Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

coś do liczenia pod socket 478

Zaczęty przez sknd, 16 Kwiecień 2012, 21:15

sknd

witam, mam w domu taki stary komputerek, płyta z socketem 478, wpadło mi do głowy trochę go zmodernizować, jaki procek lepiej policzy, pentium 4 czy celeron d? jest tego troche na allegro za grosze. teraz mam tam celerona d 2.4 wsadzonego...  :P

Troll81

ja chyba mam gdzieś pentium D. Ta płyta ma AGP czy już pci-ex? bo niektóre modele miały nowsze gniazdo....

Szopler

FSB 400, 533 czy 800 MHz (wazne!) ?

sknd

płyta ma AGP... a jak sprawdzić ten FSB speed? próbowałem coś wyczytać z outputu polecenia dmidecode ale lipa... płyta to p4vt8+

sknd

dobra, wyczytałem na niej - FSB800

Szopler

No to teraz jakieś P4 Prescot 3.4 albo 3.6GHz (chyba takie max produkowali) + OC o jakieś 400-600MHz (bo więcej się z tych procków raczej nie wyciągnie).

Troll81

eeee a jest sens? będzie toto żarło prądu niczym quadcore a punktów tyle co atom daje.... albo cos energooszczędnego na te platforme i niech służy do nabijania odznak w WCG albo ekonomiczniej jest wymienić platformę. Nie zapominajmy że prad kosztuje a licząc 24/7/365 kosztuje niemało.... ja nie twierdzę że nie nalezy liczyć ale jak masz wybulić 1000 pln rocznie za prąd dla BOINCa to chyba sensowniej liczyć na jakimś corduo chociaż... płyta z prockiem potrafią kosztować grosze a i grafe tam możesz właożyć fajną....

http://allegro.pl/plyta-ms-7301-core-2-duo-e4300-ddr2-sata-fv-gw-i2274571029.html w cenie najlepszego procka na platformę 478....

sknd

to nie będzie komp liczący non stop, to raczej taka domowa maszyna do pisania i do netu... więc nie myslę o jakiejś inwestycji ponad kilkadziesiat zł ;)