Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Nowy polski samolot

Zaczęty przez Troll81, 05 Sierpień 2012, 11:34

Troll81

http://www.flaris.pl/lar01/ i z tego co czytałem ma szansę być hitem....

PoznanskaPyra

No no, ktoś miał świetny pomysł.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

pszyklejony

Haha, wiecie ile to "pali"?

PoznanskaPyra

Cytat: pszyklejony w 05 Sierpień 2012, 16:19
Haha, wiecie ile to "pali"?
Jeżeli masz kasę na taki samolocik, to raczej ceny paliwa cię nie martwią. Po za tym paliwo lotnicze ma raczej inną cenę za litr, bo weź tu zatankuj takiego Airbusa A380  XD
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

przy okazji upadku OLT Express rozmawialem z ojcem, ktory troche w temacie jest
i ogolny wniosek to byl taki ze to nie moglo sie powiesc, bo przy cenach biletu 100zl
przy Airbus 320 i to na krotkim dystansie, w ciagu 1h lotu on zuzywa 1tone paliwa.
nawet jak jest pelny, 120 czy wiecej osob to ceny byly totalnie nierealne

a koszt paliwa lotniczego jest oczywiscie nizszy nic samochodowego, ale nie wiem jaki zakres 1-25zl za litr

pszyklejony

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 05 Sierpień 2012, 16:37
Airbus 320 i to na krotkim dystansie, w ciagu 1h lotu on zuzywa 1tone paliwa.

około 2,500 l

Ania

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 05 Sierpień 2012, 16:37
przy okazji upadku OLT Express rozmawialem z ojcem, ktory troche w temacie jest
i ogolny wniosek to byl taki ze to nie moglo sie powiesc, bo przy cenach biletu 100zl
przy Airbus 320 i to na krotkim dystansie, w ciagu 1h lotu on zuzywa 1tone paliwa.
nawet jak jest pelny, 120 czy wiecej osob to ceny byly totalnie nierealne

a koszt paliwa lotniczego jest oczywiscie nizszy nic samochodowego, ale nie wiem jaki zakres 1-25zl za litr

Tylko część biletów była sprzedawana po 99 zł. Nie wiem czy nawet nie tylko połowa. Sporo kupowały firmy od 200 do 700 zł.
Te ceny to miały przekonać ludzi do latania. I po pewnym okresie miało to pójść w górę. Ale nie zdążyli.
Ale odwalili kawał dobrej roboty.
Dziś alternatywa dla Wrocławia to 7 godzin w pociągu za 150 zł I klasa. i 5-8 godzin w samochodzie :(

Nawet w OLT linia Wrocław-Warszawa (przy tych cenach) wiem że była rentowna !

Tomasz R. Gwiazda

zaden kawal dobrej roboty tylko przekret


ten gosc chyba przez ta linie chcial uwiarygodnic siebie jako biznesmena, a dla mnie to ewidentnie firma ktora z zalozenia miala przynosic straty
moze prali pieniadze po prostu

a zeby byc milionerem w liniach lotniczych to na najpierw trzeba byc miliarderem

Ania

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 06 Sierpień 2012, 16:58
zaden kawal dobrej roboty tylko przekret
ten gosc chyba przez ta linie chcial uwiarygodnic siebie jako biznesmena, a dla mnie to ewidentnie firma ktora z zalozenia miala przynosic straty moze prali pieniadze po prostu
a zeby byc milionerem w liniach lotniczych to na najpierw trzeba byc miliarderem

Moze i prali. To nieistotne. Wizz/Ryanair też miał paść a lata jeszcze taniej. Da się !   I warto nad tym popracować. Ofiary zawsze są.
Powiedz ile dorosłych osób słyszało o Wizz a ile o OLT. Ta druga sieć polakom pokazała że można. Ale trzeba znaleźć następce :(


Tomasz R. Gwiazda

mnie akurat Wizz mowi wiecej niz OLT :)

bo to ciezkim debilem trzeba byc aby wycofywac ATR-72 z krotkich dystansow a dawac Airbus A320



krzyszp

Wymieniony w wątku szacunkowy koszt lotu na linii Warszawa-Londyn to ok. 1.4k PLN - podobnie mnie kosztuje wyprawa autem do PL (1500km).
Heh, gdyby jeszcze ten samolot kosztował <20k PLN (marzenia)...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pszyklejony

To tu masz coś tańszego
http://lotniczapolska.pl/Odrzutowy-ultralight-oblatany,22641
co prawda jeden silnik kosztuje 5000$, ale zawsze   ::)

PoznanskaPyra

Cytat: krzyszp w 06 Sierpień 2012, 17:42
Wymieniony w wątku szacunkowy koszt lotu na linii Warszawa-Londyn to ok. 1.4k PLN - podobnie mnie kosztuje wyprawa autem do PL (1500km).
Heh, gdyby jeszcze ten samolot kosztował <20k PLN (marzenia)...
Cena ta sama co samochodu w eksploatacji, jednak czas podróży nie porównywalny. Co do OLT to bardzo szkoda. Poznań-Kraków 1godzina 99zł pociąg ponad 100zł i 8 godzin. Z Poznania do Wrocławia pociągiem jeszcze ujdzie. 
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970