Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Samsung GIO

Zaczęty przez Troll81, 05 Kwiecień 2012, 16:43

Troll81

Ostatnimi czasy przestałem być posiadaczem telefonu ZTE Blade a rozpocząłem życie posiadacza telefonu Samsung GIO. jakież było moje zdziwienie gdy po podłaczeniu komórki do PC po kablu USB, telefon nie został wykryty...

No nic. Pomyślałem ze trzeba jakąś opcję pewnie ustawić typu "zezwól na transfer danych" lub coś. Ale nic z tego telefona jak nie było widać  tak nie ma Tylko przy próbie wykonania transferu była odmontowywana karta SD i zaraz telefoni montował ja z powrotem.

No to po jakiś 2 godzinach użerania postanowiłe. skorzystać z supportu Samsunga. Wysmażyłem więc maila z opisem objawów

CytatI tried in many different ways to connect Galaxy GIO to my PC. Tried also on other PCs. It seems that USB Debbuging mode is always on. When i turn it off the phone says that the USB has been connected and asks to push the button "Plug in USB Storage". After that it warns that some applications may not work.
Next it says that it is safe to remove SD card,, next it says "unplug usb storage", next it says "Preparing memory card", next it says "finishd scanning multimedia". Whole procedure lasts about 15 seconds. Somwhere in the middle the USB debugging mode turns on. Is there any way to turn this debugging mode off for good. So it does not come back on? It is really annoying that it cmoes back up even though i turned it off.

Odpowiedzi na tryb debugowania nie dostałem, niemniej jednak jakaś odpowiedź była:

CytatTo connect your phone and sync it with PC (conatcts/photos/videos/music) you should install KIES.
http://img.samsungapps.com/support/kies_win.exe
This is dedicated program to do this.
In future please contact with us in Polish, because we do not support English.
Thank, you.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem

Pomijam tu fakt że każdy szanujący się inżynier supportu zna angielski i powinien nim władać na tyle dobrze by przeczytać instrukcję a więc i udzielić składnej odpowiedzi. no ale jesteśmy w Polsce to mówmy po Polsku.

Troszkę mnie zdziwiło ze do transferu plików wymagane jest jakieś badziewie z tysiącem wodotrysków ważące 80MB

Dołem więc odpowiedź:

CytatWitam. na moje pytanie ostatnio państwu zadane otrzymałem następującą odpowiedź:

To connect your phone and sync it with PC (conatcts/photos/videos/music) you should install KIES. http://img.samsungapps.com/support/kies_win.exe
This is dedicated program to do this.In future please contact with us in Polish, because we do not support English.
Thank, you.

Jednakże na stronie 86 państwa instrukcji do telefonu czytam co następuje:

Podłączenie urządzenia do komputera umożliwia bezpośrednie przesyłanie danych do i z urządzenia oraz korzystanie z programu Samsung Kies.

wynika z tego ze instalacja i użytkowanie programu KIES jest opcjonalne i niewymagane do transferu plików.

Każdy telefon z androidem (w tym wiekowe konstrukcje z andkiem 2,1 na pokładzie) jaki dotychczas posiadałem umożliwiał mi podłączenie telefonu do PC bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników. Urządzenia te wykrywane były jako dysk przenośny i używały sterownika generic storage USB który jest dostępny w każdym Windowsie od XP w górę i praktycznie każdym Linuksie. Zastanawia mnie wiec jak to możliwe by konstrukcja nowocześniejsza z nowszą wersją systemu operacyjnego wymagała instalowania 80mb sterowników tylko po to by przesłać pliki. Chcecie mi państwo powiedzieć że na każdym komputerze do którego podepnę telefon mam instalować KIES? a co jeśli nie mam dostępu do internetu? mam nosić pendrive ze sobą?

Proszę o odpowiedź:
jak uzyskać transfer danych z PC do telefonu przy użyciu kabla USB bez użycia programu KIES?

tak jak macie to państwo napisane w instrukcji. Bo nie chce mi się wierzyć że firma Samsung w 2012 roku wypuściła na rynek takiego gniota który bez 80 mega sterowników i upiększaczy nie potrafi zapewnić transferu danych po kablu USB. Taka funkcjonalność miały komórki w 2001 roku, zanim jeszcze android się komukolwiek przyśnił (np nokia 5510).

zobaczymy co na to support..

Martin Fox

Zamiast się użerać i tworzyć problemy zainstaluj to badziewie i będziesz miał - szybszy i mniej stresowy problem.
No chyba, że lubisz tworzyć sobie problemy :)

phobos

#2
Ciśnij ich bo to są jakieś jaja. Nawet mój htc g1 z androidem 1.0 nie potrzebował sterowników.
Swoją drogą to umożliwiał też podłączenie w obu trybach na raz... jako pamieć masowa i w trybie debugowania.

Troll81

zamierzam cisnać bo to jakiś niewypał stulecia jest. Miałem nokię 5510 i nie wymagała sterowników. Miałem siemensa ericssona a nawet chińskiego ZTE. nigdy zaden telefon nie wymagał dodatkowych sterowników po stronie PC do podpięcia karty SD w trybie transferu danych. Oczywiście w trybie modemu lub innych sterowniki były wymagane ale jak dla mnie transfer danych jest tak podstawowym elementem jak elektroniczny rozrusznik w aucie.

Wyobraź sobie ze kupujesz auto ale ono nie odpala. po czym w supporcie odpowiadają ci ze możesz wszak włożyć korbę w auto i nią kręcić.... fakt będzie szybciej niż użerać się z producentem. Ale jak dla mnie byłoby to ostatnie auto tego producenta. Popełniłby technologiczne seppuku. Dlatego nie chce mi się wierzyć że samsung zrobił taki shit. Prędzej uwierzę w niekompetencję supportu. Na pewno tak poważny poducent jak samsung wypuścił patcha lub cokolwiek co by ten problem usuwało....

Tomasz R. Gwiazda

no to moze trzeba zainstalowac sterowik telefonu

u mnie i Galaxy S2 i Galaxy Tab po podlaczeniu sie zglaszaja i mozna explorowac karte pamieci

a Kies to tylko do backupu kontaktow i aktualizacji

Troll81

ale po co w ogóle jakis sterownik. Windows od czasów XP ma wbudowany sterownig Generic USB Storage device. linuksy juz chyba wszystkie też za wyjątkiem może slackware i stabilnej (niczym skamielina) distro debiana....

Tomasz R. Gwiazda

nie wiem po co, pewnie po to zeby dzialalo :D

Troll81

przed chwila podłączyłem LG swift. Działa bez sterownika... moje ZTE działaó bez sterownika. to po co jeszcze jakiś sterownik?

lolek

Win 7 po podłączeniu Galaxy Mini sam sobie ściągnął jakiś sterownik...

krzyszp

S2 u mnie też wymagało instalacji Kies'a (a dokładniej - sterowników instalowanych podczas instalacji K.). Po wszystkim Kies'a wywaliłem, a potem musiałem się przeprosić...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 05 Kwiecień 2012, 19:12
ale po co w ogóle jakis sterownik
a) żeby można było połączyć fona z PC
b) żeby Troll mógł zadawać głupie pytania
Skoro producent sobie to tak wymyślił to nie marudź, ściągaj co trzeba albo zmień telefon. Za ten czas co będziesz się z supportem użerał dawno byś to zainstalował x razy, a 80 megsów nie zje ci całego dysku czy transferu, nie te czasy.

migawron

a u mnie sgs2 działał bez problemu jako pamięć bez żadnych instalacji, kies zainstalowałem na jednym z kompów dużo później niż zacząłem używać telefonu jako pendriva do przenoszenia plików z boinc portable :) aha, wszystko dotyczy kompów z win 7



Troll81

Foxiu solution zostanie dla potomności a moze moje marudzenie wpłynie na np firmę samsung by takich numerów w przyszłości nie robiła.

zresztą jak juz wspomniałem ich dokumentacja twierdzi że KIES jest opcjonalny czyli wraz z nim sterownik....

Troll81

Dziś kolejna odpowiedź...

CytatSzanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Transfer danych między telefonem a komputerem możliwy jest poprzez połączenie telefonu z komputerem w trybie pamięci masowej ( przenośnej ). Dzięki temu uzyska Pan dostęp do danych zapisanych w pamięci zewnętrznej telefonu. Aby móc zarchiwizować kontakty lub inne elementy zapisane w pamięci wewnętrznej telefonu należy posłużyć się programem KIES.

czyli da się a tylko u mnie nie działa? No to co reklamacja?

Tomasz R. Gwiazda

a jak podlaczysz pod USB to na ekranie nie pojawi Ci sie info zeby nacisnac klawisz "Home" zeby przejsc w ten tryb ?

pszyklejony

Może antywirus blokuje, ale powinien ostrzegać.

lolek

Tryb debugowania USB masz włączony?
raz miałem taki przypadek że po podłączeniu tel pod USB musiałem wyłączyć i ponownie włączyć debugowanie bo coś się "przycięło"  :dunno:

Troll81

Jak już opisywałem. jeśli tryb debugowania jest włączony to nic się nie dzieje, ani na telefonie ani na PC.

Jak wyłączę tryb debugowania to na telefonie się dzieje"

CytatWygląda na to że tryb Debugowania USB cały czas jest włączony. Przy próbie podłączenia nic się nie dzieje, jeśli wyłączę tryb debugowania to telefon stwierdza że został podłączony Do komputera i pyta się "Naciśnij przycisk by rozpocząć transfer danych". Potem pojawia się ostrzeżenie że niektóre aplikacje mogą przestać działać. Następnie pojawia się komunikat ze można bezpiecznie wysunąć kartę SD. Potem pojawia się monit "odłącz USB Storage". następnie powiadamia o przygotowywaniu karty pamięci, a potem ze zakończył skanowanie multimediów. Cała procedura trwa ok 15 sekund. Gdzieś pomiędzy tryb debugowania USB znów się włącza. Wygląda to tak jakby zaraz po odmontowaniu karty pamięci załączał się tryb debugowania i telefon stwierdzał ze połączenie USB zostało zakończone.  montuje ponownie kartę.

po zainstalowaniu sterownika jak na razie problem zniknął. Ale mnie to nie urządza....