów video i tu niestety Intel jest dużo wydajniejszy. Druga sprawa to energooszczędność, jeżeli jesteś na tym forum, to znaczy, że procesor będzie mocno i wiele godzin dziennie wykorzystywany do obliczeń a różnica w poborze energii pomiędzy AMD a Intelem jest niebagatelna  (wystarczy poczytać testy) oszczędność kilkuset PLN rocznie. Ja już przestałem być altruistą na rzecz AMD. Jeżeli znów zrobią procesor bardziej wydajny i energooszczędny to przerzucę się na AMD, tymczasem to Intel jest górą. Ale to jest moje zdanie i moje poglądy a zrobisz jak chcesz.

http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


Sebastian M. Bobrecki

Cytat: legis w 16 Luty 2012, 12:00
...
8170 pewnie ZABIJE CENĄ
...
Może tak być choć nie sądzę żeby było tak strasznie bo to by nie miało sensu z punktu widzenia jego zbytu. Natomiast jest szans że jak już wyjdzie to 8150 nie będzie najszybszym z serii i może stanieć.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

legis

Cytat: Preszus w 16 Luty 2012, 15:57
Cytat: legis w 16 Luty 2012, 12:46
Cytat: Preszus w 16 Luty 2012, 12:18
Można lubić Intela lub nie lubić ale jeżeli z tego tylko powodu chcesz płacić 2x więcej za prąd, to nie zbyt to chyba przemyślany zakup.
Jeśli wszyscy by tak myśleli to analogicznie myśląc nie ma sensu kupować aut z silnikiem większym niż 1.0 L bo wszystkie inne palą więcej XD
poza tym warto wesprzeć dobrą firmę w potrzebie zresztą nie po raz pierwszy
dzięki miłośnikom AMD nadal istnieje, jeśli AMD upadnie intel zostanie monopolistą co nie będzie dobre dla nikogo zarówno dla intela który zostanie podzielony jak i dla potencjalnych klientów
ale to tylko moje skromne zdanie
Też tak kiedyś myślałem i kupowałem tylko AMD od czasu Intela Pentium 166 MMX, lecz dotarło nie tak dawno do mnie, dlaczego to właśnie ja mam być wciąż ich sponsorem? Potrzebowałem dobrego procesora do konwersji materiałów video i tu niestety Intel jest dużo wydajniejszy. Druga sprawa to energooszczędność, jeżeli jesteś na tym forum, to znaczy, że procesor będzie mocno i wiele godzin dziennie wykorzystywany do obliczeń a różnica w poborze energii pomiędzy AMD a Intelem jest niebagatelna  (wystarczy poczytać testy) oszczędność kilkuset PLN rocznie. Ja już przestałem być altruistą na rzecz AMD. Jeżeli znów zrobią procesor bardziej wydajny i energooszczędny to przerzucę się na AMD, tymczasem to Intel jest górą. Ale to jest moje zdanie i moje poglądy a zrobisz jak chcesz.

Komputer będzie pracował jak dotychczas czasem godzinkę czasem osiem dziennie.
Na tym forum każdy jest altruistą w ten czy w inny sposób.

A wracając do tematu chyba muszę zmienić pamięć, GEIL mi nie wejdzie pod cooler :(

legis

Poszło zamówienie.
AMD Bulldozer FX-8150 X8 AM3+ BOX      994
Asus Sabertooth 990FX            566
Corsair DDR3 16GB(4x4GB)         526
=2086

aborek

 :p_arr:
To jeszcze do tego 3xGTX580 i bedzie spoko kompik XD

legis

PRZYJMĘ z miła chęcią  XD

legis

W poniedziałek odebrałem zestawik chodzi jak burza przechodzimy do testów  :love2:

Tomasz R. Gwiazda

no  to dajesz  :attack: