Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Cewka RODINA

Zaczęty przez kooboos, 07 Marzec 2012, 04:35

kooboos

Rozpoczalem badania naukowe nad cewkami RODINA opartymi na jego matematyce wirowej oraz wielkiej unifikacji teorii pola Nassima Harameina. Wszelkie wskazówki i informacje z prac umieszczam na facebooku: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.374068772621296.99553.100000545296199&type=3 oraz na picasie: https://picasaweb.google.com/111679021927406176186/CewkARODINA#

Pierwszy sukces:
RODIN speaker ( głośnik RODINA )

Pozdrawiam serdecznie i zachecam do studiowania tej rewolucyjnej technologii. W razie checi kontaktu prosze o odzew na facebooku, gdyz badz co badz ostatnimi czasy bardzo rzadko bywam na forum. Co jednakze nie oznacza, ze przestalem liczyc !

Cyfron

a ja odpowiem tutaj - ciekawe to !  ;D

Troll81

Zajefajne. Wyjaśniłbys nam może trochę teorii?

armar

#3
Prąd przepływający przez przewód tworzy wokół tego przewodu pole magnetyczne, podobne jak wokół magnesu.
Jeśli do tego przewodu podłączymy prąd zmieniający się w czasie (np. ze wzmacniacza) , zaś do przewodu zbliżymy magnes stały, to otrzymamy głośnik.
Im więcej zwojów przewodu nawiniemy, tym głośniej będzie grał głośnik.

Ciekawe są natomiast pojęcia "matematyka wirowa" i "wielka unifikacja teorii pola Nassima Harameina", ale myślę, że twórca tej cewki będzie miał więcej frajdy z wyjaśnienia tych nowych pojęć, niż ja w zgadywaniu ich znaczenia. :)

Troll81

ale co wprawia powietrze w drganie? Bo jak mniemam głośnik ów nie mam membrany, a dźwięk wszak to drgania powietrza....

pszyklejony

W zwykłym głośniku drga cewka a tu..., kombinuj :)

armar

Cytat: Troll81 w 07 Marzec 2012, 08:15
ale co wprawia powietrze w drganie? Bo jak mniemam głośnik ów nie mam membrany
Jak to nie ma membrany?
Przecież cewka jest nawinięta na sporym toroidzie wykonanym z idealnego materiału na membranę - lekkiego i sztywnego plastiku, w dodatku z komorą rezonansową. :)

Troll81

a nie wiedziałem że to jest plastik dodatkowo pusty w środku...

armar

W sumie jeśli toroid jest pusty w środku to jest torusem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Toroid  :)
Zwoje drutu na pewnych odcinkach są naciągnięte w powietrzu i tworzą dodatkową membranę - jak w gitarze.
Wiercąc otworki między obszarami zwojów można uzyskać lepszą skuteczność emisji dźwięku. :)

Ciekaw jestem do czego może służyć taka cewka, bo w opisie znalazłem taką informację:
Pełna nazwa dla cewki Rodina: emiter strumienia pulsara atomowego - elektryczna cewka venturiego generująca czasoprzestrzenną implozje pola
Może niedługo się okaże, że taka czasoprzestrzenna implozja pola dobrze wpływa na zdrowie usuwając komórki rakowe, albo zamienia właścicieli w długowieczne wampiry?


Troll81

Cytatcewka venturiego generująca czasoprzestrzenną implozje pola

jakiego pola implozję powoduje? co to jest czasoprzestrzenna implozja? brzmi mało naukowo za to bardzo "naukoawo" i magicznie....

kooboos

#10
Jak chodzi o teorie i matematyczna jak i fizyczna to mysle, ze najlepiej wytlumacza wam jej tworcy, wiec odsylam do jutjuba:
Nassim Haramein: Przekroczyć Horyzont Zdarzeń I 1z7 PL  jest 4 czesci po 7-9 partow kazda oraz dodatki do drugiej, trzeciej i czwartej oraz mysli koncowe.
Marko Rodin: Vortex Based Mathematics - Marko Rodin 1/19 (napisy PL)
Sa to naprawde pasjonujace rzeczy i uprzedzam, ze wciaga! Zwlaszcza Nassim, jest genialny i ma niesamowita zdolnosc prostego przekazywania trudnych rzeczy w sposob niewiarygodnie przyswajalny i nawet dowcipny, wszyscy nauczyciele w szkolach powinni byc tacy :)
Mamy tutaj wirujace pole magnetyczne, a nie w linii prostej jak w konwencjonalnych glosnikach. Na dodatek stalowa blacha tylko wzmacnia emisje dzwieku, nie jest potrzebna do jej generowania, tak samo magnes, gdyz dzwiek rowniez jest generowany bez jego udzialu tylko oczywiscie z mniejsza mocą. Jak chodzi o wlasciwosci lecznicze tych cewek to odsylam do konferencji technologicznej TeslaTech z 2011 roku: Marko Rodin & Jamie Buturff 2011 TeslaTech Presentations Pt.1   8 partow. Opowiadaja tam np o tym jak gosc wyleczyl sobie poparzenie brzucha trzeciego stopnia w miesiac, gdzie konwencjonalna medycyna potrzebowala by do tego rekonwalescencji trwajacej 24-32miesiecy. Jest tam tez cala gamma wyjasnien, opisow i wszelakich zastosowan tej cewki. Duza czesc zastosowan opisuje rowniez Marko Rodin. Wiem, ze jest tego wszystkiego duzo (Nassim prawie 6 godzin, Rodin 4,5 godziny, teslatech - 2 godziny), ale naprawde warto :) Zawsze mozna ogladac po kawaleczku, a nie tak jak ja, ze ogladalem calosc jedno po drugim i mnie nie bylo dobe jak potem zaczalem szukac, czytac i ogladac inne rzeczy dotyczace tegoz tematu.
Trollku obejrzyj te krotka 10minutowa prezentacje Randy Powella, i mysle, ze otrzymasz czesc odpowiedzi:) Randy Powell - Nowa technologia od Marko Rodina [PL]

Troll81

Zapomnieli wspomnieć o perpettum mobile
Cytat
Marko Rodin has studied a series of simple regularities in the decimal number system. From these he derives his "Vortex mathematics". Vortex mathematics is purported to explain all mathematical operations, the genes, and non-decaying energy. These regularities are inherent to the decimal system because of its base. You can find similar regularities in systems other than the decimal. They are for example applied in binary arithmetic - to make the computer work you're sitting in front of.


The Rodin Coil consists of a pair of wires wrapped around a doughnut-shaped core in a star pattern. Rodin claims this particular design, deduced from his number theory, yields different electromagnetic properties than any other coil - enabling it to create perpetual energy, and thus breaking fundamental laws of physics. Rodin admits no being able to build those coils himself - as he is "not an electrical engineer" (see http://www.youtube.com/watch?v=zVrrtigKcpE&feature=related at 3:00). In absence of any scientific proof, it remains therefore highly questionable, to say the least, whether the Rodin coil has any special physical properties.

kooboos

Randy Powell mowi o tym, ze reakcja jest napedem, wiec jest tu sprzezenie zwrotne dzieki, ktoremu mozna wytworzyc perpetum mobile :)

Troll81

Dlatego tym bardziej sceptycznie do tego podchodzę. Zazwyczaj im bardziej niesamowite ma cos właściwości tym bardziej jest hoaxem...

armar

Kooboos, mam nadzieję, że podchodzisz do tematu perpetuum mobile z należną rezerwą, a tę cewkę zrobiłeś z ciekawości, a nie dlatego, że wiążesz z nią jakiekolwiek nadzieje na coś więcej niż brzęczenie po podpięciu do wzmacniacza. :)
Jakiś czas temu był tu poruszany temat oszustów sprzedających schemat do budowy "silnika magnetycznego", więc bądź ostrożny i zwyczajnie mów, że masz świetną zabawkę, bo taka zabawa z drucikami nie ma nic wspólnego z nauką i ktoś mógłby Cię posądzić o złe intencje.

Natomiast laserek masz świetny. Moduł lasera wziąłeś z nagrywarki DVD?

kooboos

Tak jak najbardziej, lecz bez wątpienia ta technologia jest rewolucyjna :) inaczej by jej nie pokazywano na calym swiecie, w tym na teslatechu, TEDx i innych. Krańce USA ochraniają anteny oparte na matematyce wirowej Marko Rodina i są ta najczulsze anteny jakiekiedykolwiek zbudował czlowiek. Jest juz dużo adaptacji tej nauki do istniejącej technologii, wiec nie wiem skąd takie wyciągasz...

Marko Rodin - FUTURE TECHNOLOGY

armar

Cytat: kooboos w 07 Marzec 2012, 18:21
Tak jak najbardziej, lecz bez wątpienia ta technologia jest rewolucyjna :)

Mógłbyś podać jakieś konkrety przybliżające tę rewolucyjność owej cewki Rodina?
Jak dla mnie jest to taka sama cewka jak każda inna rzadko nawijana cewka i podlega prawom fizyki dotyczącym cewek a znanym od dziesięcioleci.
Niestety w filmikach jakie zamieściłeś nie znalazłem informacji o jej odmienności.

Cytat: kooboos w 07 Marzec 2012, 18:21
inaczej by jej nie pokazywano na calym swiecie, w tym na teslatechu, TEDx i innych.

Przyznaję, że istnieją portale, w których pewne przedmioty traktuje się jak artefakty religijne, a gorliwość wyznawców tejże religii jest odwrotnie proporcjonalna do wiedzy jaką posiadają - przykładowo Tesli przypisują oni patenty na wynalazki jakich nie mógł opatentować, gdyż NWO (albo "UFO") pragnie doprowadzić do niedostępności darmowej energii i brak owych patentów jest dowodem na rewolucyjność tych wynalazków.
Na takich stronach ufoludkom nawet przypisują wchodzenie w szkodę deptaniem zboża w postaci kręgów...

Cytat: kooboos w 07 Marzec 2012, 18:21
Krańce USA ochraniają anteny oparte na matematyce wirowej Marko Rodina i są ta najczulsze anteny jakiekiedykolwiek zbudował czlowiek.
Podaj namiary na jedną z tych anten, a przyglądnę się jej przy najbliższej okazji. :)
O "matematyce wirowej" nikt do tej pory nie słyszał, więc to zapewne tajna wiedza dostępna tylko tym, którzy znają nieznane patenty Tesli. ;)
Polecam Ci świetny film poruszający tematykę obsesyjnych myśli dotyczących znalezienia naprawdę oryginalnego wynalazku powalającego wszystkich na kolana, pt. "Piękny umysł".


Cytat: kooboos w 07 Marzec 2012, 18:21
Jest juz dużo adaptacji tej nauki do istniejącej technologii, wiec nie wiem skąd takie wyciągasz...
Marko Rodin - FUTURE TECHNOLOGY

W tym filmiku nie ma słowa o cewce Rodina, ani nawet o antenach. :)


Troll81

Ja to ujmę tak. Najczulsze anteny jakie widziałem w użyciu, a są to urządzenia za gruuuuuuuba kasę maja kształt anten parabolicznych i celujemy nimi w kosmos..... Jedna nazywa się Areciebo i jej rozmiar ma spory wpływ na jej czułość :D

Szopler

Zasada działania głośnika z pierwszego filmiku...

Wytworzone wewnątrz torusa pole magnetyczne "wypływa" z niego wbitymi równomiernie na obwodzie szpilkami (stal - ferromagnetyk). Linie pola magnetycznego zamykają się jeżeli do cewki zbliżymy przedmiot ferromagnetyczny (na początku cewka leży na płycie bocznej z obudowy komputera). Wtedy zmienne pole magnetyczne powoduje drganie szpilek na obwodzie torusa który działa jak pudło rezonansowe. W pewnym ale bardzo niewielkim stopniu drga również przykładany ferromagnetyk np. blacha z obudowy stacji dyskietek lub blacha na której na początku leży cewka. Jeżeli w pobliżu nie ma ferromagnetyka nic nie słychać bo pole magnetyczne ulega rozproszeniu. Sprawność takiego głośnika jest "żadna" w porównaniu ze zwykłym głośnikiem właśnie ze względu na ogromne rozproszenie pola magnetycznego. W normalnym głośniku dynamicznym cewka jest zamknięta wewnątrz specjalnie skonstruowanego układu magnetycznego mającego na celu zmaksymalizować indukcję w szczelinie w której ta cewka się porusza.