Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Własny projekt - goofyx

Zaczęty przez goofyx, 25 Czerwiec 2012, 00:37

goofyx

Mam pytanie do kolegów znających temat uruchamiania serwera boinc.
1. postawiłem wirtulkę ze wszystkim co trzeba
2. uruchomiłem projekt test3
3. strona projektu działa w lanie
4. boinc manager założył konto i dołączył się do projektu, ale ciągle mam "2012-06-25 00:24:39 | test3 | Scheduler request failed: Couldn't resolve host name
" przeglądałem konfiguracje projektu config.xml i poza mieniałem adresy projektu w stylu "local.boincserver" na "192.168.200.66" dzięki czemu ruszyła strona usera i administracyjna <- ale co dalej żebym mógł ściągać i odsyłać WU dla tego projektu

Z góry dzięki za pomoc :)

ps.: przez 2 lata dokonałem kilkudziesięciu prób uruchomienia czegoś takiego i jeszcze nigdy nie doszedłem tak daleko :) i chyba nie wiele mi brakuje, żeby testowy projekt ruszył na początek.

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 25 Czerwiec 2012, 00:54
Hint:
192.168.xxx.xxx
eee, że niby w jakim sensie ?
adres IP mu się nie podoba?

Troll81

a co masz wpisane w pliku hosts? bo rozumiem że BM stoi na tej samej maszynie co serwer.

goofyx

Cytat: Troll81 w 25 Czerwiec 2012, 08:46
a co masz wpisane w pliku hosts? bo rozumiem że BM stoi na tej samej maszynie co serwer.
Nie serwer boinc to maszyna wirtualna a adresie 192.168.200.66, a BM jest na Win7 na laptopie.
Nie w pliku hosts nie robiłem żadnych zmian <- po co mam to robić. Przecież dołączając się do projektu nie dopisujesz go do tego pliku???

Tobas

Zamiast host3 wpisz adres ip.
No i zobacz w ogóle czy pinguje serwer.

goofyx

Cytat: Tobas w 25 Czerwiec 2012, 09:25
Zamiast host3 wpisz adres ip.
No i zobacz w ogóle czy pinguje serwer.
spróbuje tak.
a nie można w ustawieniach projektu zmienić, aby posługiwał się tylko i wyłącznie IP a nie nazwą Hosta?
przykładowo chciałbym dołączyć swoje komputery do swojego projektu <- niby jak to zrobić skoro po IP nie chce działać?

Troll81

a w ogóle dasz rade pingowac serwer? na jakim systemie stoim serwer? jakie masz w nim ustawienia firewalla?

goofyx

Cytat: Troll81 w 25 Czerwiec 2012, 09:34
a w ogóle dasz rade pingowac serwer? na jakim systemie stoim serwer? jakie masz w nim ustawienia firewalla?
1. serwer boinc po IP pinguje bez problemu (czasy poniżej 1ms lub maksymalnie 2-3ms)
2. to chyba jest debian <- ta instalacja opiera się na dysku wirtualnym z gotowcem od Berkleya z 2010 roku. ( Mam jeszcze inną instalcję, którą stawiałem od zera, ale tam doszedłem do ściągania źródeł serwera i zostawiłem na noc do ssania svn )
3. a skąd mam wiedzieć ;) nie sprawdzałem.

Troll81

to może sprawdź? pewnie defaultowo jest ustawione by na samym poczatku nikogo nie wpuszczał...

goofyx

Cytat: Troll81 w 25 Czerwiec 2012, 09:40
to może sprawdź? pewnie defaultowo jest ustawione by na samym poczatku nikogo nie wpuszczał...
tak też zrobię, ale czy w przypadku kiedy fireWall miałby nikogo nie wpuszczać to czy BM mógłby się w tedy dołączyć do projektu (chyba że to odbywa się po porcie 80 lub 443)

Troll81

z tego co pamietam to komunikacja odbywa sie własnie po porcie 80....

goofyx

Cytat: Troll81 w 25 Czerwiec 2012, 10:06
z tego co pamietam to komunikacja odbywa sie własnie po porcie 80....
czyli samo działanie serwera i komunikacja nie powinno być blokowane przez firewall.
spróbuje po prostu dodać pozycję do pliku HOSTS w windowsie, może to będzie to o co chodzi <- ale ja dalej pytam: chce wystawić ten projekt przez internet dla pozostałych swoich maszyn i na każdej mam robić zmiany w hosts? to nie ma sensu

Troll81

http://www.desktopgrid.hu/

CytatOn the pages of desktopgrid.hu you will get yourself familiar with the two distinguished use of the Berkeley Open Infrastructure for Network Computing (BOINC) software platform, described herein:

•SZTAKI Desktop Grid is basically a BOINC server packed in a Debian® package, to make server deployment as easy as possible. The SZTAKI Desktop Grid package is the main software component of a public, worldwide accessible desktop grid system. To effectively aid massive number of participants an extensive website component is part of this package.


•Local SZTAKI Desktop Grid is also a BOINC server packed in a Debian® package, that focuses on local applications - like companies or university departments - providing them the flexibility of a desktop grid in a safe environment. In a local environment a system administrator supervises the server as well as the clients. The Local SZTAKI Desktop Grid package is a BOINC server without the public web interface, to be deployed in a local environment. Multiple Local SZTAKI Desktop Grids can be connected to cooperate in a hierarchy of desktop grids. For more information on the hierarchy topic, please contact the Laboratory of Parallel and Distributed Systems.

goofyx

Cytat: Troll81 w 25 Czerwiec 2012, 10:12
http://www.desktopgrid.hu/

CytatOn the pages of desktopgrid.hu you will get yourself familiar with the two distinguished use of the Berkeley Open Infrastructure for Network Computing (BOINC) software platform, described herein:

•SZTAKI Desktop Grid is basically a BOINC server packed in a Debian® package, to make server deployment as easy as possible. The SZTAKI Desktop Grid package is the main software component of a public, worldwide accessible desktop grid system. To effectively aid massive number of participants an extensive website component is part of this package.


•Local SZTAKI Desktop Grid is also a BOINC server packed in a Debian® package, that focuses on local applications - like companies or university departments - providing them the flexibility of a desktop grid in a safe environment. In a local environment a system administrator supervises the server as well as the clients. The Local SZTAKI Desktop Grid package is a BOINC server without the public web interface, to be deployed in a local environment. Multiple Local SZTAKI Desktop Grids can be connected to cooperate in a hierarchy of desktop grids. For more information on the hierarchy topic, please contact the Laboratory of Parallel and Distributed Systems.
dobrze czytam że to jest gotowiec do wyklikania jako paczka do debiana?

Troll81

przynajmniej ja tak to rozumiem

goofyx

Cytat: Troll81 w 25 Czerwiec 2012, 10:26
przynajmniej ja tak to rozumiem
poczytam i zassam.
byłoby baaardzo ciekawie <- szczególnie, że mają własny interfejs WEB UI do obsługi serwera.

goofyx

Cytat: Troll81 w 25 Czerwiec 2012, 08:46
a co masz wpisane w pliku hosts? bo rozumiem że BM stoi na tej samej maszynie co serwer.
wpisałem co trzeba do pliku hosts <- jest dobrze.
Scheduler się połączył, ale teraz mam błąd że feeder nie chodzi :(
istna masakra, ale brnę do przodu

Troll81

a mówiłem ze cos mu z hostsami bruździ? jakie masz komunikaty z feedera?

goofyx

Cytat: Troll81 w 25 Czerwiec 2012, 19:09
a mówiłem ze cos mu z hostsami bruździ? jakie masz komunikaty z feedera?
BM pisze mi tak
2012-06-25 19:00:17 | test3 | Server error: feeder not running

Nie mam pojęcia co mówi mi feeder :( jak to sprawdzić.

goofyx

jeszcze jedno: po co jest strona "Project Management" dla projektu skoro na niej nic nie mogę zrobić.

goofyx

Cytat: goofyx w 25 Czerwiec 2012, 19:18
Cytat: Troll81 w 25 Czerwiec 2012, 19:09
a mówiłem ze cos mu z hostsami bruździ? jakie masz komunikaty z feedera?
BM pisze mi tak
2012-06-25 19:00:17 | test3 | Server error: feeder not running

Nie mam pojęcia co mówi mi feeder :( jak to sprawdzić.
hmm, wlazłem do katalogu z projektu uruchomiłem feeder z linii komend, postawiłem linucha + boinc manager (bo aplikacja upperCase mam tylko na linucha) i działa :D:D

Troll81

a po stronie serwera nie masz żadnych logów? bo co BM wypluje to ja wiem. Poszukaj w /var/logs/ tam powinieneś mieć komunikaty z serwera. ja bym obstawiał brak uprawnien do pisania w jakims katalogu albo cus.

goofyx

Cytat: Troll81 w 25 Czerwiec 2012, 20:11
a po stronie serwera nie masz żadnych logów? bo co BM wypluje to ja wiem. Poszukaj w /var/logs/ tam powinieneś mieć komunikaty z serwera. ja bym obstawiał brak uprawnien do pisania w jakims katalogu albo cus.
polukam.
teraz muszę się przeszkolić w zakresie dodawania nowych aplikacji i zarządzania tym wszystkim <- mam zamiar kumpeli pomóc przy pracy dyplomowej.