Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Pasta termoprzewodząca.

Zaczęty przez Hex16, 25 Luty 2012, 16:20

Hex16

Witam!

Posiadam procesor Intel Core i5 2500K z chłodzeniem SilentiumPC Spartan. Nie równo nałożyłem pastę termoprzewodzącą i muszę ją wymienić. Niestety nie mam już tej, która była dostarczonej w zestawie z chłodzeniem. Dlatego muszę kupić nową. Aktualnie zastanawiam się nad:

-Arctic Cooling MX-2
-Zalman ZM-STG2
-Revoltec RZ032

Która z tych past była by najlepsza? Czy możecie mi może polecić jakąś inną, w miarę wydajną i niezbyt drogą pastę?


Troll81

Arctic silver 5

a bardzo dobra to coolaboratory liquid metal :D

btw witamy na forum i zapraszamy do działu wizytówki

Hex16

Trochę drogawa, prawie 30zł, szkoda, że nie ma tańszych opakowań z mniejszą ilością pasty.

A co do Revoltec RZ032, mam taką na miejscu, nadaje się to do czegoś?

eyu

Revoltec też się nada tylko zanim go nałożysz to dokładnie oczyść delikatną szmatką procesor i cooler z resztek starej pasty. Masz ten sam procesor co ja, podkręcasz go ? ta wersja jest do tego stworzona:D

Hex16

Na razie nie jest podkręcony, na razie.  ;)

Jak zmienię pastę i dołożę do obudowy wentyl Enermax T.B. Silence VR UCTB12A to podkręcę do 4GHz. :D Specjalnie po to kupiłem wersję "K". ;) Choć czy w takim układzie ten tani Revoltec się nie zamieni w pył?

gregre

"Arctic Cooling MX-2 "
założona pod bloczek wodny, jak na razie się spisuje  ;)

Hex16

MX-2 właśnie mi się spodobała, bo nie jest droga, a i wydajność ponoć zadowalająca. Tylko zastanawiam się, ile różnicy dała by mi droższa pasta. ???

eyu

Mój działa stabilnie bez podnoszenia napięcia na 4.3ghz temperatura podczas liczenia boinc 24/h to max 65 stopni a obciążenie 4 rdzeni 100% co prawda mam cooler zalmana cnps10x

Tomasz R. Gwiazda

u mnie na i7-950 (bez OC) ze Scythe Mugen, 66 stopni na obciazeniu

Hex16

@eyu, Tomasz R. Gwiazda: A jakich Wy past używacie aktualnie?

Tomasz R. Gwiazda

ja nic godnego polecenia obecnie nie uzywam :)

jesli cos bede zmienial to przy najblizszej okazji bede bral coolaboratory liquid metal


PS: uzywal ktos coolaboratory liquid metal  PAD ? http://allegro.pl/coollaboratory-liquid-metal-pad-gpu-x3-cs-i2151172226.html

Hex16

A co powiecie o pastach Arctic Ceramique 2 i Arctic Silver Matrix? Są w dość obiecujących cenach.

Troll81

krótko i w temacie. ja bym nie oszczędzał na paście. To nie jest duża kasa a gorsze pasty szybciej wysychają.... zainwestować raz i przez rok nie martwić się grzaniem. przewaga liquid metal jest taka ze masz te 2-5 stopni niżej,. niby nic takiego ale to jest różnica. na procek ile wydałeś? sorry ale jak ktoś kupuje sprzęt za 2000 a żydzi na paście za 50 zeta to nie kumam tego podejścia.

Hex16

To "skumaj", bo na sprzęt wydałem całe oszczędności, i teraz mi na co dzień ledwo styka. MX-2 jest tańsza, a wedle testów lepsza od Arctic Silver 5. Zastanawiam się też nad MX-4, która nie jest wiele droższa, a ponoć trochę lepsza od MX-2, więc zastanawiam się nad nimi. Niestety nie jestem w stanie wydać 50zł na podkładkę ( LC to nie pasta, lecz podkładka termoprzewodząca. ) którą można użyć tylko raz i zyskać 2º, jeśli mogę zaoszczędzić 30zł na paście która starczy na wiele nałożeń, a częściej niż raz na półtorej roku jej zmieniać nie trzeba, zaś różnica w temperaturze nie jest jakaś skrajna...

Troll81

lm występuje \zarówno w formie pasty jak i podkładek :D

Masz swoje warunki to decyduj. Zadałeś pytanie o dobrą niedrogą pastę. Właściwie każda pasta dobrego producenta jest dobra. Te które wymieniłeś też daja ekstra 2-3 stopnie różnicy na procku. MX4 jest dobra i możesz jej spokojnie użyć. Dobre nałożenie pasty w połączeniu z dobrym nałożeniem radiatora jest najlepszym chłodzeniem. I najlepsza pasta nie da super wynikówna cieńkim radiatorze do tego źle rozprowadzona przyżle założonym radiatoze...

Hex16

Efekty nierównego nałożenia znam, mam 6ºC różnicy między rdzeniami.  :D Chyba w końcu kupię MX-4, wydaje się być dobra.

Ps Znalazłem LC tylko w formie podkładki. |-?

Troll81

bo jestliquid metal pad i liquidmetal pro.

ale nakładanie tej pasty jest ciężkie więc pad jest popularniejszy....

Cyfron

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 25 Luty 2012, 20:21
PS: uzywal ktos coolaboratory liquid metal  PAD ? http://allegro.pl/coollaboratory-liquid-metal-pad-gpu-x3-cs-i2151172226.html

Ta "pasta" jest w użyciu w SKB@P - na prawdę przyjemna, ale też trzeba odpowiednio ją nałożyć - trzeba wygrzać proca, kontrolując temperatury itd - opisana jest ta procedura po angielsku w instrukcji.

Hex16

Wybór padł finalnie na MX-4. Zamówienie złożone, czekam na potwierdzenie skompletowania zamówienia.  ;)

Hex16

Pasta dotarła i zmieniona, temperatura na CPU już spadła. :D Dodatkowy wentylator w obudowie ( Dla testu pasty podłączony dopiero po lekkim podgrzaniu CPU. ) również trochę zbił temperatury wszystkich podzespołów. Teraz wygrzewam pastę używając docking@home, ciekawe jaka będzie różnica, gdy osiągnie maksymalną wydajność. ;)