[Pomysł] Werbowanie nowych członków

Zaczęty przez Borsook, 03 Grudzień 2006, 17:24

Dołączysz się do zabawy?

TAK !!! Zrobię to z wielką chęcią ;)
7 (50%)
Nie
7 (50%)

Głosów w sumie: 14

prospector

Ok, trzeba by więc to jakoś usystematyzować.
Ale jako mniejszość wybierająca opcję "tak" , nie możemy chyba działać w imieniu całego zespołu BOINC, bo cyfry nie kłamią, a jak mówi ankieta inni po prostu nie chcą byśmy zachęcali do wstępowania do teamu.
Choć wyraziłem się jasno, że to nie żadna chamska kampania reklamowa.

Ale mamy demokrację i trzeba uszanować wolę większości.
Zaczekam jeszcze dwa tygodnie i po podsumowaniu głosów, jesli okaże się że jednak "wchodzimy" w to, przedstawię plan jak całą akcję zorganizować, bo mam już takowy na podorędziu.
W przeciwnym razie, nie będzie nawet potrzeby podejmowania dalszej dyskusji w tym kierunku.


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

Bober

Dziś wysłałem wiadomości do ponad 20 osób z polskiej czołówki, które nie należały do żadnej drużyny.

Jedna już się do nas przyłączyła, a więc uważam to za sukces  ;D

Witam Finalfina :)

Pigu


Troll81

Cos takiego było juz kilka razy proponowane. Witam nowego kolegę w teami i ku chwale ojczyzny, alleluja, trzeba siać siać siać... Kamrrrraci :D

Bober

Było proponowane, ale wtedy opcja "wyślij wiadomość" w projektach dopiero raczkowała (mało który ją miał) a nie było innej możliwości kontaktu.

Dopisały się kolejne 2 osoby. I jak na razie jeszcze nikt mnie nie zwyzywał  :P

Jestem pozytywnie zaskoczony  ;D

emik

tylko się cieszyć i liczyć na to, że kolejne osoby się podopisują


Pigu


Bober

O i czwarta osoba. Tą ciężko przeoczyć w statystykach  ;D

Troll81

A któż to taki i czemu ciężko przeoczyć?

Bober

Nie podpowiem. Czekajcie na aktualizacje statystyk.  ;)

Wrony

#50
Bober właśnie kujemy ci pomnik, (ja się zesrałem), chcesz mieć w ręku kawałek drewna, czy jednak wersja z Bobrem na tamie?? Oczywiście będziesz stał zamiast pałacu kultury w wawie.

zimny browar dla ciebie!

++ "bro",  dla Kemplera i Mchl za stronkę która ma już ręce i nogi:p

Mchl

Ałła... Szczękę sobie obtłukłem...
Pomnik chyba taki jak na awatarze trzeba...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

a zaprosiłeś Boberku na forum również? czy tylko do teamu?

Bober

Na forum również.

Dziękuję, jak widać pomnik już mam. Skromny chłopak jestem, jeden starczy  :P

A bro za stronę dla mnie nie? bu  :'(

Troll81

Chodzi o duzy01?? Jeśli tak to co trzeba zrobić żeby mieć taki RAC? Załozyc własna datacenter??

Bober może warto by zrobić skrypt wyszukujący w boincstats wolnych userów z polski i wysyłający im maile??

Bober

#55
Chodzi. I tak w ogóle to pomnik się należy dużemu01. Nie wiem skąd on ma ten RAC... ale dobrze, że ma  ;D

Pewnie warto. Ale ja nie umiem :P Poza tym nie maile,  bo nie dysponujemy takimi. W grę wchodzą tylko wiadomości z projektów.


Mchl

Bober: dodam Ci ze dwa 'r' do rrangi :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Wrony

Cytat: Bober w 18 Maj 2008, 01:48
Na forum również.

Dziękuję, jak widać pomnik już mam. Skromny chłopak jestem, jeden starczy  :P

A bro za stronę dla mnie nie? bu  :'(

+Bro  8)

Troll81

Co on ma? datacenter?? podpytaj go bober :D

Bober

Cytat: Mchl w 18 Maj 2008, 11:36
Bober: dodam Ci ze dwa 'r' do rrangi :P
Dzięki kapitanie. Arrrr arrrrr .

Może kiedyś sam powie...

Pigu

Boberku - w top 100 Polaków wciąż jest 25ciu bez teamu - może należałoby kontynuować akcję?  ;D

Bober


Troll81

Może by im wysłać jeszcze raz.
Albo wrbować tych spoza 1 setki

Bober

Może za jakiś czas. Problem polega na tym, że zahaczyłem pewnie i o drugą setkę, a qrka nie zrobiłem listy osób do których napisałem  :-[

Troll81

Taaaa
A tak na marginesie. Co z newsletterem? Może by w nim napisać o projekcie werbunek? O SKB@P no i o optymalkach. Ciekawe o ile podskoczy RAC drużyny jeśli ludzie poinstalują optymalki.

Niekumaty Burak

Nie wiem na ile ten pomysł jest realny. W Polsce jest pewna liczba superkomputerów, na ogół w ośrodkach naukowych i uczelniach. Można by spróbować namówić ich dysponentów by przenaczyli mały promil (tak - promil) mocy obliczeniowej na przestąpienie do sieci rozproszonej "pod sztandarem" BOINC@POLAND.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Kryniek

Tylko widzisz u nas takie ośrodki i uczelnie albo są niedoinformowane albo niereformowalne jeśli chodzi o przetwarzanie rozproszone.
Co innego nasi południowi sąsiedzi, zerknij na ich zespoły to sporo uniwersytetów itp. ma swoje zespoły i liczy. A u nas? co mądrzejsi zapeleńcy którzy stworzą zespół (czyt. my itd.) albo jakieś utworzone ze stron/forum z adresem strony/forum w nazwie.
Ale ogólnie rzecz biorąc nie jest źle na tle Państw z całego świata jesteśmy w czołówce mimo że pod względem informatyzacji społeczeństwa jesteśmy w końcówce XD

Troll81

bo polska to kraj absurdów :D
z barmanem pogadasz po francusku, z kelnerką po niemiecku a z parkingowym po angielsku
a z policjantem czy urzędnikiem tylko po polsku. Mamy najdroższą benzynę i autogaz w europie a wszyscy kupują auta
ludzi nie stac na leki a w każdym domu stoi przynajmniej 2 telewizory a komórek w użyciu jest więcej niż polaków.

XD

a największy superkomputer w polsce nalezy do osób prywatnych XD

ZdrowaMarchewa

Tak z innej beczki - może wystawić na głównej stronie portalu ankietę: "Jak dowiedziałeś się o BOINC@POLAND?" lub "Dlaczego zdecydowałeś się na ten Team?". Zobrazowałoby to może jaka forma reklamy jest wydajniejsza i co - może - ucieka naszej uwadze, a na co powinniśmy zwrócić większą uwagę.

Troll81

A ja przymierzam się do projektu werbunku bezpośredniego :)

Bober


Pantarhei

Czy coś dzieje się z duzy01?
Po statystykach Boinc stats wydaje się jakby od tygodnia, lub dłużej, się wyłączył.
:o  |-?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81


Bober

Ostatnio wpadły mu punkty pierwszy raz od 1,5 miesiąca, więc ogólnie niemal nie liczy.

Troll81

MOże warto by wznowić akcję? Odłowić niezrzeszonych polaków na BOINCSTATS i zaprosić ich do teamu używając opcji komunikacji projaktu w którym są najaktywniejsi?

podzielimy się tak jak ostatnio? każdy bierze setkę userów?

novis

Prawie rok nie było odpowiedzi, a tu coś jest.
Żeby nie było, że ja nie w temat - właśnie wczoraj się zwerbowałem, co prawda nie zapytałem się wcześniej, ale chyba mi wybaczycie:)
Od razu, bo to mój pierwszy post, przywitam się:
dzień dobry
Więcej na temat werbowania nie będę pisać, za krótko jestem:)
Pozdrawiam

PS. jakby ktoś mógłby mi wskazać jakiś post odnośnie tego co wstawiać do liczenia na słabszych komputerach, żeby się wyrabiać z czasem (mam kilka maszyn do pisania w firmie),  byłbym wdzięczny.

tmphaha

Witaj.

Cytat: novis w 11 Czerwiec 2010, 00:24
PS. jakby ktoś mógłby mi wskazać jakiś post odnośnie tego co wstawiać do liczenia na słabszych komputerach, żeby się wyrabiać z czasem (mam kilka maszyn do pisania w firmie),  byłbym wdzięczny.

Myślę, że aby ułatwić odpowiedź na Twoje pytanie, byłoby wskazane bardziej precyzyjne określenie tych "maszyn do pisania" ;) oraz średniego czasu ich pracy na dobę  ;)

Niekumaty Burak

NOVIS napisz wizytówkę i tam opisz swoje maszyny.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

ano ::D witam kammmrata i zapraszam do działu wizytówki :D

a co do akcji.... ruszamy?

tmphaha

Po ustaleniach z Trollem, plan jest następujący.
Aby uniknąć dublowania wysyłania zaproszeń podjąłem się koordynacji tego przedsięwzięcia ...

Osoba chętna do werbowania zgłasza się do mnie na pw lub w tym wątku i dostaje paczuszkę 20-25 linków (oczywiście można więcej  ;)) do osób bez zespołu (odpowiedź zwrotna na pw).  Następnie:


Cytat: Troll81 w 11 Czerwiec 2010, 13:57

Otwieramy jego statsy szczegółowe (np. http://boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=257706 - takie linki dostaniecie)
Patrzymy gdzie kolo liczy najintensywniej (w tym wypadku Seti)
Wchodzimy więc na stronę tegoż projektu i klikamy user search ( http://setiathome.berkeley.edu/user_search.php )
Wpisujemy ksywkę i wyszukujemy (http://setiathome.berkeley.edu/user_search.php?search_string=igor_b&search_type=name_prefix&country=any&profile=either&team=either&action=Search)
Jak już znajdziemy to klikamy jego profil (o ile taki istnieje) a następnie w profilu klikamy "send private message" (http://setiathome.berkeley.edu/pm.php?action=new&userid=5065) jesli nie ma profilu to można wysłać wiadomość używając samego ID użytkownika w projekcie.

Wpisujemy następującą wiadomość

CytatWitam kolegę uczestnika obliczeń na platformie Boinc
Natrafiłem na Twój nick podczas przeglądania statystyk boincstats i widzę iż pomimo wielkiego wkładu w obliczenia pozostajesz w chwili obecnej poza jakąkolwiek drużyną. W związku z tym chciałbym Cię serdecznie zaprosić do odwiedzenia strony zespołu Boinc@Poland (http://www.boincatpoland.org) oraz naszego forum (http://www.boincatpoland.org/smf/). Być może po poznaniu naszej ekipy zechcesz się do nas przyłączyć - z przyjemnością powitamy Cię w naszym gronie, a warto nadmienić iż jesteśmy obecnie najsilniejszą polską drużyną. Panuje u nas miła atmosfera i duch koleżeńskiej rywalizacji. Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie tej wiadomości i pozdrawiam
Pigu z Boinc@Poland

oczywiście przedstawiamy się na końcu swoim nickiem lub imieniem a nie Piga Cheesy

tego użytkownika z przykładu już werbuję Cheesy


Proponowany tytuł widomosci:
Cytat: Troll81 w 11 Czerwiec 2010, 15:00
Zaproszenie do drużyny :D ??

Czekam więc na chętnych