Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Nowa drukarka - co wybrać?

Zaczęty przez _Aleksander_, 02 Kwiecień 2012, 19:33

_Aleksander_

Poszukuje taniej w eksploatacji czarno-białej drukarki laserowej, raczej nowej niż używanej. Bęben w mojej wysłużonej OKI B4100 właśnie zakończył drugie życie i czas na następcę.

Możecie polecić mi jakiś model, podając jak wyglądają koszta utrzymania (koszt tonera, czy bęben zintegrowany z tonerem, na ile starcza i jaki koszt bębna itp.).
Wystarczy mi podłączenie USB, port ethernet i wydruk dwustronny nie jest potrzebny, wielkość podajnika też bez znaczenia. Planowany przebieg  to około 300 stron na miesiąc.
Budżet powiedzmy do 500PLN, ale raczej preferowałbym poniżej tej kwoty...

xelexin

Samsung ML-1640.

Dobrze sprawująca i wydajna :)
 


ryszard.korczyk

Mój sprawdzony dostawca to:
http://www.comtrade.pl/pol_m_Drukarki-poleasingowe-104.html
Przy tym obciążeniu to HP 1200 lub 1300 fajnie się prezentuje i tonery z wałkami tanie są.
Przy większym obciążeniu to 1320 i 2420. Ta ostatnia ma jeden toner na kilkanaście stron.

stiven

#3
1300 ma czipy ale 1200 polecam serdecznie. Nie do zdarcia. Mam 2 sztuki przebiegi prawie po 200 000. Jedyne wymiany to rolka+separator. Chiński proszek kupię po 9,99 zł / 450g. Starcza na 3 zasypania (teoretycznie 7500 stron). Puste tonery (15A lub 15X), OPC zintegrowany,  można skupić na allegro po kilka zł / sztukę. Drobna modyfikacja przy użyciu brzeszczota i otrzymuje się sympatyczny dostęp do korka. Tonery 15X robią przebiegi po 15 000 spokojnie, później zaczynają brudzić.
W mocno zużytych sztukach często zjechana folia fusera - wymiana banalna, koszty <50zł.

Wspomniany Samsung ML-1640 też sympatyczny. Używam w pracy. Szybka jest i ma dupleks ale tonery z czipem więc eksploatacja droższa. Mechanika delikatna i elektronika bez ołowiu. Plus taki, że można ją jeszcze w sklepach kupić z gwarancją a ode mnie możesz dostać na "nową drogę życia" kilka pustych tonerów w stanie idealnym (jutro sprawdzę czy nie pomyliłem modelu bo wygląda identycznie).

Szopler

Mam HP 1200 kupiony na alledrogo (używany) - nie narzekam...

Troll81

samsung - potwierdzam opinię. mam i uzywam. HP1200 :D legenda....

anomax

#6
Też posiadam Samsunga tyle,że model ML-1675 od prawie pół roku. Z drukarki jestem zadowolony, nie ma z nią żadnych problemów. Oryginalny toner już się wycerpał, ale uzpełnienie kosztowało mnie 70zł, czyli tyle samo co czarny tusz do atramentowego poprzednika. Jako minus mogę dać to, że rolki trochę wyginają papier.
Podsumowując Samsung Moim zdaniem nie jest złym wyborem, ale z tego co się orientuję Hp-ki są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

stiven

Nakłamałem biję się w pierś. Tonery, które posiadam na oddanie to MLT-D2092S a nie MLT-D1082S. Pasują do ML-2855ND, którą teraz użytkuję.

kaimoon

Też mam Samsunga ML-1640 i sobie bardzo chwalę, 3 lata bezproblemowego użytkowania, nie wiem jak następcy się sprawują.

gregre

ja również mam Samsunga serii ML tylko że 1660
jak na razie wydrukowane blisko 300stron - mało drukuję...
(jeszcze trochę i muszę zacząć szukać softa do chip'a)

_Aleksander_

Dziękuję wszystkim za porady i wskazówki. Po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw wybór padł na po części za sugestią ryszard.korczyk na poleasingową HP LaserJet 2420dn. Drukowanie powinny być bardzo tanie, sprzęt jest na gwarancji, sprawdzony i ceniony na rynku wtórnym. Zakup trochę na wyrost w stosunku do wstępnych założeń, ale wyszło mnie to jedynie 350PLN. Sprzętowy duplex i gniazdo ethernet - na przyszłość jak znalazł.

Myślę, że wątek może być kontynuowany, może się komuś w przyszłości przydadzą wskazówki tu podane....

ryszard.korczyk

Cytat: _Aleksander_ w 03 Kwiecień 2012, 15:33
Dziękuję wszystkim za porady i wskazówki. Po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw wybór padł na po części za sugestią ryszard.korczyk na poleasingową HP LaserJet 2420dn. Drukowanie powinny być bardzo tanie, sprzęt jest na gwarancji, sprawdzony i ceniony na rynku wtórnym. Zakup trochę na wyrost w stosunku do wstępnych założeń, ale wyszło mnie to jedynie 350PLN. Sprzętowy duplex i gniazdo ethernet - na przyszłość jak znalazł.

Myślę, że wątek może być kontynuowany, może się komuś w przyszłości przydadzą wskazówki tu podane....
Jeśli zamawiasz w tej firmie, co podałem w linku to jak się na mnie powołasz bedzie rabat. ;)

Tomasz R. Gwiazda

2420dn

mialem ja w dziale :) Nie do zajechania. przynajmniej jesli chodzi o IT
bo w innych dzialach to nawet kulke umieje popsuc :D

AL

Xerox Phaser 3117  - taką małą tanią w zakupie (allegro za ok. 200zł) drukarkę laserową mam już od ponad dwóch lat (brak duplexu co prawda ale jest usb zamiennie z ethernetem). Jestem z niej bardzo zadowolony. Po ok. 2000 kartek wydruku skończył się oryginalny toner. Na allegro kupiłem drugi razem z zapasem proszku do zasypywania i...od tego czasu nawet nie wiem co to znaczy "koszty drukowania". Moja żona jest urzędnikiem i drukuje tony ustaw - więc z finansowego punktu widzenia to był dla mnie strzał w dziesiątkę!

Brother DCP-375CW - to co prawda nie jest laserówka tylko atramentowe urządzenie wielofunkcyjne, ale użytkuję je od około 3 lat i też mogę podzielić się opinią. Plusy:
-ładnie wygląda,
-bezprzewodowa (wifi)
Minusy:
-ładnie wygląda - ale jest magnesem na kurz,
-laikowi trudno skonfigurować wifi,
-kiepskie oprogramowanie fabryczne,
-bardzo czuła na zamienniki - ja po wykończeniu oryginalnych tuszy użyłem zamienników i od tego czasu kolory poszły się paść - wszystko drukuje w odcieniach zieleni.

Przy ilościach jakie drukowała moja żona - była bardzo droga w utrzymaniu. Od momentu zakupu laserówki, praktycznie korzystam tylko ze skanera, zresztą niedawno odkryłem, że chyba wszystkie tusze pozasychały, więc gdyby nie sprawny skaner - to by już poleciała do kosza.
Jeszcze jedno mnie w niej wkurzało - podłączona do prądu potrafiła się włączyć o 3 nad ranem i robić sobie pełną auto diagnostykę łącznie z czyszczeniem tuszy i to tak, że umarłego by to obudziło.

Teraz już wiem, że przy moim trybie drukowania (dużo dokumentów czarno-białych, bardzo okazyjnie coś w kolorze) - to powinienem się rozglądać jedynie wśród laserówek - bo wtedy odpada mi groźba pozasychania tuszów. No i teraz rozglądam się za takim bezprzewodowym laserowym kolorowym urządzeniem wielofunkcyjnym. Tyle, że do tysiąca to praktycznie nic nie ma a jak już to bez opcji bezprzewodowej.

ryszard.korczyk

DCP-375CW mam w domu i zrobiła już z 8tyś stron, ale od samego początku mam zamienniki (zawsze takie same), nie zakładałem oryginałów. Co parę dni trzeba na nich druknąć, aby nie przysychała. Wtedy jest tania w utrzymaniu. Co do czyszczenia w nocy, wystarczy jej przestawić godzinę na prawidłową, wtedy będzie się czyścić za dnia koło południa :P.

AL

Jak padnie Ci Twoja - mogę oddać Ci moją na części. Teraz tylko skanera z niej używam i robi za...podnóżek.