Blogowanie, jak to się robi ?

Zaczęty przez goofyx, 07 Marzec 2012, 00:32

goofyx

Prowadzicie swoje blogi?
Jak oceniacie co jest warte żeby o  tym napisać a co nie?

Ja osobiście prowadziłem bloga przez 3 lata ze średnią 2-3 postów tygodniowo, miałem nawet średnio 25-30 unikalnych odwiedzin dziennie według google analytics <- jednak pewnego wieczoru stwierdziłem, że nie widzę sensu w tym co pisałem,a przede wszystkim kontynuacji i usunąłem go. Myślę nad powrotem do blogowania, ale o czym tu pisać. Niby jest wiele rzeczy o których można pisać, ale co jest tego warte. Są miliony blogów na ten sam temat o różnych poziomach inteligencji, więc nic nowego nie napiszę <- a więc pytanie po co się to robi?

Troll81

pisz o tym co ci bliskie i co ci na sercu leży. Najlepsze blogi to rodzaj pamiętnika. Pamiętaj że bloga prowadzisz dla siebie.

goofyx

Cytat: Troll81 w 07 Marzec 2012, 07:25
pisz o tym co ci bliskie i co ci na sercu leży. Najlepsze blogi to rodzaj pamiętnika. Pamiętaj że bloga prowadzisz dla siebie.
Swojego pierwszego chyba prowadziłem z takim nastawieniem, potem mnie coś kopło że to jednak dla innych <- wtedy przychodzą przemyślenia, że co kogo to interesuje itp <- i wtedy 3 lata poszło "delete"

Troll81

no i własnie daltego się tak nie robi.... Bo wtedy zaczynasz traktować to jak pracę a wtedy oczekujesz wynagrodzenia (np uwagi/zainteresowania innych twoim blogiem) i w razie braku takowego odechciewa ci się :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 07 Marzec 2012, 09:54
no i własnie daltego się tak nie robi.... Bo wtedy zaczynasz traktować to jak pracę a wtedy oczekujesz wynagrodzenia (np uwagi/zainteresowania innych twoim blogiem) i w razie braku takowego odechciewa ci się :D
Ja chyba tak miałem<- jak mi słupki odwiedzin rosły to pisałem z chęcią, jak spadały to nie pisałem.
@Troll81: prowadzisz własnego bloga?

Tomasz R. Gwiazda

goofyx: to moze wez sie za Tech bloga B@P ? :) satysfakcja gwarantowana

Troll81

Tak, nazywa sie forum BOINC@Poland :D

goofyx

ciekawa propozycja, warta przemyślenia

goofyx

A jakiego systemu do blogowania używacie? WordPressa? <- jakie wtyczki polecacie?

goofyx

I stało się;)
goofyx rozpoczął kolejną przygodę z blogowaniem ;)

zapraszam do lektury: blog.goofyx.pl