Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

www.zmieleni.pl

Zaczęty przez PBT_marian_boss, 13 Wrzesień 2012, 07:53

PBT_marian_boss

Witam, wydaję mi się że warto zainteresować się tą akcją i ja poprzeć jak najszeżej się da. Generalnie chodzi o zmianę ordynacji wyborczej na jednomandatową. Więcej szczegółów na stronie www.zmieleni.pl

Tobas

Warto. To jedyne sensowne rozwiązanie, aby pozbyć się świń z koryta (cytuję tu JKM, który mnie ostatnio mocno rozczarował)
Osobiście powiedziałem sobie, że dopóki nie będzie JOW to nie będę głosował bo jest to absolutna strata czasu.

goofyx

Cytat: Tobas w 13 Wrzesień 2012, 09:49
Warto. To jedyne sensowne rozwiązanie, aby pozbyć się świń z koryta (cytuję tu JKM, który mnie ostatnio mocno rozczarował)
Osobiście powiedziałem sobie, że dopóki nie będzie JOW to nie będę głosował bo jest to absolutna strata czasu.
Ja na wyborach byłem, pokazałem dowodzik, dostałem kartę do głosowania...
Od człowieka z komisji pożyczyłem długopis i na oczach wszystkich przekreśliłem wszystkie karty oraz dodatkowo powstawiałem tyle krzyżyków aby karta była nie ważna. Ogólnie na sali zapanowała cisza.
Facet zwany "mężem zaufania" (czy jakoś tak) powiedział mi, że "Nie zachował się Pan jak patriota", ja odpowiedziałem, że jako patriota spełniłem swój obowiązek bo przyszedłem na wybory, a że żaden z kandydatów nie zasługuje na mój głos dlatego oddaje nie ważną kartę.

krzyszp

Czy Wy naprawdę wierzycie, że Sejm i Senat przepuszczą ustawę, która spowoduje wywalenie 95% z nich na zieloną trawkę i w dalszej kolejności śledztwa, oskarżenia, itd???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 13 Wrzesień 2012, 12:16
Czy Wy naprawdę wierzycie, że Sejm i Senat przepuszczą ustawę, która spowoduje wywalenie 95% z nich na zieloną trawkę i w dalszej kolejności śledztwa, oskarżenia, itd???
ja nigdy nie wierzyłem i nigdy nie uwierzę.

Szopler

Eee tam od razu wywalenia. Obiecają, że będą się bardziej starać i znów część z nich zostanie wybrana, ale tym razem po raz ostatni jak nie dotrzymają obietnicy ;)

goofyx

Cytat: Szopler w 13 Wrzesień 2012, 12:51
Eee tam od razu wywalenia. Obiecają, że będą się bardziej starać i znów część z nich zostanie wybrana, ale tym razem po raz ostatni jak nie dotrzymają obietnicy ;)
nigdy nie będzie ostatniego razu.
Oni wiedzą że ludzie nie mają na kogo głosować ale lepszy swój wróg niż obcy i tak naprawdę wybieramy mniejsze zło, a nie lepszą przyszłość. To jest naprawdę frustrujące wiedzieć, że cokolwiek się nie zrobi to nasze dzieci będą miały jeszcze bardziej przesrane niż my.

Tobas

Cytat: goofyx w 13 Wrzesień 2012, 12:57
To jest naprawdę frustrujące wiedzieć, że cokolwiek się nie zrobi to nasze dzieci będą miały jeszcze bardziej przesrane niż my.

To nie gadaj tylko weź się do roboty, aby samemu ich zabezpieczyć  ;)

goofyx

Cytat: Tobas w 13 Wrzesień 2012, 13:03
Cytat: goofyx w 13 Wrzesień 2012, 12:57
To jest naprawdę frustrujące wiedzieć, że cokolwiek się nie zrobi to nasze dzieci będą miały jeszcze bardziej przesrane niż my.

To nie gadaj tylko weź się do roboty, aby samemu ich zabezpieczyć  ;)
wierz mi <- staram się i nie mówię tu o edukacji, która już wcale nie daje dobrej przyszłości :(
Ale to też jest wkór***, że to my mamy dbać o siebie, a Państwo jest tylko po to aby nas gnębić

PBT_marian_boss

Cieszę się że rozgorzała taka dyskusja na ten temat. Ale proszę mniej gadania więcej działania, może ta inicjatywa przyniesie skutek. Rozsyłajcie linka gdzie się da!!

goofyx

Cytat: PBT_marian_boss w 13 Wrzesień 2012, 13:22
Cieszę się że rozgorzała taka dyskusja na ten temat. Ale proszę mniej gadania więcej działania, może ta inicjatywa przyniesie skutek. Rozsyłajcie linka gdzie się da!!
Ale co da spamowanie linkiem?
I co z tego, że akcja przyniesienie 1mln podpisów skoro i tak wyląduje to w niszczarce

PBT_marian_boss

Jeżeli nawet, to będzie wiedział kto głosował za a kto przeciw.

krzyszp

Cytat: PBT_marian_boss w 13 Wrzesień 2012, 13:39
Jeżeli nawet, to będzie wiedział kto głosował za a kto przeciw.
Przecież z góry możesz wpisać "460 przeciw, jeden był pijany, a jednemu się pomyliło".
Takie podpisy już były zgromadzone...
Kukiz je również zgromadzi, potem będzie kandydował, a jeszcze później powie: "chciałem, ale co sam mogę zrobić"...
Ta historia powtarza się w kółko, a temat okręgów jednomandatowych pojawia się stale na "ustach" "polityków" systematycznie... Zawsze jest zapominany po wyborach...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 13 Wrzesień 2012, 13:44
Ta historia powtarza się w kółko, a temat okręgów jednomandatowych pojawia się stale na "ustach" "polityków" systematycznie... Zawsze jest zapominany po wyborach...
A mnie najbardziej boli to, że ludzie na prawdę ciągle i w kółko dają się omamić kiełbasą przedwyborczą.
Ja rozumiem, że można dać się zrobić w wała 1 raz, no dobra 2 razy <- ale 3,4.....
Kiedy społeczeństwo zmądrzeje.

PBT_marian_boss

Czyli według waszego podejścia trzeba po prostu usuąść na tyłku, nic nie robić i narzekać jak to jest źle w tym kraju?

goofyx

Cytat: PBT_marian_boss w 13 Wrzesień 2012, 13:53
Czyli według waszego podejścia trzeba po prostu usuąść na tyłku, nic nie robić i narzekać jak to jest źle w tym kraju?
Nie o to chodzi, żeby siedzieć i narzekać, ale z drugiej strony głową muru nie przebijesz.
Masz sensowną propozycję co robić to pisz.

Cytat: PBT_marian_boss w 13 Wrzesień 2012, 13:22
Cieszę się że rozgorzała taka dyskusja na ten temat. Ale proszę mniej gadania więcej działania, może ta inicjatywa przyniesie skutek. Rozsyłajcie linka gdzie się da!!
Podaj sens spamowanie taką wiadomoscią?

krzyszp

Cytat: PBT_marian_boss w 13 Wrzesień 2012, 13:53
Czyli według waszego podejścia trzeba po prostu usuąść na tyłku, nic nie robić i narzekać jak to jest źle w tym kraju?
Nie siedziałem - wyjechałem...
Wierz mi, kilkakrotnie próbowałem robić coś w kraju, nie używając "pleców", "układów", itp - za każdym razem mściło się to na mnie okrutnie. Podjąłem decyzję podobną do ok. 2 milionów innych polaków, głosujących walizką.
Dzięki takim jak ja, bezrobocie wynosi 13% - ile by było, jak byś doliczył te 2 mln co wyjechało???
Oczywiście, to była ironia, ale mam nadzieję, że ktoś wreszcie zmądrzeje i zrozumie, że skłanianie ludzi do emigracji to największa głupota - niestety partykularne interesy grup biznesowo/partyjno/towarzyskich mają się w Polsce doskonale...

Dopiero po wyjeździe i spojrzeniu z boku dostrzegłem paranoję jaka panuje u nas w kraju:
1. Uwierzyłem, że system ubezpieczeń społecznych nie rozpadnie się, jeśli drobny przedsiębiorca (tzw samozatrudniony) płaci 12 funtów miesięcznie (60pln?) odpowiednika polskiego ZUS.
2. Urzędnicy są po to, żeby Ci pomóc, a urząd skarbowy dziękuje Ci za pobranie zwrotu nadpłaconego podatku - zwracając go w 2 dni po złożeniu (elektronicznym) deklaracji.
3. Interesy z kontrahentami można bezpiecznie robić "na gębę" - ani razu nie zdarzyło mi się, aby klient nie zapłacił, a mówimy o kwotach nawet 20k funtów (choć oczywiście zdarzają się opóźnienia)!
4. Wszystkie przetargi rozstrzygane są publicznie - każdy biorący udział w przetargu może sprawdzić przez internet na jakich warunkach wygrał konkurent.
5. 99% spraw w urzędach mogę załatwić przez telefon - bez tony dokumentów, zaświadczeń, 5 świadków itd.
6. Kupno auta nie wiąże się z opłaceniem jakiegokolwiek podatku, nawet do urzędu komunikacyjnego nie muszę iść...
I setki innych spraw...

Oczywiście i w UK jest trochę bzdur, ale wierz mi, że to znikomy procent tego, co w kraju...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lukaszja

Cytat: krzyszp w 13 Wrzesień 2012, 16:00
(...) system ubezpieczeń społecznych nie rozpadnie się, jeśli drobny przedsiębiorca (tzw samozatrudniony) płaci 12 funtów miesięcznie (60pln?) odpowiednika polskiego ZUS.
60zł? 60zł??? Płacę 900zł miesiąc w miesiąc i nie mam z tego absolutnie nic...
A co do meritum - uważam, że nie ma co skreślać inicjatywy Kukiza ot tak, z założenia. Mimo że pewnie nic się na razie nie zmieni, to być może część ludzi zobaczy i zrozumie więcej - a to już wartość sama w sobie!

Szopler

Też tak uważam. Społeczeństwo trzeba edukować. Uświadomić ludziom, że oprócz obowiązków wobec państwa mają też swoje prawa, które w wielu przypadkach nie są przestrzegane. I jak skutecznie egzekwować przestrzeganie tych praw. Bez tego nie da się pójść dalej, bo "ciemny lud to kupi..." :ph34r:

krzyszp

Taka akcja Kukiza, to tylko popisówka...

Moim zdaniem (zaznaczam, że to moje osobiste zdanie), znacznie lepszą robotę robi sejmometr.pl - zwłaszcza dzięki udostępnieniu API.
Dzięki tej stronie, można skonstruować sait, na którym można wyświetlać właśnie z nazwiska np. posłów, którzy głosują za podniesieniem diety (w czasie kryzysu i cięć gdzie się da), czy inne "idiotyczne" zachowania posłów/ministrów, itd. Taka strona mogła by być podstawą, do której mogłoby linkować tysiące innych stron - tworzonych właśnie przez tych wkurzonych.
Przykład zadymy wokół ACTA unaocznił, że tylko nagłaśniając w wielkiej społeczności takie sytuacje można coś osiągnąć...

Niestety, i tutaj widzę dwa (główne) problemy:

1. Namówienie ludzi, żeby masowo linkowali do tej strony (bez tego akcja nie miała by sensu).
2. Zapobiegnięcie wykorzystywaniu takiej strony przez populistów (vide próba wykorzystania zadymy wokół ACTA przez Palikota).

@lukaszja - tak, 60pln - w dodatku nie rośnie to dopóki nie zdecydujesz, że sam zostajesz zatrudniony przez swoją firmę, na upartego, możesz taką składkę płacić do emerytury...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Szopler

"Poparcie w okręgu" mówi wszystko:
http://sejmometr.pl/poslowie?o=18
XD

goofyx

Cytat: Szopler w 13 Wrzesień 2012, 18:29
Też tak uważam. Społeczeństwo trzeba edukować. Uświadomić ludziom, że oprócz obowiązków wobec państwa mają też swoje prawa, które w wielu przypadkach nie są przestrzegane. I jak skutecznie egzekwować przestrzeganie tych praw. Bez tego nie da się pójść dalej, bo "ciemny lud to kupi..." :ph34r:
Polacy coraz bardziej wolą siedzieć cicho bo domaganie się swoich praw grozi tym, że różne urzędy będą się mściły.

Troll81

A ja powiem jedno. Wszyscy narzekacie ze nic to nie zmieni. A ja mam na to wyje#$%$%

Przynajmniej z czystym sumieniem powiem że próbowałem. A wy staniecie z boku i dalej będziecie marudzić. Jak sie nie uda to będziecie mówili "a nie mówiłem". Ja jednak wolę spróbować i ponieść porażkę niż tylko marudzić....

goofyx

Cytat: Troll81 w 13 Wrzesień 2012, 23:44
A ja powiem jedno. Wszyscy narzekacie ze nic to nie zmieni. A ja mam na to wyje#$%$%

Przynajmniej z czystym sumieniem powiem że próbowałem. A wy staniecie z boku i dalej będziecie marudzić. Jak sie nie uda to będziecie mówili "a nie mówiłem". Ja jednak wolę spróbować i ponieść porażkę niż tylko marudzić....
Próbować zawsze warto, ale po X porażkach człowiek traci nadzieję.
Nie każdy ma cierpliwość jak ty.

Troll81

Kropla draży skałę :D

apohawk

To drążenie idzie w obie strony...
No good deed goes unpunished.

Troll81

tak ale da się. Przykładem moja rozprawa w sadzie :D

Pantarhei

Ja poparlem zmielonych.
Powiem Wam w tajemnicy, ze to jedyna inicjatywa polityczna w ktora naprawdę wierzę.

Boje sie tylko ze beda sie starali ja skompromitowac pozamerytorycznie. Juz słychać z postepowych mediow, ze Kukiz to nazista.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Parę razy chlapnął jakimś głupim tekstem. Ale zobaczymy...

Ufol

Inicjatywa wartościowa, lecz obecnie nie ma żadnych szans na realizację. Kukizowi chwała, że coś robi. Naraził się tym, którzy dużo mogą, dlatego w mediach przestano go grać. Faszystą okrzyknięto go, także z tego powodu. Nie wiem, jak wielka musiała by się wydarzyć kompromitacja parlamentu, aby taka ustawa przeszła, dziś sobie po prostu tego nie wyobrażam. Inicjatywy obywatelskie są w Polsce sukcesywnie udupiane, tzn. odrzucane w pierwszej instancji i po temacie. W ogóle zdanie parlamentarzystów często odbiega, od poglądów większości społeczeństwa i niczym to nie skutkuje. My swoje, oni swoje i tak się nam ten cyrk kręci, niestety to oni nim rządzą. My występujemy jako przysłowiowe małpy.

Szopler

100% "sad but true" Ufol.

Troll81

Skoro większość społeczeństwa się z nimi nie zgadza to niech wybiorą inna partię :D

Ufol

Autentycznie nowych, czyli kierujących się jakimiś zrozumiałymi ideami partii, nie ma. Może gdzieś tam są, ale nie liczą się w świecie realnym, bo w parlamencie ich przedstawiciele nie zasiadają. Tak postanowili aparatczycy z obecnych mafii, którzy zgodnie przegłosowali sposób finansowania partii politycznych w Polsce. Żeby się dostać do parlamentu, trzeba mieć naprawdę bycze pieniądze a żeby je otrzymać, trzeba w ławach poselskich zasiadać. Krąg uprzywilejowanych, w ten sposób zabezpieczył swoje interesy. Raz jedni, raz drudzy, ale nikogo nowego nie dopuszczą. Wyobraźcie sobie, że za Kukizem pójdzie sporo ludzi, coś się zacznie organizować, powstanie autentyczna aktywna organizacja tworzona przez obywateli. I co z tego wyniknie? Najprawdopodobniej nic, aby przeprowadzić kampanię wyborczą, trzeba mieć walutę. Pójdą za Kukizem, no to się przespacerują. Pewnie tak, poza kamerami, szydzą z tego szefowie obecnych klik.

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 23 Październik 2012, 08:45
Parę razy chlapnął jakimś głupim tekstem. Ale zobaczymy...

No właśnie... co on takiego właściwie chlapnął?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Ufol siejesz teorie spiskową. Jak dowodzi przypadek Palikota, wcale te pieniądze bajeczne być nie muszą.

Co do Kukiza to było cos w okolicy parady gejów czy jakoś tak. Dokładnie tematu nie pamięta i szczerze mi to wisi. Zobaczymy co będzie dalej i czy inicjatywa zmieleni dotrwa do wyborów.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 24 Październik 2012, 12:10
Ufol siejesz teorie spiskową. Jak dowodzi przypadek Palikota, wcale te pieniądze bajeczne być nie muszą.
Akurat za Palikotem stało kilka milionów złotych ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

Cytat: Troll81 w 24 Październik 2012, 12:10
Ufol siejesz teorie spiskową. Jak dowodzi przypadek Palikota, wcale te pieniądze bajeczne być nie muszą.

Każdy, kto poznał historię nie tylko z przeglądania podręcznika w szkole wie, że całe dzieje ludzkości są plątaniną wszelakich spisków. Proszę spojrzeć chociażby na schyłek republiki. Przeciętny Rzymianin był przekonany, że trwa ona nadal, lecz rzeczywistość wyglądała inaczej. Cezar Pompejusz i Krassus się porozumieli, w tym momencie ten ustrój praktycznie się skończył, choć teoretycznie trwał nadal. Każdy, kto by wówczas na Forum Romanum głosił, że republika się skończyła zostałby uznany za szaleńca. Jak pouczał Jerzy Giedroyć, politykę robi się na zapleczu. To co widać w mediach, to przedstawienie dla głupców, z resztą niesłychanie marne. Palikot do sejmu się dostał i dotychczas nic nie osiągnął. Myślałem, że wniesie coś wartościowego, zaproponuje rozwiązania służące obywatelom, czy chociaż zacznie dyskusję o rzeczach naprawdę istotnych. Na razie jestem mocno rozczarowany, nic takiego jeszcze nie nastąpiło.

Tobas

Cytat: Ufol w 24 Październik 2012, 14:55
Palikot do sejmu się dostał i dotychczas nic nie osiągnął. Myślałem, że wniesie coś wartościowego, zaproponuje rozwiązania służące obywatelom, czy chociaż zacznie dyskusję o rzeczach naprawdę istotnych. Na razie jestem mocno rozczarowany, nic takiego jeszcze nie nastąpiło.

Proponuje rozwiązania i dyskutuje, jednak przy takiej sytuacji w sejmie może sobie tylko proponować i dyskutować.

Troll81

Tyle tylko ze dyskutuje na tematy absolutnie mi zwisające. Daleko  głęboko mam legalizację marychy, małżeństwa gejów, czy inne pierdoły. Wolę żeby rozmawiał o tym jak ułatwić prowadzenie firmy w Polsce, uprościć ustawę o VAT, zmniejszyć klin podatkowy, zlikwidować KRUS, itd itp.

sknd

Cytat: Troll81 w 23 Październik 2012, 18:49
Skoro większość społeczeństwa się z nimi nie zgadza to niech wybiorą inna partię :D

"Gdyby wybory mogły coś naprawdę zmienić, już dawno by ich zakazano." :whistle: