Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Prąd podrożeje

Zaczęty przez Troll81, 14 Maj 2012, 11:13

Martin Fox

Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195162#msg195162 date=1341319786]
Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 14:33A TY już wiesz, że będą niebezpieczne???
Nie ma podstaw, by twierdzić, że będą bardziej bezpieczne, lub mniej bezpieczne, szczególnie, że wciąż nie wiadomo jakiego typu miałaby być ta elektrownia.
Przyznasz jednak, że urządzenia pracujące już bezawaryjnie kilka-kilkanaście lat są uważane za bardziej bezpieczne, niż prototypy?
A jakie są podstawy merytoryczne by sądzić, że nie będą bardziej bezpieczne? Tylko merytorycznie proszę, a nie wodolejstwo.

armar

Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 15:05
Zarzuciłem Ci brak merytoryczności w stosunku do Twojej odpowiedzi sugerującej nazwanie elektrowni w polce "Fukushima II". Nie zauważyłeś tego? Nie umiesz czytać cytatów, czy celowo znowu manipulujesz?

Może nie skojarzyłeś, ale elektrownie III generacji pracują obecnie wyłącznie w Japonii, a Japonia to państwo, gdzie niedawno miała miejsce katastrofa nuklearna.
Nie pisałem o nazwaniu elektrowni, lecz miejscowości - prawdopodobnie zbyt nerwowo podchodzisz do tematu i stąd Twoja pomyłka.
Proszę, wyluzuj trochę.


Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 15:05
CytatW swojej wypowiedzi bezpodstawnie zarzuciłeś mi, że moje wypowiedzi są niemerytoryczne, więc tłumaczę, że wypowiedzi zwolenników E.J. są niemerytoryczne - konkretnie wypowiedź eskperta ds. bezpieczeństwa jądrowego jest ogólnikowa, by nie powiedzieć wprost - mało konkretna.
Zadaj pytanie na piśmie, żądając odpowiedzi na KONKRETNE pytania - nie bazuj na artykule w portalu informacyjnym, który siłą rzeczy musi być ogólnikowy.

Niby na jakiej podstawie miałbym czegokolwiek żądać?
Strupczewski dostaje pieniądze za to, by w wywiadzie przedstawić konkretne informacje.
Jeśli tego nie czyni, to ma w tym swój (prywatny) interes, by mącić.


Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 15:05
Wybacz, ale mam (małe co prawda, ale jednak) doświadczenie z PAP. Wyobraź sobie, że rozmowa z dziennikarką trwała ok. 30 minut podczas których podałem m.in. masę informacji technicznych (z użytym procesorem włącznie), a sam artykuł mieści się na stronie A4 (właściwie obydwa) - po prostu artykuł zawiera kilka cytatów, reszta jest prostym omówieniem tematu dla przeciętnego człowieka.

Mogłeś poprosić (a nawet ZARZĄDAĆ autoryzacji artykułu). Najwyraźniej na tym Ci nie zależało...


Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 15:05Chcesz wiedzieć więcej? Zapytaj ministerstwo - masz do tego prawo w trybie ustawy o dostępie publicznym do informacji. Ale pewnie nie zadałeś sobie tego trudu a siejesz FUD na forum...

To ministerstwo ma obowiązek informować obywateli, nie zaś obywatele domagać się wyjaśnień.


Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 15:05
CytatNie ma podstaw, by twierdzić, że będą bardziej bezpieczne, lub mniej bezpieczne, szczególnie, że wciąż nie wiadomo jakiego typu miałaby być ta elektrownia.
Przyznasz jednak, że bardziej bezpieczne są urządzenia, które już pracują kilka-kilkanaście lat, niż prototypy?
Dwie bzdury.
1. Po pierwsze - nowsze elektrownie z założenia mają być bardziej bezpieczne - po to wyciąga się wnioski z poprzednio budowanych. W odwrotnym przypadku żyli byśmy na atomowej pustyni (gdyż wypadek w Czarnobylu dałby w efekcie nowe, gorsze elektrownie).
2. EA nie buduje się seryjnie, więc nie byłby to "prototyp".

Ad 1. Faktycznie tak się ZAKŁADA, ale... Samochody produkowane są od ponad 100 lat, a mimo to co kilka lat jakaś firma ogłasza, że wszyscy właściciele aut o określonych numerach proszeni są o zgłoszenie się do serwisu celem wymiany źle zaprojektowanej części.

Ad 2. Jesteś pewien, że żadna z kilkuset wybudowanych do tej pory elektrowni jest zaprojektowana od nowa i nie ma na świecie drugiej takiej samej konstrukcji pod względem funkcjonalnym?  Uważam, że się mylisz.

Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 15:05Aha, każdą jedną elektrownię projektuje się na nowo, tylko założenia z jakimi budowane są reaktory pozostają w obrębie "generacji"

Podałem linka do Wikipedii wyjaśniającego, że w ramach danej generacji może być kilka typów.


Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 15:05
CytatOczywiście można myśleć wyłącznie o pieniądzach, ale jeśli wybaczysz, to mnie (jak i wiele innych osób) nie interesuje wydajność, czy ekonomiczność takiego zakładu, lecz wyłącznie jego niebezpieczeństwo dla setek tysięcy ludzkich istnień, które na przykładzie Czarnobyla, czy Fukushimy nie jest jedynie potencjalne i oszacowane według "ekspertów" jak Strupczewski na 10 000 lat między katastrofami.

Wiedziałem, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, nawet jak napiszę wielkimi literami:
Cytat(podkreślam specjalnie dla Ciebie - MIĘDZY INNYMI) aby podnieść jej wydajność, uwzględnić uwagi krytyczne, podnieść ekonomiczność???
W tym cytacie są zwarte trzy sprawy:
1. Wydajność.
2. Uwagi krytyczne.
3. Ekonomia.
Oczywiście zauważyłeś pieniądze, "Uwagi krytyczne" są dla Ciebie niezrozumiałe?

"Uwagi krytyczne" są dla mnie jak najbardziej zrozumiałe, gdyż nieuwzględnienie tych uwag doprowadziło do katastrofy w 4 budynkach reaktorów jądrowych w Japonii.


Cytat: Martin Fox w 03 Lipiec 2012, 15:07
Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195162#msg195162 date=1341319786]
Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 14:33A TY już wiesz, że będą niebezpieczne???
Nie ma podstaw, by twierdzić, że będą bardziej bezpieczne, lub mniej bezpieczne, szczególnie, że wciąż nie wiadomo jakiego typu miałaby być ta elektrownia.
Przyznasz jednak, że urządzenia pracujące już bezawaryjnie kilka-kilkanaście lat są uważane za bardziej bezpieczne, niż prototypy?
A jakie są podstawy merytoryczne by sądzić, że nie będą bardziej bezpieczne? Tylko merytorycznie proszę, a nie wodolejstwo.

Powołanie się na fakt, że pracujące bezawaryjnie przez wiele lat urządzenia są uważane za bardziej bezpieczne niż prototypy nie jest dla Ciebie merytorycznym argumentem?

Troll81

CytatMoże nie skojarzyłeś, ale elektrownie III generacji pracują obecnie wyłącznie w Japonii, a Japonia to państwo, gdzie niedawno miała miejsce katastrofa nuklearna.

tak ale nie w elektrowni II generacji :D

Troll81

CytatNiby na jakiej podstawie miałbym czegokolwiek żądać?
Strupczewski dostaje pieniądze za to, by w wywiadzie przedstawić konkretne informacje.
Jeśli tego nie czyni, to ma w tym swój (prywatny) interes, by mącić.


eee oskarżasz kogos o zatajanie informacji lub oswiadczenie nieprawdy, na jakiej podstawie? Swojego doswiadczenia w energetyce jądrowej? masz prawo zadac dostepu do informacji, na tym polega panstwo prawa.

Troll81

CytatTo ministerstwo ma obowiązek informować obywateli, nie zaś obywatele domagać się wyjaśnień.


Eeeee chyba nie rozumiesz na czy olega obowiązek, Musza ci odpowiedzieć na pytanie ale nie maja obowiązku odpowiadac na wszytskie niezadane pytania. Zresztą skąd mieliby wiedziec jakie masz pytania dopóki ich nie zadasz?

Troll81

w dalszej częśći swej wypowiedzi wciąz pomijasz fakty:
Fukushima była straszego typu
przez wszystkie lata swego funkcjonowania przezyła tysiące trzęsien mniejszych i wiekszych
Powaliło ją nawet nie trzesienie ziemi (najwieksze zanotowane w histrii japonii) a fala tsunami i to tez nie byle jaka bo rekordowo wysoka. W czasach kiedyja projektowano sejsmologia nie przewidywała ze tak wielkie tsunami może wystąpić.

przypomne tylko gwoli scisłości że w polsce trzesienia ziemi nie wystepuja praktycznie wcale a jesli juz to małe, a tsunami tez nam raczej nie grozi....

krzyszp

CytatMoże nie skojarzyłeś, ale elektrownie III generacji pracują obecnie wyłącznie w Japonii, a Japonia to państwo, gdzie niedawno miała miejsce katastrofa nuklearna.
Nie pisałem o nazwaniu elektrowni, lecz miejscowości - prawdopodobnie zbyt nerwowo podchodzisz do tematu i stąd Twoja pomyłka.
Proszę, wyluzuj trochę.
Miało miejsce trzęsienie ziemi, które spowodowało tsunami, które spowodowało awarię. Takie są fakty.
Wyluzuję, jak zaczniesz odpowiadać na moje wypowiedzi z sensem, nie siać FUD.
CytatNiby na jakiej podstawie miałbym czegokolwiek żądać?
Na podstawie Ustawy o Dostępie Do Informacji Publicznej - masz do tego prawo, a jak z niego skorzystasz, to będziesz miał pełniejszy wgląd w sprawę.
CytatStrupczewski dostaje pieniądze za to, by w wywiadzie przedstawić konkretne informacje.
Jeśli tego nie czyni, to ma w tym swój (prywatny) interes, by mącić.

Mogłeś poprosić (a nawet ZARZĄDAĆ autoryzacji artykułu). Najwyraźniej na tym Ci nie zależało...
Wyobraź sobie, że wiem co to jest autoryzacja i zatwierdziłem artykuł wprowadzając poprawkę informującą o naszym teamie. Natomiast zdawałem sobie także sprawę, że PAP nie opublikuje całości, gdyż zakładana długość artykułu uniemożliwiała to (PAP nie napisze 30 stron o projekcie bez ważnego powodu). Po prostu zależało mi na tej notatce, bo propaguje ideę przetwarzania rozproszonego oraz nasz team i osiągnąłem to, co chciałem w miarę posiadanych możliwości. Komu zależy na informacji dokładniejszej - ten zapyta u źródła. W naszym wypadku jest to forum i strona projektu, w przypadku ministerstwa jest to... MINISTERSTWO.
Tak, ministerstwo ma informować obywateli i właśnie do tego służy ustawa o dostępie... itd.
To TWOJA wina, że nie chcesz z niej skorzystać.
CytatAd 1. Faktycznie tak się ZAKŁADA, ale... Samochody produkowane są od ponad 100 lat, a mimo to co kilka lat jakaś firma ogłasza, że wszyscy właściciele aut o określonych numerach proszeni są o zgłoszenie się do serwisu celem wymiany źle zaprojektowanej części.
I są coraz bezpieczniejsze... A może tego nie zauważyłeś?
Cytat
Ad 2. Jesteś pewien, że żadna z kilkuset wybudowanych do tej pory elektrowni jest zaprojektowana od nowa i nie ma na świecie drugiej takiej samej konstrukcji pod względem funkcjonalnym?  Uważam, że się mylisz.
Każda jest inna i nie ma tutaj znaczenia "WZGLĄD FUNKCJONALNY" . Tutaj Ty się mylisz.
CytatCytat: krzyszp w Dzisiaj o 14:05:44
    Aha, każdą jedną elektrownię projektuje się na nowo, tylko założenia z jakimi budowane są reaktory pozostają w obrębie "generacji"
Podałem linka do Wikipedii wyjaśniającego, że w ramach danej generacji może być kilka typów.
Mylisz TYP z KONSTRUKCJĄ
Volvo Kombi i FIAT 125p KOMBI należą do tego samego typu aut KOMBI... A jednak bezpieczeństwo jest inne...
Cytat"Uwagi krytyczne" są dla mnie jak najbardziej zrozumiałe, gdyż nieuwzględnienie tych uwag doprowadziło do katastrofy w 4 budynkach reaktorów jądrowych w Japonii.
Kolejna manipulacja.
Podaj jedną uwagę krytyczną z innych elektrowni, która nie była uwzględniona podczas projektowania tych w Japonii.
CytatPowołanie się na fakt, że pracujące bezawaryjnie przez wiele lat urządzenia są uważane za bardziej bezpieczne niż prototypy nie jest dla Ciebie merytorycznym argumentem?
Jeden z moich samochdów jeździł bezawaryjnie ileś lat, a mimo kupiłem nowszy - szybszy, ekonomiczniejszy, bezpieczniejszy... Paranoja, prawda? ;)



Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Armar kim ty jestes z zawodu? Bo mam wrażenie że usiłujesz uchodzić za eksperta w dziedzinach:
medycyna sadowa
Lotnictwo i inzynieria lotnicza
Energetyka jądrowa i bezpieczenstwo elektrowni

i jeszcze paru innych dziedzinach. A wychodzi na to że na fizyce niespecjalnie się znasz, Na biologii też nie za koniecznie, pomijam szereg innych drobnych niedociągnięć.... ty naprawde nie zauwazasz swoich wpadek? czy tylko udajesz?

armar

Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2012, 15:56
w dalszej częśći swej wypowiedzi wciąz pomijasz fakty:
Fukushima była straszego typu
przez wszystkie lata swego funkcjonowania przezyła tysiące trzęsien mniejszych i wiekszych
Powaliło ją nawet nie trzesienie ziemi (najwieksze zanotowane w histrii japonii) a fala tsunami i to tez nie byle jaka bo rekordowo wysoka.

O, to jakaś nowość, bo z informacji podanych w mediach wynika, że żaden z budynków reaktorów elektrowni w Fukushimie nie został uszkodzony ani przez trzęsienie ziemi, ani też przez falę tsunami.
Do katastrofy w czterech budynkach reaktorów doszło z uwagi na na brak zabezpieczeń reaktora na wypadek awarii zasilania.


Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2012, 15:56
W czasach kiedyja projektowano sejsmologia nie przewidywała ze tak wielkie tsunami może wystąpić.

przypomne tylko gwoli scisłości że w polsce trzesienia ziemi nie wystepuja praktycznie wcale a jesli juz to małe, a tsunami tez nam raczej nie grozi....

Skoro wiemy, że do katastrofy nuklearnej w Fukushimie doszło w wyniku zaniedbań bezpieczeństwa reaktorów, to rozpatrywanie tsunami, czy trzęsień ziemi w Polsce nie ma zastosowania - równie dobrze słupy wysokiego napięcia do elektrowni mogą się rozpaść ze starości - w końcu nikt w nie nie inwestował od wielu lat, a mniejsze słupy przewracają się pod wpływem śniegu, czy też powodzi...


Troll81

CytatO, to jakaś nowość, bo z informacji podanych w mediach wynika, że żaden z budynków reaktorów elektrowni w Fukushimie nie został uszkodzony ani przez trzęsienie ziemi, ani też przez falę tsunami.
Do katastrofy w czterech budynkach reaktorów doszło z uwagi na na brak zabezpieczeń reaktora na wypadek awarii zasilania.


ekhm, zabezpieczenia były ale wyżej niz one sięgneła fala tsunami. Chodzi o generatory pradotwórcze które zostały zalane a które własnie na wypadek awarii zasilania miały słuzyć.... tak ze twierdzenie
Cytatbrak zabezpieczeń reaktora na wypadek awarii zasilania.
nie jest prawdą. Po prostu fala rozwaliła zabezpieczenia równiez bo była rekordowo wysoka....

CytatSkoro wiemy, że do katastrofy nuklearnej w Fukushimie doszło w wyniku zaniedbań bezpieczeństwa reaktorów, to rozpatrywanie tsunami, czy trzęsień ziemi w Polsce nie ma zastosowania
nie wiem skąd ci się wział taki wniosek?? gdzies tam było zaniedbanie? zaniedbaniem było nieprzewidzenie że fala tsunami może być tak wysoka. Np teraz elektrownia ma wytrzymac uderzenie samolotem.... ale watpie by konstrutorzy przewidywali w konstrukcji uderzenie asteroidą albo np 50krotne przywalenie samolotem.... jest to kwestia zdrowego rozsądku.....

krzyszp

Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195208#msg195208 date=1341325806]
Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2012, 15:56
w dalszej częśći swej wypowiedzi wciąz pomijasz fakty:
Fukushima była straszego typu
przez wszystkie lata swego funkcjonowania przezyła tysiące trzęsien mniejszych i wiekszych
Powaliło ją nawet nie trzesienie ziemi (najwieksze zanotowane w histrii japonii) a fala tsunami i to tez nie byle jaka bo rekordowo wysoka.

O, to jakaś nowość, bo z informacji podanych w mediach wynika, że żaden z budynków reaktorów elektrowni w Fukushimie nie został uszkodzony ani przez trzęsienie ziemi, ani też przez falę tsunami.
Do katastrofy w czterech budynkach reaktorów doszło z uwagi na na brak zabezpieczeń reaktora na wypadek awarii zasilania.
Oczywiście trudno zauważyć, że awaria zasilania powstała na skutek tsunami...
Armar, pomijasz niewygodne fakty...

Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2012, 15:56
W czasach kiedyja projektowano sejsmologia nie przewidywała ze tak wielkie tsunami może wystąpić.

przypomne tylko gwoli scisłości że w polsce trzesienia ziemi nie wystepuja praktycznie wcale a jesli juz to małe, a tsunami tez nam raczej nie grozi....

Skoro wiemy, że do katastrofy nuklearnej w Fukushimie doszło w wyniku zaniedbań bezpieczeństwa reaktorów[/quote]
Bzdura. Że niby skąd WIEMY??? Dlaczego wciskasz nam, że WIEMY - bo TY tak twierdzisz???
Gdzie którykolwiek z nas tak napisał (oprócz Ciebie, czego nie poparłeś ŻADNYM faktem) że używasz formy "MY"???
Ja twierdzę, że nie było żadnych zaniedbań, czyli już WIEMY, że ich nie było  XD XD XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

eh... nie ma to jak triki słowne - powrzechnie wiadomo, faktem jest, wiemy, jest pewne.... takie bezosobowe i bezpłcieowe stwierdzenia sugerujące ze mamy do czynienia z faktem a nie opinią.....

mam wrażenie ze ktoś tu czytał http://www.geekbooks.pl/item,9788324606108,Logika_zwyci%C4%99%C5%BCania_spor%C3%B3w._Bro%C5%84....html te ksiązkę....

armar

Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2012, 16:35
CytatO, to jakaś nowość, bo z informacji podanych w mediach wynika, że żaden z budynków reaktorów elektrowni w Fukushimie nie został uszkodzony ani przez trzęsienie ziemi, ani też przez falę tsunami.
Do katastrofy w czterech budynkach reaktorów doszło z uwagi na na brak zabezpieczeń reaktora na wypadek awarii zasilania.


ekhm, zabezpieczenia były ale wyżej niz one sięgneła fala tsunami.

Właśnie o tym mówię - nie było zabezpieczeń na taką okazję.


Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2012, 16:35zaniedbaniem było nieprzewidzenie że fala tsunami może być tak wysoka.
W historii zdarzały się fale tsunami o wielokrotnie większej wysokości.

Na Bałtyku znana fala tsunami miała 20 metrów wysokości, o czym oczywiście nie wiesz i na podstawie braku wiedzy twierdzisz (czy raczej "kłamiesz"):
"w polsce trzesienia ziemi nie wystepuja praktycznie wcale a jesli juz to małe, a tsunami tez nam raczej nie grozi...."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trz%C4%99sienia_ziemi_na_ziemiach_polskich

http://tvp.info/magazyn/po-godzinach/czy-polsce-grozi-tsunami/4128245

krzyszp

Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195219#msg195219 date=1341327968]
Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2012, 16:35
CytatO, to jakaś nowość, bo z informacji podanych w mediach wynika, że żaden z budynków reaktorów elektrowni w Fukushimie nie został uszkodzony ani przez trzęsienie ziemi, ani też przez falę tsunami.
Do katastrofy w czterech budynkach reaktorów doszło z uwagi na na brak zabezpieczeń reaktora na wypadek awarii zasilania.
ekhm, zabezpieczenia były ale wyżej niz one sięgneła fala tsunami.
Właśnie o tym mówię - nie było zabezpieczeń na taką okazję.
Zarzuciłeś konstruktorom/projektantom zaniedbania - wnioskuję, że ktoś (masz na to potwierdzenie) zgłosił im, że istnieje realne niebezpieczeństwo takiej fali?
Wyślij fax do prokuratury - za takie zaniedbanie, to zapewne z 10 lat grozi...
Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195219#msg195219 date=1341327968]
Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2012, 16:35zaniedbaniem było nieprzewidzenie że fala tsunami może być tak wysoka.
W historii zdarzały się fale tsunami o wielokrotnie większej wysokości.
Na Bałtyku znana fala tsunami miała 20 metrów wysokości, o czym oczywiście nie wiesz i na podstawie braku wiedzy twierdzisz (czy raczej "kłamiesz"):
"w polsce trzesienia ziemi nie wystepuja praktycznie wcale a jesli juz to małe, a tsunami tez nam raczej nie grozi...."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trz%C4%99sienia_ziemi_na_ziemiach_polskich
CytatTrzęsienia ziemi na ziemiach polskich – terytorium Polski pod względem występowania zjawisk sejsmicznych można zaliczyć do obszarów asejsmicznych i pensejsmicznych, na których trzęsienia ziemi zdarzają się dość rzadko; dodatkowo nie są to zbyt silne wstrząsy. Strefami o wyższej aktywności sejsmicznej są obszary polskich gór: Karpaty i Sudety, a także obszary działalności górniczej, gdzie częstym zjawiskiem są tzw. tąpnięcia.
Wszystko południowa część kraju. A przecież nie tam ma być budowana EA...
Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195219#msg195219 date=1341327968]
http://tvp.info/magazyn/po-godzinach/czy-polsce-grozi-tsunami/4128245
Uwielbiam takie źródła informacji  XD

Cytaty z artykułu:
CytatJeśli coś zdarzyło się w przeszłości, może wystąpić też w przyszłości – ostrzegają eksperci.
Jacy eksperci? Może armar [B@P]?
Nijak to nie może być potraktowane poważnie ;)
Cytat,,Jesteśmy pewne odebranej wizji dotyczącej naszego wybrzeża i dlatego wysyłamy faks, żeby ostrzec ludność" – napisały w marcu 2009 roku do władz Ustki i Kołobrzegu dwie wróżbitki z Łodzi
Zbłaźniłeś się tym ostatnim...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

zacznijmy od trzęsień....

w ciagu ostatnich 100 lat nie pyło w polsce 6 w skali richtera, wcześniejsze trzęsienia można olac bo sejsmografów wtedy nie było, ale nawet biorac od uwage wczesniejsze wstrząsy to więcej niż 6 sie nie zdarzyło, nieporównój tego z 8 która miała miejsce w japonii. Zresztą budynek jak wiemy wstrząsy przetrwał dobiło go tsunami....

nastepnie wexmy sie za tsunami....

500 at temu "mogło siągnąc" ale jakos nie wiemy czy osiągneło....

CytatZdaniem dr. Piotrowskiego, hipoteza na temat kraterów metanowych nie jest jeszcze całkowicie potwierdzona. Nie oznacza to, że do kolejnych tsunami nie może dojść w przyszłości. – Przy spełnieniu pewnych warunków odnośnie mechanizmu trzęsienia ziemi, fale tsunami mogłyby się na Bałtyku pojawić, jednak byłyby to fale o niedużej wysokości – twierdzi dr Wojciech Dębski, geofizyk z Polskiej Akademii Nauk.

jak widać ekspert uwaza że nie byłoby wysokie....

CytatWłaśnie o tym mówię - nie było zabezpieczeń na taką okazję.

były ale i one zawiodły, rozumiem że ty budowałbys zabrezpieczenia zabezpieczeń zabezpieczeń?? a ile masz systemów hamowania w aucie? a jeździsz autem? a co jak pompka siadzie? i zerwie się linak? masz spadochron? czy rzucasz kotwice? Zabezpieczenia projektuje się pod odpowiednie zagrożenie.

CytatNa Bałtyku znana fala tsunami miała 20 metrów wysokości, o czym oczywiście nie wiesz i na podstawie braku wiedzy twierdzisz (czy raczej "kłamiesz"):
napisałeś "miała" a jak w artykule jest naisane "mogła mieć" tak że to ty raczej splatasz i przedstawiasz hipotezy jako fakty a mi zarzucasz kłamstwo....

moze tez się zdarzyć ze obiekt wielkości księzyca spadnie na ziemię. Czy to znaczy ze mam dom budować 1000m pod ziemia? moze się zdarzyc wszystko jak napisze ze mozesz umrzec od ugryzienia mrówki to też spanikujesz?

armar

#135
Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 17:14
Zarzuciłeś konstruktorom/projektantom zaniedbania - wnioskuję, że ktoś (masz na to potwierdzenie) zgłosił im, że istnieje realne niebezpieczeństwo takiej fali?
Wydaje Ci się, że to ja wydałem zezwolenie na budowę elektrowni na terenie zagrożonym tsunami.
Muszę Cię zmartwić - nie zajmuję się takimi sprawami w Japonii. :)


Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 17:14Wszystko południowa część kraju. A przecież nie tam ma być budowana EA...

"Największe tsunami miało miejsce w 1497 roku w Darłowie. Miasteczko zalały fale, których wysokości mogła osiągnąć nawet 20 metrów"
Jesteś pewien, że Darłowo, czy Gryfice są na południu kraju? Sama nazwa "Bałtijsk" zapewne sugeruje Ci, że to Polskie miasto leżące w Tatrach?
Proszę, zastanów się ZANIM coś napiszesz, bo wszystko wskazuje na to, że cieszy Cię spamowanie bezwartościowymi informacjami.

Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 17:14
Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195219#msg195219 date=1341327968]
http://tvp.info/magazyn/po-godzinach/czy-polsce-grozi-tsunami/4128245
Uwielbiam takie źródła informacji  XD

Cytaty z artykułu:
CytatJeśli coś zdarzyło się w przeszłości, może wystąpić też w przyszłości – ostrzegają eksperci.
Jacy eksperci? Może armar [B@P]?

Kłopoty ze wzrokiem? Może pogrubię:

prof. Jerzy Żaba z Zakładu Geologii Fizycznej i Geotektoniki Uniwersytetu Śląskiego



Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 17:14
Nijak to nie może być potraktowane poważnie ;)

Zdarzyło Ci się w życiu coś, co byś coś traktował poważnie?
Rozumiem, że jak profesor nosi nazwisko "Żaba", to trzeba olać takiego profesora, ale czy nie jesteś ZA STARY na takie zachowanie?


Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 17:14
Cytat,,Jesteśmy pewne odebranej wizji dotyczącej naszego wybrzeża i dlatego wysyłamy faks, żeby ostrzec ludność" – napisały w marcu 2009 roku do władz Ustki i Kołobrzegu dwie wróżbitki z Łodzi
Zbłaźniłeś się tym ostatnim...

Jaaaasne - ja się zbłaźniłem...

Martin Fox

Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195188#msg195188 date=1341322929]
Powołanie się na fakt, że pracujące bezawaryjnie przez wiele lat urządzenia są uważane za bardziej bezpieczne niż prototypy nie jest dla Ciebie merytorycznym argumentem?
W ten sposób najlepsze narzędzie to kamień - pracował bezawaryjnie jeszcze u neandertalczyków  XD
Wydaje mi się, że taki sposób prowadzenia dyskusji do niczego nie prowadzi...

Martin Fox

Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195208#msg195208 date=1341325806]O, to jakaś nowość, bo z informacji podanych w mediach wynika, że żaden z budynków reaktorów elektrowni w Fukushimie nie został uszkodzony ani przez trzęsienie ziemi, ani też przez falę tsunami.
Do katastrofy w czterech budynkach reaktorów doszło z uwagi na na brak zabezpieczeń reaktora na wypadek awarii zasilania.
I trzęsienie, oraz następujące po nim tsunami nie miały na to żadnego wpływu...
Rozumiem, że jak (przykładowo) stracisz zęby po upadku na krawężnik po uderzeniu przez kogoś winny będzie krawężnik, a uderzenie nie będzie miało na taką (hipotetyczną) sytuację żadnego wpływu?

Troll81

mogła osiągnąć nawet 20 metrów pomijasz drobne słówko - mogła - podajesz ten cytat raz za razem pomijając fakt że to było spisane 500 lat temu i że nikt tego nie mierzył a fala mogła ale jak zapewne wiesz nie musiała

CytatKłopoty ze wzrokiem? Może pogrubię:

prof. Jerzy Żaba z Zakładu Geologii Fizycznej i Geotektoniki Uniwersytetu Śląskiego
to może ja pogrubię?
jednak byłyby to fale o niedużej wysokości – twierdzi dr Wojciech Dębski, geofizyk z Polskiej Akademii Nauk.

przytaczasz i pogrubiasz tylko fragmenty wygodne?

krzyszp

Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195229#msg195229 date=1341329699]
Wydaje Ci się, że to ja wydałem zezwolenie na budowę elektrowni na terenie zagrożonym tsunami.
Muszę Cię zmartwić - nie zajmuję się takimi sprawami w Japonii. :)

Wiesz o popełnieniu przestępstwa, a nie informujesz tego władzom - jesteś współwinny jak nic.

Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195229#msg195229 date=1341329699]
"Największe tsunami miało miejsce w 1497 roku w Darłowie. Miasteczko zalały fale, których wysokości mogła osiągnąć nawet 20 metrów"
Jesteś pewien, że Darłowo, czy Gryfice są na południu kraju? Sama nazwa "Bałtijsk" zapewne sugeruje Ci, że to Polskie miasto leżące w Tatrach?
Proszę, zastanów się ZANIM coś napiszesz, bo wszystko wskazuje na to, że cieszy Cię spamowanie bezwartościowymi informacjami.

Patrz - ja to napisałem pod cytatem o TRZĘSIENIACH ZIEMI :attack:
Jesteś taki tępy, czy celowo znowu manipulujesz?
Nie potrafisz prowadzić dyskusji na poziomie, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, nie potrafisz przedstawić FAKTÓW na poparcie swojej tezy.
Wnioski wyciągnij sam...


Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195219#msg195219 date=1341327968]
Kłopoty ze wzrokiem? Może pogrubię:

prof. Jerzy Żaba z Zakładu Geologii Fizycznej i Geotektoniki Uniwersytetu Śląskiego
Jeden ekspert - nie eksperci - sugeruje zacząć czytać to, co cytujesz...
Faktycznie, masz problemy ze wzrokiem, ja swoim oczom nie mam nic do zarzucenia...


Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195219#msg195219 date=1341327968]
Zdarzyło Ci się w życiu coś, co byś coś traktował poważnie?

Tu masz ten wątek mojego postu:
Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 17:14
Cytat,,Jesteśmy pewne odebranej wizji dotyczącej naszego wybrzeża i dlatego wysyłamy faks, żeby ostrzec ludność" – napisały w marcu 2009 roku do władz Ustki i Kołobrzegu dwie wróżbitki z Łodzi
Zbłaźniłeś się tym ostatnim...
Ale pewnie będziesz się upierał przy swoim...
Na pewno nie będę poważnie traktował ostrzeżenia wróżek, które nad moją wypowiedzią zacytowałem, ale Ty wycinasz tylko to, co Ci pasuje. Idiotyczne zachowanie.
Zgrywasz idiotę, czy taki jesteś - podpowiem Ci - To jest właśnie wycieczka osobista  :bad:
Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195219#msg195219 date=1341327968]
Rozumiem, że jak profesor nosi nazwisko "Żaba", to trzeba olać takiego profesora, ale czy nie jesteś ZA STARY na takie zachowanie?
Na jakiej podstawie mi to insynuujesz?
Wiesz, że takie komentowanie poniża Cię w oczach użytkowników tego forum?


Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195219#msg195219 date=1341327968]
Jaaaasne - ja się zbłaźniłem...
Tak zbłaźniłeś się.
Nie pierwszy raz.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

armar

#140
Cytat: Martin Fox w 03 Lipiec 2012, 18:05
Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195188#msg195188 date=1341322929]
Powołanie się na fakt, że pracujące bezawaryjnie przez wiele lat urządzenia są uważane za bardziej bezpieczne niż prototypy nie jest dla Ciebie merytorycznym argumentem?
W ten sposób najlepsze narzędzie to kamień - pracował bezawaryjnie jeszcze u neandertalczyków  XD
Wydaje mi się, że taki sposób prowadzenia dyskusji do niczego nie prowadzi...

Topiący się Kamień nie jest w stanie zagrozić setkom tysięcy ludzi.
Faktem jest, że kamień i obecnie dobrze się sprawdza w wielu dziedzinach. Ostatnio zaskoczył mnie kamień pełniący funkcję wskaźnika do prognozy pogody:  http://www.kiep.pl/28851/kamienna-prognoza-pogody :)

Cytat: Martin Fox w 03 Lipiec 2012, 18:09
Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195208#msg195208 date=1341325806]O, to jakaś nowość, bo z informacji podanych w mediach wynika, że żaden z budynków reaktorów elektrowni w Fukushimie nie został uszkodzony ani przez trzęsienie ziemi, ani też przez falę tsunami.
Do katastrofy w czterech budynkach reaktorów doszło z uwagi na na brak zabezpieczeń reaktora na wypadek awarii zasilania.
I trzęsienie, oraz następujące po nim tsunami nie miały na to żadnego wpływu...
Rozumiem, że jak (przykładowo) stracisz zęby po upadku na krawężnik po uderzeniu przez kogoś winny będzie krawężnik, a uderzenie nie będzie miało na taką (hipotetyczną) sytuację żadnego wpływu?
Nietrafione porównanie, skoro występuje w nim napastnik, tymczasem nikt nie spowodował trzęsienia ziemi - one po prostu tam występują samoistnie i nie są czymś nieoczekiwanym skoro występują nawet kilkaset razy w ciągu roku.
U nas występują zdecydowanie rzadziej i w mniejszej skali, ale również występują i byłoby taką samą głupotą jak w Japonii zakładać, że przez kilkadziesiąt najbliższych lat nie będzie większych.
Co ciekawe - TEPCO wiedziało, że fale tsunami mogą osiągnąć ponad 10 metrów wysokości, ale tę informację włożono między wypowiedzi wróżbitek - tak się kończy lekceważenie zagrożenia :(
"In 2007 TEPCO did set up a department to supervise all its nuclear facilities, and until June 2011 its chairman was Masao Yoshida, the chief of the Fukushima Daiichi power plant. An in-house study in 2008 pointed out that there was an immediate need to improve the protection of the power station from flooding by seawater. This study mentioned the possibility of tsunami-waves up to 10.2 meters. Officials of the department at the company's headquarters insisted that such a risk was unrealistic and did not take the prediction seriously."
( http://en.wikipedia.org/wiki/Fukushima_Daiichi_nuclear_disaster )


Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2012, 18:14
mogła osiągnąć nawet 20 metrów pomijasz drobne słówko - mogła - podajesz ten cytat raz za razem pomijając fakt że to było spisane 500 lat temu i że nikt tego nie mierzył a fala mogła ale jak zapewne wiesz nie musiała
Równie dobrze mogła mieć 20,01 metra, albo 10,51 metra - istotne jest to, że była wyższa niż oczekiwana, a lekceważona fala tsunami w Fukushimie.


Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2012, 18:14
CytatKłopoty ze wzrokiem? Może pogrubię:

prof. Jerzy Żaba z Zakładu Geologii Fizycznej i Geotektoniki Uniwersytetu Śląskiego
to może ja pogrubię?
jednak byłyby to fale o niedużej wysokości – twierdzi dr Wojciech Dębski, geofizyk z Polskiej Akademii Nauk.

przytaczasz i pogrubiasz tylko fragmenty wygodne?

Wiesz - mógłbym szukać za Ciebie argumentów, ale dlaczego mam Ci odbierać przyjemność? :)
Np. pominąłeś informację ukazującą skalę fal:
"Najwyższa odnotowana dotąd na świecie fala miała 524 metry wysokości"

Chyba nie zaprzeczysz, że 20 metrowa fala jest niedużej wysokości w porównaniu do fali wysokiej na pół km?


Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 18:26
Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195229#msg195229 date=1341329699]
"Największe tsunami miało miejsce w 1497 roku w Darłowie. Miasteczko zalały fale, których wysokości mogła osiągnąć nawet 20 metrów"
Jesteś pewien, że Darłowo, czy Gryfice są na południu kraju? Sama nazwa "Bałtijsk" zapewne sugeruje Ci, że to Polskie miasto leżące w Tatrach?
Proszę, zastanów się ZANIM coś napiszesz, bo wszystko wskazuje na to, że cieszy Cię spamowanie bezwartościowymi informacjami.

Patrz - ja to napisałem pod cytatem o TRZĘSIENIACH ZIEMI :attack:

Dokładnie tak.
Ja podałem linka do trzęsień ziemi na polskim wybrzeżu (i o fali tsunami w polsce wynikającej z trzęsienia ziemi w Szwecji), a Ty odpisałeś:

"Wszystko południowa część kraju. A przecież nie tam ma być budowana EA..."


Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2012, 18:26Jesteś taki tępy, czy celowo znowu manipulujesz?

Jeszcze nigdy na tym forum nie manipulowałem.
Myślę, że powinieneś zaprzestać takich chamskich odzywek, bo nie jesteś w domu.


Troll81

trzęsienia ziemi nie spowodował napastnik to on było "napastnikiem" i zgadza się w Japonii występują w Polsce nie za często i do tego małe. i nie nie jest głupotą zakładać że nie wystąpi 8 jeśli nie leżymy na granicy płyt tektonicznych.... to jest po prostu zdrowy rozsadek którego panikarzom brakuje.

CytatAn in-house study in 2008 pointed out that there was an immediate need to improve the protection of the power station from flooding by seawater. This study mentioned the possibility of tsunami-waves up to 10.2 meters. Officials of the department at the company's headquarters insisted that such a risk was unrealistic and did not take the prediction seriously."
Zaniedbania firmy TEPCO raczej nie będą dotyczyć polski bo tu
Cytatjednak byłyby to fale o niedużej wysokości – twierdzi dr Wojciech Dębski, geofizyk z Polskiej Akademii Nauk.

Cytat"Najwyższa odnotowana dotąd na świecie fala miała 524 metry wysokości"
pominąłeś fakt dlaczego taka tsunami wystąpiła :D a wystąpiła o ile mnie pamięć nie myli po uderzeniu pewnej asteroidy która spowodowała wyginięcie praktycznie całego życia na planecie ziemia i epoke lodowcową.... jak zapewne się domyślasz wtedy to akurat najmniejszym naszym zmartwieniem będzie jakaś tam elektrownia atomowa.....

krzyszp

Tak odnośnie tych przewidywań wysokości fali - sam zacytowałeś Armar:
CytatIn 2007 TEPCO did set up a department to supervise all its nuclear facilities, and until June 2011 its chairman was Masao Yoshida, the chief of the Fukushima Daiichi power plant. An in-house study in 2008 pointed out that there was an immediate need to improve the protection of the power station from flooding by seawater. This study mentioned the possibility of tsunami-waves up to 10.2 meters.
Natomiast wikipedia podaje:
CytatNastępstwem trzęsienia ziemi były potężne, ponad 10-metrowe (w niektórych miejscach osiągnęły 29,6 metra wysokości)
Ponad 10 metrowe, ale nie wiadomo, ile dokładnie, a co dopiero wspominać o 29,6 metrach...

Jeszcze drobiazg z angielskiej wiki:
CytatThe earthquake triggered powerful tsunami waves that reached heights of up to 40.5 metres (133 ft)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

A nie muszę odszczekać. Faktycznie giga tsunami było znaczne później
http://en.wikipedia.org/wiki/Lituya_Bay

specyficzna topografia wybrzeża spowodowała niesamowite spiętrzenie wody jednakże na niewielkim obszarze pomiędzy klifami. Poza tym fala miała od 200 do 30 stóp i to też tylko w rejonie tejże zatoki i to tyle w tym temacie. Na szczęście lub i nieszczęście my takiego pięknego wybrzeża nie posiadamy i takie tsunami nam nie grożą....

Martin Fox

Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195229#msg195229 date=1341329699]Kłopoty ze wzrokiem? Może pogrubię:
prof. Jerzy Żaba z Zakładu Geologii Fizycznej i Geotektoniki Uniwersytetu Śląskiego
http://kgp.wnoz.us.edu.pl/strona,symbol,pracownicy,id,13.htmlDr hab. nie profesor, jeśli już chcesz być dokładny...
Albo wg wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_%C5%BBaba
Ale jakoś nie widzę, żeby miał specjalizacje w tsunami...

Szopler

#145
Kolejny raz dyskusja z Armarem do niczego nie prowadzi bo On twierdzi, że "jakby człowiek wiedział że się przewróci to by się wcześniej położył..."

Czyli na przykład:
Jakby ludzie wiedzieli przed budową WTC że uderzą w nie samoloty i zginą setki ludzi to by go w ogóle nie wybudowano.
Otóż WTC i tak by powstało tam gdzie powstało tylko pilnowali by się trochę bardziej żeby do uderzenia samolotów nie doszło. Oczywiście nikt nie dał by gwarancji, że upilnują... Sami byliśmy świadkami, że to nie możliwe.

Równie dobrze możemy powiedzieć - nie budujmy zakładów chemicznych bo może kiedyś w przyszłości spadnie na nie meteor i chemia wytruje pobliskie wsie i miasteczka. Tak się nie da! Jeżeli ludzkość ma się rozwijać to trzeba podejmować ryzyko.

Troll81

Foxiu nie podważaj autorytetów jak sam nie jesteś autorytetem.

Faktem jest to że prawdopodobieństwo takiego wstrząsu jak i tsunami jakie miało miejsce w Japonii jest w Polsce pomijalne i bliskie 0. Więc powoływanie się na ten przykład w odniesieniu do budowy EA w Polsce nie ma racji bytu.

armar

Cytat: Martin Fox w 03 Lipiec 2012, 18:54
Cytat: armarB@P] link=topic=7376.msg195229#msg195229 date=1341329699]Kłopoty ze wzrokiem? Może pogrubię:
prof. Jerzy Żaba z Zakładu Geologii Fizycznej i Geotektoniki Uniwersytetu Śląskiego
http://kgp.wnoz.us.edu.pl/strona,symbol,pracownicy,id,13.htmlDr hab. nie profesor, jeśli już chcesz być dokładny...
Albo wg wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_%C5%BBaba
Ale jakoś nie widzę, żeby miał specjalizacje w tsunami...

Chcę być dokładny nawet jeśli ktoś będzie uważał, że się tym ośmieszam:

"Gruntowna zmiana struktury Katedry Geologii Podstawowej nastąpiła w roku 2002. Decyzją Rady Wydziału Nauk o Ziemi utworzono Zakład Geologii Fizycznej i Geotektoniki (kierownik prof. UŚ dr hab. Jerzy Żaba)"

"Kolejną reorganizację Katedry przeprowadzono w październiku 2007 roku. W miejsce czterech zakładów utworzono Zakład Geologii Dynamicznej, Regionalnej i Geosynoptyki (kierownik prof. UŚ dr hab. Jerzy Żaba)"


"Od roku akademickiego 2006/2007 Katedrą Geologii Podstawowej kieruje prof. UŚ dr hab. Jerzy Żaba"

http://kgp.wnoz.us.edu.pl/strona,symbol,historia.html


Szopler

No i teraz profesor - stopień naukowy, czy profesor (tytularny) z nadania politycznego?

krzyszp

Otzrymał do prowadzenia "katedrę", czyli w jego wypadku jest to tytuł zawodowy.
Ale mniejsza z tym, i tak uznaję jego kwalifikacje.
Natomiast, pominąłeś całkowicie sedno jego wypowiedzi:
Cytat– Wskutek trzęsienie ziemi pod powierzchnią wody, fale rozchodzą na kształt kręgów, jakie wywołuje wrzucenie kamienia do jeziora. Fala w ogromną prędkością nawet 800 kilometrów na godzinę zbliża się do brzegu. Następnie wspina się po stoku kontynentalnym. Jednak na pełnym oceanie ta fala jest tak niska, iż nawet kajakarz mógłby jej nie zauważyć – mówi w rozmowie z TVP Info prof. Jerzy Żaba z Zakładu Geologii Fizycznej i Geotektoniki Uniwersytetu Śląskiego.
Nie ma w jego wypowiedzi ANI SŁOWA, że mowa jest o Polsce, a tylko jest omówienie zjawiska.
Kolejna manipulacja, chyba zacznę je numerować...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Troll - to nie jest podważanie. Ja po prostu stwierdzam fakt - tytułowanie kogoś profesorem, kiedy nim nie jest ... do mnie też możesz mówić per "profesor", ale to nie sprawi, że będę mądrzejszy :P
Armar - profesor UŚ, nie profesor jako stopień naukowy. Dla mnie to różnica. I nie, nie pomniejszam jego wiedzy, po prostu chcę być dokładny.

krzyszp

Abstrahując od Pana Żaby, zastanawia mnie notatka na wiki na jego temat, a zwłaszcza
CytatJest autorem lub współautorem ponad 100 prac publikowanych, w tym "Ilustrowanej Encyklopedii Skał i Minerałów" oraz przewodnika "Zbieramy minerały i skały. Przewodnik po Dolnym Śląsku".
I żadnego linku do publikacji...
Oraz
CytatObecnie współpracuje nad jednym z projektów Ministerstwa Środowiska(jakim? dop. mój), oraz (od 2006) bierze udział w projekcie utworzenia w Peru Parku Narodowego Kanion Colca(a jaki on ma z tym związek? dop. mój), a także innych projektach naukowych(jakich? dop. mój).
Na mój gust, jest to notka stworzona przez niego samego...

Cholera, toć ja i Szopler mamy publikację na koncie, do której mogę podać źródła  XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Myślę że listę jego publikacji będzie łatwo znaleźć na stronie katedry ale nie chce mi się szukać. Nie umniejszam ani jego dorobkuani jego wiedzy stwierdzam jedynie to co wiadomo. Ze Tsunami tego rozmiaru co w Japonii raczej nam nie grozi. Zarówno Dębski jaki Żaba wystąpili w jednym artykule który stwierdza że w Polsce nawet jeśli będzie tsunami to małe i obaj się pod tym podpisali. jak dla mnie kończy to dywagacje o półkilometrowych tsunami i bezpieczeństwie EA w Polsce.....

krzyszp

Strona katedry nie chce mi się otworzyć, więc nie mogę zweryfikować...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

od czego jest google cache

Słaby E., Breitkreuz Ch., Żaba J., Domańska-Siuda J., Gaidzik K., Falenty K., Falenty A., 2010: Magma generation in an alternating transtensional–transpressional regime, the Kraków–Lubliniec Fault Zone, Poland. Lithos 119: 251–268.

Żaba J., Małolepszy Z., Gaidzik K. 2009: Landslide geohazard related to structural setting and seismotectonic activity in the Colca River valley, Cenytral Andes, Peru. Studia UniversitatisBabes-Bolyai, Geologia, Special Issue - MAEGS-16: 176-178.

Żaba J., Ciesielczuk J., Gaidzik K. 2009: Structural position of Huambo River valley (Central Andes, Peru) and its geoeducational aspects. Studia UniversitatisBabes-Bolyai, Geologia, Special Issue - MAEGS-16: 72-74.

Gaidzik K. & Żaba J., 2009: Rekonstrukcja układów naprężeń dla kruchych uskoków w rejonie Karpacza. Prace Naukowe Instytutu Górnictwa Politechniki Wrocławskiej nr 126, seria 53: 121-131.

Żelaźniewicz A., Buła Z., Fanning M., Seghedi A. & Żaba J., 2009: More evidence on Neoproterozoic ter ranes in South ern Poland and southeastern Romania. Geological Quarterly, 53 (1): 93–124. tekst

Żaba J. & Małolepszy Z. 2008: Zagrożenia osuwiskami związane z aktywnością tektoniczną w rejonie doliny Rio Colca, Peru. Gospodarka Surowcami Mineralnymi, 24 (2/2): 117-134.

Żaba J. 2008: Park Narodowy Canaima (Wyżyna Gujańska, Wenezuela) – impresje geologiczne. Przegląd Geologiczny, 56 (4): 313-314, 336 (okładka). tekst

Żaba J. & Małolepszy Z. 2008: Aktywność uskoków w dolinie Rio Colca w rejonie Pinchollo-Maca, Andy Środkowe, południowe Peru. Kwartalnik Akademii Górniczo-Hutniczej, Geologia, 34 (1): 83-106.

Żaba J. & Małolepszy Z. 2008: Zagrożenia osuwiskami zwiazane z aktywnoscią tektoniczna w rejonie doliny Rio Colca, Peru. Gospodarka Surowcami Mineralnymi, 24 (2/2): 117-134

Buła Z., Żaba J., Habryn R. 2008: Regionalizacja tektoniczna Polski - Polska południowa (blok górnośląski i blok małopolski). Przegląd Geologiczny, 56(10): 912-920. tekst

Buła Z. & Żaba J. 2008: Struktura prekambryjsiego podłoża wschodniej części bloku górnośląskiego (Brunovistulicum). Przegląd Geologiczny, 56 (6): 473-480.

Gaidzik K. & Żaba J. 2008: Geo-educative values of tectonic phenomena in Sowia Dolina (Owl Valley) near Karpacz, the Karkonosze Mountains. In: Solecki A.T. (ed.), Geoeducational potential of the Sudety Mts. University of Wrocław. Institut of Geological Sciences, Argi, Wrocław: 41-52.

Linnemann U., Romer R.L., Pin C., Aleksandrowski P., Buła Z., Geisler T., Kachlik V., Krzemińska E., Mazur S., Motuza G., Murphy J.B., Nance R.D., Pisarevsky S.A., Schulz B., Ulrich J., Wiszniewska J., Żaba J. & Zeh A. 2008: Precambrian. In: McCann T (ed.), The Geology of Central Europe. Volume 1: Precambrian and Palaeozoic. Geological Society, London: 21-101.

Żelaźniewicz A., Żaba J. (red.) 2008: Regionalizacja Tektoniczna Polski. Przegląd Geologiczny, 56 (10): 887-938. tekst

Malczewski D. & Żaba J. 2007: 222Rn and 220Rn concentrations in soil gas of Karkonosze-Izera Block (Sudetes, Poland). Journal of Environmental Radioactivity, 92: 144-164.

Żaba J. 2006: Ilustrowana encyklopedia skał i minerałów. Videograf II, Chorzów: 1-504, ISBN 978-83-7183-385-7

Matyszkiewicz J., Krajewski M.& Żaba J. 2006: Structural control on the distribution of Upper Jurassic carbonate buildups in the Kraków-Wieluń Upland (south Poland). N. Jb. Geol. Paläont. Mh., 3: 182-192.

Ciesielczuk J. & Żaba J. 2006: The palaeotectonic environment of amphibolites from the Polish part of the Desna and Vrbno Series, Opava Mts, East Sudetes. Mineralogia Polonica, Special Papers, 29: 115-118.

Żaba J. & Poprawa P. 2006: Historia deformacji strefy Koszalin-Choinice (pomorski segment szwu transeuropejskiego) na podstawie analizy strukturalnej utworów paleozoicznych i mezozoicznych w otworach Polskie Łąki PIG-1 oraz Toruń-1. W: H. Matyja & P. Poprawa (red.), Ewolucja facjalna, tektoniczna i termiczna pomorskiego segmentu szwu transeuropejskiego oraz obszarów przyległych. Prace PIG, 186: 225-252. streszczenie

Malczewski D., Sitarek A., Żaba J. & Dorda J. 2005: Promieniotwórczość naturalna wybranych skał krystalicznych bloku izerskiego. Przegląd Geologiczny, vol. 53, nr 3: 237-244. tekst

Żaba J. 2003: Ilustrowany słownik skał i minerałów. Wyd. Videograf II, Katowice: 1-504, ISBN 83-7183-174-9

Żaba J. 1999: Ewolucja strukturalna utworów dolnopaleozoicznych w strefie granicznej bloków górnośląskiego i małopolskiego. Prace PIG, 166: 1-162, ISSN 0866-9465.

Janeczek J., Kozłowski K., Żaba J. 1991: Zbieramy minerały i skały. Wydawnictwa Geologiczne Warszawa: 1-322, ISBN 83-220-0409-5.

krzyszp

Dzięki, zapomniałem o google cache.
Faktycznie, ma trochę publikacji na koncie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

to są wybrane publikacje :D dlatego ja nikomu w profesurę nie zaglądam. Coś tam jednak chłop musi umieć skoro dr został i na pewno o tsunami i trzęsieniach ziemi wie więcej ode mnie. A skoro on twierdzi ze tsunami w Polsce jeśli w ogóle będą to małe to uważam ze wypowiedział się koleś który swój autorytet kładzie na szali. A to ze gdzieś tam sa tornada, gdzieś tam topnieje lodowiec a gdzie indziej mają wulkan mnie zgrzewa.... ważne jest to co może się przydarzyć w Polsce.....

Ufol

Przebrnąłem przez tą dyskusję, chociaż ciężko było. Hordy ekooszołomów nie mają żadnego argumentu merytorycznego, tj. nie potrafią przedstawić żadnej alternatywy. Ich metodą jest puste gadulstwo, niestety potrafią nim omamić wielu ludzi, ponieważ obecna edukacja skutecznie zniechęca do samodzielnego myślenia. Jeżeli dalej polscy politycy będą tonąć w tej paplaninie, to skończy się to kupowaniem prądu z Białorusi. Zdaje się, że zauważył to już nawet, łukaszenko, ekonomiczny dureń. Inteligencją przewyższa jednak unijnych ekooszołomów.

stiven

Jakiś znak czasu? Kolejny raz sporawy transport węgla dociera do Polski:

http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,Do-portu-w-Swinoujsciu-wplynal-najwiekszy-statek-w-historii,wid,14871677,wiadomosc.html?ticaid=1f0e6

Szopler

No tak tylko co to ma wspólnego z prądem?
Węgiel koksujący -> koksownia -> koks -> huta -> stal
Pewnie Mr. Mittal maczał w tym rączki, wszak ma w tym biznes, żeby produkować jak najtaniej.
Jakiś nikły % koksu tego pójdzie na opał dla prywatnych odbiorców i tyle.