Potrzebna jest pomoc w tworzeniu działu dla początkujących.

Zaczęty przez Ufol, 31 Sierpień 2012, 11:23

Ufol

Czołem wszystkim. Jak zauważyliście, pojawił się ostatnio nowy dział dla początkujących.
http://www.boincatpoland.org/wiki/BOINC_dla_pocz%C4%85tkuj%C4%85cych
Proszę o pomoc w jego tworzeniu i późniejszej ewentualnej rozbudowie. Obecnie zbyt mało liczydłowych pomaga przy tym przedsięwzięciu. Na razie udzielali się Troll, Pyra i ja. Coś już powstało, lecz to stanowczo za mało, aby mówić o autentycznej instrukcji. Jestem całkowicie ślepy, stąd brak grafik w opisach. Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł na obrazki, niech go tu poda i zacznie pracę, nic samo się nie zrobi, każda pomoc ma wartość. Nie mam liczącej karty graficznej, dlatego dział o gpu jest poza moim zasięgiem. Znawców tematu upraszam o dopisanie następujących treści:
Zostawianie jednego rdzenia cpu dla karty – jak i gdzie to się ustawia, liczenie jednocześnie więcej niż jednego zadania – dotyczy to niektórych projektów np. Poem@home. Można poruszyć kwestię uruchamiania dwóch kart na jednym komputerze. Wyjaśnienia wymaga jeszcze wiele nieznanych mi spraw, które dla liczących na grafikach są banalne. Trzeba to podać w sposób możliwie prosty, aby każdy klikacz to zdołał pojąć.
Należy opracować notkę o promocji załogi po przez portale społecznościowe. Nie dam rady sam tego zrobić, ponieważ Facebook jest fatalnie udźwiękowiony, więc konta praktycznie nie używam. Zatem nie mam żadnej wiedzy o specyfice tego portalu. O pozostałych nie wiem dosłownie niczego, nie znam się na tym, na prawdę. Jak klikać, aby o naszej drużynie dowiedziało się jak najwięcej znajomych, przyjaciół, czy jak to się tam jeszcze definiuje.
Niektóre aplikacje liczą szybciej pod systemami 64 bitowymi. Apeluję o poinformowanie o tym i utworzenie hasła na wiki, w którym będzie się znajdować aktualna lista projektów posiadających aplikacje x64. Pomysł na takie hasło zamieściłem w poniższym wątku:
http://www.boincatpoland.org/smf/optymalizacje/32-a-64-bity-w-praktyce/40/
Postuluję zmianę adresu działu dla początkujących na jakiś prosto brzmiący i bez polskich znaków, ponieważ gdy się podaje adres z rodzimymi literami, powstają z nich nieczytelne symbole. Jeżeli tak nie jest, to proszę o sprostowanie. Piszę z perspektywy użytkownika Nvda.
www.nvda.pl
Jeśli zaś mam słuszność, to mój pomysł na nowy adres brzmi:
www.boincatpoland.org/instrukcja
Istnieje za pewne wiele rzeczy, o których nie wspomniałem, napiszcie o nich w niniejszym wątku i dorzućcie je do instrukcji. Zróbmy coś zrozumiałego dla każdego internetowego wędrowca. Coś, co pojmie każdy potrafiący włączyć komputer. Tylko wówczas mamy szansę na pozyskanie większej liczby liczydłowych. Z góry dziękuję za wszelką aktywność i pomoc.,,

krzyszp

Cosik tam się udzieliłem na miarę wolnego czasu i umiejętności :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

Proszę o podanie informacji na głównej o niniejszym wątku, może ktoś zauważy to i coś od siebie dopisze. Musimy jakoś sklecić tą instrukcję, bez niej pozostaniemy garstką zapaleńców, z niezrozumiałą dla reszty pasją.. Większość klikaczy nie ma chęci, czasu i pomysłu na poszukiwanie wiedzy, trzeba to podać w wersji gotowej, niewymagającej dalszych poszukiwań. Jestem przekonany, iż większość liczących w Anglii Francji lub Ameryce, nie wgłębia się w tajniki aplikacji, oni zainstalowali coś i dalej samo się wszystko dzieje. Należy powtórzyć ten fenomen, w polskich realiach.

Troll81