czym obciążyć dość leciwego kompa, by nie zamulał?

Zaczęty przez sknd, 11 Lipiec 2012, 19:06

sknd

Jak w temacie, komp to sempron 1.5 ghz z 512 ramu i windą xp. Co mu zapodać żeby możliwe było normalne użytkowanie kompa (np przegladanie stron). dowaliłem mu narazie Wuprop + freehal + wcg + rosetta, ale muli straszliwie... co polecacie?

Cyfron

może ograniczyć mu możliwości przerobu do np 50% procka?

andy101fah

Wystarczy dorzucić mu ramu i będzie ok. Zobacz ile masz wolnych slotów i kilka piwek odmówisz sobie i masz podpasiony sprzęt. Sam windows xp przy starcie bierze ok 300-400MB Ram. Na projekty niewiele zostaje i dysk mieli plikiem wymiany.
Wystarczy skrobnąć na PW do kolegów z forum.

sknd

wiem że wiecej ramu pomoże... chyba nie ma wolnych slotów. ale zanim skombinuję jakieś większe niż 256 kości, jakie są niepamieciożerne projekty/podprojekty?

stiven

Użytkuję czasem taki sprzęt i potwierdzam, że najlepsze co można zrobić to dołożyć mu ramu. Czasem zapuszczam na nim Primegrid a dokładniej podprojekt PPS LLR. Zjada 5 MB ramu + ofanaście na boinc managera. Przynajmniej widać, że coś liczy ;)

Troll81

Zgadzam się ale do PG najbarziej opłacalne są 64 bit. Na twoim miejscu bym zapuścił WCG. Tam odznaki zdobywa się za czas obliczeń a nie wydajnosć...

lolek


stiven

Trollu testowałem WCG na takim konfigu i wg mnie jest to zły pomysł. Głównie przez RAM. Przypominam, że komputer ma być w użyciu a nie tylko sobie liczyć dla odznak. Najmniej zasobożerny Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2 potrzebuje min 64 MB drugi Say No to Schistosoma min 100 MB. Reszta potrzebuje więcej RAMu niż z tej konfiguracji jest dostępne. Niestety ale muszę się z Tobą całkowicie nie zgodzić. Kategorycznie ODRADZAM WCG na tym sprzęcie. Podpieram to teoretycznymi wymaganiami prezentowanymi na stronie projektu oraz osobistą praktyką.

Z tą "opłacalnością" 64 bit dla PG to przypominam, że dotyczy ona w praktyce właściwie tylko podprojektów sieve. Część z nich ma swoje odpowiedniki na GPU i tam dopiero widać przyrost prędkości. Liczenie ich na CPU tego co ma odpowiednik na GPU to dla mnie osobiście strata prądu. No ale to już zagadnienia poboczne.

Wracając do głównego wątku to pomimo iż frehal jest z definicji non cpu intensive to jednak żre kilkadziesiąt MB ramu i na początku próbki oooosttrroooo mieli HDD co szczególnie utrudnia pracę na słabszych sprzętach. Osobiście bym z niego zrezygnował dla komfortu pracy.   

Enigma ok ale pragnę zauważyć, że wymaga 32 MB RAM czyli 6x więcej niż polecany przeze mnie podprojket PPS LLR w PrimeGrid.

lolek

liczyłem enigmę na podobnym konfingu i liczyło się ładnie :)