Projekt pod netbooka

Zaczęty przez IThorne, 03 Maj 2012, 11:23

IThorne

Mój brat kupił sobie netbooczka i ma wolny procek, który z chęcią policzy. Jak wiadomo netbooki to mają proce z taką kosmiczną prędkoscia liczenia wymagających próbek, że aż głowa boli  XD

Więc jka w temacie, jaki polecacie projekt pod taki złom? Pamietam, że kiedyś były projekty typu RCN czy ABC, które wymagały czasu pracy, nie mocy procesora i takie byłyby najbardziej wskazane.



mimeq

Projekt ktory bazuje na czasie obliczen to WCG.
Jesli chodzi Ci o krotkie zadnia polecam np "Trial division test" z polskiego projektu Mersenne.
Krotko liczy sie rowniez "Proth Prime Search tasks" z PrimeGrida (ale daje doscyc mocna w "kosc" prockowi)
Ostatnio sprawdzalem rowniez EDGeS@Home - 30-45min na c2d.

Sa rowniez projekty non-cpu (nie obciazajace procesora) bez dodatkowych urzadzen mozna uruchomic WUProp@Home (zbiera informacje o przetwarzanych zadaniach).


Rysiu

U mnie w WCG daje radę PIII 1 GHz więc ten netbook też da radę.

IThorne

A z WCG cos konkretnego czy dowolny?



mimeq

W WCG masz odznaki za czas przetwarzania, jesli chesz/lubisz je miec wystartuj w tych ktore sa najblizej konca. Tu masz mniej wiecj pokazane ile zostalo w poszczegolnych projektach:

http://i137.photobucket.com/albums/q210/Sekerob/WCGYearsPi1Project.png

Oczywiscie kazdy podprojekt rozni sie czasem przetwarzania ale checpointy dzialja dobrze. Ponizej masz czasy dla Athlona 3200+ (2GHz)

[smg id=9568 type=preview align=center caption="WCG na Athlonie 3200+"]


Rysiu

Ja mam wybrane wszystkie podprojekty. Możesz sobie o nich poczytać i któryś wybrać.

Troll81

No i Enigma@home :D też nie jest zbyt wymagająca...

AL

Cytat: Troll81 w 03 Maj 2012, 20:20
No i Enigma@home :D też nie jest zbyt wymagająca...
Ostatnio to w ogóle nic nie wymaga - bo chroniczny brak wu do przeliczenia...