Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Ustawienie prorytetu.

Zaczęty przez PoznanskaPyra, 28 Luty 2012, 20:08

PoznanskaPyra

Czy da się boincu ustawić priorytet w przetwarzaniu? Czy w ogóle jest jakaś możliwość sterowania kolejnością przetwarzanych plików?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

A o jakie ustawianie ci dokładnie chodzi?

PoznanskaPyra

Np np wg daty do której próbkę trzeba odesłać, a najlepiej wg uznania użytkownika. Bo ja np bym chciał, żeby cięższe projekty leciały w nocy (4-n godzin), a w dzień lekkie (1-3) godzin.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

moze i sie da, ale Ci powiem z doswiadczenia
najlepsze co mozna zrobic to na 1 kompie liczyc 1 projekt (2 jesli 1CPU i 1GPU)
inaczej to same problemy, z raportowaniem, przekraczaniem czasu, priorytetami - ogolnie trzeba troche czasu wiecej na to poswiecic, a jak 1 projekt to leci i czlowiek sie zajmuje czym innym np. praca zeby kolejny komp kupic i postawic :D

PoznanskaPyra

U mnie zazwyczaj w dzień 5 projektów idzie i jeden GPU (tylko MilkyWay bo karty nie zamula)  z kolei w nocy odblokowuje wszystko. I boinc po swojemu coś tam kombinuje.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

#5
Można ręcznie wstrzymywać (zarówno pojedyncze WU jak i całe projekty) ale:
- trzeba pilnować aby wznowić
- traci się punkty na przełączanie między projektami gdy rzadko robią checkpointy (nawet jak robią często to i tak lepiej liczyć jeden projekt)
- gdy manager zdecyduje, że zostało mu mało czasu na przeliczenie to potrafi niektórym WU nadać "wysoki priorytet", jak ma takich za dużo to dziczeje (włącznie z przerywaniem zadań)

Od dłuższego czasu ćwiczę używanie guzika "nie pobieraj nowych danych" oraz "wstrzymaj" i "wznów" z okazji wyścigów/projektów miesiąca itp i okazuje się, że na ogarnianie tego schodzi trochę czasu.

A tak właściwie to jakie zalety dla Ciebie mają WU liczące się 1-3h w stosunku do tych 4h+. Robisz regularne restarty systemu czy jakiś inny powód bo szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem motywację.

EDIT: 5 projektów |-? ulala. Wielkim liczydłowym nie jestem ale sugeruję aby skupić się na mniejszej ilości. Im mniej tym lepiej efekty widać poza tym przy dużej ilości mając zaptaszone "leave applications in memory while suspended" traci się sporo ramu. Jak na noc puszczasz ich jeszcze więcej to bankowo zaczynają się kłócić, który pierwszy ma się policzyć i odesłać i robi się chaos: kilkanaście (dziesiąt) ponapoczynanych WU i faktycznie BM po swojemu sobie kombinuje. 

Troll81

plecam zapoznanie się z programem BOINC Tasks i poczytanie o tworzeniu reguł :D

PoznanskaPyra

#7
Ja też porcjuje dane. Chodzi o automat żebym w nocy nie siedział i nie klikał wstrzymaj.

Edit
Po za tym bardzo często boinc automatycznie stopuje mi climat... a te dane to 90godzin liczenia na jedną próbke, dlatego staram się aby pracowały bez przerwy. Więc projekty mam wszystkie wstrzymane po za 5 i te się wtedy przetwarzają, jednak na noc jak zostawię to albo odblokuje wszystko i wtedy boinc wariuje albo zostawię mu te 5 które skończy po kilku godzinach i potem nic wicej nie zrobi.

Edit2
Źle się też wysłowiłem chodzi o próbki a nie o projekty

Edit3
Jeszcze się nie zdarzyło aby 8GB ramu się zatkało.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

bo nie liczyłeś projektu Neurona :D

PoznanskaPyra

A to on taki ram-o żerny?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Cytat: Troll81 w 28 Luty 2012, 23:12
plecam zapoznanie się z programem BOINC Tasks i poczytanie o tworzeniu reguł :D

Ta metoda jest najdoskonalsza  :parrrty: Ja tam nadal go nie ogarnąłem. Dwa podejścia i za każdym razem coś mnie odrzucało. Nie wiem czemu.

legis

jest jeszcze Resource share

Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. Example: if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.

migawron

Cytat: legis w 29 Luty 2012, 00:04
jest jeszcze Resource share

Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. Example: if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.

ale resource share nie pomoże jeśli boinc przejdzie w tryb "furia wysokiego priorytetu"



stiven

PoznanskaPyra: a tak zupełnie na poważnie to do ilu projektów jesteś teraz podpięty i masz włączone pobieranie danych z nich? Patrząc po http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_graph.php?pr=bo&id=33666814 to w ciągu ostatniej doby zapunktowałeś na 1 sprzęcie w 12 projektach. Uwierz mi, że to za dużo naraz.

Boinc manager może Ci często stopować próbki (np climate) dlatego, że właśnie zassał inne z innego projektu i uznał że tamte mają krótszy czas do zaraportowania i trzeba je wcześniej zacząć. To normalny objaw gdy liczysz więcej niż 1 projekt na CPU i 1 na GPU. Będzie się tak działo i albo się z tym pogodzisz albo zredukujesz ilość projektów, do których jesteś podpięty albo zagonisz do pilnowania tego polecany przez Trolla Boinc Tasks.

W managerze możesz sobie ustawić jak dużo ma pobrać na zapas (opcje -> preferencje lokalne -> użycie sieci -> dodatkowy zapas danych na) jak dasz 1 to nie powinien się nudzić. Przed zakończeniem przeliczania próbek powinien już mieć co robić. Sytuacja, w której kończy liczyć wszystko i BOINC nic nie robi nie powinna występować jeśli masz wpisane 0 w polu "łącz się z siecią co" i manager nie ma problemu z połączeniem z siecią. Nie musisz mieć setek próbek w kolejce aby wszystko działało sprawnie.

Gdy zadania na CPU są bardzo długie a na GPU krótkie to normalne, że zobaczysz ich mniej tych pierwszych (to tak odnośnie Twojego wpisu w innym temacie). Manager pobiera odpowiednią ich ilość w zależności od długości ich przeliczania, ilości rdzeni (wątków) udostępnionych do liczenia i ustawienia wspomnianego wcześniej zapasu. Same czasy przeliczania próbek manager czasem mocno zawyża czasem zaniża. Zasadniczo trzeba przemielić kilka próbek z danego projektu aby się zorientował ile rzeczywiście mu to zajmuje i aby czasy, które pojawiają się w "remaining" zaczęły mieć jakiś sens.

legis

Cytat: PoznanskaPyra w 28 Luty 2012, 23:48
A to on taki ram-o żerny?

nawet do 4 GB RAM ale na raz idzie tylko 1 wu

Troll81

mi potrafił wessać 6,5 a więcej nie mógł bo system zajmował. Potem próbki brały ok 4 teraz ok 2 GB. cos tam kombinuja z ustawieniami....

PoznanskaPyra

Cytat: stiven w 29 Luty 2012, 00:31
PoznanskaPyra: a tak zupełnie na poważnie to do ilu projektów jesteś teraz podpięty i masz włączone pobieranie danych z nich? Patrząc po http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_graph.php?pr=bo&id=33666814 to w ciągu ostatniej doby zapunktowałeś na 1 sprzęcie w 12 projektach. Uwierz mi, że to za dużo naraz.

Boinc manager może Ci często stopować próbki (np climate) dlatego, że właśnie zassał inne z innego projektu i uznał że tamte mają krótszy czas do zaraportowania i trzeba je wcześniej zacząć. To normalny objaw gdy liczysz więcej niż 1 projekt na CPU i 1 na GPU. Będzie się tak działo i albo się z tym pogodzisz albo zredukujesz ilość projektów, do których jesteś podpięty albo zagonisz do pilnowania tego polecany przez Trolla Boinc Tasks.

W managerze możesz sobie ustawić jak dużo ma pobrać na zapas (opcje -> preferencje lokalne -> użycie sieci -> dodatkowy zapas danych na) jak dasz 1 to nie powinien się nudzić. Przed zakończeniem przeliczania próbek powinien już mieć co robić. Sytuacja, w której kończy liczyć wszystko i BOINC nic nie robi nie powinna występować jeśli masz wpisane 0 w polu "łącz się z siecią co" i manager nie ma problemu z połączeniem z siecią. Nie musisz mieć setek próbek w kolejce aby wszystko działało sprawnie.

Gdy zadania na CPU są bardzo długie a na GPU krótkie to normalne, że zobaczysz ich mniej tych pierwszych (to tak odnośnie Twojego wpisu w innym temacie). Manager pobiera odpowiednią ich ilość w zależności od długości ich przeliczania, ilości rdzeni (wątków) udostępnionych do liczenia i ustawienia wspomnianego wcześniej zapasu. Same czasy przeliczania próbek manager czasem mocno zawyża czasem zaniża. Zasadniczo trzeba przemielić kilka próbek z danego projektu aby się zorientował ile rzeczywiście mu to zajmuje i aby czasy, które pojawiają się w "remaining" zaczęły mieć jakiś sens.

Normalnie dodatkowe punkty za tę odpowiedź powinieneś dostać  :)

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Teraz to nie wiem czy na serio piszesz czy się nabijasz. Chciałem pomóc  :wacko:

AL

Cytat: stiven w 29 Luty 2012, 13:54
Teraz to nie wiem czy na serio piszesz czy się nabijasz. Chciałem pomóc  :wacko:

Serio kolega pisze - bo i odpowiedź rzeczowa!  :parrrty:

PoznanskaPyra

Cytat: stiven w 29 Luty 2012, 13:54
Teraz to nie wiem czy na serio piszesz czy się nabijasz. Chciałem pomóc  :wacko:
Serio Serio  :parrrty:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970