Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

komp bez neta...

Zaczęty przez sknd, 22 Marzec 2012, 19:37

sknd

jest sobie komputer, który kiedyś mielił  WCG ale teraz nie ma podłączenia do neta i sie marnuje po 8 godzin dziennie... nie ma opcji żebym go wziął i zawiózł gdzieś, by podłączyć do neta i zassać próbkę climate, ale chciałbym zrobić to samo przy pomocy pendrajwa. na tym kompie nie ma wogle podłączonego climate, da się to zrobić jakoś offline? próbował ktoś czegos takiego?

Troll81

atk. nazywa się toto beznetowiec ikiedys się tak liczyło. Dziś mniej zachodu jest z zakupieniem modemu 3g i karty SIM

ewentualnie życze miłego grzebania w archiwum


http://www.boincatpoland.org/smf/archiwum/jak-liczyc-dlugo-i-na-beznetowcu/msg7458/#msg7458

Szopler

Nie wiem czy wiesz ale istnieje coś takiego jak internet socjalny - obecnie 256kbps (symetryk) od maja 2012 będzie 512kbps.
Jedyne co trzeba to komórka obsługująca HSDPA900 i ew. HSDPA2500 (lub modem na USB za 50-75pln) + karta sim za którą płaci się jednorazową kaucję (zwrotną) w wysokości 20PLN.
Połączenie rozłącza się po 60 minutach, ale są programy pozwalające to obejść (w takim sensie, że sam wznowi połączenie). W przypadku BOINC mógłbyś ustawić aby się łączył, odesłał i pobrał co trzeba i się rozłączał. Za taką kasę nie chciało by mi się latać z pendrive i sprawdzać czy komp skończył liczyć...

sknd

Cytat: Szopler w 22 Marzec 2012, 19:57
Nie wiem czy wiesz ale istnieje coś takiego jak internet socjalny - obecnie 256kbps (symetryk) od maja 2012 będzie 512kbps.
Jedyne co trzeba to komórka obsługująca HSDPA900 i ew. HSDPA2500 (lub modem na USB za 50-75pln) + karta sim za którą płaci się jednorazową kaucję (zwrotną) w wysokości 20PLN.
Połączenie rozłącza się po 60 minutach, ale są programy pozwalające to obejść (w takim sensie, że sam wznowi połączenie). W przypadku BOINC mógłbyś ustawić aby się łączył, odesłał i pobrał co trzeba i się rozłączał. Za taką kasę nie chciało by mi się latać z pendrive i sprawdzać czy komp skończył liczyć...

właśnie dlatego chciałem tam klimata wsadzić, raz na miesiąc czy dwa mogę biegać z penem. Ale opcja netu socjalnego brzmi calkiem ciekawie, na potrzeby tego kompa to by chyba wystarczylo... pomysle nad tym

Troll81

to ja raz na miesiąc zamiast z penem przychodziłbym z komórką i łączyłbym ten komp do sieci. Po kiego jeszcze na penie robić cuda. nosić to do innego kompa. palować się z ręcznym odsyłaniem jednostek... Raz w miesiącu odwiedź tamten komputer z jakimkolwiek modemem 3g

sknd

problem w tym że moja komórka tego bajeru nie ma. ale spróbuje podsunąć szefowi wizję neta za darmo i kupi modem  ;D

Troll81

każda komórka ma modem, chocby i GPRS. No chyba ze ty masz komórkę sprzed 10 lat....

Szopler

Mowa była o HSDPA i darmowym necie a Troll jak zwykle wyciąga GPRS gdzie za 100kB się płaci 50 groszy...

pszyklejony

Kupując modem czy telefon do Aero2 trzeba uważać

http://jdtech.pl/2011/08/aero2-jak-sprawdzic-czy-moj-telefon-lub-modem-bedzie-dzialal.html

Troll81

A ile te próbki mają.... raz w miesiącu zapłacić 10 zeta i spokój.

Martin Fox

http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawienie-zgodnych-modemow-w-budowie.html
Z tego co widzę modemy w pełni zgodne z k11 to więcej niż 60zł kosztują :P

simonic

Przy małych próbkach korzystać można nawet z pakietów w telefonach, teraz każda sieć już to oferuje.
Ttaj dałem dokładny opis jak działać z przenoszeniem danych w przypadku gdy nie da się zainstalować niczego na komputerze bez neta.
http://www.boincatpoland.org/smf/boinc-manager/boinc-(portable)/msg113864/#msg113864

Ja krzystam z tej metody. Pobieram np. 4 zadania z Climate prediction typu hadcm3n, około 500h każda, i liczy sie. Deadline nie ma znaczenia bo ewentualne niedotrzymanie terminu odesłania zadania nie powoduje utraty punktów. W ten sposób mam ponad miesiącwolnego :) Tylko wielkość takiego folderu potrafi dojść do 3-4GB

PS. Obecnie Climate ponownie wyschło na proch. Ja w takich przypadkach przenosze liczenie na PrimeGrid, a dokładniej na Seventeen or Bust - około 250-300h liczenia, deadline 40 dni, ale jak się czas przekroczy o kilka dni to też punkty naliczają. Wielkość folderu przy 4 zadaniach Seventeen or Bust to mniej niż 100 MB :)


sknd

Cytat: simonic w 23 Marzec 2012, 08:07
Przy małych próbkach korzystać można nawet z pakietów w telefonach, teraz każda sieć już to oferuje.
Ttaj dałem dokładny opis jak działać z przenoszeniem danych w przypadku gdy nie da się zainstalować niczego na komputerze bez neta.
http://www.boincatpoland.org/smf/boinc-manager/boinc-(portable)/msg113864/#msg113864

Ja krzystam z tej metody. Pobieram np. 4 zadania z Climate prediction typu hadcm3n, około 500h każda, i liczy sie. Deadline nie ma znaczenia bo ewentualne niedotrzymanie terminu odesłania zadania nie powoduje utraty punktów. W ten sposób mam ponad miesiącwolnego :) Tylko wielkość takiego folderu potrafi dojść do 3-4GB

PS. Obecnie Climate ponownie wyschło na proch. Ja w takich przypadkach przenosze liczenie na PrimeGrid, a dokładniej na Seventeen or Bust - około 250-300h liczenia, deadline 40 dni, ale jak się czas przekroczy o kilka dni to też punkty naliczają. Wielkość folderu przy 4 zadaniach Seventeen or Bust to mniej niż 100 MB :)

próbowałem dziś na czuja podobnej metody, tylko z nowszej wersji programu oczywiscie, dokladnie to kopiowalem katalog BOINC z katalogu documents&settings/all users/dane aplikacji/
nic to nie dało... czy to o ten katalog chodziło? czy katalog boinca z program files tez trzeba?


w sumie to nie mam nawet pewnosci ze na tym beznetowcu mam tą sama wersję boinca co na kompie z ktorego bralem probke... strasznie na szybko i na nielegalu to robilem;)

simonic

Menadzery od wersji 6.xx.xx nie nadają się już do przenoszenia próbek. Tylko wersja 5.xx.


sknd

#14
dzięki, spróbuję z piatką... albo kupie modem :whip:

wiki B@P jest w pytę:D

http://www.boincatpoland.org/wiki/Liczenie_z_BOINC_bez_dost%C4%99pu_do_internetu

Troll81

bo w takim wielki stadzie znajdziesz macherów od wszystkiego...