[Pomysł]Projekt B@P czyli szukanie 3.14

Zaczęty przez PoznanskaPyra, 31 Marzec 2012, 01:11

PoznanskaPyra

Czy bylibyśmy wstanie stworzyć nowy projekt B@P, który by szukał liczby PI? Wiadomo, potrzeba do tego zasobów serwerowych, programów i algorytmów.  :attack: Ale może by się udało?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

xelexin

 


PoznanskaPyra

Największy problem będzie z miejscem na dyskach.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

cos mi sie wydaje ze kiedys byl taki projekt

Troll81

nazywał się silly p calculation. i szukał pi metodami statystycznymi. Pytanie czy użyteczna będzie tak duża liczba PI?

PoznanskaPyra

Dla astrofizyków myślę, że ma to znaczenie. Bo przy kosmicznych rozmiarach, mała niedokładność staje się duża.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

xelexin

Pyra no ok, ale ustalmy ze robimy ten projekt to zastanwiałeś się nad WU?
 


armar

Nie lepszym projektem byłby dotyczący poszukiwania kart graficznych dla szybszego liczenia projektów? :)

Troll81

wiesz... możemy od razu założyć projekt szukający rozwinięcia liczby e :D też komuś może się kiedyś przydać.....

MarcinB

Cytat: armarB@P] link=topic=7155.msg184005#msg184005 date=1333202720]
Nie lepszym projektem byłby dotyczący poszukiwania kart graficznych dla szybszego liczenia projektów? :)
To zamiast liczby PI projekt będzie przeszukiwał IP w poszukiwaniu kart graficznych  ;D

xelexin

Projekt obliczający ile to polacy mogą wypić :)
 


PoznanskaPyra

Taki projekt jest gorszy od szukania PI  XD

No z tymi kartami super pomysł! Tylko, nie jestem programistą :( Projekt by musiał po ID przeszukiwać komputery. Przy okazji szukanie najlepszego procesora.   :book:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

takich i innych pomyslow przewijalo sie wiele

problem jest taki, nie mial kto tego wykonac...


wiec proponuje robic cos kto (pomyslodawca) bedzie w stanie wykonac i na czym sie zna

PoznanskaPyra

Myślałem, że ktoś na forum umie programować.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

armar

Projekt by szukał najlepszych wydajnych kart graficznych w sklepach komputerowych i na giełdach, byśmy mogli szybciej liczyć :)

xelexin

Znaczy mysle ze z programowaniem moglbym sprobowac :) ale nic nie obiecuje :)
 


Szopler

Najpierw się zastanówcie czy to się w ogóle nadaje na przetwarzanie rozproszone...

Cytat: http://nauka.dziennik.pl/artykuly/107186,liczba-pi-ma-juz-2-7-bln-miejsc-po-przecinku.htmlFrancuski informatyk Fabrice Bellard obliczył wartość liczby pi z dokładnością do prawie 2 bilionów 700 miliardów cyfr po przecinku - podał portal BBC News. Francuz przeprowadził obliczenia na zwykłym domowym komputerze, a praca, łącznie ze sprawdzeniem wyników, zajęła mu 131 dni.

xelexin

Zawsze można coś innego znaleźć :)
 


PoznanskaPyra

No to będzie jeszcze lepsza dokładność, tylko dysków mało.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

xelexin

Pyra a moze cos innego policzymy :)
 


PoznanskaPyra

Pytanie co? Na każdą liczbę potrzeba mnóstwo miejsca, te bity uzbierają się w duuuuużą całość.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

xelexin

Mieszkasz w Polsce? Bo teraz w kioskach mozna kupic taka fajna serie ksiazek matematycznych :) ja zbieram moze tam wskoczy mi pomysl na jakąś liczbę :)))
A tak póki co mogę zaproponować liczby doskonałe ;)
 


PoznanskaPyra

Z Telekiha'apai do polski jest kawałek, ale co tam  XD
To szukaj, może coś znajdziemy i stworzymy własny projekt.  :boing:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

liczba pi z dokładnoscia do 10mln miejsc po przecinku....

http://two-n.com/pi/

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Agbar

Po pierwsze: po co? Jak już mam dogrzewać mieszkanie w lecie, to musi to być coś sensownego.
Po drugie: wątpię, żeby istniał sensowny algorytm "rozproszony", który jest wymagany, żeby cokolwiek wrzucić na BOINC.