Kolejny nie kończący sie watek - Lista Polskich absurdów.

Zaczęty przez Troll81, 28 Marzec 2012, 10:44

Troll81

znalazłes ciekawy absurd zycia codziennego w Polsce? Pochwal się tu :D

http://www.weszlo.com/news/9939-Krotki_przeglad_najswiezszych_absurdow

PoznanskaPyra

Poznań

Baba zablokowała torowisko tramwajowe. Tramwaje nie jeździły przez ponad godzinę a MPK uruchomiło komunikacje zastępczą, autobusową. Straż wiejska nie ma uprawnień do przesunięcia pojazdu ani policja. Wszyscy czekali aż baba wróci i odblokuje tory :facepalm2: :dunno:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

jak nie ma uprawnień? To jakim cudem samochody są odholowywane na parkingi? ???

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

ale właśnie dlatego, że auto powodowało utrudnienia w ruchu, to powoduje, że policja czy SM ma prawo odholować takiego delikwenta. Gdy dostałem mandat za nieprawidłowe parkowanie, to pogadałem sobie ze Strażnikiem i powiedział mi, że stojąc na drodze oni mają prawo mnie odholować (akurat stałem na drodze, ale nikomu nie przeszkadzałem).

Troll81

pojazd stwarzający zagrożenie można odholować, niestwarzający dostaje kleme na oponke....

stiven

Troll, który robi dwa błędy ortograficzne w temacie wątku....

Troll81

Dysortografik ktorego pozbawiono funkcji sprawdzania pisowni....


Martin Fox

Cytat: Troll81 w 28 Marzec 2012, 13:34
Dysortografik ktorego pozbawiono funkcji sprawdzania pisowni....
Jakaż to przeglądarka jej nie ma? :O

Troll81


Gołąbpocztowy

Przecież dodanie polskiego słownika to 10 sekund roboty (prawy klik na pole tekstowe, Języki - Dodaj słownik).

Martin Fox


Troll81

obaczymy czy moja firma nie będzie miała nic przeciwko....

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 28 Marzec 2012, 16:37
obaczymy czy moja firma nie będzie miała nic przeciwko....
Czy ty nie przesadzasz? Przeciwko czemu? Doinstalowaniu słownika PL ?
ROTFL
To sobie zacznij używać portable wersji PL albo opery i już :P

Tomasz R. Gwiazda

korposzczury tak maja
sieczke zamiast mozgu (to nie o tobie Trollu ale company policy) :)

Troll81

Foksiu mysmy niedawno mieli security audit. ty wiesz jakie cyrki się działy...

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 28 Marzec 2012, 21:48
Foksiu mysmy niedawno mieli security audit. ty wiesz jakie cyrki się działy...
No przecież ff jest oficjalna przeglądarką, ja sam mam chyba 4 różne słowniki zainstalowane ;P

apohawk

Cytat: Troll81 w 28 Marzec 2012, 16:37
obaczymy czy moja firma nie będzie miała nic przeciwko....
to nie siedź na forum w robocie :P
No good deed goes unpunished.

stiven


Troll81


Kret_polny

Z opowiadań kolegi:
Kiedyś dostał silnych bólów brzucha i rodzice postanowili go zawieźć do szpitala. Na miejscu okazało się, że w szpitalu go nie przyjmą bo... nie przyjechał w karetce. No to odeszli od szpitala na jakieś 10m i zadzwonili po karetkę. Potem nie było już problemów z przyjęciem.

goofyx

Cytat: Kret_polny w 29 Marzec 2012, 12:01
Z opowiadań kolegi:
Kiedyś dostał silnych bólów brzucha i rodzice postanowili go zawieźć do szpitala. Na miejscu okazało się, że w szpitalu go nie przyjmą bo... nie przyjechał w karetce. No to odeszli od szpitala na jakieś 10m i zadzwonili po karetkę. Potem nie było już problemów z przyjęciem.
Ja znam podobny przypadek.
Znajomy kumpla miał podobny problem, przez 20 minut nikt go nie zarejestrował <- stracił przytomność, miał krwotok wewnętrzny z powodu pękniętej dwunastnicy jak się okazało.
Gdyby go zarejestrowali i lekarz go zobaczył obyłoby się bez gleby i może szybciej na stół by trafił albo na jakieś badania.

Troll81

bo pewnie jak kazdy nie orientujący się Polak poszli na SOR zamiast na izbę przyjęć. SOR przyjmuje tylko karetki...

Pantarhei

Mam coś podobnego do powyższych...
W Szpitalu Matki Polki jest lotnisko dla helikopterów LPR. Przewóz chorego z tego lotniska do budynku szpitala oddalonego o 60 m odbywa się po wezwaniu karetki pogotowia, bo szpitalne karetki nie mają na to kontraktu. (usłyszane od klienta- ratownika medycznego w pogotowiu).
A dlaczego nie można zawieźć na noszach nie pytajcie bo nie wiem. :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

bo nosić nie wolno. a kontrakty z NFZ to juz taka parodia... że refundacja leków się chowa....

Pantarhei

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Jeśli wyjedzie poza budynek to jest to już transport medyczny a na to trzeba mieć kontrakt....

Troll81

http://polskanarowery.sport.pl/blogi/chodz_na_rower/2012/10/uokik_rower_bez_oslony_lancucha_niebezpieczny_nie_tylko_list_otwarty/1

sknd

Cytat: Troll81 w 23 Październik 2012, 13:04
http://polskanarowery.sport.pl/blogi/chodz_na_rower/2012/10/uokik_rower_bez_oslony_lancucha_niebezpieczny_nie_tylko_list_otwarty/1
ja pier... :wth:

lukaszja

Zamiast się podniecać, przeczytajcie całość:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9C721BF107

ze szczególnym uwzględnieniem tego:
Skarżący nie skorzystał z przysługującego mu prawa do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, w związku z tym powyższa decyzja stała się ostateczna z upływem [...] kwietnia 2010 r.

Nie odwołali się, przespali sprawę i teraz robią raban. Więcej prawa, mniej sensacji ;)