BOINC po LANie (PILNE!)

Zaczęty przez Tomislaw, 30 Listopad 2006, 19:29

Tomislaw

Mam jeszcze wolne 2 kompy (celeron D 320 2,4GHz/512 RAM i celeron 2,8/512 RAM) które nie posiadają nagrywarek i zabawa z pendrakiem nie wchodzi w rachubę (kompy są wciśnięte do szafek, USB tylko na MoBo, przykrótkie kable - sami wiecie)
Chciałbym je wykorzystać w Bońcowaniu ale nie bardzo wiem jak to zrobić.
Podobno jest jakiś programik zarządzający BOINCkiem w sieci.

Te 2 kompy są połączone poprzez switch z 3 kompem, a ten z kolei przez router łączy się z neostradą.

Jak to najlepiej skonfigurować ?
Sprawa jest o tyle pilna, że w sobotę przychodzi do pomocy mądrzejszy. Będziemy zmieniać  sieć na GBitową i chciałbym skorzystać z tej okazji i zapędzić te 2 nieroby do pracy (12/24h)



bartsob5

jesli masz siec, przez ktora udostepniasz internet to tak, jakbys juz mial tam boinca:D

jesli mozesz przeszukiwac zawartosc tych kompow zdalnie z innego kompa, to praktycznie nie masz zadnych ograniczen (i nie mowie tu nawet o zadnych pulpitach zdalnych!) do zarzadzania boinciem przez siec sluzy program BoincView (do sciagniecia stąd)

bardzo prosty i jednoczesnie sporo funckji dodatkowych...
podobne efekty mozna uzyskac (ale juz nie tak rozbudowane) wybierajac w menadzerze opcje "wybierz komputer" (dziala to na tej samej zasadzie) ale juz nie mozesz przegladac kilku kompow naraz...

Borsook

zawsze mozesz je tez wpiac do menagera AMS np tego z BOINCstats. JA mam tak kilka kompow pod kontrola, a sprowadza sie ona glownie do wlaczania i wylaczania poszczegolnych projektow, a to jak im ida obliczenia widze na stronkach z wynikami. A jako ze nigdy nie wiadomo ile takie kompy beda chodzic dziennie (wiekszosc to biurowce czyli 8-9h na dobe) to pakuje im cos z dlugim deadlinem i mam swiety spokoj, niech se licza 8)

Tomislaw

Dzięki za tak szybką odpowiedź.
 No to w sobotę zaprzęgamy  :D  ku chwale Boinc@Poland  :wink:
(może przy okazji kumpla mi się uda namówić do liczenia)



Mchl

Cytat: "Tommy"Mam jeszcze wolne 2 kompy (celeron D 320 2,4GHz/512 RAM i celeron 2,8/512 RAM)

Nie takie one wolne :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Ja mam w firmie w sumie około 85 kompów - pracuje z nich dla mnie skutecznie może z 5 czy 8, dlatego że latam z pendrakami - na dłuższą metę to męka przy małych projektach, jak by były duże projekty i przypuśćmy co dzień miałbym tylko 1-3 kompków do zaktualizowania to dałoby się zrobić. Zapytacie czemu nie użyję BoincView - otóż mam jeszcze Token Ring'a - przechodzimy niedługo na Ethernet 100 MBit/s to powalczę z testami znowu, ale topologia to mały problem, gorzej z tym, że nieliczne kompki, które mają dostęp do netu są łączone przez proxy ( 2 rodzaje proxy, jeden na hasło i drugi na IP ), pozostaje mi tylko pytanie czy mógłbym zapodać w BoincView na kompku z proxy łaczenie z kompkami w Lanie, które nie majądostępu do Netu z powodu blokady właśnie na proxy. Poćwiczę jak bedzie ethernet, bo wtedy łatwo mi się grupy i kompki znajdą, bo teraz to katastrofa - wszystko po IP prawie ze musi chodzić.

Pomyślcie ile mocy mi się marnuje około 70 kompków ( w tym około 20-30 chodzi 24/7 ). Jak o tym pomyślę, to szok. Znajdźcie mi rozwiązanie. !!!

Borsook

Cytat: "Juras23"atam z pendrakami - na dłuższą metę to męka przy małych projektach, jak by były duże projekty i przypuśćmy co dzień miałbym tylko 1-3 kompków do zaktualizowania to dałoby się zrobić.

Pomyślcie ile mocy mi się marnuje około 70 kompków ( w tym około 20-30 chodzi 24/7 ). Jak o tym pomyślę, to szok. Znajdźcie mi rozwiązanie. !!!

no to czemu nie dasz climata?? i np raz na tydz wyslac strozki.

Juras23

Cytat: "Borsook"

no to czemu nie dasz climata?? i np raz na tydz wyslac strozki.

bo climate zazwyczaj zajmuje od 1,2 GB do 4 GB - zależnie jak mu się uzbiera...:)
a ja mam pendraka jedynie 1GB ( niektóre dyski twarde w szufladach mam mniejsze ) :), a ten mój pendrak nie za bardzo jest pusty ;)

Tomislaw

Cytat: "Juras23"
bo climate zazwyczaj zajmuje od 1,2 GB do 4 GB - zależnie jak mu się uzbiera...:)
a ja mam pendraka jedynie 1GB ( niektóre dyski twarde w szufladach mam mniejsze ) :), a ten mój pendrak nie za bardzo jest pusty ;)

No to może by się moc nie marnowała coś nieboincowego ?
Wygaszacz Ligandfit w projekcie CANCER (poszukiwanie leków na raka) zajmuje mikroskopijną  ilość miejsca a  
i Work Unit czasami się zdarzy co się mieli 60 godz. Szkoda, że nie chcą się przenieść na BOINCA - coś przebąkiwali o dokładności obliczeń, ale co jest tak naprawdę powodem to nie wiem.
Myślę, że o ile troszeczkę łatwiejsza była by żonglerka pendrakiem, to nie jestem do końca pewien ale kolejny WU może być liczony dopiero po odesłaniu poprzedniego co mogło by skomplikować całą sprawę (po każdym WU jest odpalany benchmark).
PS. Trochę się ostatnio opuściłem w CANCERZE (obecnie jakieś 260k pkt) :?  i biję się z myślami co wgrać w sobotę na kolejne 2 kompy.



PMG

Można też zapuścic Distributed.net - to ma taka zalete ze jezeli chodzi o ustawienia ile mozna zassać to naprawde porównywalne jest z klimatem. Bo spokojnie na pół roku mozna zassać próbek.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach