Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Jak nie płacić mandatów z fotoradaru

Zaczęty przez Troll81, 11 Kwiecień 2012, 13:45

Troll81


AL


krzyszp

I najlepsze, że pewnie dobry prawnik by wybronił delikwanta :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Pomimo, że całe pismo może i jest sensowny, ale wierzcie mi znam kilka podobnych przypadków.
Ukarani zamiast zapłacić 300zł mandatu za prędkość dostali dodatkowo rachunek za rozprawę.

phobos

Jak zdjęcie jest z tyłu to jest prostszy sposób na uniknięcie przynajmniej punktów karnych, co do samego mandatu to nie jestem pewien. Wystarczy powiedzieć, że to nie ty prowadziłeś, ale był to ktoś z rodziny, ale nie powiesz kto, bo zeznawać na członków rodziny nie ma obowiązku. Druga opcja to powiedzieć, że jechałeś z żoną/dziewczyną czy coś w tym stylu, ale co jakiś czas wymienialiście się za kierownicą i nie pamiętasz kto akurat wtedy prowadził.

EDU Enthusiast

Troll i wszyscy co z tego zkorzystaja igracie z ogniem. Jeszcze by brakowalo by gps i kamerki mialy byc zamontowane z live feedem z kazdego auta dla sluzb bezpieczenstwa drogowego i innych organizacji.

Cyfron

Cytat: phobos w 11 Kwiecień 2012, 19:13
ale nie powiesz kto

to to już podpada pod jakiś paragraf - (mogę się mylić) ale wydaje mi się, że jak masz informacje to musisz ją podać, bo jak nie, to jest to zatajanie informacji itd. Dużo lepszym wyjściem powiedzieć "nie pamiętam" - to wszędzie przejdzie :)

Tomasz R. Gwiazda

nie mozna zeznawac przeciwko sobie :) a przynajmniej obowiazku nie ma

Troll81

jako strona oskarżona masz prawo odmówić zeznań. Jako nie strona możesz odmówić zeznań jeśli chodzi o osoby z którymi pozostajesz w relacjach rodzinnych itp.

EDU dlaczego igramy? Prawo ma być równe dla wszystkich, nie widzę powodu by traktować policję a tym bardziej straz miejsską jak święte krowy. O ile fotopstryki rozumiem w miejscach sensownych (trasa nr 8 na odcinku wrocław - kłodzko. Fotopstryki przy skrzyżowaniach) o tyle stawianie ich w miejscach bezsensownych jest wg mnie głupie i prosi się o reakcję...

goofyx

Cytat: phobos w 11 Kwiecień 2012, 19:13
Jak zdjęcie jest z tyłu to jest prostszy sposób na uniknięcie przynajmniej punktów karnych, co do samego mandatu to nie jestem pewien. Wystarczy powiedzieć, że to nie ty prowadziłeś, ale był to ktoś z rodziny, ale nie powiesz kto, bo zeznawać na członków rodziny nie ma obowiązku. Druga opcja to powiedzieć, że jechałeś z żoną/dziewczyną czy coś w tym stylu, ale co jakiś czas wymienialiście się za kierownicą i nie pamiętasz kto akurat wtedy prowadził.
Nie opłaca się.
Przed 1 lipca 2010 roku za niewskazanie kierowcy (nie ważne czy nie powiesz czy nie wiesz) który prowadził płaciło się mandat 200zł i 0 pkt karnych, ale ludzie przeginali.
Od 1 lipca 2010roku niewskazanie to średnio 400-500zł, więc jeśli ktoś ma mandat za 300zł i 4 pkt karne to ja osobiście brałbym te 300zł ;)
Chyba że ktoś gromadzi duużo pkt karnych to lepiej te 500zł zapłacić.

goofyx

Cytat: Cyfron w 11 Kwiecień 2012, 19:41
Cytat: phobos w 11 Kwiecień 2012, 19:13
ale nie powiesz kto

to to już podpada pod jakiś paragraf - (mogę się mylić) ale wydaje mi się, że jak masz informacje to musisz ją podać, bo jak nie, to jest to zatajanie informacji itd. Dużo lepszym wyjściem powiedzieć "nie pamiętam" - to wszędzie przejdzie :)
Tak jak pisałem to się nazywa "za niewskazanie" i mandat ok.500zł

Troll81

wiesz.... najsampierw musza udowodnić że przekroczyłeś prędkosć.

greatadrian


goofyx

Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2012, 15:41
wiesz.... najsampierw musza udowodnić że przekroczyłeś prędkosć.
hmm...
to do dzieła.
W 99% przypadkach po prostu nie opłaca się zbędnie walczyć.
Pracuje z tym praktycznie na co dzień i wiem, że nie warto.

Kret_polny

Cytat: greatadrian w 16 Kwiecień 2012, 18:59
Tutaj proponuję bardziej naukowe podejście :D http://arxiv.org/pdf/1204.0162v1.pdf
Ponoć działa:
http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Wyglosil-referat-w-sadzie-Uniknal-mandatu,wid,14424591,wiadomosc.html?ticaid=1e575
:D