Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Gdzie przenieść domenę?

Zaczęty przez Cyfron, 06 Maj 2012, 12:32

Cyfron

Witajcie

mam wykupioną domenę w home.pl i teraz zbliża się czas przedłużania - gdzie opłaca się trzymać teraz domenę?
Chcą ode mnie za przedłużenie domeny 99 PLN netto, domena jest jest w *.pl

Szopler

Zobacz w OVH.pl
Home.pl to nieporozumienie 123 pln z VAT za domenę to za dużo.

Cyfron

w ovh chcą ~50PLN z vat za przedłużenie tej domeny - ktoś da mniej ? ;)

gaballus

Ja wszystko trzymam w Netmark.pl, cena również ~50zł rocznie.

kotfryc

Cyfron przejrzyj umowę, w Home dawali z promocji ale zobowiązywałeś się w umowie trzymać u nich 2 lata (chyba).  :closedeyes:

Cyfron

a powiedzcie mi, jak przenieść domenę do np OVH ?
jest to jakoś skomplikowane, czy łatwo powinno pójść ?

xelexin

to jest tzw. cesja jak się nie mylę i muszisz przeczytać w FAQ o niej u nowego dostawcy i starego
 


gaballus

Nie, to nie jest cesja, to jest transfer. Żeby przenieść domenę musisz mieć kod AUTHINFO, otrzymasz go od dotychczasowego rejestratora. Czasami odbywa się to bez problemu, innym razem rejestratorzy tworzą gigantyczne problemy przed wydaniem authinfo. Generalnie jeśli do wygaśnięcia domeny zostało mniej niż 2 tygodnie to raczej już nic nie zrobisz. bezpiecznym okresem czasu jest miesiąc.

Cyfron

o widzisz - 2 tygodnie powaidasz... domena wygasa 20tego maja... więc chyba trzeba zapłacić im ...

gaballus

Z tego co pamiętam na 7 dni przed wygaśnięciem nie możesz już robić żadnych ruchów z domeną. Jeśli udało by Ci się szybko zdobyć authinfo od aktualnego rejestratora i sprawnie załatwić formalności z nowym to jest szansa że się wyrobisz, ale będzie trzeba się porządnie sprężyć. I pamiętaj o tym żeby u nowego rejestratora podawać dokładnie takie dane jak u starego (włącznie z mailem) wszystko musi się zgadzać żeby transfer był możliwy. Każda nieścisłość to dodatkowe opóźnienia na wyjaśnienia

xelexin

Fakt znalazłem swojego pdf'a od tego z NASK nazywa się to wniosek o zmianę delegacji :)
 


Troll81

domeny w NASKu kosztują chyba 48 zeta a NASK sprzedaje hurtowo a nie detalicznie. 50 zeta to naprawdę dobra cena. a Home.pl jest znane z tego że wykorzystuje naiwność. domena za 0 złotych* (przez pierwszy rok bo za drugi zapłacisz 123 zeta czyi 2x50 plus 23% vat) a umowa jest dwuletnia i wycofać sie z niej nie można chyba ze pod karą która wynosi 1 roczny abonament :D

Cyfron

a jak to jest - teraz bym zapłacił w home za domene na kolejny rok, i bym chciał ją zaraz przenieść - to czy domena jest nadal tyle samo ważna, czy tracę jakby tą kasę, bo u nowego "operatora" muszę za nią zapłacić jeszcze raz?

Troll81

u nowego operatora płacisz jeszcze raz.