Forum GRA Kto ostatni napisze tu posta wygra ! (1.edycja)

Zaczęty przez leszcz, 17 Grudzień 2006, 20:37

KrzychuP

W umowie termin przekazania mieszkania mamy na 31 lipca, ale deweloper już oficjalnie mówi, że będzie opóźnienie i trzeba się z wrześniem liczyć.
No i przekazanie to nie to samo co zamieszkanie. Czyli po przekazaniu mieszkań deweloper składa papiery do urzędu o pozwolenie na użytkowanie budynku, a to min. miesiąc potrwa. Tak więc październik staje się realny, choć nie tracę nadziei patrząc na ostatnie przyśpieszenie robót.
p.s. po przekazaniu mieszkań można już je wykańczać, zanim będzie pozwolenie

AL

Pogratulować, aż się rozmażyłem nad własnym m :roll:

KrzychuP

Nam się jeszcze udało przed szaleństwem cenowym w Wrocku. Teraz to byśmy sobie mogli namiot w parku postawić.

Tymczasem wygrywam :)

AL

Właśnie - czy mógłbyś się pochwalić (jeśli to nie tajemnica) ile i za co Cię to wyjdzie z małżonką?

KrzychuP


AL

No to faktycznie udało Ci się przed podwyżkami cen materiałów. Tymczasem wygrywam.

KrzychuP

Udało mi się o tyle, że deweloper profesjonalny i nie próbował wpisać do umowy jakiś badziewnych warunków zerwania umowy lub zmiany ceny mieszkania.
Choć częściowo się zabezpieczył. Bo cena może ulec zmianie, jeśli wzrośnie VAT na materiały budowlane lub gdy podawany przez GUS wskaźnik cen produkcji remontowo-budowlanej przekroczy 3% w miesiącu przekazania mieszaknia. Na to mogłem się zgodzić,bo rozumiem, że chcą też swoje interesy zabezpieczyć i dobrze, że opierają się na obiektywnych wskaźnikach, a nie jak ostatnio w Warszawie deweloper z sufitu wziął sobie jakieś dopłaty.
Na nasze nieszczęście i ceny i robocizna poszły w górę i ostatnio wskaźnik w stosunku rocznym od kwietnia do kwietnia wynosił 7.5%. A my będziemy musieli dopłacić różnicę między ogłoszonym a założonym 3%. Tak więc jeszcze jeden wydatek nas czeka,ale i tak będzie nieporównywalnie mniejszy do obecnych cen, więc się nie załamujemy.

A teraz wygrywam.

AL

Ja raczej na pewno nigdy mieszkania w bloku bym nie kupił. Jeśli już się zadłużać - to na domek (wtedy będę płacił tylko raty kredytu i opłaty za media bez dodatkowego czynszu). Chodził mi kiedyś po głowie projekt szyper 4, ale ostatnio pojawiła się jego nieco powiększona wersja szyper 9 i powiem szczerze, że on do mnie zaczął bardziej przemawiać.

KrzychuP

wiesz, jak się nie ma samochodu i chce się do pracy na rowerze dojeżdżać, to w mieście ciężko kupić domek za taką samą kasę ;)
chodzi mi tu o duże miasta, co innego mniejsze, ale tam też ceny mieszkań są nieporównywalnie mniejsze.

AL

Zgadza się. Chociaż u mnie za mieszkanie 2-3 pokojowe w nowym budownictwie też już trzeba by było wyłożyć ponad 200k. Natomiast ja zawsze uciekam od centrum i szukam jakiegoś ustronnego miejsca z fajnym widokiem. No i budowanie domku systemem gospodarczym w którym wiele czasochłonnych i drogich prac można wykonać we własnym zakresie - zatrudniając specjalistów tylko do kilku najpotrzebniejszych rzeczy. Natomiast jeśli o samochód chodzi - to tak jak sobie kiedys nie wyobrażałem życia bez roweru - tak teraz trudno mi sobie wyobrazić życie bez auta. Mieszkam w okolicy w której wszyscy mają przynajmniej jedno auto. Do niedawna do mojej dzielnicy dojeżdżał tylko jeden autobus i do przystanku było daleko ( i do domu mocno pod górkę :wink: ) - 3m-ce temu przedłużyli drugą linię i choć do przystanku odległość podobna - to przynajmniej nie trza zapylać pod górkę.

KrzychuP


AL


KrzychuP


AL

Widzę, że trzymasz rękę na pulsie (a przynajmniej napewno do 16 - co nie :wink: ).

KrzychuP


AL

To jeszcze trochę dam Ci powygrywać do tej 16 - ale teraz jeszcze ja!


AL

KrzychuP - nowy projekt Superlink@Technion! - uwaga podczas przerabiania wu używa dużo ram-u - średnio 250-300mb!

KrzychuP

Sprawdzimy, sprawdzimy ;)
najwyżej będę go na noc zapuszczał.

AL

Dobra 16 się zbliża - więc próbuje przejąć prowadzenie.
BTW -  KrzychuP aleś mi uciekł w APS 8O

KrzychuP

jeszcze trochę, bo tu leje a ja na rowerku, no nie
w APS powiadasz, ni moży błyć

PMG


Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

AL


kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL


Bober

Kto mi tu zgasił światło?

...nic nie widzę...jeszcze na coś wpadnę i się przez was połamię....

...łubudu....

AL



Tomislaw




KrzychuP

No odrobinę. Mam nadzieję, że popołudniu nie będzie padać.
Czeka mnie dziś 3. Rejs Mostowców Dolnośląskich po Odrze.  8)

AL

Cytat: "KrzychuP"No odrobinę. Mam nadzieję, że popołudniu nie będzie padać.
Czeka mnie dziś 3. Rejs Mostowców Dolnośląskich po Odrze.  8)

Zalewasz :wink:


AL

No to nie pozostało mi nic tylko życzyć udanej pogody.

kempler

No to nieźle :) Powodzenia

U nas w czasie Igrów (Juwenaliów) jest Spływ Kłodnicą. Kłodnica to rzeka o czystości szamba :) W czasie spływu kajakiem OBOWIĄZKOWO należy mieć maskę gazową i płaszcz ochronny. Do tego zawsze czeka karetka na brzegu. Ekstremalne zawody  :wink:


Wygrywam

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP


AL

Cytat: "kempler"No to nieźle :) Powodzenia

U nas w czasie Igrów (Juwenaliów) jest Spływ Kłodnicą. Kłodnica to rzeka o czystości szamba :) W czasie spływu kajakiem OBOWIĄZKOWO należy mieć maskę gazową i płaszcz ochronny. Do tego zawsze czeka karetka na brzegu. Ekstremalne zawody  :wink:


Wygrywam

O to ona jeszcze płynie - ja już dawno myślałem, że zarosły ją glony i zrobiło się bagniasto. Jak mieszkałem po sąsiedzku (w Knurowie) - to sobie z tej rzeki nieźle żartowaliśmy (choć u nas była jeszcze bardziej śmierdząca i jak jeszcze czynny był koksorem - to kolorowa czasem była - zakaz zbliżania się na 100m). Tak z innej beczki to pamiętam, że jak byłem mały - to zszokowała mnie informacja, że w Gliwicach jest port (kurde tak daleko od morza - w wieku 7 lat było to dla mnie nie pojęte)! Aż go wtedy zapragnąłem zobaczyć - tata odradził mi właśnie wtedy ze względu na ten mityczny smród - i do dziś tego portu nie widziałem.

aaa Wygrywam!

KrzychuP

to jeszcze chwilę powygrywam sobie, bo na 14tą jadę na przystań  8)

AL



AL